Nábytek

Židle Panton: takto efektivně postavíte designovou klasiku na výsluní

židle panton moderní jídelní kout mix židle

Když Verner Panton v roce 1967 poprvé představil svou židli Panton, vyvolalo to senzaci. Jeho plastová konzolová židle má výrazný tvar, a proto automaticky přitahuje pozornost. Zároveň však harmonicky splyne s jakýmkoli interiérem a v pohodlí není v žádném případě horší než klasická dřevěná jídelní židle. Přestože je designové klasice nyní 51 let, díky svému jasnému designovému jazyku a výběru materiálů stále vypadá moderně a stále se těší velké oblibě. V článku vám prozradíme, jak je efektivní kus nábytku správně nastudován. Najdete zde také mnoho nápadů na styl a příklady zařizování pro inspiraci. Nechte se inspirovat všestrannou židlí Panton!

Postavte židli Panton do eklektického obývacího prostoru

židle panton bílý jídelní stůl starožitná knihovna

Zrekonstruované staré budovy představují vzrušující eklektický mix různých stylů bydlení. Ve výše uvedené místnosti se vše točí kolem restaurovaného starožitného jídelního stolu s deskou z recyklovaného dřeva. Nastaví akcenty v místnosti a dodá jídelně šmrnc. Šest bílých židlí Panton v retro vzhledu doplňuje obývací program v jídelně – jsou diskrétně zdrženlivé a harmonicky zapadají do puristické barevné palety. Nástěnný policový systém od podlahy ke stropu má puristický a jasný designový jazyk. Nabízí dostatečný úložný prostor pro vaše oblíbené knihy i pro bytové doplňky a sochy. Za dveřmi skříně je další úložný prostor na nádobí a příbory.

Mix-and-match s židlí Panton jako poutač

Panton židle mix zápas jídelní kout klasika

Trend mix-and-match se v posledních letech těší stále větší oblibě. Kombinují se především skandinávské designové klasiky. Židle Panton řeže jemnou postavu jako součást eklektického souboru a spolu s ostatními židlemi se zaoblenými hranami vytváří stylový zlom s formálním obdélníkovým stolem.

Čistý minimalismus: navrhněte jídelní kout v moderním rodinném domě se židlemi Panton

panton židle stůl krb bílá kuchyně

Jasné linie, omezené barevné schéma, vysoce lesklé povrchy: minimalistický životní styl sází na jednoduchý živý obraz. Křivky židle Panton přinášejí do interiéru retro nádech 50. let a uvolňují strohé životní prostředí.

Židle Panton je ideální pro venkovní použití

Panton židle zahradní stůl styl nápady skvělé

Snadná údržba, odolné a velmi lehké: židle Panton je ideální pro použití na balkoně nebo terase. Původně byl vyroben z plastové pěny, nyní je vyroben z polypropylenu. Polypropylen je extrémně odolný materiál. Židle proto snadno odolává větru, dešti a sněhu, ale silné sluneční paprsky v létě mohou plast křehnout – takže ochrana před sluncem s pergolou, slunečníkem nebo markýzou je naprostá nutnost.

Prostorově úsporná jídelní část pro malý byt

pantonová židle městská vila modulární sezení místo šetřící jídelní kout

Pokud jde o zařízení, malý byt představuje pro jeho majitele velkou výzvu. Praktické řešení nabízí funkční nábytek, který nezabírá mnoho místa a lze jej použít různými způsoby. V tomto případě plní konzolová židle několik funkcí: přes den slouží jako sólista jako čtecí židle, v noci jako věšák na oblečení v ložnici. Spolu se třemi dalšími židlemi Panton a jídelním stolem z březového dřeva vytváří večer útulný jídelní kout.

Židle Panton v malém formátu do dětského pokoje

pantonová židle černý dětský pokoj skandinávské zařízení

Židle Panton je k dispozici také v malém formátu – do dětského pokoje. Proporce jsou stejné a měly by zaručit nejvyšší úroveň pohodlí při sezení.

Židle Panton – rozpoznává originál

panton židle zimní zahrada herna děti červená bílá

Každý, kdo si chce koupit židli Panton, by měl být schopen rozeznat rozdíl mezi originálem a replikou. Původní konzolová židle je nyní k dispozici v šesti barvách: bílá, ledově šedá, trávově zelená, černá, červená a oranžová. Je nabízen s matným povrchem. Původně byla designová klasika ošetřena lakem-v dnešní době stále najdete takové vysoce lesklé jednorázovky na Ebay nebo Amazonu. Časem se na natřeném povrchu objeví praskliny a škrábance – tak lze poznat originál ze 70. let. Repliky jsou naopak nabízeny i v jiných barvách. Na trhu jsou k dispozici i varianty s čalouněním. Repliky jsou také zpracovány odlišně a často mají žebra pod sedlem. Právě na těchto žebrech je lze nejčastěji odlišit od originálu.

panton židle skříňka nastavit stůl

Ať už jako sólista ve skříni, v ložnici nebo ve čtecím koutku, nebo jako součást eklektického souboru – židli Panton lze inscenovat mnoha způsoby. Konzolová židle je okamžitě rozpoznatelná podle výrazné siluety a rychle se stane ozdobou každé místnosti.

panton židle obývací pokoj espplatz moderní

Panton židle ploché nápady skandinávské

židle panton retro obývací styl moderní pohovka šedá

Panton židle dětská židle do dětského pokoje pletená

Panton židle oranžový chundelatý koberec kulatý stůl styl nápady jídelní kout

panton židle černá vysoký lesk jídelní kout skandinávský design klasika červená

pantonová židle psací stůl moderní design

pantonová židle jídelní stůl kuchyňský kout

panton židle toaletní stolek zrcadlo ložnice bílá

židle panton moderní byt styl nápady černá bílá

panton židle loft byt kuchyně moderní parkety

Panton židle lustr růžová kuchyňská žulová deska dřevěný stůl mramor

panton židle žlutý krb vysoký strop obývací prostor

pantonová židle jídelní starožitný dřevěný stůl

jídelní stůl židle panton starožitný lustr kuchyň jídelní kout

pantonová židle jídelní kout v industriálním stylu černý

pantonová židle jídelní kout skleněné kovové nohy trubkový nábytek jídelní stůl krb

Panton židle kožený jídelní kout kulatý stůl lustr

jídelní kout židle panton nastaven eklektický

pantonová židle rohová lavice kulatý stůl sklo bílé

panton židle knihovna nástěnná police úložný prostor