Nápady na tetování

Compass Tattoo – význam motivů, obrázků a skvělých designů

kompas-tetování-akvarel-žena-zpět

Že Kompas tetování je hluboký a všestranný i dnes. Námořní symbol byl klasickým tetováním pro námořníky a měl je chránit, když se plavili v drsných vodách, aby se mohli bezpečně vrátit domů. Jaký je důvod konkrétní symboliky motivu a jaké významy má dnes kompas? Zjistěte níže.

Co znamená tetování kompasem??

Kompas tetování-obrázky-3d-šipka-ženy

Kompas je nástroj, pomocí kterého se člověk může orientovat a tento význam lze přenést i na tetování. Každý, kdo chce mít na kůži kompas, přesně ví, kam v životě chce jít, a má v hlavě jasné cíle. Významů, díky nimž je motiv tak populární, je ale mnohem více.

Co znamená kompas??

kompas-tetování-žena-sova-růže-noha-starožitný design

Obecný význam tetování kompasu:

 • Odhodlaná akce – máte jasné cíle a přesně víte, kam v životě chcete jít
 • Naděje – když se nositel vzdálil ze své cesty
 • Ochrana během cesty – pro armádu a námořníky
 • Silná víra v Boha – kompas ukazuje správnou cestu pomocí skryté síly
 • Domov jako životní cíl
 • Láska k moři

Směr jehly v tetování kompasu

Kompas tetování akvarel-květina-kotevní rameno

Na rozdíl od skutečného kompasu, který nepředstavitelně vždy ukazuje na sever, lze kompas upravit na vlastní kůži, protože tetování by pro každého mělo mít jiný cíl. Z tohoto důvodu může mít směr, kterým ukazuje ručička kompasu, význam.

Co se děje s tetováním kompasu?

Kompas tetování akvarel-svět-mapa-zpět-fleur-de-lis

Kompas je univerzální motiv, který je stejně vhodný pro ženy i pro muže. Na kůži je zastoupen různě – jako starožitný kapesní kompas s 3D detaily, jako hvězda severu, jejíž fyzickou reprezentací je kompas, nebo jen kompas vzrostl s jehlou. Někdy je kompas nakreslen velmi abstraktně jednoduchými čarami.

Efekty akvarelu – kompas s akvarelem

Kompas tetování modrá-akvarel-černá

Kompas lze velmi dobře kombinovat s jinými námořními figurkami, jako jsou loď, maják, moře, kotva a lano, ale jsou k dispozici i další možnosti: mapa světa, ostrov, květiny, hvězdy, přesýpací hodiny, peří, vlaštovky atd..

Severský kompas

kompas-tetování-nordický-symbol-vegvisir

Islandská zpěvačka a herečka Bjork má na levé paži pěkné symbolické tetování, které má hluboký význam. Symbol Vegvisir je severský symbol a v islandštině znamená rozcestník. Podle legendy byl Vegvisir nakreslen krví na čele, aby se nositel neztratil na cestě.

Kompas tetování od Justina Biebera

Compass Tattoo obrázky justin-bieber-arm

Na začátku roku 2014 popová hvězda Justin Bieber debutoval na Instagramu svým dvacátým šestým tetováním. Na levém bicepsu bylo vidět černobílé tetování kompasu – jehla ukazuje nejistý směr mezi jihem a jihovýchodem. V té době tetování vyvolalo zvěsti, že zpěvák hledal své životní směřování.

Fleur de Lis symbol je také obyčejný

kompas-tetování-žena-kotva-hvězda-fleur-de-lis-motiv

Motiv Fleur-de-lis zobrazuje stylizovaný květ duhovky a býval symbolem monarchie. Tento symbol má mnoho variací a významů, jako je monarchie, sláva, čest, víra, matka Marie a svatá trojice.

Keltský symbol s kompasem

kompas-tetování-barevné-keltské-symbol-vlaštovka

Symbol keltského uzlu se stále nazývá Triqueta a skládá se ze tří spojených oblouků. Uzel nemá začátek ani konec, takže by nám to mělo připomínat nekonečnou povahu naší mysli. Symbol ukazuje nekonečné cykly – zrození a znovuzrození – a symbolizuje věčnost.

