Mudry

Význam Kartari Mudra a kroky k tomu

Mudry jsou polohy rukou, které pomáhají usměrňovat tok energie. Mukha mudras, tedy mudry, které připomínají tváře určitých věcí nebo předmětů přírody. Tyto mukha mudry mají za sebou specifický význam a účel. Mukha Mudras jsou také používány v Bharatnatyam symbolizovat určité věci při tanci. Jednou z takových Mukha mudra je Kartarimukha mudra, což znamená tvář se šípovým hřídelem nebo nůžkový obličej. V tanci tato mudra symbolizuje mnoho věcí, jako je odloučení, úzkost, smrt nebo nesouhlas. V tomto článku budeme diskutovat o významu Kartarimukha mudra, jeho účelu a neuvěřitelných přínosech pro zdraví při jeho uvádění do praxe.

Význam Kartari Mudra a kroky k tomu

Kartarimukha je jednou ze čtvrtých mudrů z celkového počtu 28 mudrů s jednou rukou. Tyto jednoruční mudry jsou také známé jako Asamyuta Hasta. Tyto mudry, konkrétně jednoruční mudry, jsou dobře popsány v Abhinaya Darpana. Kartari Mudra je známá pod mnoha jmény. Některá z nejpopulárnějších jmen této mudry jsou Scissors face nebo Arrows Shaft Face. Tento Kartari Mukha znamená nůžky nebo tvar šípu. Kartari Mukha se používá k označení řady věcí. Tyto věci jsou velmi běžné a jsou nedílnou součástí našeho každodenního života.

Toto gesto Mukha nebo prst symbolizuje následující věci:

 1. Dvě ruce nůžek.
 2. Rozchod nebo vzdálenost mezi párem.
 3. Protikladná nebo opačná povaha.
 4. Akt drancování.
 5. Ukázat dvě různé a protichůdné věci.
 6. Kout lidského oka.
 7. Smrt.
 8. Odlehčení.
 9. Spící.
 10. Padající a plačící.
 11. Liána.

Kroky k provedení Kartarimukha Mudra:

Existovaly dva základní způsoby, jak tuto mudru provést. Přečtěte si je, abyste je poznali a porozuměli jim.

1. Ardhapataka:

Chcete -li získat podrobný pohled na provedení této varianty Kartari mudra, zkontrolujte následující kroky:

 • Prostřední a ukazováček musíte úplně otevřít, dokud nevytvoří nůžkovitý tvar
 • Zde musíte zachovat podobnou polohu prstenu a ukazováčku.

Nyní se přesuneme k další variantě.

2. Variace Ardhapataaka:

Chcete -li provést další variantu stejného cvičení, postupujte podle následujících kroků:

 1. Zde také musíte úplně rozšířit prsten a ukazováky ve formě nůžek.
 2. Zde musíte prsten a ukazováček spojit s palci tak, že se jich všech dotknete.

Tento mukha má řadu výhod. Kartari Mukha je pro lidské bytosti nesmírně prospěšný.

Výhody Kartari Mudra.

1. Pokud budete tuto mudru cvičit pravidelně, postupně zmizí vaše opačné myšlenky a nápady. Tím ze svého života odstraníte opačné a negativní pocity a postupně vám nezbude nic jiného než jen pozitivita.

2. Pokud potom budete sledovat místo setkání všech tří prstů, postupně zjistíte, že se vaše koncentrace a zprostředkování hodně zlepšují. Pokud to budete cvičit pravidelně, můžete se soustředit po velmi dlouhou dobu a to příliš efektivně.

3. Pokud pár praktikuje tuto mudru pravidelně, jejich rozdíly se během chvilky zmenší nebo zmenší. Navrhuji tedy, aby každý cvičil toto gesto mukha nebo prstu, aby zažil vylepšené a srdečné vztahy.

4. Lidé s nespavostí mohou také těžit z tohoto gesta prstem nebo rukou. Pravidelné a hluboké soustředění na tento pohyb prstů uvolní vaše negativní myšlenky a starosti, a tak zažijete dlouhý a zdravý spánek.

Opatření a kontraindikace Kartarimukha Mudra:

Při provádění této mudry neexistují žádné vedlejší účinky ani nebezpečí. Doporučuje se však nejprve se poradit s profesionálním praktikem jógy, abyste získali lepší výhody.

Kartarimukha mudra naplňuje světlo temnotou vaší mysli. Pomáhá vám zbavit se negativních myšlenek a emocí, které zotročují vaši mysl. Provedením této mudry můžete cítit radost ze svobody opičí mysli a dosáhnout vnitřního míru. Tato mudra vám také pomáhá procvičovat umění hlubokého dýchání. Může stimulovat váš nervový systém a umožnit vašim orgánům lepší výkon. Stejně jako u většiny mudr, Kartari mudra může pomoci uvolnit vaše tělo a mysl. Chcete-li zažít takový božský pocit, musíte tuto mudru cvičit každý den po dobu alespoň 15–20 minut. Doufáme, že vám tento článek pomůže!