Měsíce těhotná

Dieta pro těhotenství ve 3. měsíci: Co jíst a nejíst

Dieta hraje v těhotenství klíčovou roli. Vyvážená a výživná strava může zajistit zdraví a pohodu matky a dítěte. Zvláště v těhotenství ve 3. měsíci se mnoho žen obává, co jíst a co ne. Protože je trápí nevolnost a nechutenství, často vynechávají jídla a místo toho si dopřávají fast foody, které mají vysokou chuť, ale nízkou kalorickou hodnotu. Ideální strava musí obsahovat všechny skupiny potravin, jako jsou zrna, zelenina, ovoce, mléčné výrobky, drůbež a ořechy v doporučeném množství. Abychom vám usnadnili život, sestavili jsme graf 3měsíční těhotenské diety, který vám pomůže správně jíst a zůstat fit.

Dieta pro 3. měsíc těhotenství

Dieta pro 3. měsíc těhotenství:

 • Nutriční fakta a pokyny Asi tříměsíční těhotenská dieta:
 • 3 měsíce těhotenství jídlo k jídlu:
 • 3 měsíce těhotenství jídlo, které nesmíte jíst?
 • Doporučené doplňky během 3. měsíce těhotenství:
 • Očekávaný přírůstek hmotnosti během 3. měsíce těhotenství:
 • Další tipy pro dietu pro těhotné ve třetím měsíci:

Nutriční fakta a pokyny Asi tříměsíční těhotenská dieta:

Podle dietních pokynů musí nastávající matka v dietě 3. měsíce těhotenství konzumovat nejméně o 300 kalorií více, než je normální hodnota. Jeden by měl také zahrnovat:

 • Obilná jídla v minimálně 6-11 porcích
 • Čerstvé ovoce-2–4 porce
 • Zelenina (saláty, kari, hranolky) – 4 porce
 • Mléčné výrobky (mléko, jogurt, sýr)- 4 porce
 • Drůbež a maso – 2 porce
 • Ořechy- 1 porce

3 měsíce těhotenství jídlo k jídlu:

Vaše strava ve 3. měsíci těhotenství musí zahrnovat následující:

A). Potraviny obsahující vitamín B6:

Dieta pro 3. těhotenství v těhotenství Vitamin B6

Jedním z běžných problémů v této fázi je nevolnost. Konzumace potravin obsahujících vitamín B6 může pomoci snížit nevolnost. Pomáhá také zlepšit náladu. Příjem citrusových plodů, brambor, ryb a vajec může do vaší stravy začlenit denní dávku vitamínů. Už tu není únava, kterou byste jinak mohli zažít.

b). Sacharidy během 3. měsíce těhotenství:

Sacharidy v 3. měsíci těhotenství

Ačkoli bylo vždy známo, že sacharidy ovlivňují váš pas, ale stejná živina je nyní prospěšná pro vaše zdraví. Příjem chleba, rýže a brambor ve vás může vnést energii. Protože tyto živiny dodávají energii, její příjem vám může zabránit cítit se modře. Konzumace celých zrn může být velmi prospěšná pro vaše zdraví.

C). Zelenina:

Zelenina

Zelenina byla vždy součástí naší zdravé stravy a 3. měsíc těhotenství není výjimkou. Zelená listová zelenina tvoří velmi důležitou složku, protože obsahuje potřebnou vlákninu, která je nezbytná pro vaše zdraví. Měli byste konzumovat dobré množství brokolice a špenátu. Zelenina, jako je mrkev, paprika, zimní tykev a meruňky, je také prospěšná pro vaše zdraví.

d). Ovoce:

Čerstvé ovoce je skvělým zdrojem vitamínů a antioxidantů. Obsahují také cukrové vlákno, které také dělá zázraky pro těhotenskou dietu. Jsou skvělou součástí stravy pro 3 měsíce těhotenství, protože prospívají ženskému tělu mnoha způsoby. Ovoce posiluje vaše krevní váčky, svaly a také pomáhá při posílení kostí. Vitamín C pomáhá snižovat veškerá rizika spojená s porodem.

E). Maso:

3. měsíc těhotenské dietní maso

Konzumace masa během trimestru těhotenství dodává vašemu tělu železo. Během této doby je to velmi důležitý minerál. Železo usnadňuje produkci hemoglobinu v těle a to usnadňuje matce schopnost přenášet kyslík. Měla by být konzumována nutně ve 3. měsíci těhotenství pro zvýšení produkce krve ve vašem těle.

F). Vápník:

3. měsíc těhotenské dietní mléčné výrobky

Příjem mléčných výrobků ve vaší stravě poskytuje vápník, který je velmi důležitý pro posílení kostí. Je to prospěšné nejen pro vás, ale také pro vaše dítě, protože to přispívá ke zlepšení kostí vašeho dítěte. Nejen kosti, ale také pomáhá při vývoji zubů, sluchu, svalů, nervů. Obsahují také další minerály, které jsou dobré pro vaše zdraví.

