Měsíce těhotná

8 měsíců těhotenství: příznaky, symptomy a vývoj plodu

Jste v 8 měsíci těhotenství! To znamená, že vás pravděpodobně čeká už jen měsíc. Tento měsíc bude plný úzkosti a vzrušení. To, co byste mohli udělat nejlépe, abyste je udrželi, je skutečně odvrátit mysl tím, že budete dělat jiné věci, které vás budou zaměstnávat. Nezapomeňte vždy dodržovat dietu a nikdy nevynechávejte každodenní dávku pozitivity a procházky. Jen tak dál, vaše úzkost opadne.

Na druhou stranu se vašemu dítěti a vám děje tolik věcí. Co dělat v osmi měsících těhotenství? No, je toho tolik. Řekneme vám o tom všechno.

8 měsíců těhotenství

Kolik týdnů jste těhotná?

Zajímá vás, kolik týdnů za 8 měsíců jste těhotná? Jste v týdnu 32-35. To znamená, že je to váš třetí trimestr a máte zhruba měsíc nebo 5-8 týdnů do porodu. To však bude záviset od jedné ženy k druhé. Ne každý jde do 40. týdne a má tendenci doručovat ještě dříve.

8 měsíců těhotného břicha: Jak to vypadá?

V tomto okamžiku je vaše břicho velké, většinou kvůli rostoucí velikosti dítěte, které každý den přijímá. Tím se vytvoří další tlak na břicho, a proto budete muset často močit. 8měsíční těhotný plod bude v poloze hlavou dolů a zůstane tak až do doby jeho porodu. 8měsíční těhotenství dítěte odpovídá velikosti melounu.

Hmotnost dítěte v 8. měsíci těhotenství je asi dvě až čtyři libry a 14 palců na výšku.

Co si myslet o tomto 8. měsíci těhotenství:

Matka nyní ve svém druhém minulém měsíci přiznává, že starosti, dokud nemůže mladého držet v paži, s ní zůstávají, dokud čas nekončí. Až do porodu je každá matka plná starostí, které se mění každý měsíc. Tento měsíc je to všechno o tom, jak to udělat, když přijde skutečný čas? Myšlenka na proces, který si před měsícem melodicky zahrála v mysli, nabírá mírné hororové obrátky. Co když nemůže skutek vykonat tak správně a úhledně, měla by o tom uvažovat.

8 měsíců Těhotné Příznaky:

Vaše příznaky 8 měsíců těhotenství se nyní zvýrazňují. Zde jsou některé zjevné.

1. Braxton Hicks kontrakce:

To je známkou toho, že se váš den rychle blíží. Tělo vás připraví prostřednictvím falešných kontrakcí, které se nazývají Braxton Hicksovy kontrakce. Tyto stahy jsou hlavně ve formě napínání břišních svalů. Jedná se o testovací kontrakce, kterými vaše tělo prochází přípravou na těžkou dobu, která je čeká. Dobré na tom je, že jsou bolestivé a nezpůsobují žádné vedlejší účinky. Nabízejí však matce nepohodlí. S těmito příznaky není problém se obávat. Tato 8měsíční těhotenská bolest je jen přípravou, která vašemu tělu pomůže připravit se na fázi porodu. Pokud přesto cítíte větší bolest, měli byste se okamžitě poradit se svým lékařem. Svou situaci můžete usnadnit použitím studeného obkladu nebo horkého sáčku.

2. Vedlejší problémy:

Možná, že dřívější problém, který jste měli, by se nyní stal stabilním. Tím myslíme návrat častého močení, které jsme pociťovali první měsíc. Důvodem je, že dítě nyní vyvíjí tlak na váš močový měchýř a váží s ním něco kolem čtyř až šesti liber; močový měchýř ztrácí prostor pro uložení. Totéž se děje s hrudní dutinou a svaly žaludku, proto dochází k poruchám trávení, pálení žáhy a nedostatku dechu. Jednoduchý způsob, jak se problému zbavit, je příjem menšího množství vody a místo toho si vezměte více potravin z likvidátoru, jako je polévka a ovocné šťávy. Potravinovým a ovocným tekutinám chvíli trvá, než rozloží vylučovací systém. Pomůže vám to zbavit se časté návštěvy koupelny.

