Měsíce těhotná

Dieta pro 5. měsíc těhotenství: Potraviny, které musíte zahrnout

Aby vaše těhotenství bylo zdravé a bezpečné, potřebuje vaše tělo správné množství živin. Vyvážená strava v 5. měsíci těhotenství je velmi dlouhá cesta k zajištění zdraví dítěte a také pomáhá při vývoji plodu. I když chápeme, že vaše strava může být omezena některými náboženskými a etickými přesvědčeními, pak je důležité poradit se se svým lékařem a sestavit plán, který vám pomůže mít bezpečné těhotenství.

Význam pětiměsíční diety pro těhotenství:

Jedním z hlavních důvodů, proč je dieta v centru pozornosti, je to, že v těhotenství stoupá potřeba kalorií matky. Její spotřeba kalorií se však zvyšuje o několik stovek.

Její tělo také potřebuje více obsahu železa a během těhotenství se zvyšuje objem krve. Proto je nezbytné zahrnout do jejího 5. měsíce těhotenství spoustu jídla bohatého na železo, aby byla zajištěna dostatečná dodávka kyslíku pro ni i pro dítě.

Být matkou je okamžik, kterého si musíte vážit. Pro matku je nezbytný čas, který potřebuje k jídlu. V pátém měsíci těhotenství by dítě mělo mít dostatečnou výživu.

Dieta pro 5. měsíc těhotenství

Strava 5 měsíců těhotenství:

Jak by tedy měl vypadat dietní plán těhotenství v 5. měsíci?

1. Ovoce a zelenina: Nedá se z toho dostat. Vaším cílem by mělo být pět porcí ovoce a zeleniny denně. Čerstvé mívají větší množství vitamínů a dalších základních živin. Protože přírodní cukr má vysoký obsah ovoce, stává se také vynikajícím zdrojem energie.

2. Bílkoviny: Vaše bílkoviny mohou pocházet z tofu a sójových produktů. Quinoa je dalším vynikajícím zdrojem bílkovin pro tělo.

3. Potraviny bohaté na sacharidy: Škrobová jídla bohatá na sacharidy, jako jsou těstoviny, brambory a chléb, jsou nezbytná. Mají vysoký obsah energie, a proto se stávají nezbytnou součástí těhotenské diety.

Co k jídlu?

1. Dostatečné množství vody:

V této době těhotenství se matka musí starat o dvě osoby. Spolu s jídlem je důležité také dostatečné množství vody. V době těhotenství je zácpa pro mnohé ženy velmi zjevným problémem. Spolu s jídlem by měl člověk vypít sklenici vody. Určitě pomůže vyhnout se zácpě. Je to způsob, jak udržet tělo hydratované.

2. Proteinové potraviny nezbytné pro těhotné ženy:

Protein je nejdůležitější složkou pro dodávání energie v těle. V této době musí být tělo energické, aby mohlo dítě bezpečně nosit v břiše. Dostatečné množství bílkovin je velmi důležité pro fyzický růst těla. Většinou zajišťuje silný růst svalů, kůže a dalších orgánů. Potraviny obsahující bílkoviny jsou vejce, kousky sóji, luštěniny atd.

3. Salát:

Zelený salát pro těhotné ženy je velké ano! V této fázi jsou účinné saláty, které obsahují syrovou zeleninu, jako je mrkev, zelí, okurka, čerstvá rajčata. Všechny přísady obsahují minerály a vlákninu, která je podle doporučení lékaře součástí 5. měsíce těhotenské diety. Musíte se ujistit, že vaše zelenina je čerstvá.

4. Sklenice mléka:

V období těhotenství je mezi mléčnými výrobky mléko velmi důležité. Mléko se doporučuje v dietě během 5. měsíce těhotenství na vápník. Výrobek má vysoký obsah vápníku, který je nezbytný pro vývoj kostí. Také posiluje zuby a svaly. Mnohým je nepříjemné pít mléko během těhotenství. V takovém případě nechte některé další mléčné výrobky vhodné pro vaše zdraví.

5. Kuře obsahuje vysoký obsah bílkovin:

Čerstvé kuře je zdravé jídlo pro těhotenství. Pokud vás unavuje zelenina, uvařte si kuře, abyste získali vysoký obsah bílkovin. Ve srovnání s jiným masem je čerstvé kuře bezpečné jako těhotenská dieta. Je lepší vyhnout se jinému masu, protože v tuto klíčovou dobu není pro vaše zdraví bezpečné.

6. Ovoce je dostatečně zdravé:

Ovoce je pro těhotnou ženu považováno za velmi důležité. Jakmile své dítě přenesete, vytvořte si dobrý zvyk, že budete mít denně ovoce. Ovoce doporučuje zejména lékař. Konzumací čerstvého ovoce můžete svému dítěti zajistit dostatečné množství vitamínů a minerálů. Pro přirozený růst dítěte je stejně důležitý jako ostatní.

7. Jezte zelenou zeleninu:

Zvláště v této době zní zelenina velmi bez chuti a nudně, ale pro vaše dítě musíte mít potřebné množství zelené zeleniny za den. Je to nezbytná možnost v grafu diet v 5. měsíci těhotenství. Zelenina jako špenát, brokolice a fazole si během těhotenství zaslouží jíst. Kromě vás spolu s vaším malým nebude trpět žádným druhovým nedostatkem.

8. Ryba:

Ryby jsou dobrým zdrojem bílkovin. Zvláště malé ryby jsou pro toto období velmi potřebné. Ujistěte se, že je vařené s hygienou. Nehygienické jídlo může poškodit vaše dítě. Zkuste se vyvarovat mořských ryb, když jste těhotná. Obsahují škodlivý prvek, jako je rtuť, který může ovlivnit vývoj vašeho dítěte.