Růže s kompasem

kompas-tetování-růže-kotva-3d-rozbité sklo

Kompas je často kombinován s červenými růžemi, které znamenají nehynoucí lásku a něco dokonalého. Různé barvy okvětních lístků růží v tom hrají důležitou roli. Zvadlé růže jsou například znakem pomíjivosti v životě.

Kotva s tetováním kompasem

kompas-tetování-kotva-lano-rameno-muž

Kotvy, které představují zvláštní pocit domova, patří také mezi nejoblíbenější motivy mořeplavců. Stále to symbolizuje stabilitu a bezpečí. Velmi oblíbené pořekadlo pro tetování kotvy kompasem je „Budu tím, kdo tě povede, ale nikdy tě nedrží.“ – budu tím, kdo vás povede, ale nesrazí dolů.

na zápěstí se objevil starožitný kompas

kompas tetování zápěstí pár starožitný vzhled

Až koncem 13. století spojili mořeplavci nestabilní plovoucí jehlu s větrnou růžicí, známou také jako růžice kompasu. Slouží k ukazování směru na kompasu a je v zásadě rozdělena na sektory stejné velikosti. S námořní čarou je kruh rozdělen na 32 segmentů a jeden řádek odpovídá 1/6400 plného úhlu = 0,05625 stupňů.

Měsíc, slunce a hvězdy pro orientaci

kompas-tetování-žena-žebra-měsíc-sluneční šípy

Ještě předtím, než byl kompas vynalezen, bylo slunce a hvězdy nejdůležitější orientační pomůckou pro námořníky. Přes den mohli určit směr kompasu pomocí solárního kompasu, zatímco v noci jim polární hvězda ukazovala cestu na sever. Polární hvězda nemění svoji polohu a je téměř přesně nad severním pólem.

Pořekadla pro tetování kompasem

kompas-tetování-rčení-kotva-hvězda-příjmení

Citáty v latině a angličtině vypadají skvěle a lze je ideálně kombinovat s tetováním kompasem. V závislosti na významu, který by tetování mělo mít, si můžete vybrat různé citáty na témata, jako je cesta, orientace, cestování, dosahování cílů, čas a další.

Lebka s tetováním kompasu a rčení

kompas-tetování-rčení-lebka-muž nadloktí

Níže je několik příkladů výroků o tetování kompasem:

 • „Následujte sen – Usque ad finem“ (v latině to znamená „až do konce“)
 • „Vzdej se života, který jsi plánoval, životu, který na tebe čeká“ – rozloučení / nový začátek
 • “I dlouhá cesta začíná prvním krokem.” – Reise / Wanderlust
 • „Ne všechny ty toulky jsou ztraceny.“ – Z „Společenstva prstenu“ od Tolkiena
 • „Pokud se nikdy neztratíš, nikdy se nenajdeš“ – doufám

Kompas s hodinami, šipkou a okem

Kompas tetování -šipka-oko-hodinky-kombo

Pokud chcete trochu barvy, můžete přidat několik barevných akcentů, jako je červený bod, jehla kompasu, šipka nebo jiné prvky, které by měly zdůraznit požadovaný směr. Kdo má rád barevné, může všechny prvky tetování barevně vyšperkovat.

barevné tetování kompasu na předloktí 

kompas-tetování-barevné-předloktí-modrá-růže

Barevná tetování jsou stále oblíbenější, protože jsou obzvláště nápadná a jednoduše nemohou zůstat bez povšimnutí. Větší, barevné tetování je však vhodné pouze pro odvážné, zvláště pokud je bodnuto na viditelnou část těla.

Kompas, růže a maják

kompas tetování maják mořské růže linky

Barevná tetování, která jsou pouze nastíněna, vypadají mnohem nenápadněji. Vždy je vhodné začít pouze s konturami a poté podle potřeby vyplnit jednotlivé prvky barvou. Tímto způsobem můžete lépe posoudit, zda by tetování vypadalo lépe zcela barevně nebo jen načrtnuto.

