Nápady na vánoční dekorace

Ruční práce s 5letými dětmi k Vánocům-nápady na ruční práce a skvělé aktivity

Vánoční řemesla s 5letými dětmi, dívkami a chlapci

Vývoj pětiletého dítěte je plný emocionálních extrémů a rozporů. V tomto věku je mnoho dětí stále v nepříliš vzdáleném období dětství a předškolního věku a budoucí fáze „vnoučat“. Následující nápady a činnosti pro řemesla byly sestaveny speciálně pro vašeho malého miláčka a upraveny tak, aby podporovaly vývoj v raném dětství. Advent a Vánoce jsou ideální pro ruční práce s 5letými dětmi.

Ruční práce s pětiletými: běžci na stůl z papírových sněhových vloček

Ruční výroba stolu s 5letými dětskými papírovými sněhovými vločkami

Na vánočních řemeslech jsou dvě návykové věci: bambulky a papírové sněhové vločky. A 5leté dítě už může přestřihnout čáru dětskými nůžkami. Výroba sněhových vloček z papíru může dětem pomoci rozvíjet jejich řezací schopnosti a jemnou motoriku. A nejlepší na tom je, že každé rozvinutí má v sobě malé překvapení. To malé ještě více inspiruje!

Ruční práce s dekorací stolu s 5letými dětmi na vánoční papírové vločky

Vezměte list papíru formátu A4 (8,5 x 11 palců) a složte jej do trojúhelníku. Odřízněte přebytečnou část, abyste měli nyní dokonalý čtverec. Přeložte tento trojúhelník znovu na polovinu, pak znovu. Odřízněte podlahu a namalujte na vzor. Nyní vystřihněte hroty a čáry. Nyní opatrně rozložte sněhovou vločku a voila! Krásná, symetrická sněhová vločka!

Chcete -li, aby stůl běžel, rozmístěte sněhové vločky na stůl a poté okraje slepte malými proužky pásky. Chcete -li se skutečně pochlubit bílými sněhovými vločkami, umístěte pod ně jutovou tkaninu. To vytváří slavnostní, zimní a příjemnou výzdobu stolu s vintage nádechem!

Ruční práce s 5letými: Voňavé těsto na hraní

Vyrobte si vánoční stromky z těsta na hraní, ozdobte si vánoční nápad řemesel

Domácí těsto na hraní je úžasný způsob, jak děti prozkoumat svoji kreativitu a experimentovat s různými tvary. Těsto na hraní zlepšuje smyslové učení a lze z něj vyrábět vánoční ozdoby. Vánoční motivy pak zdobí perly a flitry.

Ingredience na těsto na mátovou hru:

120 gramů mouky

1 lžíce oleje

200 ml vody

50 ml esence máty peprné

80 gramů soli

2 čajové lžičky zubního kamene

Zelené potravinářské barvivo

1 polévková lžíce třpytu

Vyrobte si vánoční stromeček sami z hracího těsta a ozdobte korálky

Do kastrůlku dáme všechny suché přísady, mouku, sůl, třpytky a zubní kámen. K suchým přísadám přidejte olej, potravinářské barvivo, mátovou esenci a vodu. Vše prošlehejte šlehačem, abyste odstranili hrudky a přísady dobře promíchejte. Poté směs zahřejte na středním ohni za stálého míchání, dokud nezhoustne.

Hmotu položte na čistý povrch a uhněte ji na plocho. Pokud se těsto trochu lepí, posypte povrch trochou mouky.

Hrací těsto nechte vychladnout, než si s ním děti pohrají. Modelovací hmotu skladujte v plastovém sáčku na zip nebo ve vzduchotěsné nádobě.

Řemesla s 5letými dívkami k Vánocům

Pro ruční práce potřebujete vykrajovátka na vánoční cukroví a perly všeho druhu.Nejprve těsto na hraní rozválíme válečkem. Poté se do těsta vtlačí vykrajovátka. Nyní mohou děti popustit uzdu své fantazii a ozdobit ozdoby, jak se jim zlíbí.

