Nápady na vánoční dekorace

Tak proměníte vánoční ruční práce pro 3leté děti ve skvělý zážitek!

ruční práce s 3letými dětmi na vánoční plstěnou ozdobu knoflíků z jedle

Děti jsou obzvlášť nadšené z Vánoc. Aby bylo čekání netrpělivých dětí napínavější a zábavnější, můžete mladé lidi zaměstnat různými rukodělnými projekty, díky nimž bude zbývající čas do největší párty zajímavější a pestřejší. Máme pro vás spoustu nápadů, jak dělat vánoční práce s 3letými dětmi, které můžete vykouzlit společně s malým úsilím. Nechte se překvapit, jaké skvělé ruční práce vzniknou. Děti v tomto věku často potřebují jen návrh a malou podporu.

Ruční práce s 3letými dětmi k Vánocům – razítkování a malování

Vytvořte jedličku ze stavebního papíru s 3letými dětmi na Vánoce a ozdobte barevné kruhy razítkem papírových kelímků

Děti všech věkových kategorií se skvěle baví s malováním a milují štětec a barvy. Váš tříletý miláček také rád tvoří a je rád, když jeho umělecké dílo, i když je někdy ještě docela abstraktní, je přijímáno chválou a obdivováno dospělými. Děti si myslí, že je skvělé, když jsou výsledky rychle viditelné a rozpoznatelné. Pomocí razítek mohou malí také vytvářet jedinečné výtvory.

ruční práce s 3letými dětmi na vánoční vánoční stromeček papírová razítka

Pokud jste se již věnovali tvorbě vánočních ozdob, můžete si vyrobit krásný vánoční stromeček z papíru a nechat ho ozdobit své dítě. Přesně v tomto věku se váš miláček učí používat nůžky. Pořiďte si vhodné dětské nůžky se zaoblenými špičkami a společně vystřihněte obrysy vánočního stromku.

ruční práce s 3letými dětmi na Vánoce vystřihnout vánoční stromeček razítka papírový kelímek kutil zdobit

Nyní může vaše zlatíčko ozdobit vánoční stromeček krásnými koulemi. I bez speciálních sad razítek lze vánoční stromeček ozdobit kreativně a barevně. Vše, co k tomuto jednoduchému řemeslnému projektu potřebujete, jsou akrylové barvy a lepenkové kelímky, které vaše dítě ponoří do barvy a razítka podle obsahu svých srdcí.

ruční práce s 3letými dětmi na vánoční zimní motivy holící pěna třpytky sněhové vločky sněhulák

Pro příjemnou vánoční náladu, i když přede dveřmi není sníh, jsou skvěle namalované obrázky se skvělými zimními motivy. Hvězdy, jiskřivé sněhové vločky nebo sněhulák od malých rukou vypadají nádherně. Nemusí to být vždy akrylová barva na malování. Se sněhem, který se sám míchá, mohou malí mít skvělý nový zážitek a podílet se na tomto senzačním výsledku mnoha způsoby.

drotář s 3letými dětmi na vánoční vánoční přání jednoduché kutilské projekty malování s bambulkami na holení

Pro krásně nadýchaný malířský sníh jsou zapotřebí následující materiály:

lepidlo

pěna na holení

Třpytivý prášek

Esenciální olej máty peprné

klíč

Dřevěné tyčinky a / nebo kartáče

malé bambulky, kamínky na ozdobu

Udělejte sníh s tříletými dětmi na vánoční malování na holení pěnové vánoční přání

Do misky dejte stejné díly lepidla a krému na holení. I tato příprava bude pro nejmenší velkou zábavou. Poté se přidá třpyt a 1 kapka máty peprné. Vlastní sněhová barva pak má příjemnou zimní vůni. Vše důkladně promíchejte a nechte svého milého vytvořit krásné, zimní figurky.

Vyrobte sněhové vločky s 3letými dětmi na vánoční pěnu lepidlo třpytivý prášek

Navrhujte perníkové muže kreativním způsobem

Drobní perníčkáři s 3letými dětmi zdobí na Vánoce skořicový papír

Během vánočního období to tak krásně voní po skořici, vanilce, pražených mandlích, svařeném vínu atd. Zimní, kořeněná vůně okamžitě navodí sváteční atmosféru. Náš další návrh vánočních ručních prací jsou tito roztomilí perníčci, z nichž vyzařuje skvělá vánoční vůně. Nakreslete na kus kartonu obrys perníkového muže. Jako šablonu můžete použít vykrajovátko.