3. Nadýmání a přibývání na váze:

Na nadýmání to musíte vždy vzít. První způsob, jak překonat nadýmání, je vědět, zda se jedná vůbec o nadýmání nebo jen o dětskou bouli. Chtěli byste všechno sníst, a to povede pouze k většímu přibývání na váze. Popadnutí těžkého jídla pokaždé, když dostanete hlad, není tím správným způsobem, jak hladu naservírovat. To vede ke zmenšení prostoru, který má vaše dítě k dispozici pro vývoj, kvůli tuku, který získáte. Kromě toho to může také vést k pálení žáhy a plynatosti. Chcete -li se problému zbavit, pijte lehké občerstvení nebo ovoce nebo saláty a ořechy, abyste překonali potřebu hladu pokaždé, když potřebujete.

4. Dušnost:

Problém dušnosti nastává, když vaše břicho začne tvořit obrovské bříško, tlak na plíce a membránu se tím zvýší, a tak si tam vezme prostor. To má za následek boje s dušením a dušností. Příznaky dušnosti jsou u těhotných žen po celém světě zcela běžné. Ale pro vaši bezpečnost a opatření musíte svého lékaře informovat o vaší situaci. Podle obav lékařů není v tomto období dobrá možnost dýchat ústy.

Dočasné a praktické řešení takového problému je mít u sebe tkáň, která vám pomůže otřít nosní dírku a pomůže jim zůstat otevřená pro cirkulaci vzduchu pro dýchání. Pomocí tkáně můžete držet jednu nosní dírku a druhou si otevřít. To vám pomůže získat otevřený nos pro dýchání čerstvého vzduchu. Měli byste si ale také ujasnit hlen, který by neměl být zachycen v nosních dírkách.

5. Extrémní závratě:

Možná to všechno nebudete moci snášet. Změny nálady a hormonů vás rozladí. Díky nadváze a neustálému pohybu v břiše se budete cítit unavení a neklidní. To vám může ztěžovat čas. Abyste vyřešili své závratě, můžete si odpočinout každou půl hodinu. Malé zdřímnutí nebo jemná hudba, procházka na čerstvém vzduchu vám mohou zlepšit náladu. Snadná práce, jako jsou koníčky, vás může také bavit. Vaše každodenní práce by měla být pro vaši vlastní bezpečnost prováděna pomalým tempem. Můžete mluvit a dokonce se zeptat svých rodinných příslušníků na preventivní opatření, která lze přijmout od těch, kteří již v těhotenství čelili podobným problémům.

8měsíční vývoj těhotného plodu:

Mnoho věcí se stane a změní se od prvního dne vašeho početí.

Osmý měsíc je jedním z nejdůležitějších měsíců, kdy jsou u dítěte vidět významné změny. Dítě již prošlo vývojovou fází a dokončilo svou strukturu. Nyní zdokonaluje své funkce tím, že je provádí uvnitř matky, aby si zvykl na změny, které ho postihly. Matka také prochází některými z těchto změn, když se její tělo v cestě začíná připravovat na nadcházející událost. Vzhledem k tomu, že se obě strany připravují na akci, je zde několik významných změn, které je třeba tento měsíc vidět na vašem dítěti.

1. Kompletní struktura:

Nyní je vaše dítě plně zformováno na úroveň, v níž v případě předčasného porodu může nyní přežít i mimo děložní stěny. Od koruny k zadku je nyní zdokonalen malými zavalitými prsty s měkkou základnou nehtů. Jeho předchozí tenká kosterní struktura nyní nabrala na obrátkách k dobru, protože vidíte, že se mu pod kůží uložila tuková vrstva, díky níž vážil víc než kdy jindy.

2. Vlasy:

Vlasy na hlavě mu nyní rostou krátké a silné a s tím rostou i jeho pohyby. Jeho obličejové rysy jsou nyní zdokonaleny k nejlepším s definovaným nosem a očima s víčky a obočím, vše nakresleno na dokonalém plátně.

3. Pohyby:

Nyní už existují určité pohyby, které budete cítit jistě. Toto je způsob, jakým vám vaše dítě řekne, jak je teď místa málo a že chce vyjít co nejdříve. Proto kopne a prorazí si cestu. Můžete dokonce cítit, jak ve vás tlačí ingredience, aby vytvořil prostor pro sebe. Kromě tlačení a děrování je nyní škytavka dítěte normální. Jeho zrak se zlepšil. Doktor říká, že pokud si nyní posvítíte na břicho, dítě by pravděpodobně odvrátilo pohled nebo by pohlédlo ke světlu. Nyní dokáže rozpoznat váš hlas a může na něj reagovat kopnutím.

4. Vadnoucí okamžiky:

Nyní se postavil vzhůru nohama a nyní je připraven k východu. Díky tomu jemná voskovitá látka pokrývající jeho i jeho kůži nyní klesá. tato sýrová bílá látka zvaná vernix caseosa tam dříve chránila měkkou kůži před plodovou vodou, ale nyní je na to zvyklý a jeho kůže je nyní kompatibilní a připravená na venkovní vzduch. Proto lanugo, což jsou krátké měkké dětské vlasy na těle dítěte, nyní pomalu a stabilně prolévá.

