Nápady na vánoční dekorace

Balicí džem na Vánoce – nápady na dárky z kuchyně pěkně a kreativně vyzdobené

džem na vánoční balení jedle větve vánoční koule

Jste vášnivým hobby kuchařem a překvapili byste letos svou rodinu a přátele lahodnými dárky z kuchyně? Pokud si také myslíte, že domácí věci jsou nejlepší, pak jste na správném místě. V následujícím článku vám dáme skvělé nápady, jak zabalit džem na Vánoce. Lahodný džem, který je láskyplně a kreativně zabalen, zaručeně chutná dvakrát lahodně pro obdarovaného. Nechte se inspirovat našimi nápady!

Udělejte si klementinky džemem sami a ozdobte zavařovací sklenice

Pokud si chcete na Vánoce zabalit domácí marmeládu, máte na výběr z několika designových možností. Náš první návrh by byl štítek, který jste si sami vystřihli z barevného papíru nebo lepenky. Propíchněte štítek děrovačkou, provlékněte kousek nitě nebo stuhy a přivažte jej kolem zavařovací sklenice. Pokud máte pěkný rukopis, můžete si na štítek napsat sami. Určitě nenajdete hezký způsob, jak někomu popřát „Veselé Vánoce“?

dárek ve sklenici zdobí zedník sklenice zdobí štítek

Pokud si nenajdete čas na realizaci svých kreativních nápadů na obaly podobné džemu, můžete samozřejmě přistupovat k hotovým visačkám v různých tvarech a provedeních a použít je k ozdobení zavařovacích sklenic. Na internetu můžete také najít hezké tematické štítky k tisku. Skvělých výsledků a neobvyklých tvarů můžete dosáhnout také pomocí šablon.

ozdoby vánoční motivy štítek navrhněte sami

Alternativou k přívěsu je možnost připevnění samolepek, když balíte marmeládu na Vánoce. Zda budete tisknout na papír se štítky a poté jej nalepíte na nádobu, nebo si štítek navrhnete sami, je zcela na vás. Balicí papír se skvělými svátečními ozdobami nebo jinými zimními motivy lze během chvilky proměnit v krásnou dekoraci pro váš domácí džem.

razítko jam pro štítek vánoční balení

Ti, kteří si rádi pohrávají a vrtají, vědí, že nejjednodušší nápady jsou obvykle nejlepší. Svou domácí marmeládu můžete také ozdobit razítky. Pokud máte razítka se svátečním pozdravem nebo zimními motivy, můžete jimi pěkně ozdobit zednické dózy. Pokud tomu tak není, nemusíte hned kupovat. Můžete také vyrobit skvělá razítka s motivy ze zátek.

Vánoční balení domácí marmelády se sněhovými vločkami

Pokud jde o zdobení zednických dóz, můžete popustit uzdu své fantazii a místo etiket vykouzlit roztomilé vánoční ozdoby z papíru, které sklenici pěkně ozdobí a okamžitě navodí skvělou sváteční náladu. V několika jednoduchých krocích můžete vyrobit hvězdičky, sněhové vločky, jedle a mnoho dalších motivů a připoutat je ke zednické nádobě.

dárkové balení na vánoční skořicové tyčinky

Pokud nechcete obdarovanému dát jen chutnou pochoutku, ale chcete také vytvořit něco pro oko a také pro nos, pak jako inspirace může posloužit myšlenka z výše uvedeného obrázku. Vytvořte ze stuhy krásnou mašli v barvách, které ladí s barvou džemu, a připevněte k ní tyčinky skořice, větvičky rozmarýnu nebo aromatický badyán.

domácí marmeláda na vánoční balení mašle na cukroví

Vánoční čas je také časem, kdy je všude cítit lahodná vůně čerstvě upečeného vánočního cukroví. Další vzrušující myšlenka, pokud balíte marmeládu na Vánoce, by bylo přidat do dárku vykrajovátko. Kreativní nápad, který nejen krásně vypadá, ale je i velmi praktický. Můžete si být jisti, že terasové sušenky, andělské oči nebo ostatní naplněné sušenky budou připraveny přesně s vaším džemem.