Perníčkáři z papírového designu skořice zdobí na Vánoce ruční práce s 3letými dětmi

Dále vyřízněte perníkového muže. Do středu vpíchněte nůžkami díru a prořízněte podél čar. Poté vezměte kousek průhledné samolepicí fólie a odstřihněte z ní obdélník, který může zakrýt tvar. Odstraňte ochrannou vrstvu a přelepte fólii přes otvor. Nyní otočte list papíru a prezentujte figurku svému dítěti. Vystřihněte nos, ústa a několik knoflíků z papíru nebo pěny a nechte své dítě umístit je na správná místa.

drátené vánoční přání s malými dětmi washi pásky jedle kamínky

Nyní jsou na řadě aromatické vůně. Poskytněte skořici, zázvor, hřebíček a další zimní vůně podle svého výběru a nechte svou drahou polovičku posypat sladkým perníkem. Jemně setřeste list a zbytky koření uložte do vhodné nádoby. Můžete je použít pro jiné projekty. Možná je zpracujte na různé ozdoby na vánoční stromeček nebo modelovací hmotu.

Tinker s barevnou rýží s 3letými dětmi k Vánocům

ruční práce s 3letými dětmi na vánoční vybarvování rýže vytvářející zimní krajinu

V chladném a temném odpoledni můžete s dítětem vytvářet skvělé zimní krajiny, které vnesou do vašich čtyř stěn náladu a barvy. Naše další nápady pro řemesla budou realizovány s barevnou rýží jako hlavním materiálem. Získejte velkou papírovou desku a dno zakryjte průhlednou samolepicí fólií.

zimní barvy, barvení rýže, ruční práce s 3letými dětmi, které tvoří vánoční figurky

Odstraňte ochrannou fólii a připravte si různé barvy rýže. Nyní mohou děti pomocí prstů vytvářet různé zimní scény. Na jedné straně se rozvíjí jejich jemná motorika a na druhé straně se stimuluje jejich kreativita. Můžete z talíře opatrně odstranit jedinečná umělecká díla a zavěsit na zeď barevný obrázek rýže.

drátěnka smyslového pokladu s 3letými dětmi na vánoční rýžový věnec jedle větve pompony drobné ozdoby

K výrobě barevné rýže potřebujete tepelně neupravenou rýži, potravinářské barvivo, sáčky na zip a dezinfekci rukou nebo bílý ocet. Vložte rýži do sáčku a přidejte 10-20 kapek potravinářského barviva. Poté přidejte stříkání dezinfekčního prostředku na ruce. Rýže vám tak při hraní neznečistí ruce. Uzavřete sáček a nechte svého milého zatřást rýží. Jakmile jednotlivá zrna získají požadovanou barvu, otevřete sáček a nechte rýži 24 hodin absorbovat barvivo. Další den už nic nestojí v cestě bavit se ručními pracemi.

zimní aktivity dráteník poklad s 3letými dětmi na Vánoce barevný rýžový perlový náhrdelník bambusové větve jedle

Ruční práce s 3letými dětmi mohou těm nejmenším nabídnout opravdový multisenzorický zážitek. Co třeba senzorická koupel plná vánočních barev, textur a vůní? Zakryjte dno prázdné lepenkové krabice barevnou rýží, posypte ji třpytivým sprejem, pokud chcete, a přidejte pár kapek mátového oleje. Nyní můžete přidávat drobné předměty, které přinesou Vánoce domů dříve.

Tinkerova pokladnice s 3letými dětmi na vánoční barevné knoflíky s rýžovými cukrovinkami

Malé bambulky, hvězdičky, barevné perlové náhrdelníky, malé plastové ozdoby a jedlové větve zvou ke hře, kopání a zdobení. Můžete svému miláčkovi poskytnout nějaké sladkosti nebo cukrovinky. Buďte kreativní a vložte do smyslové lázně vše, co vypadá krásně barevně a vánočně.

Ozdoby na vánoční stromeček s 3letými dětmi

Tinker vánoční ozdoby s 3letými dětmi na vánoční hnětení těstové příze

Ručně vyráběné vánoční ozdoby jsou určitě jedním z největších vánočních řemesel. Možnosti kreativity jsou nekonečné a je to opravdu zábavný způsob, jak strávit den se svými dětmi vytvářením skvělých šperků. Clay je další skvělý řemeslný materiál, který je vhodný pro děti všech věkových kategorií. K výrobě nádherných ozdob z výše uvedeného obrázku budete potřebovat následující:

objem

Váleček

Vykrajovátka na sušenky

Párátko nebo špejle

Pergamenový papír

trouba

Třpytivý prášek

Pěnový kartáč

lepidlo

Vyšívací nit / stuha / nůžky

Tinker s 3letými dětmi na vánoční ozdoby hliněná modelovací hmota vykrajovátko na cukroví hvězdná příze sněhové vločky

