Nápady na tetování

Runic Tattoo – Co to znamená a spousta pěkných nápadů!

Berakana viking tetování nápady na tetování předloktí pro ženy

Runy jsou mystickým psaným jazykem, který byl předán starověkým severským národům germánských kmenů. Vyřezávali symboly do kamenů nebo dřeva, aby je používali jako talismany a symboly věštění. Runová abeceda je stále známá jako „Futhark“ a obsahuje celkem 24 run. I dnes se tajemné symboly těší velké oblibě a jsou neuvěřitelně fascinující. Pohráváte si s myšlenkou na tetování runy nebo vás zajímá historie a rádi byste se dozvěděli více o jejím původu a smyslu? Pak čtěte dál – v tomto článku jsme pro vás sestavili podrobné vysvětlení každé jednotlivé runy a také mnoho skvělých nápadů na tetování!

Runové tetování – původ mystických symbolů

Nejstarší runy jsou téměř 2000 let staré a tvoří sérii 24 postav. Slovo „Futhark“ se skládá ze zvuků prvních šesti run. Protože národy přisuzovaly symbolům magickou moc, nesloužily jen jako postavy, ale měly také funkci věštců. Podle mytologie se bůh Odin oběsil na světovém stromu Yggdrasil, aby poznal význam run. Obětoval se, aby to mohl dát lidem jako dárek.

Runové tetování Fehu

Fehu Runes Tattoo Význam Předloktí Tattoo Design ženy

Fehu je první runa ze starověkého Futharku a v doslovném překladu znamená „dobytek“. Protože dobytek byl ve starověku používán častěji jako platební prostředek, Fehu je považován za runu naplnění, zisku a zisku. Fehu v první řadě symbolizuje mobilitu (movitý majetek) – dává lidem vědět, co již v životě získali a dosáhli a chrání svůj majetek. Stojí také za novým začátkem nebo novým začátkem života – loučíte se s minulostí a tímto způsobem vytváříte prostor pro něco nového a krásnějšího. Rune tetování Fehu by bylo ideální volbou pro každého, kdo čelí krizi – dává nositeli sílu překonat jakékoli problémy.

Runové tetování Uruz

Runové tetování Uruz

Druhá runa znamená Ur – aurochs, což v severské lidové víře bylo silné totemové zvíře a stálo za silou a silou. Uruz je symbolem moci a znamená odvahu a houževnatost nebo vitalitu a sílu. Magické síly runy pomáhají nositeli přežít vážná onemocnění nebo jim v první řadě zabraňují v rozvoji – posiluje tělo i psychiku lidí. Symbolizuje také znalosti a moudrost. Velmi zajímavým faktem je, že podkova byla odvozena od Uruze jako symbolu štěstí.

Runové tetování Thurisaz Viking

Severské runové nápady tetování Význam symbolu Thurisaz

Thurisaz je třetí runa starého Futharku a znamená „obr“. Znamená vnitřní sílu, se kterou se můžete v životě postavit čemukoli, co překračuje vaši vlastní cestu. Symbol je také spojován s bohem Thorem. Představuje schopnost pasivně odolávat nežádoucímu konfliktu. Jedná se o ochranný symbol, který má uživatele informovat o možných změnách, ke kterým by jinak došlo bez varování. Thurisaz má navíc regenerační schopnost a může pomoci při problémech s duševním zdravím.

Runové tetování Ansuz

Vikingské runové tetování Pánské tetování Ansuz na noze

Ansuz znamená „spojení se starými bohy“ a je jednou z nejmocnějších run. Znamená inspiraci, komunikaci a nadšení, ale také moudrost, harmonii a pravdu. Toto tetování by mělo posílit osobní schopnosti nositele a zajistit volného ducha a bystrou mysl. Ansuz povzbuzuje lidi, aby prošli životem vědomě a pečlivě si promysleli všechna rozhodnutí.

Raidho runové tetování

Pátá severská runa znamená „jízda“ nebo „řízení“, a znamená tedy cestování v praktickém i duchovním smyslu. Symbolizuje také nové perspektivy a nový způsob života – pomáhá nositeli najít správný směr. Raidho také povzbuzuje lidi a dává jim pochopit, že i když něco nejde tak hladce, nakonec bude všechno v pořádku.

Vikingské runové tetování – Kenaz

Kenaz Finger-Tattoo Vikingské tetovací motivy tetovacích trendů pro malé ženy

Kenaz znamená „oheň“ a je runou znalostí, porozumění, učení a učení. Umožňuje lidem vidět situace jasněji, než by normálně viděli. Oheň je považován za symbol stvoření. Kenaz tedy ztělesňuje schopnost a vůli v životě něčeho dosáhnout. Vnitřní oheň navíc dokáže zacelit staré rány a osvobodit vás od vašich problémů. Kenaz také znamená kreativitu, životní energii a inspiraci.

Gebo runové tetování

Gebo Viking tetování nápady na tetování předloktí tetování motivy pro muže

Gebo znamená dar nebo dar Bohu a měl by nám vždy připomínat rovnováhu mezi dáváním a přijímáním. Tento vikingský symbol je v první řadě o dodržování slibů a udržování harmonie mezi lidmi. Gebo partnerské tetování může také symbolizovat věrnost a věčnou lásku.

Wunjo – runa štěstí

Wunjo - runa štěstí

Tato runa znamená mír, radost, pohodlí, harmonii a partnerství. Zabraňuje odcizení jak v milostném vztahu, tak v přátelství. Kromě toho by měl nositeli pomoci žít v míru sám se sebou a najít rovnováhu. Wunjo může také symbolizovat úspěch, prosperitu a bohatství.