sklenice na mašličku zdobí Vánoce

Když balíte dárky, pravděpodobně jste dali krásnému obalu finiš s krásnou mašlí. Pokud při zdobení zednických nádob přikládáte velký význam elegantnímu a jednoduchému vzhledu, můžete si uvázat pěknou tufovou mašli a dát zavařovací sklenici zvláštní kouzlo. Rafinované a ušlechtilé dárkové balení určitě způsobí úžas.

věnec mooosgummi dekorace vánoční dárek v jar

Pokud chcete zavařovací sklenice ozdobit originálním způsobem, můžete si vyrobit roztomilý věnec z papíru v několika barvách nebo z pěnové gumy a omotat jej kolem sklenice. Věnec můžete navrhnout z libovolných postav. Obdarovaný může později použít takovou sněhovou vločku na ozdobu okna nebo zavěsit kdekoli jinde v bytě. Tímto způsobem rozdáte nejen chutnou pomazánku, ale také skvělou vánoční atmosféru.

džem na vánoční balení zedník jar dekorace

Pokud chcete na Vánoce ozdobit domácí marmeládu, můžete skleněné víko také udělat vizuálně atraktivní. Přes víko tedy můžete dát zavařovací kuklu a přivázat ji odpovídající stuhou. Pokud chcete svůj dárek z kuchyně zabalit přirozeněji, můžete použít sisal nebo nit.

zimní motivy vánoční strom balení domácí marmeláda

Džemovou kapuci si snadno vyrobíte sami doma tak, že vystřihnete kruh z balicího papíru, krajky nebo barevných kousků látky. Poté jej položte na skleněné víčko a přivažte ho stuhou. Takto snadno lze bez velkého úsilí vytvořit originální a okouzlující obal. A pokud jsou řemeslné materiály opatřeny vzory, které se hodí k vánoční sezóně, se svým uměleckým dílem opravdu zabodujete.

jedle zelená dekorace ozdoby papír dárkové balení tkanina

Pokud dostanete pozvánku spontánně, domácí marmeláda je ideálním suvenýrem. Pokud vám došel balicí papír, můžete také nastříhat kousek pečicího papíru nebo dokonce novin a zajistit ho atraktivní stužkou nebo pekařským provázkem. Elastický pásek ve svěží a zářivé barvě dodává kapuci skvělý barevný nádech.

zimní barvy stuha dárkové balení zdobení zavařovacích sklenic

Pokud si vždy rádi kupujete barevné a krásně vzorované ubrousky a máte je vždy doma na skladě, můžete je také převést na krásnou kapuci, kterou můžete na Vánoce ozdobit marmeládu. Z barevných papírových pouzder na muffiny můžete vyrobit fascinující a nepochybně kreativní obaly na domácí marmeládu.

dárkové stuhy mašle ponožky zimní motivy balení dárků

Možnosti designu dárkového balení jsou téměř nekonečné. Pokud chcete svůj originální dárek zabalit jemným a jednoduchým způsobem, jsou zvláště vhodným materiálem tyl nebo satén. Pokud naopak hledáte zábavné nápady na vánoční balení zednických dóz, můžete si jako kapuci koupit teplé ponožky s typickými zimními symboly a vzory a jednoduše je nasadit na sklo.

Zavařovací sklenice zdobí pletené kapuce zimní barvy

Pokud rádi pletete a háčkujete, háčkovaná čepice zavařovací sklenice by byla také originálním nápadem, pokud chcete na Vánoce zabalit a ozdobit marmeládu. Takto vyzdobený dárek vypadá velmi stylově a dekorativně a přináší s sebou nádech vintage a vánoční nostalgie. Nejprve vyberte pestrobarevnou vlnu nebo vlnu v typických vánočních barvách. Jak vidíte, balení originálních dárků, které jste sami uvařili, je dětská hra. Odvažte se to udělat a popusťte uzdu své řemeslné fantazii!