Nápady na tetování

Vytvořte si tetování hennou sami – tipy pro aplikaci a 35 skvělých návrhů

henna-tattoo-do-it-yourself-něžná-trendová-ruce

Henna tetování je oblíbenou památku a mnoho dam si jej nechá vyrobit během své exotické dovolené. Ale v některých asijských zemích jsou také tradičním tělovým uměním, a proto vypadají obzvláště exoticky. Kdo ale být Vytvořte si tetování hennou sami Rádi bychom zde našli důležité informace, tipy, podrobné pokyny a inspirativní nápady pro návrhy.

Vytvořte si tetování hennou sami – nádherné dočasné tělesné umění

henna-tattoo-do-it-yourself-dočasně-ruce-prsty

Tato dočasná tetování se tradičně umisťují na hřbet ruky a chodidla, protože tyto části těla jsou dobře zásobeny krví a mají velké póry, a proto zvláště dobře absorbují barvivo. Tetování lze samozřejmě namalovat i na jiných místech. Může to však pak odeznít rychleji.

Vytvořte si tetování hennou sami – dočasné tetování na ruce, ramena a dekolt

Proveďte tetování hennou sami-rameno-paže-ruka-hrudník

Má smysl nejprve vyzkoušet barvu henny na skrytém místě na těle, protože každá kůže reaguje jinak. V závislosti na typu pokožky a dalších zdravotních charakteristikách se výsledek může lišit v intenzitě barev, stejně jako u skutečného tetování. Nejlepší na tom je, že tento typ tetování zmizí po dobrých dvou týdnech a můžete na sebe namalovat něco nového.

Vytvořte si tetování hennou sami – filigránové řetízky a mandaly

Henna-tetování-udělej si sám-stehna-ruce-ozdoby

Pokud jde o výběr motivů, existuje mnoho možností. V obchodech jsou dokonce k dispozici šablony, které lze umístit na kůži a obarvit. Šablonu si můžete vytvořit sami pomocí silnějšího filmu. Vytiskne se na něj požadovaný motiv, namaluje se podle šablony nebo se sám navrhne a poté opatrně vystřihne ostrým nožem (např. Nožem na koberce). Další možností je samozřejmě tetování ručně namalovat.

Henna tetování trvá nejméně 7 dní a až 3 týdny

Udělejte si sami tetování hennou-režim ramene-paže

Pokud si chcete udělat tetování hennou sami, měli byste si předem pořídit hennu v práškové formě. Je k dispozici ve většině asijských obchodů, ale lze jej také objednat online. Některá tetovací studia, která nabízejí dočasná tetování, jistě poskytnou také vhodnou barvu.

Henna barva tetování – hnědá nebo černá

Poté si vytvořte vlastní tetování hennou-rameno-paže

Jako přírodní produkt je henna červená a může se lišit, pokud jde o sílu barvy, a může se pohybovat od světle červené až po silně červenohnědou. Ostatní barevné nuance již nejsou přírodními produkty. Černá henna je především velmi oblíbená, protože je vizuálně velmi podobná tetovacímu inkoustu. Může ale obsahovat PPD. Nejlepší je vyzkoušet malou oblast na kůži, počkat 24 hodin a teprve poté začít malovat.

Na ruce a ramena namalujte filigránové ozdoby

trend henna-tetování-udělej si sám-rameno-paže

Co je PPD? Jedná se o barvivo, které se vyznačuje bohatou černou barvou. Protože je pigment velmi silný, může způsobit podráždění pokožky a masivní alergické reakce. Pokud trpíte nějakou kožní alergií, má smysl používat pouze přírodní barvy.

Henna tetování na ruce – tradičně na svatby

henna-tetování-udělej si sám-tradiční-svatba-Indie

Lidé pěstují hennu již od prehistorických dob a používají ji jako přírodní barvivo pro barvení textilií a jiných předmětů, ale také pro použití na tělo. V Indii je malování na kůži tradičním tělovým uměním od 12. století. Toto je známé jako umění Mehndi a má dva významy – henna v hindštině a proces malování a výsledné dílo. V Asii se malby hennou dodnes používají v souvislosti s duchovními a rituálními příležitostmi.

