Nápady na vánoční dekorace

Navrhněte si vlastní dřevěný adventní věnec v neobvyklých provedeních

Dřevěný adventní věnec bílo-červené-větve-kulaté-dekorace-srdce-los

Zdobení bytu, zdobení vánočního stromku a pečení cukroví jsou bezesporu součástí vánočních tradic, jsou kreativní činností pro celou rodinu v bezútěšných zimních večerech a zajišťují očekávání. Součástí domova, který je vyzdoben na Vánoce, je také adventní věnec. Zvláště jeden vlastní výroby Adventní věnec ze dřeva vytváří nezapomenutelnou atmosféru a překvapí vaše hosty.

Vyrobte si vlastní dřevěný adventní věnec

Adventní věnec ze dřevěných svíček-bílé-hvězdy-větve-šišky-peří-kulaté

Nemusí to být nutně klasický adventní věnec s kulatým rámem a spletenými jedlovými větvemi, nyní existují věnce různých tvarů, materiálů a provedení. Představíme vám několik skvělých inspirací, jak si s trochou šikovnosti vyrobit svůj vlastní jedinečný a vkusný dřevěný adventní věnec.

Adventní věnec vyrobený ze dřeva s přírodním kouzlem

Adventní věnec ze dřeva bobulové větve-šišky-větve-vánoční koule

Přírodní materiál dřevo vykazuje dekorativní vlastnosti pouze díky své povaze. Vzhledem k různým barvám, silné nebo tenké kůře a různým zrnům je dřevo vhodným řemeslným materiálem pro váš individuální věnec, který je také relativně robustní, snadno se s ním pracuje a je trvanlivý.

Závěsný dřevěný adventní věnec

Adventní věnec ze svíček ze dřeva větev-visí-lano-pták-bílá-tyč

Napadlo vás někdy mít nad stolem takový závěsný adventní věnec v dánském stylu? Tento projekt vám nezabere mnoho času a nemusíte být zruční v oboru. Budete potřebovat silnou větev stromu, pevnou koženou šňůru, vrtačku a čtyři tyčové svíčky.

Ruční návod dánský adventní věnec 

adventní věnec dřevo dráteník-uzel-vrták-svíčka-lano-skandinávský

Vyvrtejte do větve dostatečně hluboké čtyři odpovídající otvory, aby byly svíčky stabilní, a další dva na dřevěných koncích pro koženou šňůru, abyste mohli svůj speciální adventní věnec bezpečně připevnit ke stropu.

Ozdobte adventní věnec vyrobený z větví stromů

adventní věnec-dřevo-froebelstern-svíčky-dráteník-masivní větev z dřeva

Vlastní adventní věnec ze dřeva můžete ozdobit podle svého vkusu, například Froebelskými hvězdami, polystyrenovými hvězdami a koulemi a možná také vyměnit nebo rozšířit výzdobu po prvním adventu a zajistit tak pestrou výzdobu po celé předvánoční období doba. Tento věnec vypadá přirozeně a je jednoduchý a pozoruhodný zároveň.

Navrhněte věnec na stůl z masivního dřeva s přírodními materiály

adventní věnec-dřevo-svíčky-stůl-dekorace-příbor-větve stromů-masiv

Z takové větve lze na stůl vyrobit i adventní věnec ze dřeva. Přírodní řemeslné náčiní pro vás může být téměř zdarma, protože v lese a také na zahradě je spousta krásných větví a šišek, které možná budete moci nasbírat při příští procházce. Tento mimořádný věnec z masivního dřeva vypadá rustikálně, vyzařuje teplo a místnost působí příjemně.

Ozdobte skandinávský adventní věnec ze dřeva

adventní věnec-dřevo-krb-větve-vánoční-punčochy-zrcadlové-svíčky

Tento adventní věnec ve skandinávském stylu je díky svému protáhlému tvaru vhodný jako dekorace nad krb a roznáší předvánoční náladu po celé místnosti. S několika větvemi jedlových zelených, suchých šišek, vánočních punčoch a ozdobných bruslí zazáří váš slavnostně vyzdobený obývací pokoj.

Vyrobte si vlastní adventní věnec z kulatiny

adventní věnec-dřevěné-svíčky-poznávací značky-mech-ratan-koule-šišky

Pokud si chcete doma zařídit rustikální, ale kompaktnější adventní věnec, můžete použít i půl klády. Umístěte kufr do odpovídající ozdobné desky a rozdělte šišky, ratanové kuličky nebo sušené lotosové lusky všude kolem. Trochu mechu na kulatině přináší svěžest a čísla na malých větvích pro svíčky doplňují tento krásný dřevěný adventní věnec.

Ozdobte dřevěný adventní věnec podle svého osobního vkusu

adventní věnec-dřevo-kulatina-kůra-svíčky-vánoční hvězda-skořicová tyčinka

Můžete také použít pouze čtvrtinu kulatiny na vlastní výrobu adventního věnce a umístit ji kamkoli ve svém bytě. Můžete jej ozdobit podle svých preferencí nebo jej můžete umístit vedle vánoční hvězdy v puristickém stylu.

