Mudry

Ganesha Mudra – Jak dělat kroky a výhody

Ganéša mudra! Už jste někdy zkoušeli dělat Ganéšu mudru?

Myslím, že pokud věříš v jógu, určitě jsi ještě někdy předvedl Ganéšu mudru. Ganéša, sloní bůh, je jedním z nejpopulárnějších božstev hinduistické tradice. Údajně pomáhá odstranit všechny překážky z vaší cesty. Zde uvádíme vysvětlení významu gesta ganéša mudra rukou, provádění kroků a výhod s obrazem pro vás.

Ganesha Mudra Jak dělat kroky a výhody

Význam, kroky a výhody Ganéša mudry:

Podívejme se, jaký je význam Ganéša mudry, kroky a výhody.

Ganesha Mudra Význam:

Bůh Ganéša, který dobývá všechny překážky. Je to vlastně závazné, když jste vyčerpaní problémy. Kromě toho chcete sílu překonat tento problém. Proveďte Ganesh Mudra ruku každý den po dobu 5-6krát. Sotva to zabere 2–3 minuty vašeho únavného plánu; nicméně vás schválí silou plus sebevědomím.

Ganesha Mudra je oddaná slonovému bohu Ganeshovi. Ganesh Mudra je pojmenován po něm, protože při provádění této mudry se říká, že vám pomůže zvýšit náladu a nabídne vám vůli vytrvat, když se cítíte na dně.

Nejlepší způsob provedení Ganéša mudry:

 • Buďte šťastně usazeni na židli, jinak na podložku na jógu v Lotus Pose (Padma Asana).
 • Obě ruce držte naproti hrudníku za ohnuté lokty.
 • Položte levou ruku dlaní směrem ven tak, aby palec směřoval k vašemu solar plexu a malý prst směřoval ke klíční kosti.
 • Vytvořte dráp namotáním 4 prstů levé ruky a navíc je držte za čtyři prsty pravé ruky. V tomto místě musí vaše pravá dlaň směřovat k hrudníku.
 • Zhluboka se nadechněte. Při výdechu se pokuste odtáhnout obě ruce od sebe a přitom držet všech osm prstů uzamčených. Cítíte protažení podél ramen a hrudníku.
 • Ještě jednou se nadechněte a uvolněte ruce a přitom udržujte zámek Ganesh Mudra.
 • Proveďte tento postup znovu šestkrát.
 • Vyměňte si ruce za pravou dlaň před směrem ven plus levou dlaň směřující sem a opakujte tento postup.
 • Uvolněte veškeré napětí z paží a noste je blízko hrudníku, aby vaše ruce pohybovaly hrudní kostí. V této poloze sedněte tak dlouho, jak se vám líbí, a navíc se soustřeďte na dech.

Výhody Ganéša mudry:

1. Ganesha Mudra je navíc vynikající pro rameno, svaly hrudníku a paže.

2. Ganéša mudra ukazuje odvahu. Cvičení Ganesh Mudra pomáhá motivovat metabolismus a trávení otevřené čtvrtá čakra získává sílu, statečnost a sebevědomí. Musí se provádět denně.

3. Tato mudra je lepší pro srdce. Protože vzrušuje srdeční činnost a podporuje srdeční svaly.

4. Pomáhá také motivovat metabolismus navíc zažívání, protože Ganéša mudra stimuluje element ohně.

5. Ganéša mudra otevírá bronchiální trubice; získat lepší krevní oběh a také pomáhá při otevírání srdeční čakry (Anahata Chakra). To vede k růstu rysů podobných lásce, soucitu, odvaze a otevřenosti a navíc uvolňuje jakýkoli druh starostí v této oblasti.

6. Kromě toho pomáhá uvolnit jakékoli zablokované napětí ramen a hrudníku.

7. Zisk Ganéša mudry se prodlužuje na srdeční svaly.

8. Ganéša mudra je pro srdce nesmírně užitečná. Lidé mají onemocnění spojená se slabostí srdce, depresí, zablokováním cholesterolu, musí praktikovat Ganéšu mudru.

♦ Opatření pro Ganesh Mudra:

 • Buďte opatrní, i když jste na toto cvičení čerství. Vyhněte se zátěži současně s taháním za ruce, protože váš pažní sval není k této akci využíván, ale postupem času se buduje pomalu.
 • Pokud investujete ruce svisle do této pozice, když se obáváte, pak je můžete držet naplocho, takže když se ruce navzájem chytnou levou dlaní dolů a pravou dlaní nahoru.

To jsou tedy význam, metody a výhody Ganéša mudry, které by měl znát každý muž a žena, kdokoli se bude věnovat józe, aby dosáhl maximálních výsledků z jógy.

Zdroj obrázku: Závěrka