Nápady na vánoční dekorace

15 nápadů na Vánoce – výroba vánočních ozdob s dětmi

Řemeslné nápady na Vánoce-ruční práce-děti-vánoční-věnec-lego-kreativní

Každý má velmi osobní představu o dokonalém vánočním stromku. Díky různým barvám, materiálům a stylům působí individuálně a jedinečně. Zdobení vánočního stromečku se meze neklade a sklo, plsť nebo dřevo se umně kombinují. Tvořivý Řemeslné nápady na Vánoce zvětšit kolekci vánočních ozdob a nastavit tak osobní akcenty, které budou i po letech připomínat krásné, společenské chvíle.

Řemeslné nápady na Vánoce – vyrobte si vánoční ozdoby sami

řemeslné nápady-vánoční-moderní-vánoční-dekorace-vánoční koule-zlatý-list-modrý

Bez ohledu na to, zda jste spíše milovníkem klasických vánočních ozdob, ať už je máte rádi barevné a veselé nebo cool a moderní – skleněné koule na vánoční stromek patří ke každé ozdobě vánočního stromku. Jemné skleněné kuličky jsou tradičně vyráběny ručně. Ručně foukané skleněné ozdoby na vánoční stromky mají dlouhou historii a hluboký význam pro tvary a postavy, které jsou zakotveny v každé kultuře. Mezi tematickými přívěsky na vánoční stromeček jsou nyní velmi moderní a často trendově orientované ozdoby.

Řemeslné nápady na Vánoce – vánoční koule ze skla

Řemeslné nápady na Vánoce-vánoční ozdoby-návod-vánoční koule-sklo-průhledné

Správný výběr ozdob na vánoční stromeček je velmi osobní obtíž. Pozornost by měla být věnována kombinaci barev koulí vánočního stromku s ozdobami a postavami. Poté, co zvládnete tuto překážku, si můžete užít jen úspěšné celkové umělecké dílo vaší vlastní vánoční dekorace, se vším, co k tomu patří.

Řemeslné nápady na Vánoce s vánočními koulemi – vybarvování průhledných vánočních koulí

Řemeslné nápady na Vánoce-Vánoce-dekorace-návod-vánoční koule-sklo-průhledné-fa% cc% 88rben

Zelené a červené barvy jsou symbolické pro vánoční období a používají se dodnes, většinou v kombinaci s bílou nebo stříbrnou, které jsou spojeny se sněhem a zimou. Zelená ztělesňuje naději a červená má připomínat Kristovu krev. Nyní však neexistují žádné barvy, které by se neobjevily ve sváteční vánoční výzdobě. Většinou je přizpůsoben stylu bydlení a vybrán v harmonické barvě.

Řemeslné nápady na Vánoce – navrhněte si vlastní moderní vánoční koule

Řemeslné nápady na Vánoce-vánoční koule-moderní-ozdobit-zlatý-list-modrý

Naštěstí mezi řemeslné a hobby potřeby patří koule, které visí z čirého skla. Ty jsou průhledné, nejsou vázány na přívěsek a jsou ideální pro všechny nápady na Vánoce. Každá skleněná koule má na jedné straně otvor, kde je připevněn přívěsek. S čirými, nezdobenými kuličkami existuje možnost zatřepat barvou do otvoru nebo přidat malé dekorativní prvky, které se do otvoru vejdou.

Řemeslné nápady na Vánoce s elegantním vkusem – vánoční koule zdobené plátkovým zlatem

Řemeslné nápady na Vánoce -moderní-vánoční-ozdoby-vánoční stromeček-bílé-vánoční koule

Pokud je kulička z čirého skla zbarvena zevnitř, lesklý povrch skla zůstane na vnější straně. Na přání lze také nápaditě ozdobit. Vypadá velmi nápaditě a zvláště efektivně, když je barva kombinována s kovovými nuancemi. Na ukázkové fotografii byl na vnější výzdobu použit zlatý list. Alternativně jsou vhodné i třpytky a třpytky, které můžete přichytit průhledným lepidlem.

