Měsíce těhotná

Dieta pro těhotenství v 7. měsíci: Jaké jsou nezbytnosti?

Toto je váš poslední trimestr, třetí. Toto období je spíše o holistickém vývoji dítěte a zdravém příjmu potravy, která je pro vaše tělo potřebná. Lékařští odborníci se domnívají, že je nezbytné přijmout 460 kalorií denně navíc, aby se narodilo zdravé a zdravé dítě. Dieta v 7. měsíci těhotenství je vždy navržena s ohledem na vaše dítě a matku.

Zdravá strava po dobu 7 měsíců Těhotné ženy:

Zde je pohled na to, jak by teď měla vypadat vaše strava.

1. Potraviny bohaté na hořčík:

Perfektní dietní tabulka říká, že absorbuje 360 ​​mg až 400 mg hořčíku denně. Dobrá vlastnost hořčíku spočívá v absorpci vápníku v těle a jeho využití. Poskytuje vám také úlevu od křečí v nohou, což je v tomto období běžné. Může také zabránit předčasnému porodu.

2. Potraviny obohacené o bílkoviny a železo:

Tento trimestr je klíčovým obdobím, jak se chránit před atakou anémie. Stává se to kvůli nedostatku hemoglobinu v krvi. Vaše dietní strava v 7. měsíci těhotenství by tedy měla mít dostatek bílkovin a železa. Abyste se vyhnuli anémii nebo krvácení, ke kterému může dojít během porodu. Červené maso, fazole, drůbež, semena a rýže obsahují dostatečné množství železa a bílkovin.

3. Potraviny obohacené o DHA:

DHA je součástí mastné kyseliny. Je to hlavní požadavek na vývoj mozku vašeho malého dítěte uvnitř vás. Denně je nutné konzumovat minimálně 200 mg mastné kyseliny. Tabulka 7. měsíce těhotenské diety je plná zdrojů DHA, jako jsou vejce, ovocné šťávy, mléko atd.

4. Potraviny obohacené vápníkem:

Je to jeden z nejdůležitějších požadavků ve třetím trimestru těhotenství, protože pomáhá budovat kosterní strukturu dítěte a posilovat kostní dřeň. Váš doporučený poměr stravy během 7. měsíce těhotenství musí obsahovat 1000 mg vápníku jako denní potravu. Některé velmi běžné a dostupné zdroje jsou mléko, oves, jogurt, losos atd. Vápník je také považován za základní složku během celého těhotenství.

5. Potraviny obohacené draslíkem:

Tato minerální složka kontroluje tělesné tekutiny, krevní tlak, buněčné aktivity a svalové funkce. Normálně přijímaná dávka je denní příjem 2 000 mg denně během těhotenství. Zdroje draslíku na vysoké úrovni jsou meloun, zrna, banány, mléko, meloun, luštěniny atd.

6. Potraviny obohacené o kyselinu listovou:

Kyselinu listovou bude nutné konzumovat v poměru 600 mg až 800 mg jako denní příjem. Kyselina listová předchází riziku defektů neutrální trubice vašeho dítěte. Ovesné vločky, tmavá listová zelenina jsou dobrým zdrojem kyseliny listové. Kyselinu listovou se doporučuje užívat i po těhotenství.

7. Potraviny obohacené o vitamín C:

Správný přísun vitaminu C do vašeho těla zajistí, že tělo vstřebá železo. Denní dávka je omezena na 80 mg. Standardní zdroje vitaminu C jsou pomeranč, brokolice, citron, zelený pepř, melouny atd.

8. Potraviny obohacené o fosfor:

Fosfor pomáhá při vývoji kosterní struktury, oběhového systému a svalových kloubů. Není třeba říkat, že těhotná žena musí konzumovat fosfor ve formě přirozené potravy o 800 až 1200 mg denně. Dostupné zdroje jsou houby, dýně, maso, zelí atd.

9. Potraviny obohacené vlákny:

Tabulka 7měsíčního těhotenství bohatá na vlákninu zajistí, že máte snížené riziko zácpy. Pomáhá také vyčistit žluč. Pít hodně vody je nutné, protože voda v trávicím traktu to absorbuje. Zařaďte do svého jídelníčku kvůli tomu hodně čerstvého ovoce a zeleniny.

10. Potraviny obohacené o vitamín B6:

Je to povinná složka v těle matky, která pomáhá při metabolismu a urychluje vývoj nervového systému a mozku. Těhotná žena smí denně užívat 2,2 vitaminu B6. Společným zdrojem je cizrna, banány, kuře, brambory atd.

