Nápady na vánoční dekorace

Ozdobte vchod do domu na Vánoce – 18 nápadů na nádherné dekorace

vchod do domu vánoční ozdobit víla světla dům plot strom

Vchod do domu je vizitkou domu a vždy by měl vypadat hezky a upraveně. Prostor před vchodovými dveřmi vypadá ještě krásněji, když je ozdoben pro každou příležitost. A protože jsou Vánoce za dveřmi, shromáždili jsme mnoho nádherných příkladů, jak si můžete vyzdobit vchod do domu na Vánoce. Ať už se světly, věnci, jedlemi nebo jinými dekorativními prvky, rozhodujete vy a vaše představivost.

Ozdobte dům a vchod světly

vchod do domu vyzdobit Vánoce umělé zasněžování víla světla jedle

Pokud byste chtěli připravit svůj dům na nejoblíbenější festival v zimě s atmosférickou dekorací, která okamžitě padne do očí, pak se k tomu nejlépe hodí barevná pohádková světla. Příkladem toho jsou bohatě zdobené domy, které známe z USA. Takzvané vánoční domy jsou obzvláště působivé večer, kdy přední dvůr osvětlují tisíce barevných světel. Samozřejmě byste neměli nutně zdobit celý dům světly, abyste vykouzlili pěknou vánoční dekoraci. Několik pohádkových světel na věnci dveří nebo kolem předních dveří to zvládne, aniž by zdvojnásobilo účet za elektřinu.

Ozdobte vánoční vchod do domu: vánoční dekorace na vchodové dveře

klasická vánoční dekorace vchod domu červené zelené věnce vánoční hvězda

Pokud chcete, aby byl vchod vašeho domu na výsluní, je nejlepší zvolit dekoraci předních dveří. A nejoblíbenějším nápadem je vánoční věnec na dveře. K tomu se však hodí nejen klasický kulatý tvar, ale jsou možné i jiné variace, které se k této příležitosti dobře hodí. Rozmanitost materiálů, které můžete použít k výrobě vlastního věnce, je stejně skvělá. Od přírodních materiálů, jako je jedlová zeleň, šišky nebo vánoční hvězda až po barevné mašle ve vánočních barvách, je možné všechno.

Navrhněte věnec na dveře jako sněhulák

vyrobte si sněhulák věnec vánoční dekorace dveře sami

Skvělou alternativou ke klasickému tvaru věnce je sněhulák. Sněhulák na dveřích dodává celé dekoraci hravý nádech a je oblíbený zejména u dětí. Je také velmi snadné vyrobit, protože potřebujete pouze dva nebo tři kulaté věnce v různých velikostech.

vánoční dekorace dveřní věnec si sami vytvořte tvar sněhuláka

Nejprve musíte určit velikost sněhuláka pro přední dveře a teprve poté se můžete dostat do práce. Samozřejmě můžete použít i hotové věnce a jednoduše je sestavit. Sněhulák, který zdobí celé přední dveře, by vypadal obzvláště poutavě a skvěle. Nejlepší je zvolit barvy, které kontrastují s barvou dveří, jinak může věnec sněhuláka zůstat bez povšimnutí.

Vyrobte si věnec na vánoční stromeček sami

vánoční strom věnec vánoční ozdobit přední dveře

Pokud vyzdobíte vchod do domu na Vánoce, můžete použít motivy a barvy, které jsou pro Vánoce typické. Například věnec nemůže být vůbec kulatý, ale spíše mít úplně jiný tvar. Například vánoční stromeček lze rychle sestavit z několika dřevěných desek a proměnit v atmosférickou vánoční dekoraci dveří.

DIY věnec na dveře vánoční stromek dekorace dekorace

Jednoduše sestavte rovnoramenný trojúhelník ze tří dřevěných desek a obalte jej materiálem, který si vyberete. K tomu je nejlepší (umělá) jedlová zeleň, protože vytváří obzvláště přirozený vzhled. Nakonec na věnec připevněte další ozdoby jako šišky nebo vánoční koule a dekorace na vchodové dveře je hotová.

Nápady na vánoční výzdobu pro oblast před vchodovými dveřmi

vánoční dekorace dům vchod nápady jedle věnec sáně sníh

Pokud vám jako ozdoba nestačí jen věnec na vchodové dveře, pak jsme dali dohromady mnoho dalších možností. Prostor před dveřmi je ideálním místem, pokud chcete ozdobit vchod do domu na Vánoce. Tam můžete nastavit jakoukoli vánoční výzdobu a dát kolemjdoucím na ulici slavnostní atmosféru. Předpokladem je však přítomnost baldachýnu, jinak může být dekorace poškozena deštěm nebo sněhem.

