Nápady na vánoční dekorace

Drobné děti s vánočními květináči – 7 nápadů na figurky z hliněné nádoby

dráteník s květináči pro vánoční děti jedle zimní hliněné figurky

Květináč nemůže být jen bezpečným domovem pro rostlinu. Slouží také jako vynikající řemeslný materiál. Mnoho nápadů na kreativní řemesla lze snadno implementovat pomocí jednoduchého hliněného hrnce. Malovat, lepit, zdobit, připevňovat k sobě a navrhovat takto, při výrobě hliněných hrnců se vaší fantazii a kreativitě téměř meze nekladou. Vtipné figurky z hliněného hrnce lze kreativně ozdobit v každém ročním období a zapojit lze i děti. Níže uvádíme 7 skvělých nápadů na výrobu květináčů na Vánoce.

Dětské kutilství s květináči k Vánocům – 7 nápadů s návodem na zimní hliněné figurky

dráteník s květináči pro vánoční děti zimní figurky květináče

Pro ruční práce s květináči na Vánoce je potřeba především pár jednoduchých hliněných nádob. Nejlepší je koupit je nové, protože použité musí být před ručními pracemi důkladně vyčištěny, povrch očištěn a případně trochu vybroušen. Na druhou stranu můžete začít hrát s nově zakoupenými. K nanesení barvy stále potřebujete trochu akrylové barvy a vhodný štětec. V závislosti na nápadu a pokynech k řemeslu jsou také možné další doplňkové materiály, které vám pomohou přeměnit hliněné hrnce na nádherné dekorace. Konvenční hliněné hrnce jsou navíc velmi vhodné pro ruční práce s dětmi ve věku základní školy.

Dětské kutilství s květináči na Vánoce – mini vánoční stromeček

dráteník s květináči na vánoční děti malá jedle zelená dekorace

S trochou snahy můžete s dítětem vytvořit krásný vánoční stromeček ze tří hliněných nádob a ozdobit tak dům na Vánoce. Budete potřebovat tři květináče různých velikostí – malý, střední a velký. Nejprve si promyslete, kam byste ozdobný vánoční stromek dali, a podle toho zvažte, jak velký by nakonec měl být.

drotářské květináče vánoční jedle zelená

Kromě hliněných hrnců potřebujete také zelenou akrylovou barvu, horkou lepicí pistoli a dekorativní prvky dle vlastního výběru. Mohou to být flitry, koule nebo samolepicí kamínky. Nejprve je třeba obarvit květináče zeleně. Když barva úplně zaschne, slepte je pomocí horké lepicí pistole.

drátěné květináče vánoční mini jedle zelená

Nyní můžete začít zdobit. Udělejte mini vánoční stromeček slavnostním a ozdobte, jak se vám líbí. Tradičně k Vánocům červená skvěle ladí se zelenou. Nezapomeňte dát na vrchol pěkný vánoční stromeček. Tím je malý vánoční stromeček hotový.

drotářské květináče vánoční jedle červené hvězdy

Zde představujeme další nápad na mini vánoční stromeček vyrobený z květináčů. Hliněné hrnce jsou místo zelené zbarveny červeně. Malé i velké hvězdy a tematické ozdobné stuhy zdobí červený povrch. Úplně nahoře je hvězda s pletenou strukturou, která dokresluje celý vánoční vzhled. Mini vánoční stromeček vyrobený z květináčů, jako je tento, lze použít jako dekoraci stolu. S jeho větší verzí můžete ozdobit vstupní prostor nebo chodbu atmosférickým způsobem.

