Nápady na vánoční dekorace

Ozdobte sáně k Vánocům – 14 atmosférických nápadů pro interiér i exteriér

nápady na ozdobu saní na vánoční přírodní materiál

Chtěli byste zkrášlit byt a vchod do domu originální vánoční výzdobou a hledáte inspiraci a tipy? V tomto článku jsme dali dohromady skvělé nápady na vánoční výzdobu se starými saněmi, které váš domov naladí na vánoční atmosféru. Jak můžete na Vánoce ozdobit sáně a integrovat je do vánoční dekorace, ukazuje článek!

malovat sáňky dělat vánoční ozdoby sami

Každý, kdo žije v regionech se spoustou sněhu v zimě a má děti, bude mít určitě alespoň jednu sáňku. Sáňky mohou být nejen zábavou pro děti v zimních měsících, ale také se skvěle hodí k vánoční výzdobě. Mohou být ozdobeny, jak se vám líbí, a nastavit je buď před vchodové dveře, nebo kdekoli v domě. Sáně na Vánoce můžete ozdobit různými způsoby, hlavní je, aby dekorace byla v souladu s nadcházejícím festivalem.

Ozdobte vchod do domu sáněmi na Vánoce

sáňky na vchod do domu na vánoční ozdobu dveřního věnce

Pokud tedy máte staré nebo nepoužité saně, můžete z nich udělat kreativní vánoční dekoraci. Možností je mnoho. Se zdobenými saněmi může být jak vnější, tak vnitřní výzdoba originálnější. Inspiraci pro obě varianty najdete v naší obrazové galerii.

deco dům vchod věnce dveře věnec sáňky

Sáňky jsou obvykle vyrobeny ze dřeva nebo dřeva a kovu a jsou okamžitou připomínkou zimních a vánočních svátků. Pokud s ním chcete ozdobit vstupní prostor vašeho domu, pak byste jej měli nejprve ozdobit vhodnými vánočními ozdobami. Skvělým nápadem je samozřejmě jedlová zeleň, ze které se dá dokonce udělat pěkný věnec.

sáně vánoční dekorace jutová stuha jedle zelená

Před vánočním zdobením saní byste se měli rozhodnout, zda je chcete položit na zem nebo na výšku. Pokud je dostupný prostor omezený, jednoduše opřete dekoraci o zeď a ozdobte horní část. Kromě skutečných nebo umělých větví jedle by vás mohl napadnout vhodný luk. To může být vyrobeno z jakéhokoli materiálu, v tomto příkladu je použita jutová stuha.

Vánoční dekorace sáňková víla světla smyčka brusle na led

Pokud chcete vytvořit poutače nejen ve dne, ale i večer, můžete vánoční sáně ozdobit pohádkovými světýlky. Malá světla je nejlepší kombinovat s jinými ozdobami, jako jsou vánoční věnce, girlandy, nebo proč ne s párem bruslí? Ty poskytují vánoční atmosféru a jednoduše nádherně ladí s dřevěnými saněmi.

nápady vánoční dekorace vchod domu zinkový kontejner saně

Pokud chcete vyzdobit byt nebo verandu na Vánoce sáněmi, pak byste ji neměli nutně hojně zdobit. Jednoduše vytvořte krásné aranžmá z dřevěných saní a dalších dekorací dle vlastního výběru a vytvořte si krásnou vánoční dekoraci sami. Ať už zinkové nádoby se zdobenými větvemi, lampiony zdobené na Vánoce nebo jinou dekoraci, rozhodnete se samozřejmě sami.

