Nápady na vánoční dekorace

Ruční práce se čtyřletými dětmi k Vánocům-skvělé nápady ručních prací, jednoduché pokyny a spousta zábavy zaručena

ruční práce se 4letými dětmi pečou cukroví s dětmi zdobí vánoční design vánoční ozdoby na stromeček

Děti ve věku 4 let jsou ve svých motorických dovednostech stále sebevědomější a samostatnější a chtějí spoustu věcí dělat samy. Učí se neuvěřitelně rychle, zvláště když jsou k tomu povzbuzováni. Čtyřletá děvčata a chlapci milují malování, navlékání, balení, tvarování, stavění a hraní. Vánoční období nabízí skvělou příležitost strávit vzrušující hodiny tvorby s malými dětmi. V následujícím jsme sestavili skvělé nápady na ruční práce se čtyřletými dětmi na Vánoce, které poskytnou mladistvým skvělou zábavu a vyzvou je. Poté budete ohromeni pozoruhodnými výsledky.

Tinker roztomilá jedle ze šišek se 4letými dětmi k Vánocům

ruční práce se 4letými dětmi vánoční šišky z jedle zdobí bambulky

Otázka, s čím se dá pohrávat se 4letými dětmi, vás určitě čas od času znepokojí. V této roční době se neobejdete jen tak bez ručních vánočních stromků. Sbírejte s dítětem šišky různých velikostí a vytvářejte z nich nádherné a hezké miniaturní jedle. Získejte hnědou a zelenou řemeslnou barvu a nechte své dítě namalovat šišky a kulatý dřevěný talíř nebo talíř.

ruční práce se 4letými dětmi vánoční materiály jedle pompony umělé sněhové talíře hvězdy

Na talíř přilepte šišky a nechte malé kreativně vypustit páru. Nyní musí být připevněny ozdoby. Pompony, perly nebo třpytky řezají jemnou postavu. Nakonec postříkejte mini-tvory umělým sněhem a sprej nechte úplně zaschnout. Děti si nyní mohou ručně vyrobené vánoční ozdoby odložit do vlastního pokoje.

Výroba sněhové koule se čtyřletými dětmi

dráteník se 4letými dětmi vánoční sněhová koule design papírová deska polystyrenový obrázek

Aby děti ladily s nádhernou zimní krajinou venku, mohou si navrhnout roztomilou sněhovou kouli, kterou si mohou postavit jako dekoraci doma nebo ji mohou rozdávat. Pokud navíc sněhová koule obsahuje roztomilou kresbu vašeho dítěte, nepochybně se z ní stane kouzelná památka. Vaše drahá může také vyrobit tak okouzlující sněhovou kouli z papíru, barevných tužek, umělého sněhu z kuličky polystyrenu a čirých jednorázových plastových talířů. Nakreslete kruh a pomozte svému dítěti nakreslit na něj různé zimní motivy a poté je vybarvěte do sytosti.

dráteník sněhová koule s papírovými talíři pro vánoční projekty kutilství děti malují

Na zadní stranu obrázku přilepte základnu černé sněhové koule a do středu obrázku vložte sníh z polystyrenu. Nyní už jen stačí přilepit plastovou desku na nádhernou sněhovou kouli. Sněhovou kouli je nejlepší nechat ležet, aby se polystyrenové kuličky nepřilepily k okrajům plastové desky. Pokud chcete, můžete na zadní stranu ručně vyrobeného míčku nalepit mašličku a pomocí ní vytvořit ozdobu.

dráteník sněhová koule se 4letými dětmi vánoční malba obrázek zimní krajina

Tinkerové vánoční ozdoby se 4letými dětmi

dráteník s voskovými pastelkami děti 4leté vysoušeče vlasů zdobí koule vánočního stromku

Pro dospívající je vždy velkým potěšením vyrábět skvělé a individuální ozdoby na vánoční stromeček. Vybrali jsme několik skvělých a snadno implementovatelných nápadů na vánoční ozdoby, které k úspěšnému vánočnímu večírku prostě patří. Náš první návrh by byl originální vánoční koule, která je krásně barevná a skvělá. U čtyřletého dítěte bude ve vašem domě hojně používáno rozbitých pastelků. S těmito zbytky můžete se svým miláčkem vytvořit jedinečný ornament. K vytvoření takové jedinečné vánoční koule se čtyřletými dětmi budete potřebovat následující materiály:

plnitelné vánoční koule

Pastelky

Strouhač nebo škrabka

fén

Vánoční řemesla se 4letými dětmi – zdobení pastelkami

ruční práce se 4letými dětmi vánoční voskovky zdobí koule jedle

Voskové pastelky nejprve jemně vetřete a hobliny naplňte do koule. Nyní ohřejte míč fénem opakovaným protřepáváním ornamentu, aby se hoblinky pastelky rovnoměrně rozložily. Vaše podpora je v tomto projektu velmi důležitá, protože míč je velmi horký. Nejlepší je držet míč a vaše dítě fén. Kuchyňské rukavice dělají pohyb trochu namáhavější, ale nabízejí ochranu před teplem.

