Mudry

Význam Shankh Mudra, jak dělat kroky a výhody

Shankh Mudra nebo mušlová mušra pro štítnou žlázu:

Indie má letitou tradici a tato tradice se vyznačuje řadou věcí. Ať už v našich starověkých kulturách, písmech, jazycích nebo oblékání. Máme k nim letitou tradici a krásný příběh. Někdy mají tyto tradice velmi významný význam. Podobné je to s indickým léčebným systémem.

Shankh Mudra - Jak dělat kroky a výhody

Dříve lidé neměli tolik zdravotních problémů; měli docela dobré zdraví a pohodu. V té době lidé nebyli tolik nakloněni lékům, spoléhali na zdravé stravování a cvičení. V té době byla jóga a mudry nebo gesta rukou velmi populární. Bylo o nich známo, že dlouhodobě podporují zdraví štítné žlázy a bolesti v krku.

Význam, kroky a výhody Shankh Mudra:

Dnes budeme diskutovat o jedné takové velmi důležité a významné mudře nebo gestu ruky, které se lidově říká Shankh Mudra nebo mušlová mušle, což znamená provádět kroky a výhody.

Význam Shank Mudra:

Znáte význam Shankha? Shankh je indické jméno lastury. Takže toto mudra nebo gesto ruky je spojeno s lasturou. Každá mudra je v indické mytologii zvláštní. Pojďme tedy vědět, jaký je význam nebo význam této lastury.

Shankh je v naší indické kultuře a mytologii velmi příznivým symbolem a předmětem. Shankh je také předmět, který je odpálen, když má začít jakákoli příznivá činnost. Náboženská aktivita nebo otevření dveří je obvykle poznamenáno foukáním Shankha. Podobně je Shankh Mudra poznamenána otevřením dobrého zdravotního systému ve vašem pravidelném rutinním životě.

Jak provést Shankh Mudra:

Poté, co jsme všichni pochopili význam Shankh Mudra, musíme nyní diskutovat o tom, jak jej provést. zde je podrobný návod krok za krokem, jak provádět Shankh Mudru.

Posaďte se v pohodlné polovině lotosové polohy. Můžete buď sedět na lehké podložce nebo na jakémkoli běžném koberci. Mnoho odborníků důrazně doporučuje nesedět přímo na podlaze. Důvodem je to, že se věří, že z podlahy vyzařuje určité záření, které při cvičení jakékoli formy jógy nebo mudry nebude dobré..

 • Můžete sedět se zavřenýma očima a zcela otevřít svou volbu, ale zavřené oči vám pomohou lépe se soustředit.
 • Omotejte levý palec prsty pravé ruky.
 • Položte prsty levé ruky na zadní část pravé dlaně.
 • Postupně se dotýkejte palce pravé ruky prodlouženým prostředníkem levé ruky.
 • Spojte obě ruce dohromady tak, aby měly tvar lastury nebo Shankha.
 • Ujistěte se, že máte ruce blíže k úrovni hrudníku. Můžete zavřít oči, jak dlouho chcete.
 • Pomalu v sobě zpívejte „OM“. A slyšte to slovo, které se odráží pouze ve vás.

Účinky Shankha Mudry:

Prst palce je údajně reprezentací ohně. Když je tedy palec obklopen prsty druhé ruky, respektive druhého palce, když je obklopen ukazováčkem, v těle se uvolní velmi silný prvek vzduchu.

Shankh Mudra Přínosy pro zdraví:

Zde budeme diskutovat o výhodách Shankha Mudry.

 • Je známo, že tato mudra je prospěšná pro problémy související s krkem “(bolest v krku). Proto je populárně známý jako Shankh Thyroid Mudra.
 • To je také známo, že pomáhá začínajícím zpěvákům, kteří chtějí změnit svůj hlas k lepšímu.
 • Pomáhá také zbavit se koktání.
 • Je to výhodné v případě jakéhokoli druhu záchvatů slabosti nebo paralýzy.

Opatření a tipy v Shankh Mudra nebo Shank Mudra štítné žlázy:

Lidé, kteří mají dominantní humor Vaata a Kapha, by měli toto cvičení provádět s mírou. Je to proto, že je známo, že Shankh Mudra zvyšuje oba tyto prvky.