Nápady na vánoční dekorace

Aktuální trendy vánoční dekorace z Pinterestu – 12 neobvyklých nápadů

vánoční nápady nápady trendy pinterest udělejte ze sebe moderní

Pokud hledáte moderní a současné dekorace na Vánoce nebo jiné příležitosti, vždy na Pinterestu najdete zajímavou inspiraci. Mnoho nápadů na vánoční výzdobu je dokonce možné vyrobit sami. A protože je výběr velmi velký, jednoduše jsme sestavili seznam těch nejoriginálnějších variant, které jsme našli a které můžete použít i na své vánoční ozdoby. Od přírodních materiálů přes tradiční nádobí až po kreativně navržené vánoční koule a neobvyklé vánoční stromky existuje mnoho různých možností pro moderní vánoční výzdobu. Ale podívejte se sami!

1. Vánoční ozdoby z přírodních materiálů

vánoční dekorace david hvězda větve přírodní materiály

Přírodní materiály, jako jsou větvičky, mají zvláštní kouzlo. Vypadají rustikálně a romanticky a jsou vhodné zejména pro vánoční ozdoby. Ostatně v dřívějších dobách nebylo co zdobit. Přiveďte si tedy do svého domova přírodu a vyrobte si krásné vánoční doplňky a vánoční ozdoby, jako je například taková Davidova hvězda. I když to přesně neodpovídá vašemu přesvědčení, na zdi to vypadá velmi atraktivně. Skvěle vypadá s jednoduchými větvičkami i s jinou zelenou, kterou můžete také ozdobit na Vánoce.

2. Hvězdy jako vánoční ozdoby

vánoční dekorace hvězdy tvar drátěný dveřní věnec průmyslové rustikální

Obecně jsou hvězdy skvělý nápad. Pokud nemáte k dispozici žádné přírodní materiály, lze použít i kousek drátu. Ve skutečnosti, protože je to trend, s největší pravděpodobností již v obchodě najdete skvělý model k použití. Tu pak můžete předělat pomocí jakýchkoli dalších dekorativních prvků, jako je jedlová zeleň, stuhy nebo mašle.

3. Dekorace vánočního stolu reinterpretovaná s tradičními pokrmy

vánoční dekorace porcelán modrá bílá tradiční dekorace stolu

Jemný porcelán vypadá obzvlášť krásně na banketovém stole, že? Proč tedy hostinu nepodávat na vhodných pokrmech. Co se ale myslí, není speciální vánoční nádobí s vánočními motivy, ale modrobílé nádobí, které byste jinak na vánoční ozdoby nepoužili. Tímto způsobem můžete proměnit tradiční nádobí v relativně moderní vánoční výzdobu. Pokud vám to nestačí, můžete přidat pár modelů s vánočními motivy.

vánoční výzdoba porcelán ozdobit přívěsky vánoční strom nápad

Pokud vás oslovuje modrobílý vzhled, proč nehledat menší porcelánové předměty, které můžete použít jako přívěsky na vánoční stromeček. Na jedné straně je barevná kombinace pro vánoční večírek docela neobvyklá a na druhé straně dekorace stolu a dekorace vánočního stromku také hned ladí. Takové přívěsky se také dobře hodí jako vánoční dekorace na okna.

4. Vánoční dekorace pro venkovní i vnitřní použití s ​​balónky

dekorace vánoční balónky rozsvítit věnec moderní extravagantní

Různé mohou být nejen světla víl. Takový efektní světelný řetěz z velkých balónků přitáhne pozornost všech a je skvělý, pokud chcete na Vánoce ozdobit moderně. Navíc je můžete dokonce dělat sami. K tomu potřebujete tmavě zelené papírové kelímky (nebo bílé, které namalujete na zeleno), zářící balónky, které zde seženete, a také stužku nebo nit. Zapalte balónky podle pokynů na obalu a nafoukněte je. Propíchněte otvory ve spodní části šálku. Nyní spojte balónky navzájem pomocí stužky nebo nitě a zavěste věnec.

deco vánoční stromek nápad strom dekorace balónky lampy světla

S takovými balónky si můžete sami vyrobit mnoho dalších typů vánočních a adventních dekorací. Jedním z nich je tento moderní a barevný vánoční stromek nebo hezké přívěsky na zahradu nebo vánoční stromeček, které můžete napodobit. Přijít s něčím. Tato extravagantní vánoční dekorace je vhodná i jako vánoční dekorace na okna.

5. Navrhněte vánoční koule s pastelkami

dekorace vánoční ozdoby ozdoby na strom voskové pastelky foukací sušička DIY

Transparentní koule na vánoční stromeček jsou skvělým základem pro širokou škálu nápadů na řemesla. Určitě jste jich už mnoho viděli. Ale napadlo by vás navrhnout vnitřek kuliček barevnými pastelkami? Jak to má fungovat? Velmi lehce! Nakrájejte tužky na kousky a do koule vložte požadované barvy. Nyní ho vezměte do ruky s ohnivzdornou rukavicí nebo ho držte kleštěmi a zahřejte fénem. Vosk se pak začne tát. Otáčením skleněné koule se pak vosk distribuuje dovnitř.