Runové tetování Hagalaz

Hagalaz runy tetování zápěstí tetovací stroj muži

Hagalaz doslovně znamená „plískanice“ nebo „krupobití“ a představuje špatné počasí. Je považováno za runu transformace a připomíná nám, že dříve nebo později všechno má svůj konec a my to nemůžeme ovlivnit ani tomu zabránit. Tento symbol nám však dává sílu tyto změny snáze přijmout a zajišťuje naši vnitřní harmonii.

Naudhiz vikingské runové tetování

Naudhiz je považován za runu osudu a stojí za osudem a překonáním těžkostí a utrpení. Je to symbol, že musíte přijmout svůj osud, ať už pozitivní nebo negativní, a žít s ním. Naudhiz nás učí, že smutek a strádání jsou součástí života a že člověk se nesmí bát budoucnosti – koneckonců vše se děje z nějakého důvodu.

Isa vikingská runa

Isa vikingská runa

Jedenáctá runa starého Futharku znamená „led“ a symbolizuje „já“. To také znamená reflexi, sebeovládání, jasnost a sebezáchovu. Připomíná nám to, že bychom měli dokončit to, co jsme již začali, než se ponoříme do něčeho nového a neznámého.

Runové tetování Jera

Malé nápady tetování Jera viking tetování pro ženy

Jera znamená „rok“ a je symbolem koloběhu života a přírody. Jde především o roční období a měla by nositeli pomoci rozpoznat dobro a zlo ve všech dobách a situacích. Představuje také moudrost a trpělivost – pokud jste tvrdě pracovali, budete nakonec bohatě odměněni.

Význam runy Perthro

Perhtro vikingské symboly znamenající tetovací design pro ženy na paži

Tato runa symbolizuje kostkový pohár, který lze považovat za zdroj osudu. Také říká, že můžete vzít svůj osud do svých rukou na základě svých vlastních rozhodnutí. Perthro znamená osobní rozvoj a nadále se hlásí k plodnosti, ženským znalostem a partnerství.

Tetování runy Berkana

Ruka Berkana znamená tetování na paži pro malé ženy

Osmnáctá runa znamená „bříza“ a stejně jako strom, který je přiveden k životu ze semene zasazeného na Zemi, představuje vznik a růst nového života. Berkana je manželkou Odina a bohyně Vanen a je především spojené s mateřstvím a plodností. Chrání vše, co milujete – vaši rodinu, přátele, ale také vaše sny a cíle.

Význam runy Ehwaz

Ehwaz severské runové tetování s prodlouženým tetováním pro malé ženy

Ehwaz znamená kůň a je to velmi silná ochranná runa, která představuje svislou osu světa. V severské lidové víře je kůň posvátným zvířetem a symbolizuje vztah mezi zvířetem a člověkem. Runa dává lidem jasný pohled na život a znamená harmonii, důvěru a spolupráci. Protože je také symbolem dokonalého vztahu mezi mužem a ženou, je ideální pro krásné partnerské tetování!

Mannazova runa

Symbol Mannaz znamená nápady na tetování zápěstí pro ženy malé

Mannaz znamená „člověk“ a je to runa, která symbolizuje vlastní „já“ a lidskou rasu jako celek. To znamená, že dává nositeli sílu rozloučit se s minulostí a znovu pozdravit lásku a nové emoce. Mannazovo tetování je navrženo tak, aby nositeli neustále připomínalo užívat si a milovat život a všechny okamžiky. Stále to znamená nadhled, inteligenci, kreativitu a sociální řád.

Význam runy Laguz

Význam runy Laguz

V překladu Laguz znamená „voda“ a znamená mír, životní energii a nový začátek, ale také sny a představivost. Je to perfektní runové tetování pro každého, kdo chce žít a užívat si každý okamžik života naplno! Vždy musíte poslouchat svůj vnitřní hlas a v žádném případě ignorovat své sny – runa nám připomíná, že bychom měli být bezpodmínečně věrní sami sobě.

Runové tetování Ingwaz

Inguz viking tetování design šipka význam

Ingwazská runa, známá také jako Inguz, je o dvou velmi důležitých věcech. Na jedné straně jde o „tady a teď“. Místo toho, abyste žili v minulosti, stačí se soustředit na přítomnost a věřit ve šťastnou budoucnost. Toto je runa boha Freyra, který zastupuje mír, růst, sklizeň a prosperitu. Kromě toho je také považován za symbol mužské plodnosti a znamená péči, domácí a rodinnou soudržnost.

Vikingské runy – Dagaz 

Dagaz Rune znamená design tetování sovy pro ženy

Dagaz znamená „světlo“ a je to pravděpodobně runa s nejpozitivnějším významem. Je považován za symbol probuzení a má přinést světlo do tmy. Tímto způsobem nám to dává jasnost a ukazuje nám správnou cestu. Hledáte odpovědi na otázky, které jsou stále otevřené? Pak je tetování runy Dagaz to pravé pro vás. Vikingský symbol také znamená štěstí, naději a bezpečí.

Další krásné nápady a inspirace pro tetování runy

Viking Tattoo Design Unguz Symbol znamenající nápady na tetování předloktí pro muže

Viking tetování design pro muže tetování motoru předloktí

Tetování vikingských run, což znamená tetovací design předloktí pro muže

Runové tetování, což znamená nápady vikingských tetování pro muže

Runové tetování znamená vikingské tetovací rameno

Tetovací design zápěstí tetování malé akvarely tetování trendy

Inguz Rune znamená nápady na tetování zápěstí pro ženy malé

Gebo Vikingské runové tetování znamená malé tetovací motivy pro ženy a muže

Motiv tetování Inguz viking znamená tetování na zápěstí pro ženy

Ženský tetovací design Jera Viking s malým motivem tetování na zápěstí

Inguz nordic runic tetování design tetování zápěstí pro ženy malé