Body art z Indie a Maroka 

henna-tetování-udělej si sám-tradiční-Indie-svatba

V Indii a Maroku si ženy malují ruce na různé rituály, náboženské svátky, svatby atd. Každá kultura a určitá skupina společnosti má své specifické symboly a znaky, které se používají jako výraz sounáležitosti.

Vytvořte si tetování hennou sami – možné, ale ne tak snadné

henna-tetování-udělej si sám-tipy-nápady

Než namícháte prášek z henny, možná jste již vybrali motiv a konkrétní část těla. Je to samozřejmě na vašem vlastním vkusu nebo můžete také použít šablonu. V sadě jich najdete několik pro případ, že byste jeden měli.

Snadné pokyny

Vytvořte si henna tetování sami-nastavte-kupte-kutilské-pokyny

Abyste si mohli udělat tetování hennou sami, jsou zapotřebí následující materiály:

 • Henna barva v práškové formě nebo připravená k namíchání do špičatých sáčků nebo jako tuba s nástavcem k dispozici v sadě, již připravená k aplikaci
 • Zvlhčovač
 • olivový olej
 • Toaletní papír, vatové tyčinky, párátka
 • Přilnavý film
 • Motiv nebo šablona
 • pero přátelské k pokožce pro skicování
 • sklenice vody

Jednodušší s tetovací šablonou

henna-tetování-udělej si sám-návod-nápady-tipy

Než začnete malovat, měli byste vyzkoušet svoji snášenlivost s kůží. Pak můžete pokračovat dále. Nejprve se zvolená část těla mírně zahřeje, protože pokožka lépe absorbuje barvu, když je teplá. Dejte si šálek horkého čaje nebo jej ohřejte na ohřívači.

Tipy a triky 

henna-tetování-udělej si sám-návod-tipy-ozdoby

Před malováním také naneste na ruce zvlhčovač. To usnadní smytí barvy henny, pokud jste si během procedury obarvili ruce. Na vybranou část těla nejprve nakreslete vybraný motiv perem šetrným k pokožce. Pak s hennou barvou stačí sledovat řádky.

Krok za krokem

henna-tetování-udělej si sám-části těla-mandala

Nyní vezměte hennovou tašku nebo trubičku s nástavcem a odřízněte první 2–3 mm špičatého konce vpředu. Takto získáte své „pero“, kterým nyní můžete namalovat motiv.

Cvičení vytváří mistry

Tipy na tetování na papíře na papíře-udělej si sám

Než ale hned začnete malovat kůži, doporučujeme si nejprve udělat test na kus papíru. Pokuste se napodobit zakřivené tvary, procvičte si techniku ​​a správný tlak. To vám dá pocit, jak správně používat Art Pen. Otvor v hennovém sáčku lze vždy zvětšit, ale nikdy menší.

Henna tetování – možné na jakékoli části těla

Do-it-yourself-henna-tetování-rameno-záda-ozdoby

Pokud si tetování hennou děláte sami, udělejte si na to dostatek času a zkuste si například den předem celý vzor znovu vytvořit. Pokuste se několikrát provést detaily a detaily dokonale, dokud neuspějete a nebudete s výsledkem spokojeni.

Henna tetování jako náramek

henna-tetování-udělej si sám-paže-náramek-dočasný

Když si necháváte tetovat hennou, začněte vždy jednoduchou přímkou. Rychle zjistíte, že nakreslit dokonalého není tak snadné. Slouží ale jako výchozí pozice a podle toho můžete umístit celý motiv.

Ozdobte klouby

henna-tattoo-make-finger-rings-paint

Oblouky a tečky, zakřivené tvary a ozdoby z orientální kultury jsou ideální pro návrh tetování hennou. Namalujte a opakujte několikrát vyklenutý vzor na dálku a vyplňte prostor mezi nimi filigránskými motivy. Obzvláště pěkně to vypadá na ozdobení kloubů.