9. Zrna hrají důležitou roli:

Výrobky, které jsou všechny vyrobeny z obilí, jsou chléb, pšenice, rýžová kukuřice, jsou velmi účinné jako těhotenská dieta. Všechny tyto produkty jsou plné vitaminu E a vitaminu B důležitých pro normální růst dítěte. Tyto výrobky také poskytují dva potřebné prvky, jako je železo a hořčík. Výživa dítěte do značné míry závisí na těchto typech produktů.

10. Sacharidy:

A co sacharidy jako potravina pro 5. těhotenství? Sacharidy, jako jsou brambory, těstoviny a chléb, jsou plné energie. Díky tomu budete aktivní po celý den.

Co nejíst?

Jednalo se o některé zdravé potraviny pro 5měsíční těhotenství. A co věci, které byste neměli jíst? Zde je seznam.

1. Ovocím, kterému je třeba se vyhnout:

Zatímco ovoce může být zcela zdravé, některé z nich určitě přicházejí s překážkami.

  • Tropickému ovoci je lepší se vyhnout po celou dobu těhotenství. Zejména papája, ananas, granátové jablko je do značné míry zodpovědné za potrat. Od nynějška takové ovoce není vůbec dobré během tohoto období mít.
  • Kromě toho se musí přísně vyhýbat balenému ovoci. Obecně obsahují konzervační látky, které v produktu vytvářejí škodlivé bakterie.

2. Vyhněte se nealkoholickým nápojům:

Nealkoholické nápoje jsou oblíbenými pro mnohé, ale mnozí z vás neví, že nesou kalorie, které nejsou dobré pro zdraví. Takové sycené produkty způsobují problém s trávením. Je to dobrý důvod pro nadměrné přibývání na váze. Přebytečné kalorie určitě zvýší vaši váhu a ztěžknou vaše tělo. Těžká váha může v těhotenství způsobit problém.

3. Street Foods:

Jakkoli je to pouliční jídlo chutné, je nejlepší se jim vyhnout. Pouliční jídla jsou považována za velmi nehygienická, přinejmenším v tomto okamžiku pro vás, zejména pizzy a hamburgery fungují jako jed pro těhotnou dámu. Ujistěte se, že jako 5. měsíc těhotenské stravy jste tomu daleko. Přestože je jídlo velmi chutné, pro celkové zdraví vašeho dítěte se snažte po určitou dobu těmto tučným jídlům vyhýbat.

4. Čaj a káva:

Jakkoli můžete svůj čaj a kávu milovat, obsahují kofein. Nadbytek kofeinu může být velmi nebezpečný pro dítě a vaše zdraví. Obecně lékař doporučuje pouze dva šálky čaje a kávy denně. Výrobek je dobře známý tím, že ovlivňuje srdeční frekvenci.

5. Přestaňte pít alkohol:

Možná je tento produkt ze všech nejškodlivější. Přinejmenším v tomto bodě vašeho života je nutné, abyste se alkoholu úplně vyhnuli. Může to být pro dítě velmi škodlivé.

6. Prázdné kalorické jídlo:

Prázdné kalorické jídlo podobné sušenkám, hranolkům a cukrovinkám neprospívá tělu. Mnoho z nich má vysoký obsah umělého cukru a některé tuky, a proto mohou mít vliv na celkovou hmotnost.

7. Surová vejce:

Zatímco vejce je základní složkou vaší pětiměsíční těhotenské diety, surová vejce nebo částečně vařená vejce používaná v potravinách nejsou v žádném případě dobrý nápad. Vejce musí být dobře uvařená. Jinak můžete být náchylní k infekci salmonelou.

Doplňky k užívání:

Žehlička: Železo je jedním z nezbytných doplňků stravy s pětiměsíčním těhotenstvím. Zdravé jídlo pro 5měsíční těhotenství bude znamenat, že denně spotřebujete asi 27 miligramů železa. Vezměte si železné pilulky s jídlem, abyste se vyhnuli pálení žáhy nebo nevolnosti.

Kyselina listová: Dalším doplňkem je kyselina listová. Musíte užívat přibližně 400 mcg denně kyseliny listové alespoň do 12. týdne.

Zinek: Neignorujte ani nepodkopávejte důležitost zinku ve vašem seznamu potravin k jídlu v 5. měsíci těhotenství. Ukázalo se, že nedostatek zinku způsobuje nepříznivé výsledky pro těhotné ženy. Fortifikované obiloviny, červené maso, fazole a ořechy mají v sobě hojnost zinku.

Několik tipů pro těhotenskou dietu 5. měsíce:

  1.  Vaše jídlo by mělo být správnou rovnováhou všech energeticky výdejných potravin a mělo by být výživné. Absence nebo nadměrná konzumace některé z těchto živin může vést k vážným problémům.
  2. Vždy je nejlepší ukázat lékaři svůj pátý měsíc těhotenství. Bude nejlepší osobou, která rozhodne, co je dobré a co ne.
  3. Jezte v intervalech. Tímto způsobem se budete cítit plní a můžete se vyhnout neobvyklým touhám. Mezi obědem a snídaní si dejte energii, která dodá jídlo jako ořechy.

Pátý měsíc je doba, kdy dítě začíná dýchat a začíná se vyvíjet mnoho životně důležitých orgánů. Buďte proto připraveni sníst vše, co je nutné pro dobrý vývoj dítěte. I když je to něco, co nesnášíte k jídlu, udělejte to pro své dítě. Tímto způsobem se budete cítit dobře a budete mít bezpečné doručení.