Kotva, mapa světa a ostrov

Kompas tetování muž-paže-3d-mapa světa-kotva-dlaně

Chtěli byste kombinovat tetování kompasu s jiným námořním symbolem, pak je z čeho vybírat. Kotvy omotané lanem mají obzvláště námořní účinek. Kombinace s mapou světa nebo ostrovem je také ideální pro lidi, kteří hodně cestují. Tato nádherná tetování se hodí každému nadšenému cestovateli.

Mini krajina v kompasu

Kompas tetování-severské hory-bohémský-měsíc

Kompas se nepoužívá pouze v moři, ale také v přírodě jako vodítko. Proto můžete také tento tetovací motiv kombinovat s krajinou. Sami rozhodnete, zda horská krajina, lesní krajina nebo pastvina.

Vhodné také jako párové tetování pro nejlepší přátele

kompas-tetování-krajina-přátelé-tetování

Pokud byste chtěli být pobodáni společně se svými nejlepšími přáteli, pak se můžete rozhodnout pro tento symbol. Vhodnými částmi těla jsou předloktí, lopatka nebo zápěstí. Pro přátele může toto tetování znamenat, že bez ohledu na to, co se stane a kam každý z nich jde, by se našli znovu a znovu.

malé kompasy jako tetování místo snubních prstenů

kompas tetování pár prsteníček

Novým trendem v tetování prstů jsou tetování na prstenících prstů, která nahrazují snubní prsteny. Tento originální nápad lze realizovat pomocí mnoha různých motivů a těší se stále větší oblibě, zejména u mladých manželských párů. Malá růžice kompasu funguje dobře jako tetování prsteníčku a označuje začátek společného života páru.

Lebkový kompas v červené a černé barvě

Kompas tetování lebka-červeno-černá barva

Kompas tetování pro muže lze kombinovat s lebkou pro děsivě krásný design. Lebku lze zobrazit na růžici kompasu i venku. Pro přitažlivější vzhled lze tetování probodnout barvou a navrhnout jako zvýraznění kůže.

starožitný kapesní kompas s peřím a růžemi

Compass Tattoo-kapesní hodinky-starožitné-růže-peří-paže

Pro tetování jsou často vybírány kompasy ze staré školy, protože mají velmi zvláštní vzhled. Mluví o dávné době a jsou ideální pro ty, kteří chtějí být tetováni vintage motivem. Starožitný kapesní kompas vypadá opravdu dobře v kombinaci s růžemi a peřím.

Kompas a kapesní hodinky na paži

Kapesní hodinky Compass Tattoo s ramenem muže

Kapesní kompasy a kapesní hodinky mají podobný vzhled, a proto je lze v tetovacím designu dobře kombinovat. S hodinkami na kůži můžete sledovat čas a zvěčnit určitý okamžik ve svém životě. V tomto případě může kapesní kompas znamenat, že od této chvíle jste našli nový směr a máte naději do budoucnosti.

Kombinace kapesního kompasu a hodinek rozbitých ptákem

kompas tetování říká geometrický design

Vzhledem k jejich podobné optice mohou být oba motivy také zahrnuty do společného designu. Polovina pouzdra může být navržena jako hodiny a druhá polovina jako růžice kompasu. K tomu se dobře hodí i tetovací výroky, které jsou psány krásným písmem a úspěšně integrovány do designu.

otevřený kapesní kompas obklopený květinami

kompas-tetování-otevřeno-3d-růže

Pokud chcete být bodnuti velmi zvláštním motivem, pak můžete uvažovat o 3D tetování. Vypadají velmi realisticky a nikdy nezůstanou bez povšimnutí. Toto je skvělý nápad na otevřený 3D kapesní kompas, který vypadá, jako by každou chvíli ukazoval na sever.

Tetování na paži s lodí ideální pro námořníky

kompas-tetování-námořní-loď-moře

Nápad na tetování pro lidi, kteří hodně cestují

kompas tetování lopatka mapa světa

Vlčí tetování s minimalistickým kompasem jako oko

kompas-tetování-paže-vlčí oko

Kompas tetování s zeměkoule a letadlo

kompas tetování země světa zeměkoule

pěkný nápad na tetování s růží na růžici kompasu pro žebra

kompas-tetování-ženy-žebra-růže

Tetování pro ženy – otevřený kapesní kompas v kombinaci s růžemi

kompas tetování otevřené květiny

Nápady na tetování

Compass Tattoo – význam motivů, obrázků a skvělých designů

kompas-tetování-akvarel-žena-zpět

Že Kompas tetování je hluboký a všestranný i dnes. Námořní symbol byl klasickým tetováním pro námořníky a měl je chránit, když se plavili v drsných vodách, aby se mohli bezpečně vrátit domů. Jaký je důvod konkrétní symboliky motivu a jaké významy má dnes kompas? Zjistěte níže.

