Nápady na tetování

20 inspirativních šablon tetování a jejich význam

Šablony tetování -hodina-kresba-černo-bílá

Bez ohledu na to, zda jde o vaše první tetování, nebo už ho máte, najít správný motiv obvykle není tak snadné. Vždy se doporučuje, aby tetování bylo navrženo individuálně. I když neumíte dobře kreslit, už byste měli mít určitou představu o požadovaném motivu. Příslušný tetovací umělec se v tom zorientuje a může navrhnout jedinečné tetování. V závislosti na požadovaném stylu tetování můžete v podstatě všude najít inspirativní nápady. Pravděpodobně nejpopulárnějším zdrojem pro šablony tetování je internet. V tomto příspěvku najdete něco více o nejslavnějších tetovacích stylech a 20 nejpopulárnějších tetovacích návrzích a také užitečné informace o nich.

Tetovat se můžete z několika důvodů: jako umělecký ozdoba těla nebo pro zapamatování si zvláštních událostí v životě. Každé tetování je individuální a prozrazuje něco o svém nositeli. Proto je obzvláště důležité nejen zobrazení vybraného motivu tetování, ale také jeho symbolika pro příslušnou osobu. Při výběru vhodného motivu tetování byste se měli nejprve rozhodnout pro styl tetování a poté se informovat o významu, který za ním stojí.

Výběr motivu pro tetování – styly, inspirativní šablony tetování a jejich význam

Šablony tetování -motivy-nápady-význam

Mnoho různých stylů tetování vám dává neuvěřitelně velkou svobodu designu. Tímto způsobem lze na kůži mapovat celé životní příběhy. Pokud ale do budoucna plánujete víc než jen tetování, musíte zvážit, zda by motivy nešly dohromady nebo ne. Nakonec každý nositel dává svému tetování svůj vlastní osobní význam. Vybraný motiv navíc musí ladit s částí těla, protože ne všechno, co vypadá dobře na papíře, se tak dobře jeví i na těle. Pod kůží jsou svaly a kosti, díky nimž subjekt vypadá jinak než plochý povrch. Dalším důležitým bodem je, že tělo ne vždy zůstane takové, jaké je nyní. Těhotenství nebo prostě stárnutí mění kůži a může zanechat viditelné stopy. Na druhou stranu není neobvyklé, že se jizvy propíchnou a tím se pěkně skryjí. To je ale obtížná záležitost a ne každý tatér si troufne vytetovat zjizvenou kůži.

Nejprve můžete určit oblast těla a poté vybrat vhodný motiv, nebo už máte na mysli nějaké nápady a požadované motivy, které lze přizpůsobit příslušné části těla. Před rozhodnutím o přesném motivu se však doporučuje získat přehled o nejoblíbenějších stylech tetování. Různé styly tetování nabízejí různé možnosti designu a lze je také krásně kombinovat, takže nakonec vznikne jedinečné tetování.

Stručný přehled nejpopulárnějších stylů tetování

Šablony tetování -nauticky inspirované-motivy

stará škola také nazývaná americká tradice souvisí s nápadem na tetování námořníků. Silné kontury, jasné barvy a dvourozměrné, dekorativní, relativně jednoduché motivy převážně vlaštovek, hvězd, žen, kotev a růží působí jako óda na tradiční body art.

Nová škola nebo Neo Traditional je založen na technikách tradičního tetování a dosahuje jasně realistické reprezentace prostřednictvím více barev a odstínů, ale stále vypadá velmi dekorativně.

Polka na odpadky kombinuje fotorealistické obrázky s geometrickými tvary a je většinou navržen v černé a šedé barvě. Použití barev, převážně červené nebo oranžové, vytváří akcenty.

Šablony tetování-lebka-růže-květiny

S Blackwork se ve skutečnosti používá k popisu téměř čehokoli, co je bodnuto černým inkoustem na kůži. To také zahrnuje vysoce kontrastní kmenové motivy.

na Dotwork pracuje se s černým nebo barevným inkoustem ve formě teček na kůži. Říká se, že tato metoda je méně bolestivá. Touto technikou se často dosáhne krásných, jemných odstínů a barevných přechodů.

tetování-šablony-dotwork-sova-geometrické

Geometrický Tetování jsou v současné době velmi oblíbené a oblíbené zejména u takzvaných hipsterů. Geometrické tvary, jako jsou kruhy, trojúhelníky a další, jsou extrémně mnohostranné a v mnoha kulturách mají určitý význam.

skica Práce nebo jen útržkovité a akvarel jsou obzvláště umělecké tetovací reprezentace, které vypadají spontánně a nedokončeně. Většinou chybí jasné kontury a práce se provádí se skvrnitými barvami a linkami.

Realistický Tetování jsou opravdu něco pro estetiky. Motivy, obvykle celý obrázek, jsou vyryty s přesností obrazu a přesvědčují realistickým efektem. Vynikající znalosti a zkušenosti s malováním jsou důležitým předpokladem úspěšného tetování.

20 inspirativních šablon tetování a jejich význam

Tetovací šablony -totenkopf-mote-černo-bílá

Při výběru tetovacího motivu, ale také tetovače, který jej nanese na kůži, obecně platí: Chcete -li být navždy krásní, musíte zkoumat a mít dobré oko pro estetiku. Vzhledem k tomu, že tetování zdobí tělo navždy, rozhodně stojí za to se o nejslavnějších tetovacích motivech dozvědět trochu více. Mnoho z nich lze také velmi dobře kombinovat.