Jednoduchý adventní věnec na dřevěném disku

adventní věnec-dřevo-strom-plátek-levné-čajová svíčka-skleněná váza-vánoční postýlka

Pokud zdobení není vaší oblíbenou zábavou nebo již byl přízvuk vánoční dekorace nastaven jinde ve vašem bytě, pak pro vás může být tento jednoduchý a skvělý adventní věnec lákavý. Musíte vypilovat dřevěný kotouč na míru nebo si jej koupit, pořídit si svíčky nebo čajové svíčky se skleněnými držáky svíček a případně vedle něj nebo na kotouč stromu postavit ozdobnou figurku. Svíčky můžete také volně položit na kulatý věnec atypického designu.

Minimalistický adventní věnec z dřevěných koulí

větev adventní věnec-dřevěné koule-řetěz-svíčky-šedá-jedle

S tímto adventním věncem z dřevěných koulí můžete vytvořit zajímavý poutač a jednoduchý, minimalistický přírodní vzhled. Koule mohou být různých velikostí, malované, lepené nebo jinak zdobené. Vyvrtané dřevěné kuličky lze uspořádat pomocí koženého řemínku v řetízku, který lze libovolně tvarovat. Věnec různých tvarů tedy můžete pokládat každý advent – z. B. klasické kolo nebo hravá vlna.

Naplavené dříví jako materiál pro adventní věnec

adventní věnec-dřevěné-dveřní-věnec-jedle zelené-naplavené dříví-kulaté-vánoční dekorace

Naplavené dřevo není s největší pravděpodobností první věcí, kterou si spojíte s Vánoci, ale je to vhodný přírodní materiál, který můžete použít na vlastní adventní věnec. Díky svému jedinečnému přírodnímu tvaru je naplavené dřevo vhodné pro vytváření různých vzorů. Naplavené dřevo jednoduše přilepte na věnec ze polystyrenu a jako ozdobu použijte snítku borovicové zeleně a vánoční kouli. Váš věnec na dveře je během chvilky připraven.

Moderní vzhled díky jedinečné síťce z naplaveného dřeva

adventní věnec-dřevo-naplavené dříví-ubrus-svíčky-bílý-svíčkový talíř

Pokud chcete kombinovat přírodní materiál dřeva s moderním vzhledem, pak je tento adventní věnec vyrobený z kousků naplaveného dřeva něco pro váš vkus. K tomu potřebujete naplavené dříví, čtyři tyčinky adventního věnce a svíčky dle vlastního výběru. Kousky naplaveného dřeva můžete tvarovat do požadovaného tvaru pomocí horké lepicí pistole. Můžete si také vybrat svíčky různých velikostí a barev podle svého vkusu. Věnec je rychle hotový a může přijít první advent.

Úhlový adventní věnec z větví

adventní věnec-dřevo-hranatý-kovový rám-zelená-svíčka-skořicové tyčinky-dekorace

S tenkými větvemi, čtvercovým kovovým rámem a navíjecím drátem můžete vytvořit hezký a nádherně zdobený adventní věnec. Typickou bílo-červeno-zlatou barvu adventního věnce nahradila jasně zelená. Při zdobení můžete použít všechny druhy materiálů – sušené jablko nebo plátky pomeranče, tyčinky skořice, skořápky vlašských ořechů, žaludy, malé šípky, větve bobulí atd..

Ozdobte držák svíčky dřevem

adventní věnec-dřevo-držák svíčky-sklo-svíčka-větve-přírodní-materiál-levně

Rovné, tenké větve různých délek jsou také ideální jako dekorace pro jednotlivé skleněné držáky čajové svíčky, které vydávají tlumené a teplé světlo. Přilepte k sobě malé kousky dřeva na sklo a váš dřevěný věnec na stůl je hotový za málo času a materiálu. Pokud chcete své práci dodat barvu, můžete kousky dřeva před nastříkáním nastříkat barevným sprejem, čímž sladíte barvu adventního věnce se zbytkem dekorace.

Jako držák svíčky použijte stromovou kůru

adventní věnec-dřevo-kulatá-kůra-hvězda-držák svíčky-svíčka-bílé lano

Čajová světla nebo jednoduše svíčky s kůrou zprostředkovávají teplé světlo a vytvářejí v místnosti přirozenou atmosféru. Adventní věnec můžete vyrobit ze čtyř svíček, které jsou jednotlivě obaleny březovou kůrou a jednoduše ozdobeny provazem. Mimochodem, nejjednodušší způsob zpracování kůry je, když je mokrý. Oloupaná kůra se během chvilky promění v kreativní svícen a dodá vašemu adventnímu věnci přirozený vzhled.