G). Folát:

3. měsíc těhotenská dieta Plovoucí jídla

To je důležitý vitamín pro vývoj plodu ve vašem těle. Folát také pomáhá předcházet jakýmkoli defektům neurální trubice. Folát obsahuje vitamín B9, který je velmi prospěšný pro vaše zdraví, a tedy příjem chřestu. Brokolice, tmavá listová zelenina, avokádo a další nezbytnosti pro vás během třetího měsíce těhotenství dokážou zázraky.

h). Tuky:

3. měsíc těhotenské diety Tukové oleje

Tuky jsou důležitou složkou, pokud jde o vývoj vás a těla vašeho dítěte. Tuky obsažené v masu a mléčných výrobcích mohou přispět ke zvýšenému růstu dítěte. Nemělo by tvořit více než 30% vašich denních kalorií. Zařaďte do svého jídelníčku různé druhy oleje, jako je slunečnicový, olivový, arašídový, sezamový, semenový a ořechový.

i). Zinek:

3. měsíc těhotenství dieta zinek potraviny

Toto je další složka, která usnadňuje růst a vývoj těla dítěte i plodu. Můžete mít denní dávku zinku z potravin, jako je kuře, krůta, maso, ryby, zázvor, cibule, fazole a mnoho dalších položek. Pomáhá také udržovat imunitní systém a pomáhá předcházet rizikům spojeným s potratem a porodem.

j). Vitamín D:

Tato živina je jednou z nejdůležitějších položek, které byste měli zahrnout do své každodenní stravy. Pomáhá udržovat stálý vývoj kostí a zubů vašeho dítěte. Můžete jej zahrnout do svého 3měsíčního těhotenského jídla k jídlu pro správný vývoj. Potraviny, jako je olej z tresčích jater, tučné ryby a žloutky, jsou jeho důležitou složkou.

k). Jód:

Jód je zásadní pro vývoj nervového systému a mozkových funkcí dítěte. Doporučuje se, abyste denně přijali 220 mg jódu z přírodních potravinových zdrojů, jako je sýr, jogurt, brambory, čočka a mořské plody, jako jsou krevety, losos a treska.

3 měsíce těhotenství jídlo, které nesmíte jíst?

A). Nezdravé jídlo:

Nezdravé jídlo má ve vašem těle řadu škodlivých účinků. Když konzumujete nezdravé jídlo, ve vaší stravě chybí celozrnné produkty. Může také narušit vaše střevní pohyby, což má nepříznivé účinky na vaše těhotenství. Nezdravé jídlo také obsahuje nepravidelné množství cukru a tuku, což je pro nastávající matku velmi škodlivé.

b). Mořské plody obsahující rtuť:

Jedním z nejdůležitějších důvodů, proč se vyhnout příjmu mořských plodů, je přítomnost methylrtuti. Jedná se o velmi škodlivou látku obsaženou v mořských potravinách, která s sebou nese poškození vašeho plodu. Během 3. měsíce těhotenství se proto vyhněte konzumaci mořských plodů ve své každodenní stravě. Příjem ryb, jako je tuňák, měkkýši, uzené ryby a také sushi, by měl být co nejvíce omezen..

C). Jídlo v plechovkách:

Jakýkoli druh potravin dostupných v plechovkách je škodlivý pro růst dítěte během těhotenství. Jsou škodlivé, protože obsahují aromata a konzervační látky, které jsou v přírodě umělé. Během této doby byste měli vždy konzumovat přírodní potraviny. Konzervanty byly vždy škodlivým zbožím a ještě více v těhotenství.

d). Mléčné výrobky, které jsou nepasterizované:

Propagujte zvyk konzumovat mléčné výrobky, které jsou pasterizované, abyste se vyhnuli jakékoli otravě. Kvůli pasterizovaným mléčným výrobkům se mohou vyskytnout infekce, jako je listeria nebo jakýkoli druh otravy jídlem. Nejlepší je mít domácí mléčné výrobky, protože neexistuje žádná šance na infekci.

E). Káva/čaj:

Kofein je pro vaše dítě velmi škodlivý, protože může ovlivnit srdeční frekvenci přechodem přes placentu. Také zvyšuje váš krevní tlak a srdeční frekvenci, proto byste se jí během těhotenství měli zcela vyhnout. Toho by se mělo během těhotenské diety v prvních 3 měsících vyvarovat, protože má nežádoucí účinky. Máte také tendenci více močit při příjmu kávy, čímž uvolňujete z těla více tekutin, což vede k dehydrataci.

F). Surové klíčky:

Přestože se během těhotenství doporučuje jíst klíčky, vyvarujte se jejich konzumace v syrovém stavu. Syrové klíčky jsou obtížně stravitelné a mohou vést k zažívacím potížím, následují silné žaludeční křeče, plynatost a zácpa. Pokud chcete klíčky konzumovat, spařte je nebo vařte, než je přidáte do salátů.