Dieta pro těhotenství v 7. měsíci: Co nejíst

Dieta v 7. měsíci těhotenství

1. Potraviny se sodíkem:

Snižte příjem sodíku. To znamená, že se musíte vyhýbat potravinám s vysokým obsahem soli, jako je kečup, hranolky, nakládaná zelenina a konzervované potraviny. Zdravá strava po dobu 7 měsíců těhotenství je ideální bez velkého obsahu sodíku.

2. Tučná a kořeněná jídla:

Pálení žáhy je důsledkem růstu dělohy, což je vážný, ale běžný problém. Abyste se vyhnuli pálení žáhy, musíte se pokusit vyhnout se všem kořeněným jídlům, která jsou plná tuku.

3. Čaj a káva:

Obsah kofeinu v čaji a kávě vám může způsobit nepříjemnou situaci zácpy. Měli byste se vyhýbat těmto stravovacím návykům z denního příjmu, abyste si ve třetím trimestru zajistili zdravé těhotenství. Kromě toho může být váš spánkový cyklus ovlivněn také příjmem kávy.

4. Nezdravé potraviny:

Velmi malá porce nezdravého jídla je naprosto v pořádku. Všechny zpracované potraviny, po kterých můžete toužit, mají nulovou nutriční hodnotu. Nezdravé jídlo můžete nahradit sendviči z celozrnného chleba a mrkvových tyčinek.

5. Alkohol a tabák:

Držet se dál od alkoholu a tabáku je nyní nutností. Jinak byste mohli přistát v situaci, kdy to může být pro plod vážně špatné. Jsou považovány za extrémně nezdravé a škodlivé pro dítě. Vaše jídlo v sedmém měsíci těhotenství je bez toho lepší.

Doplňky k dietě na těhotenství v 7. měsíci:

1. Žehlička:

Těhotná žena by měla dostat asi 18 mg železa denně. Dostatek doplňků železa ve třetím trimestru pomůže dítěti získat správné množství kyslíku a pomůže mu vyvinout silné srdce a plíce.

2. DHA:

300mg DHA je ideální dávka DHA pro těhotné ženy. Vzhledem k tomu, že se mozek dítěte vyvíjí ve třetím trimestru, je v tomto okamžiku DHA nutností.

3. Vápník:

Vápník je základní složkou pro těhotné ženy. Doporučená dávka je 1 300 mg vápníku. Vápník je ve třetím trimestru nezbytně důležitý, protože se v tomto období vyvíjejí kosti dítěte.

4. Vitamín D:

Hlavní rolí vitaminu D je budování mineralizace kostí. Zabraňuje také preeklampsii a gestační cukrovce, které jsou ve třetím trimestru běžné.

Přibývání na váze v 7. měsíci těhotenství se opravdu neděje. Nyní se hodně soustředí na vybudování zdravého těla a dítěte. Očekává se však, že v každém trimestru poroste jedna libra.

Tipy pro 7měsíční graf těhotenství:

  • Vaše ranní dieta by měla obsahovat čerstvé ovoce. To znamená, že vaše snídaně by měla mít misku čerstvého ovoce, obohacené cereálie pro větší příjem železa. Vařené luštěniny a fazole jsou také dobrým zdrojem bílkovin.
  • Váš oběd by měl být vyvážený. To znamená, že jídelníček na 7měsíční těhotenství by měl mít vařenou zeleninu, chleby, saláty, rotis a rýži. Škrobová jídla jsou lepší.
  • Večeře by měla být lehká, aby se zabránilo pálení žáhy a zácpě.

Vaše strava zajistí, že budete mít správnou dávku všech ingrediencí. Je nutné, abyste si naplánovali jídlo v 7. měsíci těhotenství, protože v tomto třetím trimestru uvidíte významné změny a pokroky ve vašem těle i dítěti.

Časté otázky a odpovědi:

Q1. Mohu často jíst v sedmém měsíci těhotenství?

Odpověď: Určitě můžeš. Musíte se pouze ujistit, že jíte zdravě. Munch na nějaké ořechy a semena, abyste nepřidali na špatné kalorie.

Q2. Jak mohu uspokojit své touhy?

Odpověď: Udržet své touhy pod kontrolou může být obtížné. Nejlepší způsob, jak to mít pod kontrolou, je skutečně mít po ruce zdravé možnosti. Tímto způsobem budete plní.