Mudry

Yoni Mudra – Jak dělat kroky a výhody

Význam Yoni Mudra:

Yoni Mudra je jednou ze starověkých indických praktik. V mytologii bylo zmíněno, že lidé v dávných dobách, kterým se také říká zlaté časy Indie, používali mudru. Ve skutečnosti v té době mudra nebyla něco, co by bylo potřeba cvičit. Mudra byla tehdy vlastně forma života. Nemusí je najít kdykoli speciálně pro mudru. To byl způsob jejich existence. Bylo to neodmyslitelnou součástí jejich životního stylu. To je hlavní důvod, proč byl v té době zdravotní systém tak silný.

V té době se léky neužívaly. Dokonce i mnoho smrtelných chorob, jako je rakovina, AIDS a všechno tehdy nebylo tak populární. Nebylo to ani slyšet. To je v současné době pouze v době, kdy je náš životní styl natolik narušený a stresující, že mnoho nemocí se dnes stalo jako jméno domácnosti. Jsou tak velmi časté. Věda rozhodně pokročila hodně, ale upřímně řečeno, jíst tak dlouho alopatické léky není z dlouhodobého hlediska vůbec dobré.

Nějakým způsobem pomáhají a ovlivňují váš vnitřní systém. Může se stát, že dnes nejste schopni vidět jeho nedostatky, ale postupně budou tak velké a těžko se jim lze vyhnout. To je hlavní důvod, proč dnes i lékaři doporučují cvičit cvičení jógy a mudry pro zdravý a dlouhý život.

Nyní se dostáváme k dnešní yoni mudře. Tento je velmi významný. Proč ti to povím? Za prvé, v dnešním stresujícím životě není místo na pauzu. Lidé prostě běhají a utíkají bez jakéhokoli důvodu. Výstižně se tomu říká krysí rasa. Takže dnes, když se ráno probudíte, spěcháte na pracoviště nebo na vysokou školu. Jakmile se vrátíte k večeru, budete unavení a nebudete mít čas ani energii na rodinu nebo jiné aktivity. Co by tedy měl muž v takovém případě dělat? Máte jen 24 hodin pro sebe a musíte je plně využít. V takovém případě se pokusíme vytvořit prostor pro mír.

Mnoho lidí cvičilo jógu a mudru, aby dosáhlo takové úrovně míru. Všichni toužíme po tom míru v našem každodenním životě. A to je hlavní důvod, proč lidé cvičí jógu. Praktikují to řadu let a pak v tom získají odborné znalosti. Poté se mohou odpoutat od současného hmotného světa a cestovat do jiného světa, kde je mír a ticho. Ale víte, že existuje forma jógy, která vám může snadno pomoci oddělit se od světa a cestovat do svého nitra. Tato forma mudry nebo jógy se nazývá Yoni Mudra. To jsou hlavní výhody yoni hand mudra jógy.

Kroky, význam a výhody Yoni Mudra:

Yoni Mudra Jak dělat kroky a výhody

Zjistíme význam Yoni Mudry:

Pojďme pochopit význam Yoni Mudry. Yoni je staré sanskrtské slovo, které znamená „děloha“ nebo „děloha“. Možná víte, že když je dítě uvnitř dělohy, je v živé fázi, ale přesto je odtrženo od vnějšího světa. Je zcela izolován od vnějších problémů a napětí ve světě. Podobným způsobem vás jogínská mudra odděluje od vnějšího světa.

Kroky, jak dělat Yoni Mudra:

Protože ruka yoni mudra je taková relevantní jógová pozice. Příště vám tedy vysvětlíme, jak to udělat.

Níže jsou uvedeny některé ze stručných kroků, jak tuto mudru provést –

1. Protože toto cvičení nezahrnuje žádné pokyny k sezení nebo stání. Můžete si tedy dělat, co chcete. Ale hlavní bod, který byste měli mít na paměti, je, že byste měli sedět ve velmi pohodlné poloze. Noste volné oblečení a sedněte si na místo, kde není příliš mnoho hluku. Kde se můžete lépe soustředit. A kde jste zcela bez jakýchkoli světských napětí nebo záležitostí. Pak se zhluboka nadechněte a nakonec začněte s touto mudrou.

2. Umístěte palce do ucha blízko ušní dírky.

3. Zavřete oční víčka položením ukazováčků na ně.

4. Zatlačte prostředníček na obě strany nosních dírek.

5. Stiskněte rty k sobě zbývajícími prsty

6. Uvolněte prostředníček, ale stále vdechujte a vydechujte.

Technika Yoni Mudra:

Yoni mudra má velmi zvláštní techniku. Co se v tom stane, je, že když začnete získávat extra náskok nebo cvičit nad touto mudrou, pak začnete vizualizovat čakry života. Mnoho starověkých jogínů nebo praktiků již řeklo, že svůj život začali vnímat jako hnutí čaker. Také vidíte svůj minulý život. Myslím tím, že ve vašem životě určitě budou nějaké důležité body nebo milníky. Vidíte je. Tyto životní vzpomínky, které ve vašem životě zanechaly dojem. Jakmile jednou zvládnete tuto meditaci yoni mudra, pak budete moci slyšet svůj vnitřní hlas. Všichni máme vnitřní svědomí nebo vnitřní hlas, ale díky vnějším vlivům a tlakům se snižuje. Yoni mudra se tedy stará o totéž.

Říká se také, že v této póze jógy můžete slyšet zvuky, kterým se také říká mystické zvuky. Obecně se věří, že praváci slyší zvuky z pravého ucha, zatímco leváci slyší zvuky z levé ruky. Postoj, který je doporučován v yoni mudra, je siddhasana. To je považováno za nejlepší pózu z jógy pro získání odborných znalostí a ovládání nižších clon. Udělat siddhasanu není šálek čaje každého. Takže můžete začít s padmasanou. A jakmile budete hotovi se spodními otvory, můžete začít s utěsněním horních otvorů.

Výhody Yoni Mudra:

To zahrnuje také některé zdravotní výhody

  • Je to velmi užitečné, jak se zbavit stresu a deprese.
  • vyvážit nervový systém.
  • Vždy si odpočiňte a omlaďte mysl i duši.
  • Je velmi užitečné rozvíjet duševní klid.
  • Dodává vašemu srdci a mysli duchovní klid a mír.

Poslední slova :

Koncentrace je klíčem k joni mudře. Musíte vynaložit velké úsilí na soustředění a pak jen vy můžete vyniknout v yoni mudra.