Vyrobte si ozdoby na vánoční stromeček se čtyřletými dětmi ozdoby na vánoční hvězdu

Dětem určitě přijde skvělé, když z bonbónů vytvoříte barevné ozdoby na vánoční stromeček. Pokud přeměníte cukroví na tak nádhernou dekoraci v typických vánočních barvách, můžete doma okamžitě vytvořit zvláštní atmosféru.

Požadované materiály:

Vykrajovátka na sušenky

Máty ​​peprné

Pergamenový papír

párátko

páska

Ozdoby na vánoční stromeček s vykrajovátky tvarují cukroví tající srdce hvězda

Vnitřek vykrajovátek nastříkejte sprejem na vaření a položte na plech vyložený pečícím papírem. Pak nechte svého miláčka uspořádat mincovny ve vrstvě v vykrajovátkách. Pokud máte velké prázdnoty, můžete je vyplnit strouhanými cukrovinkami. Plech vložíme na pár minut do trouby a cukroví necháme rozpustit na 170 stupňů. Nemělo by jim začít bublat, nenechávejte je tedy v troubě příliš dlouho.

Vyrobte si vlastní vánoční ozdoby se 4letými dětmi, ozdoby, vykrajovátka, cukroví

Nechte krásné tvary dvě minuty vychladnout a poté párátkem nebo dřevěnou špejlí namažte olejem. Pomocí ní vytvořte otvor v horní části ozdoby. Opatrně vyjměte vykrajovátko a navlékněte pásku. Nečekejte déle než 15 minut, protože pak jsou malá umělecká díla už příliš tvrdá a mohou se zlomit.

vánoční ozdoby hvězdné korálky ozdoby drobet se 4letými dětmi Vánoce

Můžete také vyrobit krásné a barevné ozdoby se čtyřletými dětmi z následujících materiálů:

lepenková krabice

žlutá BARVA

štětec

Noviny nebo papírová deska jako ochrana pracovní plochy

Pony korálky

Řemeslné lepidlo

nůžky

tužka

páska

dráteník vánoční dekorace s dětmi 4letá hvězda ozdoby lepenková barva

Děti tohoto věku mohou tento jednoduchý a atraktivní ruční projekt realizovat samy. Stačí krabici vystřihnout do tvaru hvězdy a obdivovat nádherné vánoční ozdoby, které malé ručičky dokážou vykouzlit. Nechte je namalovat hvězdu barvou, rozetřete na ni řemeslné lepidlo a připevněte korálky.

vánoční hvězda dráteník s dětmi 4 roky vánoční korálky barva

Navrhněte vánoční přání s dětmi

tinker vánoční přání barevné bublinkové fólie razítko dráteník se 4letými dětmi vánoční

Náš další kutilský projekt s dětmi na Vánoce, ti nejmenší mohou z větší části také provádět samostatně. Výroba vánočních přání může být opravdu zábavná, zvláště když mají dospívající děti možnost přidat do svých děl spoustu barev. Na vánoční přání k vánočnímu stromku budete potřebovat následující materiály:

různé akrylové barvy

houba na mytí

Prázdné karty / stavební papír

Bublinková folie

lepenková krabice

nůžky

Lepidlo

štětec

ruční práce se 4letými dětmi vánoční přání design řemeslné materiály

Pomozte svému dítěti navrhnout skvělé vánoční razítko. Z bublinkové fólie vystřihněte trojúhelník. Pracujte opatrně, dávejte pozor, abyste neprořízli malé balónky. Poté ze silného kartonu vystřihněte o něco větší trojúhelník a na něj nalepte bublinkovou fólii bublinami nahoru. Nechte své zlatíčko na houbičce rozdávat různé barvy. Nyní je razítko přitlačeno na inkoustovou podložku a umístěno na prázdnou kartu. Nyní povzbuďte své dítě, aby jemně vyvíjelo tlak na celé razítko, aby byl tlak jasný.

dráteník se 4letými dětmi vánoční bublinková fólie vánoční stromeček vánoční přání

Vaše dítě si celý proces užije a bude hrdé na kartu, kterou si samo vytvořilo. Nakonec nezapomeňte na vrchol stromu připevnit malou hvězdu. Pokud chcete rozšířit skvělou řemeslnou činnost a zkomplikovat ji, dovolte svému dítěti, aby si razítko vyrobilo samo. Možná složíte text společně a necháte své dítě ručně iniciály. Můžete vytvořit jiný otisk pro každou kartu tím, že vaše dítě namaluje jednotlivé vzduchové bubliny štětcem v konkrétním barevném vzoru.

