Mudry

Shunya Mudra (Heaven Mudra) – Jak dělat kroky, výhody

V indické mytologii existují různé druhy mudrů. Všechny tyto mudry jsou extrémně staré a nesmírně populární. Předpokládá se, že většina z nich je založena na nějaké nebo jiné formě příběhu, který má hluboký historický význam. Tyto mudry byly velmi populární během starých indiánských dob. V té době byly tyto mudry jako součást každodenní rutiny lidí.

Dříve tuto mudru pravidelně cvičili a zbavovali se řady zdravotních poruch. Ale postupem času tyto mudry ztratily svůj význam a význam.

Shunya Mudra (nebeská mudra) - Jak dělat kroky, výhody

Lidé se stali zaneprázdněnými svým každodenním životním stylem, a proto se jim vyhýbají tradiční a letité prostředky. Ale postupně si stres vybíral daň na jejich životě a samozřejmě k získání dlouhodobého a udržitelného řešení pro vaše zdraví a pohodu se nemůžete spoléhat na alopatické léky. V tu chvíli se tedy objevily tyto mudry nebo gesta rukou. V tomto článku jsme diskutovali o shunya mudra s obrázky spolu s významem, kroky a výhodami také.

Shunya Mudra Význam, kroky a výhody s obrázkem:

Význam Shunya Mudra:

Zde mluvíme o nesmírně populární a prospěšné nebeské mudře, která je také známá jako shunya mudra. Je připojen příběh, proč je tato mudra známá jako nebeská mudra. Praktikující této mudry je schopen slyšet zvuky Anahaty. Tyto zvuky anahaty nejsou obvyklými zvuky. To mohou slyšet pouze jogíni, kteří praktikují meditace již velmi dlouhou dobu. V této fázi si tedy můžete užít úroveň klidu. Tato mudra přenese praktikujícího na jinou úroveň, kde se cítí být na nějaké třetí planetě nebo mimo svět. Tuto mudru lze tedy nazvat jako způsob změny věčné blaženosti.

Jak provést Shunya Mudra nebo Heaven Mudra:

Vyvstává velmi velká otázka, jak tuto shunya mudru udělat. Postupujte tedy podle pokynů a cvičte tuto mudru jako jogíni.

1. Posaďte se do pohodlné poloviny lotosové polohy. Můžete buď sedět na lehké podložce nebo na jakémkoli běžném koberci. Mnoho odborníků důrazně doporučuje nesedět přímo na podlaze. Důvodem je to, že se věří, že z podlahy vyzařuje určité záření, které při cvičení jakékoli formy jógy nebo mudry nebude dobré..

Můžete sedět se zavřenýma očima a zcela otevřít svou volbu, ale zavřené oči vám pomohou lépe se soustředit.

2. Ohněte prostředníček tak, aby tlačil na palec palce

3. Nyní jemně stiskněte prostřední prst palcem

4. Ujistěte se, že se postupně natahují všechny ostatní prsty

5. Zkuste to samé opakovat oběma rukama.

Alternativní způsob cvičení Shunya Mudra:

Při této metodě je váš střední prst vystaven maximálnímu napětí. Ukazujete prostředníkem na oblohu, která znamená nebe.

Výhody Shunya Mudra:

  • To je vynikající při řešení problémů souvisejících se sluchem. Shunya mudra tinnitus je velmi oblíbeným prostředkem k řešení poruch sluchu.
  • Pomáhá také při překonávání problémů s cestováním a závratí.
  • V případě štítné žlázy je to nesmírně užitečné. Neslyšeli jste lékaře předepisovat štítnou žlázu shunya mudra????
  • Tato mudra je také nápomocná při léčbě lidí s genetickými poruchami sluchu.
  • Je také známo, že se staráte o necitlivost v jakékoli části vašeho těla.
  • Je také známo, že shunya mudra prospívá věčným živlům.

Kdy to udělat Shunya Mudra:

Tuto mudru můžete cvičit kdykoli během dne a tolikrát, kolikrát vám bude příjemné. Experti na fitness doporučují tuto mudru cvičit 3krát denně po 15 minutách. Abyste udrželi konzistenci, musíte tuto mudru cvičit každý den ve stejnou dobu.