G). Nemyté maso, ovoce a zelenina:

Nikdy nejezte své produkty přímo, aniž byste je prali. Pokud nejsou zbytky pesticidů na vnější vrstvě důkladně odstraněny, mohou způsobit vážné zdravotní komplikace, včetně rakoviny. Je lepší je před použitím namočit na 10–15 minut do směsi limetky a octa.

Doporučené doplňky během 3. měsíce těhotenství:

Spolu s doporučeným dietním plánem pro 3. měsíc těhotenství nezapomeňte do navrhovaných dávek zahrnout následující doplňky:

 • Vápník – 300 mg
 • Kyselina listová – 400 mcg
 • Riboflavin – 2 mg
 • Vitamín D – 400 IU
 • Vitamín C- 70 mg
 • Thiamin – 3 mg
 • Niacin – 20 mg
 • Vitamín B12 – 6 mcg
 • Vitamín E – 10 mg
 • Zinek – 15 mg
 • Železo – 17 mg
 • Jód – 150

Očekávaný přírůstek hmotnosti během 3. měsíce těhotenství:

Přibývání na váze je součástí otěhotnění a je zdravým znakem toho, že vaše dítě roste. Rozsah přibývání na váze se však liší podle osoby a jejího BMI. Pravidlo pro zvýšení hmotnosti je, že –

“Ženy, které měly před těhotenstvím podváhu, musí zároveň přibrat,

Ženy, které měly před těhotenstvím nadváhu, musí přibrat méně. “

V prvním trimestru, zvláště během 3. měsíce těhotenské diety, se u zdravého jedince očekává přírůstek hmotnosti 1-1,5 kg. Pokud jste nezaznamenali žádnou změnu, může vám lékař doporučit nějaké doplňky na zvýšení hmotnosti a dietní změny, které vám pomohou.

Další tipy pro dietu pro těhotné ve třetím měsíci:

Následující tipy vám mohou pomoci užít si zdravé těhotenství:

 • Určete své potravinové alergie. Pokud jste alergičtí na ovoce nebo zeleninu, zcela se jí vyhněte.
 • Nikdy si nedopřejte levné rychlé občerstvení, zejména to, které se vyrábí na ulici.
 • Nejezte jídlo, které není řádně zakryté
 • Hledejte v jídle konzervanty a v těhotenství se jim vyhýbejte
 • Je lepší jít na organické potraviny, aby se zabránilo pesticidům a škodlivým chemikáliím
 • Spolu s přijímáním výživného jídla se ujistěte, že vezmete své doplňky včas
 • Pijte hodně vody a udržujte se hydratovaní

Když jste těhotná, pamatujte, že je vaší odpovědností zajistit blaho vašeho dítěte. Správná strava, která splňuje vaše nutriční požadavky, je nezbytná pro hladký a bezproblémový porod. Spolu s jídlem si musíte také dobře odpočinout a zachovat klidnou mysl. Zdravé matky dělají zdravá a krásná miminka. Je tedy na čase vzít tuto věc do rukou a nábožensky se držet této diety pro těhotenství ve 3. měsíci. Rozlučte se s balíčkem čipů a začněte zdravě svačit!

Odborné otázky a odpovědi:

A). Kolik jídel bych měla jíst denně během 3. měsíce těhotenství?

Když jste ve 3. měsíci těhotenství, musíte začít zvyšovat příjem jídla. Lékaři doporučují místo jednoho nebo dvou velkých jídel několik malých jídel. Doporučuje se dodržovat dobře sestavený plán, který obsahuje 4 jídla denně a mezi nimi 3 svačiny. V těchto jídlech můžete pokrýt všechny požadované prvky jídla na základě vašeho výběru.

b). Jakákoli opatření, která je třeba dodržovat při dodržování těhotenské diety?

Neexistují žádná opatření jako taková. Dieta je naplánována tak, aby pokryla všechny základní živiny. Pokud však vaše tělo určité potraviny nepřijímá, prostě se jim vyhněte a místo toho je nahraďte vhodnými alternativami. Například lidé s intolerancí laktózy mohou jít na alternativy, jako je sójové mléko, mandlové mléko, tofu atd.,

C). S jakými běžnými potravinovými alergiemi se setkáváme během 3. měsíce těhotenské diety?

Potravinové alergie se běžně vyskytují během těhotenství. Některé z těchto alergických reakcí by pokračovaly od dětství, zatímco některé se objevily nově během těhotenství. Patří sem – alergie na laktózu, alergie na kyselinu citrónovou, brinjal, mořské plody, arašídy, mák atd., Lze si všimnout reakcí jako vyrážky, kýchání, pálení žáhy, dušnost a svědění. Pokud se u vás objeví některý z těchto příznaků, okamžitě spěchejte k lékaři a vyhýbejte se těmto jídlům.