Pokud například chcete vyrobit mramorované ozdoby, musíte nejprve odlomit tři kusy různých barev a trochu je prohnětete, ale nemíchejte je. Nyní můžete vašemu dítěti pomoci rozválet hlínu pomocí válečku. Pomocí vykrajovátek na cukroví teď může váš miláček vykrajovat různé tvary a pomocí párátka nebo špejle udělat díru do každého ornamentu. Malé figurky upečte podle pokynů na obalu, poté je nechte vychladnout. Nyní může vaše dítě ozdoby potřít lepidlem a posypat trochou třpytek. Nakonec můžete navléknout stužku a zavěsit ručně vyráběné šperky.

ručně vyráběné ozdoby hliněné třpytky hvězdičky s 3letými dětmi na vánoční zvonek

dráteník s 3letými dětmi na vánoční ozdoby knoflíky kutilské dárky

Z knoflíků různých velikostí vykouzlíte malé a kreativní ozdoby. S trochou fantazie a různých barevných kombinací lze rychle vyrobit roztomilé sněhuláky, Ježíšky a vánoční stromky. Hezky zabalené, skvělé figurky jsou milým dárkem pro blízké.

ruční práce s 3letými dětmi na vánoční zimní ozdoby z jedle zabalit do papírové příze

Vytvářejte dárky na míru s 3letými dětmi

otisky sušenek vytvářejí nápady na dárky s 3letými dětmi k Vánocům

Pokud hledáte skvělé a personalizované nápady na Vánoce, možná jsou tyto vánoční cukroví ve tvaru otisku vašeho dítěte vynikající inspirací pro ručně vyráběné dárky. Pro 8-10 sušenek jsou vyžadovány následující přísady:

Na těsto:

2 šálky mouky, prosáté

1/4 čajové lžičky soli

1/2 lžičky prášku do pečiva

8 lžic nesoleného másla

1 šálek cukru

1 velké vejce

1 lžička vanilkového extraktu

Ozdobit:

1 velký vaječný bílek

1 čajová lžička vody

cukr

Do velké mísy prosejeme mouku, sůl a prášek do pečiva. Máslo vyšlehejte s cukrem na střední rychlost do pěny, přidejte vejce a míchejte do hladka. Přidejte směs mouky a dobře promíchejte. Vmíchejte vanilku a vypracujte těsto. Těsto zabalte do fólie a dejte na 45 minut do chladu. Do té doby vytvořte šablonu z otisku vašeho dítěte. Pomozte svému milému vystřihnout potisk. Plech vyložíme pečícím papírem. Těsto rozválíme na tenké pomoučené pracovní ploše. Nyní na těsto položte ruční šablonu a ostrým krájecím nožem vyřízněte obrys. Malé sušenky na ruce můžete ozdobit hezkým cukrovým srdcem. K tomu použijte šablonu srdce. Smíchejte vaječný bílek s vodou a naneste směs do šablony srdce. Poté posypeme cukrem. Sušenky pečeme v předehřáté troubě na 160 stupňů asi 8 až 10 minut.

Vytvořte vánoční těsto s 3letými dětmi

Vyrobte si na Vánoce plastelínu, s dětmi vystřihněte figurky

Vyrobte si hlínu sami na Vánoce vystřihněte aromatické figurky projekty kutilství pro batolata

Zábavné zimní outdoorové aktivity pro děti – organizujte malování na sníh

aktivity pro děti zimní vybarvování lahví sněhové vody šťourat se 3letými Vánoci

Náš poslední návrh na nezapomenutelné hodiny s rodinou spojuje skvělé ruční práce se zábavnou outdoorovou aktivitou. Pomozte svému dítěti vytvářet barvy a nechte ho, aby venku vytvořilo skutečné mistrovské dílo. Vřele oblékněte malého umělce a dejte sněhovým hromadám v zahradě pestrobarevný nátěr.

malování lahví na sníh, kutilství, voda, barvení, kutilství, ruční práce s 3letými dětmi na Vánoce

K tomu budete potřebovat několik rozprašovačů, stejně jako vodu a gelové potravinářské barvy, které použijete k vytvoření barevného spreje. Přidejte do seznamu aktivit jeden nebo více ručních projektů a strávte hodiny před Vánocemi plné radosti a zábavy.