Řemeslné nápady na Vánoce – vánoční koule s dětmiozdobit rn

řemeslné nápady-vánoční-dráteník-děti-návod-vánoční koule-ozdobit

Konvenční vánoční koule, které můžete získat v každém obchodě, lze navrhnout velmi pěkně a individuálně. Dětské prsty hrají hlavní roli v tomto kreativním nápadu na ruční práce na Vánoce.

Vánoční řemesla s dětmi – vánoční koule s motivem jelena

Řemeslné nápady na Vánoce-ruční práce-děti-návod-vánoční koule-třešeň

Každé dítě může svým otiskem prstu několikrát stisknout skleněnou kouli, což má za následek veselou vánoční dekoraci s motivy jelenů. Je důležité vybrat jednoduché jednobarevné vánoční koule a spravedlivě je rozdělit mezi děti. Nejlepší je napsat osobní monogram pro každé dítě na skleněnou plochu. Tato ruční práce není jen kreativní volnočasovou aktivitou, ale také šťastnou vzpomínkou, která zůstává naživu i po rozbití všech skleněných koulí.

Ruční práce s dětmi na Vánoce – potřebný materiál

Řemeslo-nápady-vánoční-děti-návod-barva-vánoční koule-ozdobit

K tomuto jednoduchému vánočnímu řemeslu s dětmi nepotřebujete mnoho:

  • Vánoční koule – barva a číslo dle vašeho výběru
  • Akrylové barvy – hnědá, černá a červená
  • černé plstěné pero

Jednoduché vánoční nápady – vánoční ozdoby zdobené otisky prstů

Řemeslo-nápady-vánoční-děti-vánoční-strom-dekorace-vánoční-koule-jelen-otisk prstu

Na talíř nebo rovnou nádobu naneste trochu hnědé akrylové barvy. Každé dítě by mělo namočit pouze povrch jednoho prstu, například palce, do barvy a poté zanechat otisk na skleněné kouli, ale nesmí na ni příliš tlačit, aby se jemné sklo rozbilo. Palec se opět ponoří do barvy a poté znovu přitlačí na povrch skleněné koule.

Řemeslné nápady pro děti – jeleni s otiskem prstu

řemesla-nápady-vánoční-dráteník-děti-návod-vánoční koule-modrá

Když hnědá barva úplně zaschne, namalujete vy nebo dítě sami dvě černé tečky na oči a větší červenou na jeleni červený nos. Jelení rohy se nejlépe kreslí černým fixem. Když jsou všechny barvy suché, máte připravené vlastní vánoční koule. Zavěste je kdekoli v domácnosti nebo je darujte jako malý dárek svým příbuzným, který si zapamatují.

Malé nápady řemesel na Vánoce – vánoční koule s rozdílem

řemeslné nápady-vánoční-vánoční-dekorace-návod-vánoční-koule-vata% cc% 88llchen-lego

Průhledné skleněné koule mohou být naplněny všemi malými barevnými předměty podle vašeho výběru, které představují krásné chaotické vzory. Lego kostky, barevné bavlněné koule, perly, třpytky, skleněné cihly, dokonce i kousky látky se vkládají, pokud je jejich velikost menší než otvor skleněné koule. Poté stačí vložit věšák na koule a zavěsit originální vánoční kouli na vánoční stromeček. Když skončí vánoční období, lze malé prvky vyjmout ze skleněné koule a v případě potřeby je vhodně použít.

Naplňte průhlednou vánoční kouli korálky, kostkami Lego a dalšími malými částmi

řemeslné nápady-vánoční-vánoční-dekorace-děti-vánoční-koule-korálky

Řemeslné nápady na Vánoce pro děti všech věkových kategorií

Řemeslo-nápady-vánoční-vánoční-dekorace-děti-vánoční koule-skleněné-kameny-transparentní

Vánoční řemesla z papíru – vánoční koule z papíru

řemeslné nápady-vánoční-vánoční-dekorace-návod-vánoční-koule-papír-recyklace

Nádherné vánoční ozdoby jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, což znamená, že příroda je hodně ušetřena. To nutně neznamená, že použité materiály by již měly být použity. Řemeslný papír lze snadno recyklovat a je dokonce levnější než plast. Vezměte vzorovanou lepenku a nakrájejte ji na proužky stejné velikosti. Uprostřed položte proužky zkřížené proti sobě tak, aby konce tvořily kruh. Upevněte jeden do středu, poté ohněte pásy a poté a připevněte k opačnému bodu.

