Nápady na vánoční dekorace

Moderní adventní věnec pro krásnou vánoční dekoraci – 20 inspirací

Moderní nápady na adventní věnec-zelené listy-držák svíčky-šperky-krásné-vánoční-dekorace

Období Vánoc se pomalu blíží a už byste měli uvažovat o letošní vánoční výzdobě. Důležitou součástí je adventní věnec, který by měl být hotový nejpozději do konce listopadu. Klasický adventní věnec je obvykle vyroben z jedlových zelených, borovicových, jedlových a jehličnatých větví a čtyř svíček. Místo tradičních adventních věnců však a moderní adventní věnec dává přednost tomu, aby ladilo s moderním interiérem. V článku najdete pár nápadů a tipů, jak si můžete moderní adventní věnce vyrobit sami.

Moderní adventní věnec a čím se liší od klasického

Moderní nápady na adventní věnec-kreativní-sklo-vodní-svíčky-girlandy-dřevěné korálky-moderní

Moderní adventní věnce se od těch klasických liší hlavně použitým materiálem a svým provedením. Zatímco tradiční adventní věnec má kulatý tvar, ten moderní může být prodloužený, oválný nebo i trochu chaotický. Můžete se také odchýlit od klasického barevného schématu s moderním adventním věncem a místo toho použít světlé barvy. Pro svíčky si můžete vybrat různé velikosti a barvy a ozdobit je dekorativními prvky.

Moderní adventní věnec s požární ochranou

Moderní adventní věnec sami-drátěné-skleněné-lahve-číslované-zimní-barvy-bílá-modro-šedá

Důležitým aspektem při výrobě adventního věnce sami jsou nezbytná bezpečnostní opatření. Materiály by měly být zvoleny tak, aby nehrozilo nebezpečí požáru. Svíčky by měly být umístěny na tácky nebo samozhášivé. Pokud chcete navrhnout adventní věnec moderně a s protipožární ochranou, pak můžete jako držáky svíček použít malé lahve ze skla nebo skleněné baňky, které výrazně snižují riziko požáru.

Vánoční dekorace s hvězdami – vyrobte atraktivní šperky

Vánoční ozdoby uvnitř – na co si dát pozor při ochraně domácích mazlíčků?

Vyrobte si vánoční ozdoby sami – líbací koule jako alternativa ke dveřnímu věnci

Moderní design adventního věnce z přírodních materiálů

Moderní nápady na adventní věnec-přírodní-materiály-hnědá-bílá-vánoční dekorace

Moderní adventní věnec lze také vyrobit z přírodních materiálů, jako jsou větve a šišky, ale měl by mít upravený design. Pokud se rozhodnete například pro hnědé větve, měli byste zvolit svíčky v neutrální barvě a nepřikládat na adventní věnec zelenou.

Vyrobte si moderní adventní věnce sami – inspirace

Moderní nápady na adventní věnec-kulaté-podlouhlé-dřevo-šišky-malované-dřevěné-kufr-vánoční dekorace

Pokud chcete navrhnout adventní věnec moderně, můžete nechat svou kreativitu volně běžet a přidat ke stávajícím nápadům vlastní. Zde jsme jako inspiraci představili dva krásné nápady – jeden na adventní věnec v kulatém podnose a jeden s dřevěným kmenem a šiškami.

Vyrobte si adventní věnec sami

moderní adventní věnec-vlastnoručně vyrobený mech-jehličnany-šišky-bílé-svíčky-vánoční-dekorace-nápad

Moderní adventní věnec s přírodní zelení lze navrhnout velmi levně, protože materiály najdete v přírodě. Adventní věnec může být buď navržen jako uspořádání stolu, nebo zavěšen na strop na široké stuhy.

Nápady na moderní adventní věnce se sukulenty

modern-advent-wreath-tinker-modern-advent-wreath-nápady-vánoční-sukulentní-svíčky

Místo tradiční jedlové zeleně lze moderní adventní věnec ozdobit sukulenty a stálezelenými pokojovými rostlinami. Zelené rostliny se krásně kombinují se svíčkami ve světlých pastelových tónech, které lze přizpůsobit dekoru nebo barvě stěny.

Moderní adventní věnec s pokojovými rostlinami – potřebný materiál

moderní adventní věnec-materiály-vánoční koule-mech-sukulenty-svíčky-modelovací hmota

Pro moderní adventní věnec se sukulenty je první věcí, kterou potřebujete, talíř nebo podnos, který bude sloužit jako základ. Potřebujete také požadované sukulenty, několik vánočních koulí, trochu mechu, modelovací hmotu a samozřejmě čtyři svíčky.

Vyrobte si moderní adventní věnec sami

moderní-adventní-věnec-purpurový-adventní-věnec-moderní-udělej si sám-nápady-sukulentní-mech

Moderní adventní věnec na talíř nebo podnos vyrobíte velmi snadno. Z rostlin má být vyrobeno aranžování květin a připevněno k tácu společně se svíčkami pomocí modelovací hmoty. Pamatujte, že svíčky by měly být pevně uchyceny, aby se do nich nemohlo strkat.