Co znamená tetování kompasem??

Kompas tetování-obrázky-3d-šipka-ženy

Kompas je nástroj, pomocí kterého se člověk může orientovat a tento význam lze přenést i na tetování. Každý, kdo chce mít na kůži kompas, přesně ví, kam v životě chce jít, a má v hlavě jasné cíle. Významů, díky nimž je motiv tak populární, je ale mnohem více.

Co znamená kompas??

kompas-tetování-žena-sova-růže-noha-starožitný design

Obecný význam tetování kompasu:

 • Odhodlaná akce – máte jasné cíle a přesně víte, kam v životě chcete jít
 • Naděje – když se nositel vzdálil ze své cesty
 • Ochrana během cesty – pro armádu a námořníky
 • Silná víra v Boha – kompas ukazuje správnou cestu pomocí skryté síly
 • Domov jako životní cíl
 • Láska k moři

Směr jehly v tetování kompasu

Kompas tetování akvarel-květina-kotevní rameno

Na rozdíl od skutečného kompasu, který nepředstavitelně vždy ukazuje na sever, lze kompas upravit na vlastní kůži, protože tetování by pro každého mělo mít jiný cíl. Z tohoto důvodu může mít směr, kterým ukazuje ručička kompasu, význam.

Co se děje s tetováním kompasu?

Kompas tetování akvarel-svět-mapa-zpět-fleur-de-lis

Kompas je univerzální motiv, který je stejně vhodný pro ženy i pro muže. Na kůži je zastoupen různě – jako starožitný kapesní kompas s 3D detaily, jako hvězda severu, jejíž fyzickou reprezentací je kompas, nebo jen kompas vzrostl s jehlou. Někdy je kompas nakreslen velmi abstraktně jednoduchými čarami.

Efekty akvarelu – kompas s akvarelem

Kompas tetování modrá-akvarel-černá

Kompas lze velmi dobře kombinovat s jinými námořními figurkami, jako jsou loď, maják, moře, kotva a lano, ale jsou k dispozici i další možnosti: mapa světa, ostrov, květiny, hvězdy, přesýpací hodiny, peří, vlaštovky atd..

Severský kompas

kompas-tetování-nordický-symbol-vegvisir

Islandská zpěvačka a herečka Bjork má na levé paži pěkné symbolické tetování, které má hluboký význam. Symbol Vegvisir je severský symbol a v islandštině znamená rozcestník. Podle legendy byl Vegvisir nakreslen krví na čele, aby se nositel neztratil na cestě.

Kompas tetování od Justina Biebera

Compass Tattoo obrázky justin-bieber-arm

Na začátku roku 2014 popová hvězda Justin Bieber debutoval na Instagramu svým dvacátým šestým tetováním. Na levém bicepsu bylo vidět černobílé tetování kompasu – jehla ukazuje nejistý směr mezi jihem a jihovýchodem. V té době tetování vyvolalo zvěsti, že zpěvák hledal své životní směřování.

Fleur de Lis symbol je také obyčejný

kompas-tetování-žena-kotva-hvězda-fleur-de-lis-motiv

Motiv Fleur-de-lis zobrazuje stylizovaný květ duhovky a býval symbolem monarchie. Tento symbol má mnoho variací a významů, jako je monarchie, sláva, čest, víra, matka Marie a svatá trojice.

Keltský symbol s kompasem

kompas-tetování-barevné-keltské-symbol-vlaštovka

Symbol keltského uzlu se stále nazývá Triqueta a skládá se ze tří spojených oblouků. Uzel nemá začátek ani konec, takže by nám to mělo připomínat nekonečnou povahu naší mysli. Symbol ukazuje nekonečné cykly – zrození a znovuzrození – a symbolizuje věčnost.