Tradičně na rukou a nohou

henna-tetování-udělej si sám-nohy-maluj-ruce

Při malování rukou a prstů je nejlepší použít symetrické vzory.

Nohy a telata

henna-tetování-udělej si sám-nohy-telata-nádhera

Malování nohou sami hennou barvou je mnohem jednodušší než malování rukou. Zde nejlépe vypadají tenké linie a filigránské detaily. Malé chyby lze okamžitě odstranit pomocí vatových tamponů nebo párátků.

Kotník

henna-tetování-udělej si sám-nohy-lak na nehty-černý

Poté, co namalujete motiv na kůži, musíte počkat, až barva henny dobře zaschne. To v podstatě závisí na vaší pokožce, ale také na pokojové teplotě. Minimálně po hodině bude dočasné tetování hotové, ale ne tak docela.

Vytvořte si tetování hennou na nohy – před a po obrázku

henna-tetování-udělej si-nohy-před-po

Pokud chcete nějaké dlouhotrvající body art, které jste udělali sami, pak omotejte toaletní papír namalovanou rukou a navlhčete ho. Aby nedošlo k rychlému vyschnutí, obalte oblast potravinovou fólií. Pokud barva dobře nezaschla, bude se rozmazávat. Nechte fólii zabalenou kolem tetování několik hodin, pokud možno přes noc. Poté můžete vše odstranit a nechat hennu zaschnout, dokud sama nespadne z kůže.

Udělejte si tetování hennou pro svatební sprchu 

henna-tattoo-do-it-yourself-nejlepší-přátelé-svatební večírek

Poté, co je úplně vymalované, je nejlepší způsob, jak si udržet nové tetování, potřít jej olivovým olejem. Poté může barva bohužel vypadat trochu bledší, než se očekávalo, ale k jejímu úplnému rozvoji trvá přibližně den. Tetování hennou bude trvat nejméně 7 dní a až 3 týdny, pokud budete pravidelně používat zvlhčovač.

Henna tetování na dětské bouli

Henna-tetování-udělej si sám-nápad-těhotenství-těhotenské bříško

Ženy dělají tetování hennou zejména v létě nebo na dovolené v exotické zemi. Jako mimořádný nápad nebo možná dokonce trend si ženy ve svatební sprše rády nechají namalovat ruce hennou.

Baby bump party

henna-tetování-udělej si sám-těhotenství-malování-těhotné-břicho

Těhotné ženy také zdobí svá bříška uměleckými ozdobami, což je také známé jako malování na bříško. Většinou to souvisí s focením.

Inspirace

henna-tattoo-do-it-yourself-chic-fashion-trend-hand

Abyste si mohli sami udělat krásné tetování hennou, potřebujete v první řadě kreativní nápad na vzory, které by vám nejvíce vyhovovaly, a samozřejmě i vhodnou pudrovou barvu. Můžete si vybrat mezi červenohnědou a černou, jak si přejete, i když je dobré vědět, že přírodní produkt má červenou barvu.

Symetrické ozdoby

henna-tetování-udělej si sám-krásná-myšlenka-dočasná

Vytvořte si tetování hennou sami – nápad na design pro ruce

henna-tetování-udělej si sám-ruka-prst-móda

Vytvořte si moderní tetování hennou sami

henna-tattoo-do-it-yourself-tribal-black-hand-extravagant

Udělejte si na léto tetování hennou

henna-tetování-udělej si sám-ruce-jemně-ženské

Proveďte tetování hennou sami na dlani

henna-tattoo-do-it-yourself-nižší-boční-ruka

Vytvořte si tetování hennou sami – mandalu nebo lapač snů

henna-tattoo-do-it-yourself-feet-dreamkatcher-dreamcatcher

Proveďte tetování hennou sami na rameno

henna-tetování-udělej si sám-rameno-paže-moderní

Tetování hennou si vyrobte sami nebo alternativně samolepící tetování 

henna-tetování-udělej si sám-léto-hit-pleť-bílá

Nápady na tetování

Vytvořte si tetování hennou sami – tipy pro aplikaci a 35 skvělých návrhů

henna-tattoo-do-it-yourself-něžná-trendová-ruce

Henna tetování je oblíbenou památku a mnoho dam si jej nechá vyrobit během své exotické dovolené. Ale v některých asijských zemích jsou také tradičním tělovým uměním, a proto vypadají obzvláště exoticky. Kdo ale být Vytvořte si tetování hennou sami Rádi bychom zde našli důležité informace, tipy, podrobné pokyny a inspirativní nápady pro návrhy.

