Nápady na vánoční dekorace

Pečení vánočních ozdob z perníku: Recept na jedlý 3D vánoční zvonek

Upečte ozdoby na vánoční stromeček z perníkových zvonků

Med, máslo a spousta koření činí z klasického perníku obzvláště chutnou vánoční sušenku, která je v předvánočním čase obzvláště oblíbená. A co víc – vzhledem k tomu, že základní recept je velmi jednoduchý, mohou děti a rodiče společně připravovat sušenky, sušenky a dezerty. Nabízíme vám nápad na vánoční ozdoby z perníku, který zaručeně zvýší očekávání Vánoc. Jedlý trojrozměrný vánoční zvonek nejenže rozřízne jemnou postavu jako vánoční ozdobu, ale je také skvělým vánočním dárkem.

Ozdoby na vánoční stromeček z perníku: Připravte těsto

Ozdoby na vánoční stromeček z růžové perníkové saténové stuhy

Prvním krokem k jedlému trojrozměrnému vánočnímu zvonu je příprava těsta. K tomu jsou zapotřebí následující přísady:

175 g hnědého cukru

100 g másla

350 g mouky

1 čajová lžička zázvoru, mletá

1 lžička skořice, mletá

5 g potaše

Takto se připravuje těsto: Do ​​kastrůlku dejte nejprve med, cukr a máslo, pomalu zahřívejte, za stálého míchání máslo rozpusťte a cukr nechte rozpustit. Dusíme 1–2 minuty, necháme 10 minut vychladnout. Nyní vložte mouku, zázvor a skořici do hluboké mísy a promíchejte s potašem. Přidejte směs cukru, medu a másla a vypracujte hladké těsto. Misku zakryjte potravinovou fólií a nechte v lednici alespoň 2 hodiny. V nejlepším případě by těsto mělo odpočívat déle, přibližně 5 hodin – pak budou perníčky sušenější. Na pracovní plochu položte pečicí fólii, mouku a vyválejte těsto.

S těmito sušenkami ze skleněných oken děláte Vánoce ještě krásnějšími!

Upečte si perník a navrhněte ho jinak – 20 nápaditých nápadů

Pečení 3D vánočního stromku: recepty a tipy na zdobení cukroví

Pečení vánočních ozdob z perníku: ingredience na první pohled

Vánoční ozdoby z materiálů na pečení perníčků

Na vánoční ozdoby z perníku nyní potřebujete následující příslušenství: dvě sklenice různých velikostí, kruhový tvar o průměru 7 cm, jedna o průměru 5 cm, jedna o průměru 3 cm a jedna s průměr 2 cm, brčko na pití.

Vykrajujte kruhový vykrajovátko na perníkové těsto

Poté, co na pomoučené pracovní ploše vyválíte těsto silné asi 2,5 cm, vyřízněte každým vykrajovátkem kruh.

Vystřihněte vánoční ozdoby z nože z perníkového stromu

Ostrým nožem vyřízněte tvar listu stromu. Aby se těsto při krájení nelepilo na nůž, můžete ho také vysypat.

Ozdoby na vánoční stromeček z perníku vystřihují tvary kruhů

Nyní vyřízněte kruhy pomocí kulatého vykrajovátka na sušenky o průměru 5 cm, jak je znázorněno na fotografii výše.

Jak vystřihnout vánoční ozdoby z perníkových listů

Nakonec by konečný výsledek měl vypadat jako na fotografii výše. Volitelně můžete tvar také vystřihnout nožem. Můžete si také koupit vykrajovátka s vánočními motivy a vykrajovat z nich listy stromů. Pokud jste začátečník, můžete listy také vynechat.

Vánoční ozdoby z perníkových kruhů Listy stromů tvary pečení perníkového těsta

Na vánoční zvonek z perníku potřebujete celkem 2 „listy“ a osm různě velkých kruhů. Nyní vykrajované formy pečte v předehřáté troubě na 180 stupňů po dobu 20 minut.

Z perníkové slámy vystřihněte uprostřed ozdob na vánoční stromeček otvory

Až budete hotovi, vyjměte sušenky a uprostřed každého kruhu udělejte otvor s brčkem na pití. Na jednom konci udělejte do listů otvory.

Ozdobte vánoční ozdoby ozdobou z perníkové polevy

Nyní připravte polevu z moučkového cukru a vody. Jednoduše smíchejte 150 gramů moučkového cukru se 3 lžícemi citronové nebo pomerančové šťávy a míchejte do hladka. Protože se nyní zdobí jednotlivé perníčky, je pro konečný výsledek zásadní přesná a precizní práce. Vložte tedy polevu do sáčku.

Pečení vánočních ozdob z perníkové cikcakové vzorové glazurové dekorace

Na okraji okraje sušenky vytvořte cikcak vzor nebo namalujte polevou tečky, vlny atd. Pak perníčky nechejte stranou zaschnout. Náš tip: Sprejovou polevu si mohou koupit začátečníci – je pouze namíchaná a našlehaná, snáze se nanáší, rychle schne a zůstává stabilní. To je velmi důležité, zejména proto, že hranice perníku je velmi tenká a precizní práce je pro konečný výsledek zásadní. Nejprve vyzkoušejte konzistenci polevy – neměla by kapat.

Ozdoby na vánoční stromky vyrobené z glazury na perníkovou polevu

Úplně pokryjte námrazou nejmenší kruh na obou stranách. Jednoduše nejprve pokryjte jednu stranu, v případě potřeby povrch uhlaďte dřevěnými tyčinkami. Necháme 15 minut louhovat v lednici. Poté otočte a potřete druhou stranu polevou. Udělejte si čas a rozdělte povrch na několik oblastí a poté je vyplňte krok za krokem.

Ozdoby na vánoční stromeček z nápadů na pečení perníčků

Listy také ozdobte polevou a nechte zaschnout. Mimochodem, pokud si přejete, můžete polevu obarvit potravinářským barvivem na červenou nebo zelenou.

Ozdoby na vánoční stromeček z perníku si udělejte vlastní představu

Nyní najděte saténovou stuhu v růžové, červené nebo zelené barvě. Nejprve zarovnejte nejmenší kruh ve spodní části a poté seřazte největší, středně velké a zbývající kruhy. Na konci svažte listy.

Upečte si ozdoby na vánoční stromeček z perníčků

Tak fascinující konečný výsledek vypadá. Pro nejlepší efekt můžete zvonek ozdobit cukrovými perlami nebo posypat konfetami. Na vrchol můžete také uvázat skutečný zvon a ozdobit ho jedlovými větvemi a šípky. Soubor doplní malé, láskyplně vyrobené přání. Vánoční zvonek můžete ozdobit různými motivy, darovat ho prarodičům nebo pověsit na vánoční stromeček. Perníčky vydrží dlouho, pokud jsou do Vánoc uchovávány ve vzduchotěsných plechovkách nebo taškách. Pokud tedy chcete rozdávat vánoční zvonek, musíte nechat cukroví zabalené.

Ozdoby na vánoční stromeček vyrobené z perníku si sami vytvořte DIY nápad

Každý se na Vánoce těší na sladkosti a sušenky. Zvláště malé děti oceňují jedlé dárky. Ale i rodiče jsou vždy rádi, když se nechají hýčkat vzácnými dary. Malý suvenýr je také obzvláště oblíbený u párů – zvláště pokud jste pozváni k tchánům na Vánoce. Je to pěkné gesto, které ukazuje, že jste si udělali čas.

Ozdoby na vánoční stromeček z perníku vázajícího vánoční zvonek