Růže s kompasem

kompas-tetování-růže-kotva-3d-rozbité sklo

Kompas je často kombinován s červenými růžemi, které znamenají nehynoucí lásku a něco dokonalého. Různé barvy okvětních lístků růží v tom hrají důležitou roli. Zvadlé růže jsou například znakem pomíjivosti v životě.

Kotva s tetováním kompasem

kompas-tetování-kotva-lano-rameno-muž

Kotvy, které představují zvláštní pocit domova, patří také mezi nejoblíbenější motivy mořeplavců. Stále to symbolizuje stabilitu a bezpečí. Velmi oblíbené pořekadlo pro tetování kotvy kompasem je „Budu tím, kdo tě povede, ale nikdy tě nedrží.“ – budu tím, kdo vás povede, ale nesrazí dolů.

na zápěstí se objevil starožitný kompas

kompas tetování zápěstí pár starožitný vzhled

Až koncem 13. století spojili mořeplavci nestabilní plovoucí jehlu s větrnou růžicí, známou také jako růžice kompasu. Slouží k ukazování směru na kompasu a je v zásadě rozdělena na sektory stejné velikosti. S námořní čarou je kruh rozdělen na 32 segmentů a jeden řádek odpovídá 1/6400 plného úhlu = 0,05625 stupňů.

Měsíc, slunce a hvězdy pro orientaci

kompas-tetování-žena-žebra-měsíc-sluneční šípy

Ještě předtím, než byl kompas vynalezen, bylo slunce a hvězdy nejdůležitější orientační pomůckou pro námořníky. Přes den mohli určit směr kompasu pomocí solárního kompasu, zatímco v noci jim polární hvězda ukazovala cestu na sever. Polární hvězda nemění svoji polohu a je téměř přesně nad severním pólem.

Pořekadla pro tetování kompasem

kompas-tetování-rčení-kotva-hvězda-příjmení

Citáty v latině a angličtině vypadají skvěle a lze je ideálně kombinovat s tetováním kompasem. V závislosti na významu, který by tetování mělo mít, si můžete vybrat různé citáty na témata, jako je cesta, orientace, cestování, dosahování cílů, čas a další.

Lebka s tetováním kompasu a rčení

kompas-tetování-rčení-lebka-muž nadloktí

Níže je několik příkladů výroků o tetování kompasem:

 • „Následujte sen – Usque ad finem“ (v latině to znamená „až do konce“)
 • „Vzdej se života, který jsi plánoval, životu, který na tebe čeká“ – rozloučení / nový začátek
 • “I dlouhá cesta začíná prvním krokem.” – Reise / Wanderlust
 • „Ne všechny ty toulky jsou ztraceny.“ – Z „Společenstva prstenu“ od Tolkiena
 • „Pokud se nikdy neztratíš, nikdy se nenajdeš“ – doufám

Kompas s hodinami, šipkou a okem

Kompas tetování -šipka-oko-hodinky-kombo

Pokud chcete trochu barvy, můžete přidat několik barevných akcentů, jako je červený bod, jehla kompasu, šipka nebo jiné prvky, které by měly zdůraznit požadovaný směr. Kdo má rád barevné, může všechny prvky tetování barevně vyšperkovat.

barevné tetování kompasu na předloktí 

kompas-tetování-barevné-předloktí-modrá-růže

Barevná tetování jsou stále oblíbenější, protože jsou obzvláště nápadná a jednoduše nemohou zůstat bez povšimnutí. Větší, barevné tetování je však vhodné pouze pro odvážné, zvláště pokud je bodnuto na viditelnou část těla.

Kompas, růže a maják

kompas tetování maják mořské růže linky

Barevná tetování, která jsou pouze nastíněna, vypadají mnohem nenápadněji. Vždy je vhodné začít pouze s konturami a poté podle potřeby vyplnit jednotlivé prvky barvou. Tímto způsobem můžete lépe posoudit, zda by tetování vypadalo lépe zcela barevně nebo jen načrtnuto.