6. Vyrobte si vánoční ozdoby sami na vánoční dárky

deco vánoční trend balicí papír razítko design diy moderní trend

K zabalení dárků použijte jednoduchý papír a ozdobte ho vlastními motivy. Nemusí to být nutně Vánoce. Nejjednodušší způsob, jak vyrobit takovou vánoční ozdobu, je použít razítka. Můžete si je koupit nebo si je vyrobit sami. Nebo můžete motivy namalovat rukou na papír.

7. Třpytivé etikety

deco vánoční etikety podepisuje dárky třpytky pestré barvy

Takové štítky jsou také určeny pro dárky. To lze použít k označení vánočních dárků, aby si každý našel ten správný dárek pod stromečkem. A tato vánoční dekorace může být také neobvyklejší. Barevné třpytky v jasných barvách jsou skvělé pro navrhování. Za tímto účelem jsou štítky jednoduše natřeny nebo nastříkány lepidlem a poté posypány třpytkami nebo ponořeny přímo do třpytek.

8. Sušené citrusové plody na girlandy a další vánoční a adventní dekorace

Deco vánoční pomerančový věnec citrusové plody vyrábějí skořici sami

S plátky sušeného ovoce můžete nejen vyrobit girlandy na Vánoce. Jsou skvělé i pro další dekorace. Pokud si také chcete levně pořídit vánoční dekoraci, je nejlepší udělat si ji sami! Zkombinujte plátky pomeranče s jiným ovocem nebo typickým vánočním kořením, jako jsou skořicové tyčinky nebo badyán, a vytvořte tak individuální girlandu na vánoční stromeček nebo jinou část domu.

9. Ozdobte svůj pokoj na Vánoce pomocí domácích mazlíčků

deco vánoční mazlíčky tlapky tisknout barvy slané těsto řemeslné hlíny

Psi a kočky jsou součástí rodiny a mohou tak přispět k vánoční náladě. Tak jako? Použitím otisků svých tlapek k výrobě vánočních ozdob. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je slané těsto nebo řemeslná hlína, kterou poté upečete. Otisk byste měli také namalovat, aby byl lépe vidět. K tomu je třpytivá barva velmi dobrá. Nahoře je také vidět návod, jak takovou vánoční dekoraci vyrobit.

10. Vánoční ozdoby – nápady na ekologické balení dárků

dekorace vánoční trend furoshiki ekologicky šetrný balicí papír recyklovat tkaninu

Ekologické řemeslné projekty jsou obecně velkým trendem. Není tedy divu, že je lze najít i ve vztahu k Vánocům. Pravděpodobně jste si již všimli hor balícího papíru, který se vytvoří po otevření dárků a jednoduše se vyhodí. Místo toho použijte jiné materiály! Skvělé jsou například útržky látek. Díky nim je dárek atraktivní a lze jej použít znovu a znovu, protože se při rozbalování neroztrhne. K balení se používá takzvaná technika Furoshiki.

11. Alternativy k vánočnímu stromku

deco vánoční trend ananas vánoční ozdoby ozdoby umělý strom žlutý

Je velmi populární hrát si s vánočním stromečkem na vánoční ozdoby. To znamená, že se hledají další alternativy. A budete ohromeni zajímavými nápady, které se používají jako vánoční dekorace. Co si například myslíte o tomto ananasovém vánočním stromku? To lze dokonce okusovat po Vánocích a nevyhazuje se jednoduše jako tradiční vánoční stromeček. Nebo můžete použít žlutý umělý vánoční stromek a udělat z něj ananas.

dekorace vánoční trend washi páska vánoční strom dekorace na zeď návrh

Na druhé straně můžete pomocí washi pásky vytvořit strom na zdi. Protože se nejedná o silné lepidlo, lze pásku později snadno odstranit. V každém případě můžete použít jakékoli barvy a vzory a dokonce připojit vánoční ozdoby. Opravdu originální vánoční dekorace, že?!

12. Připravte si fotostánek

dekorace vánoční foto nápady dárkové foto budka stavět si příslušenství masky

Získejte různé druhy vánočních ozdob, které můžete použít k vybudování vlastního fotostánku. Jednoduše vyberte volnou plochu v domě a vytvořte vhodné pozadí pomocí prostěradel nebo jiných tkanin nebo jednoduše před bílou zeď. Kromě toho můžete mít připravené různé doplňky jako klobouky, sobí parohy, masky a oblečení a každý, kdo na to má chuť, se pak může vyfotit. To je zaručeně jedinečná vzpomínka, která je dokonce vhodná jako dárek.