Nápady na tetování

Watercolor Tattoo – Krásná tetování a tipy na trend barvy vody

Akvarel tetování barevné geometrické akvarely

Akvarel tetování jsou v trendu již nějakou dobu a zaujmou svými pozoruhodnými designy. Moderní interpretace barevného tetování pochází z Asie a je u mladých lidí stále oblíbenější. Co to ale vlastně tetování akvarelem je, jak dlouho vydrží na kůži a jak je vlastně poštípané, se dozvíte v dnešním článku!

Co je akvarel tetování?

akvarel-tetování-abstraktní-květiny-předloktí

Jako skutečná umělecká díla na kůži jsou akvarel tetování, nazývaná také akvarely nebo jednoduše akvarely, okouzlující. Od tradičního tetování se liší splývavými barvami, které vypadají, jako by byly namalovány štětcem. Barvy tedy nemají tvrdé okraje, ale splývají do sebe, stejně jako akvarely. Toto je v současné době jeden z nejpopulárnějších trendů v oblasti body artu a jeho popularita stále roste.

Červená tetování jsou populární, ale také kontroverzní: Zjistěte více o této barvě tetování

30 motivů tetování květin v trendovém vzhledu ve vodní barvě

Compass Tattoo – význam motivů, obrázků a skvělých designů

akvarel-tetování-akvarely-nápad-květina

Akvarel tetování se provádí stejně jako klasické tetování – jehlou a barevným inkoustem. Motiv je nejprve namalován na list papíru akvarely a poté přenesen na kůži. Velký rozdíl tedy vzniká v technice a uměleckých schopnostech tatéra. Dobrá znalost barev a barevných kombinací je předpokladem úspěšného návrhu. Akvarel tetování je navíc vyryto hladkými přechody, přičemž kontury nehrají hlavní roli. Pro pěkné akvarelové tetování je typický jemný přechod.

akvarel-tetování-zpět-nápad-dotwork

Pokud jde o motivy pro akvarelové tetování, prakticky každý design je k dispozici v akvarelovém vzhledu. Od nejoblíbenějších květin po roztomilá zvířátka a abstraktní motivy je vše vyryto zkušenými tetovači po celém světě. Malé i velké motivy vypadají krásně jako tetování akvarelem. Tetování je pak buď vyryto jemně nakreslenými konturami, nebo pouze různými barvami.

Jak dlouho trvá akvarel tetování?

akvarel-tetování-růže-kotník-žena

Často kontroverzní otázka s akvarelovými tetováním souvisí s jejich trvanlivostí. Jak se inkoust šíří pod kůži, obvykle postupem času vybledne. Tímto způsobem se obrysy tetování rozmazají a ztratí svůj původní vzhled. Vzhledem k tomu, že v zásadě neexistují žádné ohraničující linie a kontury s akvarelovými tetováním, mohou při vyblednutí barev ztratit hodně výrazu. To platí zejména pro ty části těla, které jsou v neustálém kontaktu s UV paprsky.

akvarel-tetování-kontury-akvarely-předloktí

Aby se s touto nevýhodou akvarelových tetování vypořádali, zkušení tetovací umělci doporučují používat tetování ve vodních barvách, na kterých jsou vyryty jasně definované obrysy. Rytý design tak zůstane zachován, i když se barvy časem zesvětlí. Kromě toho je tu také možnost tetování za chvíli znovu propíchnout.

Který typ akvarel tetování je nejvhodnější??

akvarel-tetování-květiny-žena-nadloktí

Chtěli byste si nechat udělat akvarelové tetování, ale nejste si jisti, zda odpovídá vašemu typu pleti? Akvarel tetování se zpravidla doporučuje spíše pro světlé typy pleti, protože barvy potřebují vhodné pozadí, aby se rozvinula jejich plná neprůhlednost. Motivy akvarelu lze tedy mnohem lépe prezentovat na bledé, méně pigmentované pokožce. Světlý typ pokožky zvýrazňuje použité barvy a lépe s nimi vykouzlil design tetování.