Kotva, mapa světa a ostrov

Kompas tetování muž-paže-3d-mapa světa-kotva-dlaně

Chtěli byste kombinovat tetování kompasu s jiným námořním symbolem, pak je z čeho vybírat. Kotvy omotané lanem mají obzvláště námořní účinek. Kombinace s mapou světa nebo ostrovem je také ideální pro lidi, kteří hodně cestují. Tato nádherná tetování se hodí každému nadšenému cestovateli.

Mini krajina v kompasu

Kompas tetování-severské hory-bohémský-měsíc

Kompas se nepoužívá pouze v moři, ale také v přírodě jako vodítko. Proto můžete také tento tetovací motiv kombinovat s krajinou. Sami rozhodnete, zda horská krajina, lesní krajina nebo pastvina.

Vhodné také jako párové tetování pro nejlepší přátele

kompas-tetování-krajina-přátelé-tetování

Pokud byste chtěli být pobodáni společně se svými nejlepšími přáteli, pak se můžete rozhodnout pro tento symbol. Vhodnými částmi těla jsou předloktí, lopatka nebo zápěstí. Pro přátele může toto tetování znamenat, že bez ohledu na to, co se stane a kam každý z nich jde, by se našli znovu a znovu.

malé kompasy jako tetování místo snubních prstenů

kompas tetování pár prsteníček

Novým trendem v tetování prstů jsou tetování na prstenících prstů, která nahrazují snubní prsteny. Tento originální nápad lze realizovat pomocí mnoha různých motivů a těší se stále větší oblibě, zejména u mladých manželských párů. Malá růžice kompasu funguje dobře jako tetování prsteníčku a označuje začátek společného života páru.

Lebkový kompas v červené a černé barvě

Kompas tetování lebka-červeno-černá barva

Kompas tetování pro muže lze kombinovat s lebkou pro děsivě krásný design. Lebku lze zobrazit na růžici kompasu i venku. Pro přitažlivější vzhled lze tetování probodnout barvou a navrhnout jako zvýraznění kůže.

starožitný kapesní kompas s peřím a růžemi

Compass Tattoo-kapesní hodinky-starožitné-růže-peří-paže

Pro tetování jsou často vybírány kompasy ze staré školy, protože mají velmi zvláštní vzhled. Mluví o dávné době a jsou ideální pro ty, kteří chtějí být tetováni vintage motivem. Starožitný kapesní kompas vypadá opravdu dobře v kombinaci s růžemi a peřím.

Kompas a kapesní hodinky na paži

Kapesní hodinky Compass Tattoo s ramenem muže

Kapesní kompasy a kapesní hodinky mají podobný vzhled, a proto je lze v tetovacím designu dobře kombinovat. S hodinkami na kůži můžete sledovat čas a zvěčnit určitý okamžik ve svém životě. V tomto případě může kapesní kompas znamenat, že od této chvíle jste našli nový směr a máte naději do budoucnosti.

Kombinace kapesního kompasu a hodinek rozbitých ptákem

kompas tetování říká geometrický design

Vzhledem k jejich podobné optice mohou být oba motivy také zahrnuty do společného designu. Polovina pouzdra může být navržena jako hodiny a druhá polovina jako růžice kompasu. K tomu se dobře hodí i tetovací výroky, které jsou psány krásným písmem a úspěšně integrovány do designu.

otevřený kapesní kompas obklopený květinami

kompas-tetování-otevřeno-3d-růže

Pokud chcete být bodnuti velmi zvláštním motivem, pak můžete uvažovat o 3D tetování. Vypadají velmi realisticky a nikdy nezůstanou bez povšimnutí. Toto je skvělý nápad na otevřený 3D kapesní kompas, který vypadá, jako by každou chvíli ukazoval na sever.

Tetování na paži s lodí ideální pro námořníky

kompas-tetování-námořní-loď-moře

Nápad na tetování pro lidi, kteří hodně cestují

kompas tetování lopatka mapa světa

Vlčí tetování s minimalistickým kompasem jako oko

kompas-tetování-paže-vlčí oko

Kompas tetování s zeměkoule a letadlo

kompas tetování země světa zeměkoule

pěkný nápad na tetování s růží na růžici kompasu pro žebra

kompas-tetování-ženy-žebra-růže

Tetování pro ženy – otevřený kapesní kompas v kombinaci s růžemi

kompas tetování otevřené květiny