Vytvořte si tetování hennou sami – nádherné dočasné tělesné umění

henna-tattoo-do-it-yourself-dočasně-ruce-prsty

Tato dočasná tetování se tradičně umisťují na hřbet ruky a chodidla, protože tyto části těla jsou dobře zásobeny krví a mají velké póry, a proto zvláště dobře absorbují barvivo. Tetování lze samozřejmě namalovat i na jiných místech. Může to však pak odeznít rychleji.

Vytvořte si tetování hennou sami – dočasné tetování na ruce, ramena a dekolt

Proveďte tetování hennou sami-rameno-paže-ruka-hrudník

Má smysl nejprve vyzkoušet barvu henny na skrytém místě na těle, protože každá kůže reaguje jinak. V závislosti na typu pokožky a dalších zdravotních charakteristikách se výsledek může lišit v intenzitě barev, stejně jako u skutečného tetování. Nejlepší na tom je, že tento typ tetování zmizí po dobrých dvou týdnech a můžete na sebe namalovat něco nového.

Vytvořte si tetování hennou sami – filigránové řetízky a mandaly

Henna-tetování-udělej si sám-stehna-ruce-ozdoby

Pokud jde o výběr motivů, existuje mnoho možností. V obchodech jsou dokonce k dispozici šablony, které lze umístit na kůži a obarvit. Šablonu si můžete vytvořit sami pomocí silnějšího filmu. Vytiskne se na něj požadovaný motiv, namaluje se podle šablony nebo se sám navrhne a poté opatrně vystřihne ostrým nožem (např. Nožem na koberce). Další možností je samozřejmě tetování ručně namalovat.

Henna tetování trvá nejméně 7 dní a až 3 týdny

Udělejte si sami tetování hennou-režim ramene-paže

Pokud si chcete udělat tetování hennou sami, měli byste si předem pořídit hennu v práškové formě. Je k dispozici ve většině asijských obchodů, ale lze jej také objednat online. Některá tetovací studia, která nabízejí dočasná tetování, jistě poskytnou také vhodnou barvu.

Henna barva tetování – hnědá nebo černá

Poté si vytvořte vlastní tetování hennou-rameno-paže

Jako přírodní produkt je henna červená a může se lišit, pokud jde o sílu barvy, a může se pohybovat od světle červené až po silně červenohnědou. Ostatní barevné nuance již nejsou přírodními produkty. Černá henna je především velmi oblíbená, protože je vizuálně velmi podobná tetovacímu inkoustu. Může ale obsahovat PPD. Nejlepší je vyzkoušet malou oblast na kůži, počkat 24 hodin a teprve poté začít malovat.

Na ruce a ramena namalujte filigránové ozdoby

trend henna-tetování-udělej si sám-rameno-paže

Co je PPD? Jedná se o barvivo, které se vyznačuje bohatou černou barvou. Protože je pigment velmi silný, může způsobit podráždění pokožky a masivní alergické reakce. Pokud trpíte nějakou kožní alergií, má smysl používat pouze přírodní barvy.

Henna tetování na ruce – tradičně na svatby

henna-tetování-udělej si sám-tradiční-svatba-Indie

Lidé pěstují hennu již od prehistorických dob a používají ji jako přírodní barvivo pro barvení textilií a jiných předmětů, ale také pro použití na tělo. V Indii je malování na kůži tradičním tělovým uměním od 12. století. Toto je známé jako umění Mehndi a má dva významy – henna v hindštině a proces malování a výsledné dílo. V Asii se malby hennou dodnes používají v souvislosti s duchovními a rituálními příležitostmi.