Šablony tetování lebky

Šablony tetování-lebka-mexické růže

Motiv lebky je naprostou klasikou a většinou znamená náboženskou víru a pomíjivost života. Význam tetování lebky nemusí být tak negativní, jak byste si na první pohled mohli myslet. Někteří mají poštípané lebky, protože dokončili těžkou kapitolu svého života. Lebky mohou být také skutečnými symboly štěstí, které mají dát svému nositeli sílu. Na druhé straně tetování lebky často ilustruje příslušnost k určitému prostředí. Motiv je velmi oblíbený u mužů i žen.

tetovací šablony-mexická lebka-žena

Mexické lebky nebo lebky jsou primárně spojeny s jednou z nejslavnějších oslav na počest mrtvých v Mexiku: Dìa de los Muertos, den mrtvých. Lebky zdobí nádhera barev a květin a nejde jen o design. Do mexického tetování lebky mohou být začleněny další prvky a jejich významy, například:

Květiny – život

Pavučiny – smrt

Diamant – koloběh života a dědictví

Svíčky – vzpomínky

Křížová ochrana

Růže květina

tetovací šablony-stará škola-růže

Květinové motivy jsou mnohostranné jako tetování a mohou znamenat hodně. Většinou jsou preferovány ženami a vyjadřují pouto s přírodou, hravostí a kreativitou. Květina může také představovat mládí a krásu.

Růže je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších tetovacích motivů a při dnešním použití symbolizuje lásku. Většinou se vyskytuje v kombinaci s klíčem, zámkem nebo hodinami.

polykat

tetovací šablony-vlaštovka-oldschool

Vlaštovka je oblíbeným motivem mezi námořníky a symbolizuje svobodu, stejně jako pevnou zemi, domov. Často jsou zobrazeny dvě vlaštovky, které výrazně představují lásku a příbuzenství.

srdce

tetovací šablony-srdce-matka

Tetování srdce je klasický a velmi oblíbený motiv a obvykle představuje lásku velmi klasickým způsobem. Dané jméno tetování připomíná konkrétní osobu.

Zámek

tetovací šablony-zámek-klíč-srdce

V minulosti byl klíč vnímán jako symbol moci. Dnes má pro každého individuální význam. Například to může být považováno za klíč k srdci a nosí ho jeden partner, zatímco druhý nosí jako tetování odpovídající motiv zámku.

Šablony tetování hvězd

tetování-šablony-motivy hvězd-nápad

Hvězdy mají často individuální nebo dekorativní význam. Většinou mohou být vyryty hvězdy jako symboly pro blízké a motivy jsou často pojmenovány.

hodiny

tetování-šablony-peří-hodiny-čas

Hodiny se obvykle objevují v kombinaci s jiným motivem, jako je květina nebo anděl, a znamenají nesmrtelnost. Hodinky ale mohou ukazovat i přesný čas, který by měl připomínat určitou událost a pro nositele mají velký význam.

Pírko, křídlo

tetovací šablony-křídla-andělské peří

Peří a křídla symbolizují lehkost a prostřednictvím svého nositele prozrazují, že chtějí žít svobodně a bezstarostně. Může jej také použít k vyjádření své kreativity.

Lapač snů

tetovací šablony - mandala lapače snů

Lapač snů zachytí špatné sny a udrží je mimo spící osobu. Jako tetování by měl mít motiv také ochrannou funkci. Ztělesňuje také smysl nositele pro duchovní.

Minimalistické šablony tetování

tetovací šablony-minimalistický-tulák

Bokovky a mladí lidé, kteří jsou na začátku svého profesního života, se často rozhodují pro minimalistické šablony tetování a volí zakryté části těla. Minimalistické symboly, většinou popravené černým inkoustem, mají velmi osobní význam.

Pin up dívky tetování šablony

tetování-šablony-pinupgirl

Hezké dívky zdobily po druhé světové válce americké billboardy, časopisy a obaly. Většinou jde o krásné kresby skutečných lidí, jiné představují dokonalou ženu. Pin up girls představují krásu a ženskost žen, a proto jsou muži většinou preferovány jako tetovací motivy.

Dekorativní tetování

tetování-šablony-smyčka-kresba-nekonečno

Stuhy, symboly nekonečna a další symboly jsou obvykle rozřezány na malé kousky a především mají dekorativní efekt. Slouží jako jemné tělové šperky a jsou obzvláště oblíbené u žen.

Šablony tetování zvířat a jejich význam

tetovací šablony-zvířata-had

Zvířecí motivy jsou obvykle zobrazeny realisticky. Mají pro nositele individuální význam a slouží víceméně jako totemové tetování. Had je například v Bibli symbolem pokušení, ale jako tetování může také chránit svého nositele před nebezpečím.

tetování-šablony-citáty-pírko

V dnešním životě má tetování význam, který mu jeho nositel přiřadí. Každý symbol však nemá konvenčně definovaný význam. Přesto mají tetovací šablony a motivy původ a sociální kontext, ve kterém byly vytvořeny a procházejí novým vývojem. Například tetování ve vězení dnes dávají přednost také hipsterům.