Mudry

Uttarabodhi Mudra – Jak dělat kroky a výhody

Uttarabodhi Mudra Význam:

Uttarabodhi mudra nazývaná také mudra osvícení. Existuje řada relevantních póz jógy nebo mudry, které mění život. Musíme poděkovat našim předkům, protože nám při tom všem velmi pomohli. Tato mudra představuje mnoho zdravotních a duševních výhod. Dnes tedy budeme diskutovat o podrobném vysvětlení Uttarabodhi mudry.

Uttarabodhi Mudra Jak dělat kroky a výhody

Uttarabodhi mudra je většinou známá jako mudra pro osvícení. Další slovo Uttarabodhi mudry je štěstí a energie. Takže tato mudra cílí na totéž. Tato mudra je velmi podobná abhay gyan mudra. Možná se ptáte, co dělá abhay gyan mudra? Abhay gyan mudra ve vás vytváří pocit nadřazenosti. Přináší pocit pozitivní energie, a tím osvěcuje vaši duši.

Význam, kroky a výhody Uttarabodhi Mudra:

V tomto článku najdete podrobné vysvětlení o slavném významu uttarabodhi hand mudra jógy, krocích pokynů a zdravotních výhodách.

Zjistíme, jak dělat kroky Uttarabodhi Mudra:

Začněme tím, jak udělat tuto uttarabodhi mudru:

1. Prvním a nejdůležitějším krokem této nebo jakékoli mudry je být v pohodlné pozici. Začněte tedy s cvičením mudry tím, že sedíte v plně uvolněné poloze. Zkuste s poloviční lotosovou nebo padmasanovou pózou. Můžete mít zavřené nebo otevřené oči podle svého výběru, ale zavřené oči vyžadují více soustředění a pozornosti. Než začnete s tímto cvičením, zkuste si také sednout na lehký koberec nebo podložku.

2. Držte ruce před úrovní solar plexu.

3. Spojte prsty, abyste se ujistili, že jsou ruce pevně sevřené.

4. Musíte spojit ukazováčky a palce obou rukou.

5. Musíte si uvědomit, že ukazováky by měly směřovat ke stropu a palce musí směřovat dolů.

Specialita Uttarabodhi Mudra:

Uttarabodhi mudra je jako posilování vaší vnitřní sebedůvěry. Tato mudra, když se cvičí delší dobu, ve vás vyvolává pocit pozitivity. Máte pocit, že v životě není žádná negativní energie. Po ničem se nemusíte starat ani se stresovat. Všechno bude dlouhodobě dobré. Člověka to nutí věřit, že existuje jeden nejvyšší bůh, který se o všechno postará. tato mudra je tedy jako obohacení sebe a své vnitřní pozitivity.

Proč praktikovat tuto Uttarabodhi mudru:

Jednou z hlavních otázek, která vyvstává, je, proč byste měli praktikovat tuto uttarabodhi mudru. Co je v této mudře, že byste měli cítit energii a motivaci dělat? V životě jsou chvíle, kdy máte pocit deprese nebo demotivace. V těchto případech byste tedy měli provést tuto mudru. To ve vás vyvolá pozitivní a motivovaný pocit. Je to jako duchovní probuzení.

Uttarabodhi Mudra Výhody:

Dovolte mi, abych vám poskytl některé z uvedených výhod uttarabodhi mudra.

1. Dlouhodobě posiluje a uvolňuje střed.

2. Je známo, že posiluje a zlepšuje vaše lon a střeva.

3. Posiluje také váš vnitřní inhalační proces.

4. Přináší celkový osvěžující účinek na tělo posílením vašeho vnitřního srdce a plic.

5. Je známo, že ve velké míře rozptýlí nebo sníží váš strach.

6. Uklidňuje nebo uvolňuje nervy, které způsobují strach.

Kdy a kde byste měli cvičit Uttarabodhi Mudra:

Uttarabodhi mudru lze cvičit kdekoli a kdykoli. Neexistuje žádné takové konkrétní omezení, jak tuto mudru provést. Takže kdykoli, kdekoli se cítíte dobře, můžete udělat tuto mudru. Tak na co čekáš? Je na čase probudit svou vnitřní pozitivní stránku a cvičit tuto mudru. Začněte dělat tuto mudru a budete schopni cítit pozitivitu ve svém životě.