Body art z Indie a Maroka 

henna-tetování-udělej si sám-tradiční-Indie-svatba

V Indii a Maroku si ženy malují ruce na různé rituály, náboženské svátky, svatby atd. Každá kultura a určitá skupina společnosti má své specifické symboly a znaky, které se používají jako výraz sounáležitosti.

Vytvořte si tetování hennou sami – možné, ale ne tak snadné

henna-tetování-udělej si sám-tipy-nápady

Než namícháte prášek z henny, možná jste již vybrali motiv a konkrétní část těla. Je to samozřejmě na vašem vlastním vkusu nebo můžete také použít šablonu. V sadě jich najdete několik pro případ, že byste jeden měli.

Snadné pokyny

Vytvořte si henna tetování sami-nastavte-kupte-kutilské-pokyny

Abyste si mohli udělat tetování hennou sami, jsou zapotřebí následující materiály:

 • Henna barva v práškové formě nebo připravená k namíchání do špičatých sáčků nebo jako tuba s nástavcem k dispozici v sadě, již připravená k aplikaci
 • Zvlhčovač
 • olivový olej
 • Toaletní papír, vatové tyčinky, párátka
 • Přilnavý film
 • Motiv nebo šablona
 • pero přátelské k pokožce pro skicování
 • sklenice vody

Jednodušší s tetovací šablonou

henna-tetování-udělej si sám-návod-nápady-tipy

Než začnete malovat, měli byste vyzkoušet svoji snášenlivost s kůží. Pak můžete pokračovat dále. Nejprve se zvolená část těla mírně zahřeje, protože pokožka lépe absorbuje barvu, když je teplá. Dejte si šálek horkého čaje nebo jej ohřejte na ohřívači.

Tipy a triky 

henna-tetování-udělej si sám-návod-tipy-ozdoby

Před malováním také naneste na ruce zvlhčovač. To usnadní smytí barvy henny, pokud jste si během procedury obarvili ruce. Na vybranou část těla nejprve nakreslete vybraný motiv perem šetrným k pokožce. Pak s hennou barvou stačí sledovat řádky.

Krok za krokem

henna-tetování-udělej si sám-části těla-mandala

Nyní vezměte hennovou tašku nebo trubičku s nástavcem a odřízněte první 2–3 mm špičatého konce vpředu. Takto získáte své „pero“, kterým nyní můžete namalovat motiv.

Cvičení vytváří mistry

Tipy na tetování na papíře na papíře-udělej si sám

Než ale hned začnete malovat kůži, doporučujeme si nejprve udělat test na kus papíru. Pokuste se napodobit zakřivené tvary, procvičte si techniku ​​a správný tlak. To vám dá pocit, jak správně používat Art Pen. Otvor v hennovém sáčku lze vždy zvětšit, ale nikdy menší.

Henna tetování – možné na jakékoli části těla

Do-it-yourself-henna-tetování-rameno-záda-ozdoby

Pokud si tetování hennou děláte sami, udělejte si na to dostatek času a zkuste si například den předem celý vzor znovu vytvořit. Pokuste se několikrát provést detaily a detaily dokonale, dokud neuspějete a nebudete s výsledkem spokojeni.

Henna tetování jako náramek

henna-tetování-udělej si sám-paže-náramek-dočasný

Když si necháváte tetovat hennou, začněte vždy jednoduchou přímkou. Rychle zjistíte, že nakreslit dokonalého není tak snadné. Slouží ale jako výchozí pozice a podle toho můžete umístit celý motiv.

Ozdobte klouby

henna-tattoo-make-finger-rings-paint

Oblouky a tečky, zakřivené tvary a ozdoby z orientální kultury jsou ideální pro návrh tetování hennou. Namalujte a opakujte několikrát vyklenutý vzor na dálku a vyplňte prostor mezi nimi filigránskými motivy. Obzvláště pěkně to vypadá na ozdobení kloubů.