Udělejte si těsto na hraní, skořice, hřebíček, hnědý vánoční perník

Chcete -li vyrobit těsto na hraní, které ještě více voní Vánocemi, můžete přidat následující koření:

2 lžíce skořice

2 lžíce mletého zázvoru

1 lžička mletého hřebíčku

1 lžička muškátového oříšku

Hnědá hmota vypadá téměř jako skutečné perníkové těsto.

Vánoční řemesla s dětmi z hlíny na hraní

Výroba vánočních dárků-výroba mýdla s 5letými dětmi

Ruční práce s 5letými dětmi Vánoční dárky žehlit na mýdle

Nažehlovací korálky jsou k dispozici ve třech různých velikostech a v mnoha barvách. Děti od 4 let si mohou hrát s normálními nažehlovacími korálky. Tyto malé korálky jsou ideální pro výrobu vánočních dárků. Zde je originální nápad na ruční mýdlo s vlastní hračkou. Tato mýdla by byla perfektním dárkem pro učitele, babičky, tety, matky a téměř každého, kdo miluje praktické dárky.

Budete potřebovat:

  • Pojistkové korálky a kolíčky
  • Tát & Nalijte mýdlový základ
  • Formy na mýdlo
  • Éterické oleje (volitelně)
  • Žehlička

Mýdlo s ozdobami nažehlovacími korálky vytvoří vaše vlastní nápady na Vánoce

1. Nechte své dítě vytvářet různé vzory pomocí žehličky na korálcích. Ujistěte se, že se vejdou do misky na mýdlo. Zde najdete pěkné šablony.

2. Při žehlení korálků postupujte podle pokynů na obalu korálků.

3. Základ mýdla nakrájejte na malé kostičky a vložte do mísy vhodné do mikrovlnné trouby.

Dejte glycerinové mýdlo do mísy a roztavte v mikrovlnné troubě

4. Nechte mýdlovou základnu ohřívat v mikrovlnné troubě po dobu 30 sekund. Vyjměte misku z mikrovlnné trouby a poté směs dobře promíchejte. V mikrovlnné troubě dalších 30 sekund nebo dokud se mýdlo úplně nerozpustí.

5. Roztavené mýdlo nalijte do misky na mýdlo.

Výroba mýdla s 5letými dětmi k Vánocům

6. Přidejte několik kapek esenciálního oleje do každé misky na mýdlo.

7. Umístěte výtvory nažehlovacích perliček do forem na mýdlo a zatlačte je dolů. Nechte mýdlo úplně ztuhnout.

8. Zabalte mýdlo do celofánu a přidejte stužku a vlastnoručně napsanou dárkovou visačku!

Ruční práce s 5letými dětmi na vánoční dárky glycerinové mýdlo

Šablona s 5letými dětmi

Vánoční strom umělecké dílo řemeslo nápad pro děti dívky 5 let

Tento umělecký projekt vánočního stromku, který je ideální pro batolata a předškoláky, lze snadno vytvořit pomocí jednoduché houbové techniky. K šablonovění se používá prázdná krabice od obilovin. Samolepicí kamínky a třpytivé lepidlo dodají vánočnímu stromku větší lesk a půvab. Předškoláci si také mohou procvičit své vyřezávací schopnosti tak, že si z útržků papíru vystřihnou dárky a nalepí je pod stromeček.

Co potřebuješ:

prázdný obilný box

Tužka nebo fixka

nůžky

Karton v bílé barvě

Lepicí páska nebo malířská páska

Akrylová barva ve 2 a více odstínech zelené

Malířská paleta nebo papírový talíř

Sada houbových štětců nebo cokoli, co můžete použít k vytváření různých textur při malování

Samolepicí kamínky

Třpytivé lepidlo

Zlatý třpytivý papír

Zbytky balicího papíru

lepidlo

Vánoční strom 5 let staré řemeslo vystřihnout šablonu

1. Odřízněte přední nebo zadní část krabičky od cereálií. Sklopte lepenku na polovinu a nakreslete na ni polovinu stromu. Vystřihněte, rozložte šablonu stromu a přilepte ji na bílý stavební papír. Aby se to celé při malování nehýbalo, můžete to připevnit ke stolu páskou.

