Nápady na vánoční dekorace

Ruční práce s koulemi z polystyrenu na Vánoce – krásné nápady ručních prací pro malé i velké

Ruční práce s polystyrenovými koulemi na ozdobení vánočních flitrů Vánoční ozdoby na stromeček

Vánoce se blíží a je na čase znovu dát bytu sváteční náladu. Než si koupíte vánoční stromek nebo jej vezmete ze sklepa, můžete na něj vyrobit ozdoby. Domácí dekorace dodá domovu zvláštní nádech a vždy vypadá jedinečně. Několik ručně vyrobených šperků na vánoční stromeček nebo okenní parapet je proto vždy dobrý nápad. Pro ty, kteří si chtějí vyrobit vlastní vánoční ozdoby nebo jen jejich část, je k dispozici mnoho materiálů. V dnešním příspěvku jsme shromáždili skvělé nápady na výrobu koulí z polystyrenu na Vánoce, které můžete také vyzkoušet se svými dětmi. Přejeme hodně zábavy!

Co můžete vyrobit z polystyrenových koulí na Vánoce?

Polystyrenové koule s flitry zdobí vánoční ozdoby na kutilství

Samotné polystyrenové koule nevypadají vůbec dekorativně, ale jsou dokonalým materiálem pro ruční práce. Díky svému dokonale kulatému tvaru z nich lze vytvářet krásné vánoční koule a proměňovat je v hezké vánoční ozdoby. S míčky můžete nejen ozdobit vánoční stromeček, ale také plnit skleněné vázy, zdobit věnce dveří a vytvářet originální dekorace oken. Děti mohou také vyrábět kreativní věci s polystyrénovými koulemi na Vánoce, například oblíbené sněhuláky a soby. Zde je pár skvělých nápadů s pokyny!

Ozdobte polystyrenové kuličky flitry

vyrábět flitry polystyrenové koule ozdoby na stromeček vánoční deco

Takzvaná flitrová technika je umění, ve kterém jsou různé předměty zdobeny flitry a špendlíky. Polystyrenové kuličky jsou k tomu přímo ideální, protože jsou měkké a jehly se do nich snadno zavádějí. Pomocí této techniky můžete vyrobit třpytivé vánoční koule v jakékoli barvě a použít je k ozdobení vánočního stromku. Sami rozhodnete, zda konkrétní vzor nebo jednobarevné provedení. Tato technika může nějakou dobu trvat a být trpělivá, ale výsledky stojí za to.

Vyrobte si ozdoby na stromeček z polystyrenových koulí a vlny

Ozdoby na vánoční stromeček si jednoduše pohrajte s polystyrenovými kuličkami příze

Při ručních pracích s polystyrenovými koulemi na Vánoce můžete také vyrobit neutrální, jednobarevnou dekoraci na vánoční stromeček. Vlna nebo tlustá příze jsou k tomu ideální materiály. To lze použít k zabalení polystyrenových koulí a jejich přeměně na krásné vánoční koule. Ukážeme, jak na to.

Instrukce dráteník dekorace z polystyrenu kuličky vlna

K tomuto projektu budete potřebovat následující materiály a nástroje:

  • Polystyrenové koule jakékoli velikosti
  • Vlněná koule jakékoli barvy (tip: sladěný se zbytkem dekorace)
  • Lepidlo
  • malé kancelářské sponky
  • nůžky

Nejprve vložte do koule na věšák kancelářskou sponku. Poté kolem svorky naneste kapku lepidla a konec kuličky příze přilepte doprostřed. Nyní potřete kuličku lepidlem a oviňte kolem ní vlnu, dokud nedosáhnete dna. Tam odstřihněte vlnu a konec přilepte doprostřed.

polystyrenové koule věnec dráteník dekorace vánoční kutilství

Nyní můžete na hotové vánoční koule připevnit věšáky a pověsit je na vánoční stromeček. Alternativně lze použít k ozdobení vánočního věnce nebo vytvoření zajímavé dekorace na stůl. S touto technikou si můžete volně hrát s barvami a vyrobit si barevnou i neutrální dekoraci sami. Popusťte uzdu své kreativitě!