Řemeslné nápady na Vánoce – vyrobte si vánoční ozdoby sami

tinkering-nápady-vánoční-dráteník-děti-vánoční-dekorace-udělej-si-sám-pták

Originální vánoční ozdoby mohou být vyrobeny z velmi různých materiálů, které se bezpečně povalují v každé domácnosti. Malé útržky látky s krásným, barevným vzorem nemusíte vyhazovat, ale sbírat, když se naskytne příležitost. Pomocí jednoduché šablony vystřihněte postavu schematického ptáka. Naplňte vatou a pevně přišijte.

Řemeslné nápady na Vánoce – ptačí šablona

tinkering-nápady-vánoční-dráteník-děti-vánoční-dekorace-udělej si sám-šablona-pták

Jednoduché a originální nápady na Vánoce – ozdobte hvězdu sirkami

tinkering-nápady-vánoční-dráteník-děti-vánoční-dekorace-vyrobit-sám-hvězda-zápas

Ze zápalky a lepenky je vytvořena nádherná hvězda. Stačí hvězdu vystřihnout z lepenky pomocí šablony a zápalky přichytit na povrch průhledným víceúčelovým lepidlem. Věnujte pozornost krásnému uspořádání zápasů, protože to dává opticky atraktivní strukturu.

Řemeslné nápady na Vánoce – hvězdná šablona

řemeslné nápady-vánoční-vánoční-dekorace-děti-vánoční-dekorace-udělej-si-hvězdnou šablonu

Řemeslné nápady s dětmi k Vánocům – ozdoby na vánoční stromeček z lízátek

Řemeslo-nápady-vánoční-děti-vánoční-dekorace-návod-deco-lízátka

Vánoční ozdoby sladké jako skutečný cukr! A můžete si ho vyrobit sami doma. Potřebujete jen formy na sušenky s krásnými vánočními motivy. Plech zakryjte pečicím papírem, položte na něj formy a naplňte pastilky, nejlépe červenobílé. Pečte při nízké teplotě a nenechávejte bez dozoru.

Kreativní nápady řemesel na Vánoce – tání lízátek 

Řemeslo-nápady-vánoční-děti-vánoční-dekorace-návod-lízátka-tát

Vyrobte si vánoční ozdoby sami – lízátka z piškotů

řemeslné nápady-vánoční-vánoční-dekorace-dráteník-děti-bonbóny-lízátka

Bílé houby se během několika sekund promění v lízátka. Stačí bílé piškotové podložky, stejný počet dřevěných špejlí a červená třpytivá barva. Připevněte podložky ke špízům na klobásy a namalujte typický vzor lízátka. Stačí nechat uschnout na vzduchu.

Krásné nápady řemesel na Vánoce – zvonky 

DIY-nápady-vánoční-děti-vánoční-dekorace-návod-vyrobte-zvonky-sami

Malé ozdobné zvonky svazujete třpytivými čističi trubek a tímto způsobem je stabilním a vizuálně atraktivním způsobem přivedete k vánočnímu stromku.

Řemeslné nápady ze dřeva na Vánoce – vánoční stromky na zavěšení

Řemeslné nápady-vánoční-vánoční-dekorace-děti-přírodní-materiály-vánoční-strom-dekorace

Skvělé přívěsky na vánoční stromeček mohou být vyrobeny z přírodních materiálů, jako je dřevo a všechny nalezené předměty z přírody. Ty jsou kreativní a skvěle ladí s jedlovou zelení. Experimentujte a používejte různé materiály, které najdete také v domácnosti, v parku nebo na vlastní zahradě.

DIY vánoční dekorace – vánoční ozdoby vyrobené z přírodních materiálů

řemeslné nápady-vánoční-vánoční-dekorace-udělej si sám-skořice-vánoční stromeček