Nápady na vánoční dekorace

DIY vánoční dekorace na stůl – podložky a podložky pod stůl

stolní dekorace nápady pro kutily vyrobte si podložky pod tácky korkový papír plstěné dřevo

Když se zamyslíte nad dekoracemi stolu, první věc, která vám přijde na mysl, je ubrus nebo ubrus, aranžování květin a aranžování květin, nádobí, ubrousky, svíčky a dekorativní figurky. Na každém banketovém stole vypadají dva další prvky. Podložky a podložky pod stůl jsou určeny. Dnes pro ně máme skvělé vánoční nápady DIY dekorace stolu na toto téma pro vás.

DIY dekorace stolu – podložky na stůl

stolní dekorace stolní podložka bílá černá jedle zlatý talíř

Pomocí různých materiálů a motivů můžete vytvořit odpovídající podložky na Vánoce. Vybírejte například typické barvy jako červená, bílá a zelená nebo elegantnější varianty ve zlaté a stříbrné barvě. Santy, jedle a soby jsou také perfektní a sněhové vločky lze používat po celou zimu. Zde je několik nápadů na dekoraci stolu DIY:

DIY dekorace stolu – podložka na stůl vyrobená z vánočních přání

DIY dekorace stolu vánoční přání recyklovat papír originální nápad

Začněme obzvláště jednoduchým nápadem na dekoraci stolu DIY vyrobenou ze stolních rohoží, která je také šetrná k životnímu prostředí. Místo toho, abyste je vyhodili, můžete ze starých vánočních přání vytvořit zajímavé a jedinečné podložky na stůl. V opačném případě potřebujete pouze lepidlo pro tuto dekoraci stolu DIY.

DIY stolní dekorace pomocí šablon – ozdobte podložky na stůl

kutilské šablony na dekoraci stolu motivy vánoční barvy ozdobte látku na stůl

Pořiďte si hotové podložky na stůl nebo si je sami ušijte z jakékoli látky a poté je ozdobte pomocí vánočních šablon. Použijte barvu, kterou lze prát v pračce. Nebo můžete použít razítka. Existuje však možnost, že se barva vymývá.

Křídová deska jako podložka na stůl pro kutily

kutilská dekorace na stůl břidlicová podložka na stůl nápad na křídovou barvu

Rohož ve formě malé křídové desky nejenže vypadá rustikálně, ale může být také použita kdykoli během roku. Vždy na něj můžete sami nakreslit vhodné motivy. V tomto příkladu byl vybrán věnec, který krásně rámuje talíř.

Ušijte si dekorace stolu sami

dekorace stolu kutilství šití plsti zelená červená kříž vzor šev kostkovaný ubrousek

Pokud máte chuť šít, je taková podložka na stůl skvělým nápadem na domácí dekoraci stolu. Vyberte zelenou látku v obdélníkovém tvaru a přidejte k ní červené akcenty. Zvláště atraktivní je křížový vzor na boku.

DIY podložka na stůl s integrovanou kapsou na příbory

diy stolní dekorace stolní podložka kostkovaný santa claus taška příbory

Tento nápad s integrovanou kapsou na příbory ve tvaru Ježíška je také opravdu originální. Pokud se při šití necítíte pohodlně, můžete jednotlivé prvky přilepit. Použijte lepidlo, které je vhodné na textil.

DIY patchwork dekorace stolu

dekorace na stůl kutilství patchwork stůl podložka barevné vánoční jedle moderní

Můžete také vyrobit skvělé podložky na stůl z kousků látky. Zdobení je ještě lepší, pokud mají látky také vánoční motivy, aby ladily s festivalem. Jinak můžete s látkami navrhnout i vlastní vánoční motivy, například vánoční stromeček vyrobený z proužků látky. S dekorací stolu DIY můžete popustit uzdu své fantazii.

DIY dekorace stolu – tácky

dekorace na stůl kutilství sobí červeno bílé hranaté podložky na vánoční dráteník

Podnosy jsou také zajímavým prvkem v dekoraci stolu DIY a jsou užitečné zejména na stolech se skleněným nebo vysoce lesklým povrchem, protože se vyhýbají okrajům vlhkých sklenic. Kromě svých užitečných vlastností však mají také dekorativní přínos, který by v žádném případě neměl být podceňován.

Červeno-zelená dekorace stolu

dekorace na stůl kutilství inspirace tácky šťourat nápad vánoční hvězda zelená červená

Podnosy mohou být navrženy tak, aby ladily s podložkami stolu, nebo mohou mít jiný design. Na tom vůbec nezáleží a je to určeno pouze vašimi preferencemi. Zde je několik nápadů, jak si sami vyrobit dekorace stolu ve formě tácků k napodobení.

Vyrobte si šestihranné tácky sami

dekorace na stůl diy šestiúhelník dráha sněhová vločka háčkování bílá

Pro dekoraci stolu DIY uháčkujte hezkou sněhovou vločku a poté ji přilepte na plstěnou podložku. Ty mohou být kulaté nebo, jak je zde ukázáno, vyříznuty v šestiúhelníkovém tvaru. Barevná kombinace červené a bílé vypadá velmi pěkně a skvěle se hodí k Vánocům.

Dekorace stolu ze stolní tácky 

stolní dekorace kutilské tácky břidlicové knoflíky na šperky křída

Můžete také navrhnout podložky, aby odpovídaly výše uvedeným podložkám stolu jako dekorace na stůl DIY. Ty můžete k Vánocům ozdobit lepením nebo razítkováním vánočních motivů. Je to také skvělý nápad na dárek. V tomto případě nezapomeňte přidat kousek křídy.

Vtipné dekorace na stůl s vánočními motivy

dekorace stolu kutilství dráteník santa claus jedle zvony sobí tácky

Vytvořte podložky z látky s vtipnými motivy. Obzvláště snadné je pracovat s plstí. Vystřihněte jednotlivé prvky a poté je přilepte na kulatý nebo čtvercový podklad. Můžete také ušít figurky.

dekorace na stůl kutilské tácky kulaté perly romantické

Zde můžete vidět další variantu pro stolní dekoraci pro kutily z tácků ve tvaru sněhových vloček. To je jednodušší, protože není třeba vyřezávat tenké ozdoby. I ten druhý nápad je opravdu skvělý. Skládá se z korálků ve vánočních barvách, které jsou navlečeny na provázku.

dekorace na stůl diy sněhová vločka háčkování červená šálek jednoduchý talířek

Uháčkujte tácek ve tvaru sněhové vločky. Na internetu jsou k tomu různé návody. Na barvě nezáleží. Můžete však sledovat zbytek dekorací stolu. Pokud se vám líbily nápady na dekoraci stolu DIY, je nejlepší začít s ručními pracemi hned!

Tinkerové vánoční ozdoby z papíru – 10 krásných DIY nápadů na vánoční období

Vyrobte si vlastní vánoční věnec – 4 jednoduché nápady na vánoční dekorace podle vlastních představ

Tinker vánoční ozdoby z lepenkových trubek: 7 okouzlujících kutilských projektů na vánoční ozdoby

Nádherné balení vánočních dárků – 6 jednoduchých DIY nápadů na krásné dárkové balení

Vyrobte si vánoční dárky sami: 7 kreativních a rychlých nápadů pro kutily

Skládací ubrousky na Vánoce – 9 jednoduchých návodů