2. Zadejte barvy do palet barev. Nechte děti vzorovat tak, že nejprve namažete různé barvy a poté na papír různými houbami. Když je bílý podklad naplněn všemi odstíny zelené, opatrně sloupněte šablonu a nechte barvu zaschnout.

Vánoční strom umělecké dílo řemeslo nápad pro děti dívky 5 let

3. Když je barva zaschlá, je čas ozdobit stromeček! Možností je zde mnoho, ale velmi vhodné jsou samolepicí kamínky a třpytivé lepidlo. Ze zlatého třpytivého papíru vystřihněte hvězdu a přilepte ji na vršek stromu.

4. Nakonec nechte dítě z útržků balicího papíru vystřihnout čtverečky a obdélníky a lepit je pod stromeček jako dárky. Předškoláci opravdu rádi stříhají nůžkami.

Tato předloha vánočního stromečku je stejně krásná jako ta skutečná! Pokud se s tím nemůžete rozloučit, můžete to dát prarodičům nebo někomu zvláštnímu v životě vašeho dítěte.

Ledové lapače slunce jako dekorace oken

Zimní krystaly dekorací oken rostou

Zimní dny mohou být často deštivé a bezútěšné, ale když slunce prosvítá čerstvým vzduchem, je to dechberoucí. Tento sluneční lapač zachycuje zimní slunce tak krásně, že ho budete chtít pověsit do každého okna a na každý strom. Prozradíme vám, jak to v zimě zvládnete s dětmi.

Co potřebuješ:

dvě plastová víčka – plochá a čirá

Hrnek (vhodný do mikrovlnky)

Nanuková tyčinka (nebo lžíce)

Epsomská sůl

čára

voda

jehla

Pero (tupá tužka)

nůžky

horké lepidlo

Sluneční lapač pro okenní experiment s 5letými dětmi

Opatrně vystřihněte vnitřní kruh jednoho z vašich plastových krytů (víčka od jogurtu nebo pringles fungují perfektně!). Řezejte co nejblíže okraji. Odhoďte hranu, ale vnitřní kruh si nechte na později.

Opatrně jehlou vypíchněte otvor na okraji druhého plastového pouzdra. K rozšíření otvoru můžete použít tupou tužku. Později budete muset provléknout provázek otvorem.

Vytvořte si fyziologický roztok. Musíte použít stejné množství vody a soli. Například 1 šálek horké vody a 1 šálek soli Epsom. Nalijte vodu do šálku vhodného pro mikrovlnné trouby a ohřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 45 sekund. Přidejte sůl do šálku a míchejte 2 minuty.

Experiment s krystaly soli pro děti v zimním období

Když se sůl rozpustí, umístěte druhý plastový kryt s malým otvorem na slunné místo. Nalijte svůj fyziologický roztok do víka, aniž byste jej přeplnili! Poté nechte asi 4 dny odležet, aby se vytvořily krystaly!

Jakmile jsou vaše krystaly připraveny, můžete přívěsek zamknout. Přes krystaly opatrně přilepte plastový kruh. Dávejte pozor, abyste nerozdrtili krystaly soli, jsou křehké. Nakonec provlékněte otvorem asi 5 cm provázku a zauzlete.

Experimenty s krystaly soli s 5letými dětmi

Co se děje v tomto experimentu?

Zjistili, že sůl Epsom vytváří krystaly, když schne. Když jste sůl rozmíchali do vody, sůl nezmizela. Bylo to jen rozpuštěné nebo smíchané ve vodě. Když jste pak nechali svůj sluneční lapač uschnout, voda unikla z mísy do vzduchu. Tomu se říká vaporizace.

Epsomská sůl se neodpaří, takže zůstane v misce. Když voda začala opouštět misku, bylo ve zbytku vody stále menší prostor pro rozpuštění kousků soli. Malé části soli se začínají oddělovat od vody! Kousky soli narostly dohromady v krystaly, které jste viděli. Toto je známé jako krystalizace.

Sluneční lapače dělají zimní magické krystaly solí

Ukažte svým 5letým tyto skvělé řemeslné nápady a nechte je, aby si vybrali své oblíbené! Všechny projekty jsou velmi jednoduché a lze je implementovat pomocí jednoduchých materiálů. Bavte se!