Ozdobte vánoční stromeček voňavými skořicovými ozdobami

vyrábět ozdoby z jedle ozdoby péct cukroví zdobit s dětmi

Díky těmto skořicovým ozdobám bude váš domov nebesky vonět. Vaše dítě bude milovat výrobu vánočních ozdob ze skořice. Chcete-li to provést, musíte smíchat stejné množství skořice a jablečného pyré a vypracujte hladké, nelepivé těsto. Jeden šálek každé ze dvou ingrediencí vytvoří asi 18 standardních vykrajovátek. Vaše dítě už si při hnětení užije spoustu zábavy. Nechte svého miláčka rozválet třetinu těsta mezi dvěma vrstvami igelitu.

skořicová jablečná šťáva pečení cukroví vyřezávání ručních prací se 4letými dětmi na Vánoce

Poté odstraňte horní vrstvu potravinové fólie a nechte dospívající vystřihnout vánoční motivy. Pomocí brčka udělejte najednou díru pro stužku. Vánoční ozdoby pečte na 200 stupňů, dokud nejsou suché a tvrdé. Necháme je vychladnout. Při zdobení mohou děti samozřejmě kreativně vypouštět páru.

Vyrobte zlatou modelovací hmotu se čtyřletými dětmi na Vánoce

Vyrobte si z hlíny sami zlaté flitry na mince, drátěnku se čtyřletými dětmi na Vánoce

Hrát si s modelovací hmotou a tvořit z ní různé figurky je pro nejmenší opravdové potěšení. Formování těsta rukama má pozitivní vliv na motoriku a podporuje kreativitu dětí. Pokud zahrnete do výroby modelovací hmoty ty nejmenší, budou si hrát ještě zábavněji. Zde najdete skvělé recepty, jak si doma vyrobit barevnou modelínu. Abyste sladili sváteční náladu, můžete z ní udělat třpytivý zlatý tmel. Poté nechte své dítě do hnětací hmoty zapracovat třpytivý prášek, zlaté flitry, klobouky a perly. Váš miláček pak může předměty odstranit a prozkoumat výtisky nebo vytvořit různé figurky a ozdobit je.

Zimní kutilské projekty – navrhněte vánoční stromeček s překvapením

dráteník se 4letými dětmi vánoční dárky na vánoční stromeček

Tento vánoční stromeček má pro vaše děti malá překvapení a sladkosti a vypadá krásně dekorativně. Na výrobu jedle budete potřebovat:

Tkáňový papír v červené a zelené

Papírové kelímky v červené a zelené

Elastické pásky

Řemeslný papír

Horká lepicí pistole

nůžky

klíč

tužka

Kartonová / pěnová deska

Plnění zboží (malé hračky, gumoví medvídci, čokolády atd.)

ruční práce se 4letými dětmi vyrábějícími vánoční stromeček s dárky

Nechte své dítě naplnit poháry vánočními dobrotami nebo hračkami. Z hedvábného papíru vystřihněte kruhy a položte je na otvor papírového kelímku. Zabalte gumičku a hrnek, aby kruh papíru držel na svém místě. Pomocí horkého lepidla přilepte poháry na talíř ve tvaru vánočního stromku. Z papíru vystřihněte kulatinu a přilepte ji na talíř. Vaše dítě teď bude každý den strkat prst přes hedvábný papír a těšit se na překvapení uvnitř.

Ozdobte vánoční oblečení s dětmi

ruční práce s dětmi 4leté vánoční tričko zdobí třpytky jedle

Pro ještě větší náladu můžete se svým potomkem ozdobit jednoduché jednobarevné tričko. Třpytivý vánoční stromeček vypadá skvěle na bílém pozadí a rychle se vyrábí. Mezi dvě vrstvy látky z trička nejprve vložte kousek lepenky, aby vybraný motiv měl krásné, rovné kontury. Nyní navrhněte vánoční stromeček z proužků malířské pásky a na bílá místa naneste lepidlo. Vaše dítě samozřejmě může tento úkol převzít. Navrch velkoryse protřepejte zelený a zlatý třpytivý prášek. Nakonec setřete přebytečný prášek a odstraňte lepicí proužky.