Tradičně na rukou a nohou

henna-tetování-udělej si sám-nohy-maluj-ruce

Při malování rukou a prstů je nejlepší použít symetrické vzory.

Nohy a telata

henna-tetování-udělej si sám-nohy-telata-nádhera

Malování nohou sami hennou barvou je mnohem jednodušší než malování rukou. Zde nejlépe vypadají tenké linie a filigránské detaily. Malé chyby lze okamžitě odstranit pomocí vatových tamponů nebo párátků.

Kotník

henna-tetování-udělej si sám-nohy-lak na nehty-černý

Poté, co namalujete motiv na kůži, musíte počkat, až barva henny dobře zaschne. To v podstatě závisí na vaší pokožce, ale také na pokojové teplotě. Minimálně po hodině bude dočasné tetování hotové, ale ne tak docela.

Vytvořte si tetování hennou na nohy – před a po obrázku

henna-tetování-udělej si-nohy-před-po

Pokud chcete nějaké dlouhotrvající body art, které jste udělali sami, pak omotejte toaletní papír namalovanou rukou a navlhčete ho. Aby nedošlo k rychlému vyschnutí, obalte oblast potravinovou fólií. Pokud barva dobře nezaschla, bude se rozmazávat. Nechte fólii zabalenou kolem tetování několik hodin, pokud možno přes noc. Poté můžete vše odstranit a nechat hennu zaschnout, dokud sama nespadne z kůže.

Udělejte si tetování hennou pro svatební sprchu 

henna-tattoo-do-it-yourself-nejlepší-přátelé-svatební večírek

Poté, co je úplně vymalované, je nejlepší způsob, jak si udržet nové tetování, potřít jej olivovým olejem. Poté může barva bohužel vypadat trochu bledší, než se očekávalo, ale k jejímu úplnému rozvoji trvá přibližně den. Tetování hennou bude trvat nejméně 7 dní a až 3 týdny, pokud budete pravidelně používat zvlhčovač.

Henna tetování na dětské bouli

Henna-tetování-udělej si sám-nápad-těhotenství-těhotenské bříško

Ženy dělají tetování hennou zejména v létě nebo na dovolené v exotické zemi. Jako mimořádný nápad nebo možná dokonce trend si ženy ve svatební sprše rády nechají namalovat ruce hennou.

Baby bump party

henna-tetování-udělej si sám-těhotenství-malování-těhotné-břicho

Těhotné ženy také zdobí svá bříška uměleckými ozdobami, což je také známé jako malování na bříško. Většinou to souvisí s focením.

Inspirace

henna-tattoo-do-it-yourself-chic-fashion-trend-hand

Abyste si mohli sami udělat krásné tetování hennou, potřebujete v první řadě kreativní nápad na vzory, které by vám nejvíce vyhovovaly, a samozřejmě i vhodnou pudrovou barvu. Můžete si vybrat mezi červenohnědou a černou, jak si přejete, i když je dobré vědět, že přírodní produkt má červenou barvu.

Symetrické ozdoby

henna-tetování-udělej si sám-krásná-myšlenka-dočasná

Vytvořte si tetování hennou sami – nápad na design pro ruce

henna-tetování-udělej si sám-ruka-prst-móda

Vytvořte si moderní tetování hennou sami

henna-tattoo-do-it-yourself-tribal-black-hand-extravagant

Udělejte si na léto tetování hennou

henna-tetování-udělej si sám-ruce-jemně-ženské

Proveďte tetování hennou sami na dlani

henna-tattoo-do-it-yourself-nižší-boční-ruka

Vytvořte si tetování hennou sami – mandalu nebo lapač snů

henna-tattoo-do-it-yourself-feet-dreamkatcher-dreamcatcher

Proveďte tetování hennou sami na rameno

henna-tetování-udělej si sám-rameno-paže-moderní

Tetování hennou si vyrobte sami nebo alternativně samolepící tetování 

henna-tetování-udělej si sám-léto-hit-pleť-bílá