Dětské kutilství s květináči na Vánoce – vánoční stromeček s Lichertkette

drotářské květináče vánoční moderní jedle hrnec víla světla

Domácí dekorace samozřejmě není jako žádná jiná. Ale nemusí to vždy vypadat jako nepořádek. Velmi moderně lze navrhnout také dekorativní vánoční stromek vyrobený z květináčů. Zde uvádíme skvělý návod, jak si zářící vánoční dekoraci vyrobit sami. Potřebujete hliněný hrnec jakékoli velikosti, zelený řemeslný drát, řetězec světel a pár vánočních koulí. Na své si zde přijdou i pomůcky jako horká lepicí pistole a kleště na šperky.

drátěné květináče vánoční jedle zářící

Pomocí drátu vytvořte vánoční stromeček ve tvaru trojúhelníku. To plní roli nosného prvku a mělo by být dostatečně stabilní, takže v případě potřeby drát několikrát omotejte. Omotejte kolem něj LED trubici nebo zářící pásek. Mezi tím připojíte mini řetězec světel a ozdobíte malými vánočními koulemi v různých barvách, aby byl ozdobný vánoční stromek opravdu slavnostní. Přebytečnou délku světelného řetězce a LED trubice a kabelů schováte do květináče.

drotářské květináče vánoční jedle moderní pohádková světla

Nakonec vyrobte víko ze polystyrenu nebo jiného materiálu, který máte k dispozici. Víko by mělo dokonale zapadnout do květináče, proto si předem změřte vnitřní průměr květináče a podle toho nařízněte polystyrenový kotouč. Uprostřed připevněte mini vánoční stromeček. Kabel pro připojení napájení můžete protáhnout otvorem pod květináčem.

Děti si hrají s vánočními květináči – vtipný sněhulák 

drátěné květináče vánoční vtipný sněhulák

Udělat vtipného sněhuláka z hliněného hrnce je velmi snadné. K tomu je zapotřebí malý hliněný hrnec, bílá polystyrenová koule, některé bílé, černé a oranžové akrylové barvy, štětce, ozdobná páska a tenká řemeslná plsť. Nejprve musíte květináč vybarvit bíle. Když barva úplně zaschne, můžete pokračovat v drobení.

drátěné květináče vánoční malování sněhulák koule

Mezitím, zatímco bílá barva schne, vytvořte legrační obličej sněhuláka. K tomu můžete také použít akrylové barvy. Barvy, které obsahují aceton, rozpustí polystyren. To samé platí pro lepidlo. Když je barva na polystyrenové kouli a květináči již suchá, přilepte míč na spodní, užší stranu květináče.

drátěné květináče vánoční sněhulák instrukce šátek

Nyní můžete nápaditě navrhnout oblečení sněhuláka. Tady má šátek, knoflíky a ohřívač uší. Samozřejmě ho můžete obléknout podle svého osobního vkusu. Kreativitě se meze nekladou.

drátěné květináče vánoční sněhulák krásný

Roztomilého a stejně vtipného sněhuláka můžete také poskládat ze dvou květináčů – jednoho většího a jednoho menšího. Vybarvěte je bíle a přilepte je ke dnu. Klobouk pro sněhuláka je vyroben z květináče.

Dětské kutilství s květináči na Vánoce – vánoční zvonky na zahradu

dráteník květináče vánoční děti zvonek

Poslední řemeslný projekt z květináčů v tomto příspěvku je pro atmosférickou zahradní dekoraci, kterou si můžete pohrávat se svým dítětem kdykoli během roku. K výrobě těchto nápaditých hliněných zvonků budete potřebovat tři nebo více malých květináčů. Pamatujte, že drobný zvon by měl být nakonec někde pověšen a pokud zvolíte příliš velké květináče, bude zvon také velmi těžký a bude téměř nemožné jej zavěsit.

drátěné květináče vánoční děti zvonek

Nejprve je třeba obarvit květináče. Tematicky na Vánoce volíte slavnostní barvy zelenou, červenou a bílou. Vkusně lze také použít další prvky, jako jsou hvězdy a sněhové vločky. Všechny hliněné nádoby jsou navzájem spojeny pomocí silné šňůry.

drátěný květináč zvonek

Protáhněte provázek otvory ve spodní části každého květináče a po každém květináči jej pevně zavažte. Uzly udrží hliněné hrnce od sebe v určité vzdálenosti, což jim nakonec zabrání v klepání k sobě. Jako zvonek slouží velká dřevěná koule navlečená na šňůru. Všimněte si, že budete muset použít velmi dlouhý řetězec, aby mohl být zvon nakonec zavěšen.