Krásné vánoční koule ze styrofoamu a přírodních materiálů

polystyrenové koule nápady na umělé zasněžování krásné vánoční ozdoby

Vánoce a sníh k sobě prostě patří, a proto níže uvádíme skvělý projekt na originální vánoční koule z polystyrenových koulí a přírodního materiálu. S pomocí umělého sněhu budou tyto pěkné koule vypadat jako sněhové koule visící na vaší jedli. Jako ozdobu můžete použít borovicovou zelenou, mini šišky, malé větvičky a skořicové tyčinky, nebo vymyslet něco jiného.

dráteník s polystyrenovými kuličkami borovicové zelené mini šišky

K přeměně polystyrenových koulí na sněhové koule budete potřebovat nějaké lepidlo a umělý sníh. Pokud by se kuličky měly později pověsit na vánoční stromeček, jsou stále potřeba sponky. Nejprve potřete kouli lepidlem a stočte ji do sněhu. Nyní je nechte dobře zaschnout, než budete pokračovat v zdobení. Pomocí horkého lepidla můžete ozdobu připevnit k míči.

Ruční práce s koulemi z polystyrenu na Vánoce: Vtipné nápady na ruční práce pro děti

dráteník s polystyrenovými koulemi nápady pro děti dráteník vánoční rudolf

Vánoční období nabízí mnoho nádherných nápadů na ruční práce s dětmi, které malým dětem udělají spoustu zábavy a zajistí dobrou atmosféru. Proto jsme také vybrali pro malé nadšence do řemesel nějaké nápady, s nimiž čas do Vánoc plyne rychleji. K tomu se opět používají skvělé polystyrenové koule.

Rudolf dráteník s polystyrenovými koulemi na Vánoce

sobí rudolf dráteník s polystyrenovými kuličkami vlněné větve

Všichni máme rádi soba Rudolfa. A děti ještě víc. Pokud je vaše dítě také fascinováno Santovým červenonosým kamarádem, pak můžete následující projekt vyzkoušet doma. K tomu potřebujete vlněnou kouli, tentokrát v hnědé barvě, a také červenou perlu, dvě malé větvičky pro parohy a trochu hnědé a bílé plsti pro oči. Polystyrénovou kouli jednoduše obalte vlnou, dokud již neuvidíte žádná bílá místa. Potom vložte nos a parohy do polystyrenu na příslušných místech a přilepte plstěné oči.

Polystyrenový ples oblékající se jako Santa Claus

santa claus oblek drátěná vlna polystyrenová dekorace

Stejnou metodou můžete polystyrenovou kouli obalit červenou vlnou a vytvořit kostým Santa Clause. K výrobě opasku potřebujete také řemeslnou plsť v černé a stříbrné barvě. Tato atmosférická vánoční koule se velmi snadno vyrábí a je pak dokonalá jako dekorace na vánoční stromeček.

Drotě sněhuláků s koulemi z polystyrenu na Vánoce

sněhulák dráteník polystyrenové koule vlněný filc

Vzhledem k tomu, že se sněhulák, oblíbený u dětí, skládá z několika sněhových koulí, můžete si snadno a rychle jednu vyrobit z polystyrenových koulí. K tomu se nejlépe hodí míče různých velikostí, takže je rozdíl mezi tělem a hlavou. Přestože je polystyren bílý a každopádně připomíná sněhovou kouli, doporučujeme, abyste koule obalili vatou nebo jiným materiálem, aby ruční práce vypadaly originálněji.

polystyrenové koule plastové koule dráteník vánoční sněhuláci

Pokud máte pouze jednu velikost polystyrenových kuliček, můžete je kombinovat s jinými kuličkami, například s plastovými nebo skleněnými kuličkami. Stačí si vybrat větší kouli pro tělo a menší pro hlavu a podle toho je ozdobit. Na obrázku výše můžete najít skvělý nápad na napodobení.

sněhové koule dráteník cítil polystyren jednoduchý nápad děti

Roztomilého sněhuláka můžete s dětmi vyrobit jen s jedním polystyrenovým míčkem. Nejprve byste je měli zakrýt jakýmkoli bílým materiálem a ozdobit je jako sněhuláka. V tomto případě je nejlepší plsť nebo jiná tkanina, protože je lze snadno natřít pery.

sněhuláci sněhové koule drátěné polystyrenové koule cítil

Z plsti vystřihněte kousky ve tvaru listu a přilepte je k polystyrenové kouli. Když je polystyren pryč, nechte lepidlo zaschnout, namalujte obličej a se sněhuláky máte hotovo.