Tipy na úspěšné akvarelové tetování

akvarel-tetování-akvarel-abstrakt

Pokud jste se rozhodli pro barevné akvarel tetování, pak možnosti motivů a návrhů jsou četné. Kreativitě se při výběru téměř meze nekladou. Ať už malé nebo velké provedení, s jemnými pastelovými tóny nebo výraznými barvami, rozhodnete se sami. Měli byste však také zvážit několik důležitých tipů, jak se nechat úspěšně tetovat.

Získejte profesionální píchnutí

akvarel-tetování-nápady-zvířata-kůň

Nejprve se doporučuje vyhledat zkušeného tatéra, který se specializuje na akvarelové tetování. Práce s barvami, barevnými přechody a plynulými přechody mezi nuancemi vyžaduje mnoho zkušeností a dovedností. Výběr správných barev je základem návrhu akvarelu a určuje konečný výsledek. Akvarel tetování není úspěšné pro každého tatéra, a proto byste si měli nechat udělat jen jedno od profesionála. Nejlepší je podívat se na předchozí práci vybraného tatéra, než se od něj necháte tetovat. Pokud umělec používá pouze vysoce kvalitní barvy a zaryje se dostatečně hluboko do kůže, neměli byste se příliš starat o zesvětlení tetování.

Naplánujte si dostatek prostoru a vyberte správnou část těla

akvarel tetování duhové barvy písma

Akvarel tetování má vždy jedinečný design a lze jej provádět jen omezeně v blízkosti jiných tetování. Příslušný motiv rozhodně vypadá lépe, když je hlavní postavou na kůži. Proto byste měli naplánovat dostatek prostoru pro tetování akvarelem, aby barvy mohly zářit v plné kráse.

akvarel-tetování-žena-motýl-akvarely

Část těla také hraje důležitou roli pro dobré akvarel tetování. Měla by být dostatečně velká, aby vybraný motiv mohl úspěšně zinscenovat návrh. Vzhledem k jejich krátké trvanlivosti se akvarel tetování často používá na méně viditelných částech těla, které nejsou tak často vystaveny slunci. Tímto způsobem barvy nevyblednou tak rychle a design se zachová déle.

akvarel-tetování-zpět-lev-akvarely

Nejlepší části těla pro akvarel tetování jsou obvykle lopatka, záda a stehna. Zřídka jsou vystaveny UV paprskům a nabízejí dostatek prostoru pro krásný design. Pro akvarel tetování jsou ale oblíbené zejména u žen také předloktí, klíční kost a páteř.

Píchnutí s černými okraji

akvarel-tetování-nápady-peří-barva

Pokud byste chtěli získat trvalé akvarel tetování, pak je stále vhodné zvolit design s obrysy. Tetování, která jsou kompletně vytetovaná ve stylu akvarelu, vypadají hezky, ale efekt se opravdu rychle ztrácí a po chvíli existuje možnost, že tetování vypadá jako stříkající barva na kůži. Pokud jsou naopak obrysy motivu graficky vyryty černým inkoustem, pak tetování vypadá krásně i s určitým stupněm vyblednutí barvy.

Nápady na akvarel tetování pro muže a ženy

akvarel tetování muži nápady hrudník

Přestože se ženy s větší pravděpodobností odváží po akvarelovém tetování, barevné provedení je stejně vhodné i pro muže. Do tetování byste neměli vždy zahrnovat všechny barvy duhy, ale raději použijte dvoubarevný nebo tříbarevný motiv. Oblíbenými motivy mezi ženami jsou květiny, peří, roztomilá zvířátka, motýli, jednorožci atd., Které jsou často malovány v barvách cukrové vaty. Muži naopak dávají přednost symbolům síly, jako jsou lvi, vlci nebo kompasy v intenzivních barvách.