Ozdobte vchod do domu vánočními stromky

vchod do domu vánoční ozdobit vánoční stromeček vánoční punčocha dveře

Není pochyb o tom, že vánoční strom je důležitou součástí domácí dekorace na Vánoce. To ale neznamená, že je povolen pouze jeden vánoční stromeček. Pokud byste chtěli vyzdobit vchod do svého domu na Vánoce, pak jedle nabízejí skvělý nápad i pro tuto oblast.

vchod do domu vánoční ozdobit věnec dveří jedle

Vánoční stromky pro vchod do domu mohou být ozdobeny nebo ponechány přírodní. Vy se rozhodujete sami. K tomu se hodí stejné šperky jako na vánoční stromeček uvnitř: girlandy, vánoční koule, pohádková světla – vše je povoleno.

Vánoční ozdoby na vchod do domu s lampióny

vchod do domu zdobí vánoční velké lucerny

Skvělým nápadem na výzdobu prostoru před vchodovými dveřmi jsou lampiony, které jsou určeny na Vánoce. Vzhledem k tomu, že dekorace je uspořádána v lucerně, nemůže být poškozena špatným počasím. Proto je tato myšlenka ideální pro venkovní použití.

vánoční dekorace pro venkovní věnec víla světla lucerny na saních

Lucerny můžete ozdobit různými způsoby. K tomu se úžasně hodí vánoční ozdoby jako koule nebo pohádková světla a dají se snadno napodobit. Další nápady, jak ozdobit lampion na Vánoce, najdete na našem webu. V kombinaci se sněhem nebo umělým sněhem vypadá opravdu pěkně, a vytváří tak nádherný, zimní obraz.

Ozdobte dřevěné krabice na Vánoce

dřevěná krabička na vánoční zdobení stužky jedle zelené bobule

Vchod do domu je považován za nejlepší místo pro vystavení domácí vánoční ozdoby. Každý, kdo navštíví dům nebo jen projde kolem, ho může obdivovat. Z tohoto důvodu se k tomu skvěle hodí vánoční ozdoby, které zaručeně vytvoří atmosférické poutače na prahu.

vyplňte dřevěnou krabici pro nápady na vánoční výzdobu

Prázdné dřevěné boxy můžete například ozdobit na Vánoce tak, že je naplníte větvemi zelené jedle, bobulemi nebo šiškami. Součástí jsou také barevné vánoční ozdoby a pohádková světla, která přeměňují jednoduché dřevěné boxy na skutečné vánoční ozdoby.

Ozdobte zinkovou vanu na Vánoce

vchod do domu veranda na vánoce ozdobte vánoční koule zinkovou vanou z jedle

Zinkové vany jsou oblíbenou venkovní dekorací, kterou lze použít v každém ročním období. S vánočními ozdobami a přírodními materiály lze zinkovou vanu u vchodu do domu ozdobit na Vánoce a proměnit v atmosférickou dekoraci. Skvělé nápady k vyzkoušení letošních vánočních ozdob najdete níže.

zinková vana vánoční výzdoba nápady vánoční strom dárky

Zinková vana je například perfektní jako kontejner na vánoční stromek u vchodu do domu. Ozdobený stromeček staví na výsluní a skrývá jinak nevzhledný stojan na vánoční stromeček. Dárky jsou dalším oblíbeným vánočním motivem a jsou nádhernou ozdobou vchodu do domu. Jednoduše zabalte některé prázdné krabice od bot balicím papírem, vložte je do zinkové vany před vchodové dveře a venku získáte skvělý doplněk k vánočním ozdobám.

zinková vana na vánoční zdobení vánoční dekorace vchod do domu

Pokud chcete na Vánoce vykouzlit rustikální dekoraci, pak je nápad na obrázku výše perfektní. S malými jedlemi v květináčích a starými předměty, jako je rezavý zahradní vozík a zinkové kontejnery, celý vchod dostává nádech vintage stylu.

zinková vana ozdobit vánoční smyčku přírodní materiál

Chcete -li zinkovou vanu zkrášlit, můžete kolem ní uvázat velkou červenou mašličku a sami vypadat jako dárek. V tomto případě může být místo dárků kontejner naplněn přírodními materiály, vánočními ozdobami a barevnými světly. To vytváří hezkou dekoraci, která vaše hosty určitě ohromí.