Nápady na vánoční dekorace

Dejte vánoční stromeček vzhůru nohama a navrhněte dekoraci jinak – tipy a nápady

vánoční stromeček vzhůru nohama obývací pokoj minimalistická dekorace

Pokud stále hledáte nápady na vánoční dekorace pro svůj domov, pak jste na správném místě. Představujeme originální nápad, jak můžete vánoční stromeček navrhnout jinak. A to neznamená vánoční výzdobu. Letos se vánoční strom obrátil vzhůru nohama. Čím je tento vánoční trend výjimečný a jak můžete obrátit svůj vlastní vánoční stromeček vzhůru nohama? Odpovědi odhalujeme v článku!

velký vánoční strom vzhůru nohama hotel vánoční dekorace

Hotely, nákupní centra a supermarkety po celém světě stanovily mimořádný trend, když v listopadu vyzdobily své vstupní haly vyvrácenými vánočními stromky. Stále více lidí si už zdobí vlastní obývací pokoj jedlemi, které jsou vzhůru nohama nebo visí ze stropu. Myšlenka zvláštního trendu ve skutečnosti není vůbec nová, pochází z 18. století. Tehdy Evropané často kvůli úspoře místa pověsili vánoční stromky na strop. Převrácený vánoční strom dnes slaví svůj návrat, a to nejen v Evropě, ale po celém světě.

Kdy by mělo smysl obrátit vánoční stromeček vzhůru nohama??

byt domácí zvířata vánoční strom vzhůru nohama

Než ale nový vánoční trend implementujete do vlastních čtyř stěn, měli byste se ještě zamyslet nad tím, proč je vánoční stromeček vlastně obrácený vzhůru nohama. Je to opět kvůli nedostatku místa nebo může něco mluvit o obráceném vánočním stromku? Dalším důležitým důvodem pro zavěšení dekorací na Vánoce je ochrana domácích mazlíčků. Mohou srazit vzpřímený vánoční stromek nebo vnímat ozdoby na stromeček jako hračky. Pokud je vánoční strom mimo dosah domácího mazlíčka, pak je chráněna jak dekorace, tak samotné zvíře.

Vánoční stromeček visí vzhůru nohama deka děti

Malé děti kolem stromu mohou také způsobit újmu, nebo hůř – zranit se. V tomto případě je vhodné obejít se bez klasicky zdobeného vánočního stromku. Místo toho se lze rozhodnout pro závěsný strom, který je mimo dosah dětí. Můžete si tak vyzdobit byt na Vánoce a zároveň zajistit bezpečí celé rodiny.

Jak můžete postavit vánoční stromeček vzhůru nohama??

závěsný vánoční strom strop slavnostní dekorace

Pokud chcete také vyzdobit svůj dům vzhůru nohama vánočním stromkem, měli byste zvážit následující body:

– Měl by být vánoční strom na zemi vzhůru nohama nebo místo toho viset ze stropu?

– Kolik místa je k dispozici a jak velký by měl být strom?

– Potřebujete poblíž zásuvku pro pohádková světla??

– Můžete vrtat do stropu? (Pouze pro nájemní byty)

závěsný vánoční strom originální dekorace vánoční nápady

Možnosti nastavení vánočního stromku vzhůru nohama jsou různé a obvykle závisí na podmínkách v místnosti. Pokud máte například v obývacím pokoji robustní dřevěný trám, pak k němu můžete připevnit strom. K tomu můžete použít například drát. Také se doporučuje vánoční stromeček nejprve pověsit a teprve poté ozdobit.

malý vánoční stromeček visící na špičkách stropu

Vánoční stromeček můžete také zavěsit na strop pomocí háčku. Pak ještě potřebujete drát nebo tlustou šňůru, pomocí které můžete strom zavěsit na háček. Menší vánoční stromky lze také zavěsit na záclonovou tyč.

Opravte vánoční stromeček vzhůru nohama v rohu zdi

Další skvělý nápad by bylo namontovat vánoční strom na zeď. Rohy v místnosti se k tomu jednoduše úžasně hodí. V tomto případě byste měli sladit dekorace stromů s barvou stěny, jinak by se mohl skvělý efekt dekorace ztratit.

závěsný vánoční stromeček ozdobte nápady na vánoční výzdobu

Pokud je v obývacím pokoji lustr, můžete jej ozdobit celým vánočním stromkem. V tomto případě by hmotnost zdobeného stromu měla být co nejnižší, aby to lustr vydržel. Horní oblast lustru lze skrýt pomocí zabalených krabic nebo girland.

vánoční stromeček vzhůru nohama obývací pokoj deco vánoční červená bílá

Poslední a snad nejjednodušší varianta pro obrácený vánoční stromeček je se stojanem. Můžete buď hledat vzhůru nohama vánoční stromeček, nebo zvážit řešení pro kutily. To by byl určitě skvělý projekt pro kutila.

Tip: U menších vánočních stromků umístěte stojan a podle toho stromeček na odkládací stolek. Neexistuje tedy žádné nebezpečí pro domácí zvířata nebo malé děti.

Dejte vánoční stromeček vzhůru nohama v obývacím pokoji – na co dalšího je třeba myslet?

Vánoční stromeček vzhůru nohama obývací pokoj nápad dekorace

Dali jsme pro vás dohromady pár dalších tipů, pokud letos položíte vánoční stromeček vzhůru nohama. V první řadě byste měli být schopni posoudit, jak těžký strom bude a zda háček / stojan unese svou váhu. Nejlepší je vybrat lehký, umělý vánoční stromek a rozhodnout se pro pár, ale účinných vánočních koulí. Girlandy obvykle také neváží a jsou vhodné jako dekorace stromů.

Vánoční stromeček postavený vzhůru nohama zdobí nápady

V tomto případě je také možný stromový vrchol. To, zda umístíte vršek nahoru nebo dolů, závisí na jeho velikosti. Především je důležité, aby byl vrchol stromu dobře viditelný a opravdu byl třešničkou na dortu.

vánoční stromeček vzhůru nohama obývací pokoj vánoční dekorace světla

Pokud chcete dát svůj vzhůru nohama vánoční strom na výsluní, můžete použít pohádková světla. Malá světla promění váš strom ve skutečný poutač očí a vytvoří nádhernou vánoční atmosféru. Pokud však řetězec světel není napájen baterií, měl by být vánoční strom umístěn poblíž zásuvky.

Vánoční dárky vzhůru nohama vytvářejí nápady

Bez ohledu na to, zda položíte vánoční stromeček vzhůru nohama na stojan nebo jej zavěsíte ze stropu, stojan nebo stropní hák by neměly být vidět. Stojan na podlaze lze skrýt různými způsoby. Můžete na něj například položit deku na vánoční stromeček nebo vyrobit ozdobu z jakéhokoli materiálu. Krabice od bot lze například zabalit jako dárky a umístit pod vánoční stromeček. Pokud strom dosáhne stropu, můžete strop ozdobit také zabalenými botníky. Celá místnost tedy vypadá vzhůru nohama.

závěsný vánoční stromek zdobí zlatě zelenou

Obrácený vánoční stromeček lze ozdobit jako obvyklý, aby vyhovoval vaší náladě. Vánoční ozdoby, girlandy a pohádková světla jsou skvělými nápady na výzdobu. Je však třeba poznamenat, že v tomto případě koule a dekorace stromů visí přímo ve vzduchu. Aby se účinek vánočního stromku neztratil, je nejlepší rozhodnout se pro kratší věšáky.