Vánoční sáně zdobí jedlové větve bobule šišky smyčky

Kromě jedlové zeleně lze na ozdobu saní použít mnoho dalších přírodních materiálů. Šišky různých velikostí jsou příjemným doplňkem zelené větve, na druhou stranu můžete přidat barevné akcenty s červenými bobulovými větvemi. Skvěle se kombinují s velkou červenou mašlí, která stojí nahoře. S takovou dekorací pro vchod do domu je zaručena slavnostní atmosféra.

vchod do domu ozdobit vánoční věnce věnce sáně dárky

Sáně a dárky na jednom místě znamenají jediné: Ježíška! Ozdobte vchod do domu pestrobarevnými krabičkami, které vypadají jako dárky, a naaranžujte je na větší dřevěné sáňky. Tímto způsobem můžete vytvořit originální vánoční dekoraci a dopřát dětem spoustu radosti v předvánočním čase.

Sáně na Vánoce ozdobí věnec přírodní materiál

Pokud nemáte po ruce sáně, můžete si je postavit sami ze starého dřeva. Budete potřebovat nějaké ploché desky pro posezení a některé zakřivené pro běžce. Sáně vyrobené dřevěné sáňky by neměly nutně fungovat, jen vypadat jako skutečné sáňky. Poté může být vyzdoben podle přání a navržen jako dekorace před vchodovými dveřmi.

Ozdobte sáně na Vánoce v bytě

vstupní prostor interiér bytu nápady zdobení

Vintage dřevěnými saněmi můžete nejen ozdobit prostor před vchodovými dveřmi, ale stejně dobře se hodí i k domácí dekoraci na Vánoce. V následujícím textu vám ukážeme pár skvělých příkladů, jak můžete vánoční interiér ozdobit saněmi.

sáňky zdobí vánoční čepice na brusle

Ve vstupním prostoru nebo na chodbě mohou být dřevěné sáňky krásně prezentovány jako dekorace. Můžete to ozdobit zelenými větvemi jedlí, bobulemi nebo vánočními ozdobami a udělat z toho atmosférický poutač. Slavnostní poselství, například „Veselé Vánoce“, nebo vintage dekorativní prvek, jako jsou tyto brusle, se skvěle hodí jako doplněk k dekoraci.

výzdoba police na saních vánoční výzdoba bytu

Sáně můžete proměnit v hezkou poličku pomocí několika dřevěných desek, které můžete ozdobit spoustou vánočních ozdob. Pokud je toto umístěno na zeď, vytvoří se na Vánoce atmosférická dekorace na zeď, která by mohla zkrášlit každou místnost v bytě.

nápady vánoční výzdoba interiér vinobraní sáně dárky

Také si myslíme, že je opravdu hezké, když je vánoční strom umístěn na vinobraní saních. V interiéru se okamžitě stane poutačem a působí mnohem větším dojmem. Kolem stromečku můžete umístit další vánoční ozdoby, například lepenkové krabice různých velikostí, zabalené jako vánoční dárky.

nápady na vánoční výzdobu vánoční jedle

Chcete -li skrýt nevzhledný stojan na vánoční stromeček, můžete dát vánoční stromeček do dřevěné krabice a vhodně jej ozdobit. Tímto způsobem získá vaše vánoční dekorace se starými saněmi nádech vintage, který se skvěle hodí k Vánocům. Několik ručně vyrobených girland z papíru nebo jiného materiálu doplňuje obraz opravdu dobře.

obývací pokoj deco vánoční sáně mini jedle

Pokud se jedná o malé dřevěné sáně pro děti, pak by to mohlo sloužit jako pěkná dekorace stolu na konferenční stolek. S mini vánočními stromky v květináčích a jiných (umělých) přírodních materiálech lze sáně na Vánoce ozdobit a proměnit ve skutečný šperk na stůl.

vinobraní sáně dekorace byt Vánoce

Taková dekorace se skvěle hodí k bytům ve stylu venkovského domu a nezabírá mnoho času. Sáně byste samozřejmě nemuseli nutně zdobit jedlemi nebo zelení. S vánočními ozdobami, jako jsou girlandy, vánoční koule, sněhuláci, Ježíšek nebo jiný oblíbený vánoční motiv, určitě vytvoříte slavnostní atmosféru. Nechte své kreativitě volný průběh a vykouzlete ze svých starých saní zajímavou vánoční dekoraci.