Navrhněte moderní adventní věnec ve fialové barvě

moderní adventní věnec-prodloužené-purpurové-kameny-bílé-mechové-flitrové svíčky

Pokud chcete adventnímu věnci dodat jiskru, můžete si buď koupit svíčky s třpytkami, nebo ozdobit talíř flitry. Třpytivé mašle a stuhy také vytvářejí podobný efekt a vytvářejí poutavé vánoční ozdoby.

Závěsný adventní věnec jako vánoční dekorace

moderní adventní věnec vázání závěsné adventní věnce moderní nápady větvičky andělský papír

Pro rodiny s malými dětmi je doporučen závěsný adventní věnec, který je mimo dosah dětí. Může být například zavěšen na stropním háku, čímž je zajištěna bezpečnost dětí. V tomto případě byste však měli adventní věnec udělat co nejlehčí a dobře jej připevnit ke stropu.

Materiály a návody – vyrobte si závěsný adventní věnec

modern-advent-wreath-do-it-yourself-tinker-leaves-suculent-instructions-materials-steps

Zde najdete jednoduchý návod na závěsný adventní věnec vyrobený ze zelených větví. Zelená může být buď umělá, nebo svěží, přičemž svěžest poskytuje příjemnou vůni. Na adventní věnec je kromě větví nutný stříbrný drát, myrtový drát, floratape, kleště, svíčky a dekorace dle vašeho výběru.

Na vánoční výzdobu použijte bobulové větve

moderní adventní věnec závěsný adventní věnec moderní umělé berry větve červené svíčky

Závěsný adventní věnec nezabírá místo na stole a dobře se hodí do menších bytů. Pokud jej chcete použít pro barevný akcent v interiéru, můžete použít umělé bobulovité větve a barevné svíčky, které se okamžitě stanou poutačem.

Navrhněte si svůj závěsný adventní věnec moderně

moderní-adventní-věnec-nápad-vánoční-dekorace-stolní vázy-závěsné-adventní věnec-moderní

Závěsný moderní adventní věnec by neměl být nutně zavěšen na strop. K modernímu designu se hodí různé kovové stojany, na které je adventní věnec umístěn. Kovový stojan lze umístit buď na podlahu, nebo na odkládací stolek.

Moderní adventní věnec – jednoduchý nápad

moderní-adventní-věnec-udělej si sám-snadné-přírodní materiály-větvičky-borové svíčky

Pokud chcete navrhnout adventní věnec moderně, ale máte nedostatek času, můžete tento velmi jednoduchý a rychlý nápad napodobit. Jako základ můžete použít stříbrný tác, ozdobit ho větvičkami a šiškami a připevnit na něj čtyři svíčky.

Moderní adventní věnec se zmenšeným designem

moderní adventní věnec-tenké větvičky-adventní věnec-nápady na dřevo-svíčky-šedé-číslice-advent

Moderní adventní věnec s puristickým designem se perfektně hodí do minimalistického interiéru. Barvy jako bílá, šedá, hnědá a béžová hovoří o stylu a eleganci a lze je obvykle snadno přizpůsobit modernímu interiéru.

Vyrobte si adventní věnec sami nebo s dětmi

moderní adventní věnec-dřevěné větvičky-vázání-zdobení-papír-hvězdy-šťourat-svíčky-číslování

Dekoraci na moderní adventní věnec si můžete vyrobit i sami nebo s dětmi. Různé postavy, jako jsou hvězdy z bílého kartonu nebo papíru, se krásně kombinují s věncem z přírodních větví. Dalším dobrým nápadem jsou malá čísla na každý advent, která lze připevnit k jednotlivým svíčkám.

Moderní adventní věnec s různými svíčkami

moderní-adventní-věnec-nápady-různé-tvary svíček-barevné-dřevěné-korálky-šišky

Moderní adventní věnec lze navrhnout v jakémkoli tvaru na malém břidlicovém talíři a místo vánočních koulí ozdobit dřevěnými korálky. Výběr efektních svíček v různých tvarech také zajišťuje moderní design, protože tradiční adventní věnec je navržen se čtyřmi identickými svíčkami.

Ozdobte svíčky nebo svícny tak, aby ladily s adventním věncem

moderní-adventní-věnec-design-desky-různé-svíčky-dekorace-dřevo-šperky

Pokud si vyrobíte adventní věnec sami, můžete být kreativní a navrhnout svíčky a tác podle svých preferencí. Pokud se chcete zcela obejít bez zeleného adventního věnce, můžete použít misku nebo podnos ze dřeva a ozdobit si ho, jak chcete.

Moderní adventní věnec s třpytkami, abyste si udělali sami

moderní adventní věnec-stříbrný-kulatý-talíř-třpytivý-vánoční-dekorace-čajové svíčky-skleničky na čajovou svíčku

Moderní adventní věnec, který lze navrhnout během pár minut, můžete vyrobit z vánočních ozdob, jako jsou hvězdičky, šišky, jedle, sněhové vločky a soby. Pro jiskrný efekt můžete použít šperky s trochou lesku. Místo velkých svíček lze použít i jednoduché čajové svíčky ve zdobených skleničkách na čajové svíčky, u kterých nehrozí požár.