5. Reprodukční systém:

Pokud již znáte pohlaví svého dítěte, bude pro vás předvídání této změny a pochopení scénáře snazší. Jinak prostě vězte, že v případě, že je to dívka, nyní je čas, aby se její pochva a vulva konečně zformovaly. Na druhou stranu, pokud je to chlapec, bude šourek vašeho malého dítěte vypadat jako oteklý, ale to není důvod k obavám.

6. Ledviny:

Tento měsíc dojde ke snížení hladiny plodové vody, což znamená, že ledviny vašeho dítěte nyní oficiálně začaly fungovat. Nyní dochází k produkci kortizolu a celá situace postupuje celý měsíc, aby měl váš břicho menší pocit nadýmání.

Činnosti 8. měsíce:

Tento měsíc bude více o plánování vašeho dítěte a mateřství na další měsíc. Pohyby střev vás mohou nutit chodit na toaletu častěji než dříve. Navíc nyní v této fázi můžete být zodpovědnější matkou pro dítě uvnitř bříška. Lidé kolem vás musí tleskat vaší síle a pozitivnímu úsilí, abyste viděli, že se stanete matkou. Zbavte se stresu a dýchejte, hezky a pomalu. Nezapomeňte však na spánek, dietu a chůzi.

8měsíční péče o těhotenství: Dieta a cvičení

Zde jsou dieta a cvičení po dobu 8 měsíců těhotenství.

Strava:

1. Vitamíny:

Tato živina ve vitaminech je důležitá v primární fázi těhotenství. Pravidelný příjem vitamínů pomáhá hlavně při zmírnění zvracení a nevolnosti. Pro zdravou výživu obsahující vitamíny jsou zrna, arašídové máslo a ořechy dobře náhradou přírodních zdrojů.

2. Žehlička:

Lékaři z první ruky podávají doplňky železa na samotném prvním setkání. Ale přírodní doplňky na vlastní pěst jsou vhodnější. Pomeranče, vejce, fazole, brokolice, brambory jsou dobrou potravinou z hlediska železa.

3. Ovoce:

Živiny se dobře nacházejí v ovoci. A ovoce se v časovém období těhotenství osvědčuje lepším způsobem. Jelikož je bohatý na tekutiny a hladinu vody, pomáhá vám udržovat hydrataci a vláknina v ovoci dělá vašemu střevu kondici.

4. Vlákno:

S vysokou nutriční hodnotou, jídlo bohaté na vlákninu, jako je avokádo, špenát, kokos a fazole, pomáhá vašemu tělu dobře se vypořádat se střevními problémy a udržuje váš trávicí systém během měsíců vyčištěný. Kromě toho mají tato jídla také bohatý obsah živin, které pomáhají v boji proti nemocem.

5. Zelenina:

Jíst neznamená jíst co nejvíce. Přejídání nezlepší vaše dítě, ale naopak mu uškodí. Přejídání může vést k nadýmání. Konzumace zeleniny místo toho pomáhá zachovat živiny.

Cvičení:

1. Dechové cvičení:

Lehněte si a spočítejte svůj dech, když každý z nich na 5 sekund podržíte. To pomáhá uklidnit hladinu stresu a pozvednout vaše zdraví a náladu.

2. Kegelovo cvičení:

Kegelovo cvičení pomáhá při relaxaci těla a pomáhá budovat sílu v pánevní oblasti. Během těhotenství se nejlépe osvědčilo kegelové cvičení.

3. Twisted Stretch:

Dobrým cvičením může být také zkroucení, lehněte si na bok a zkuste natáhnout ruku čelem ke stropu na opačné straně, než kterou jste položili. Udělejte to pětkrát s alternativními směry. To vám pomůže snížit svalové napětí a přinést úlevu bolavým zádům a pánvi. Protahování během těhotenství vám také poskytne flexibilitu a sílu v nohách.

4. Chůze:

Nejlepším cvičením je však chůze v běžném denním tréninku. Malá procházka učiní vaše tělo pružným, nálada bude skvělou změnou a vnější atmosférou vaší mysli.

5. Rozšíření břicha:

U tohoto cviku si sedněte a zkřížte nohy. Podpořte záda a břicho pomocí rukou pro úlevu od bolesti. Pravidelně cvičte vdechování nosem a rozšiřujte břicho. Udělejte to pětkrát.

Sex během těhotenství v 8. měsíci těhotenství:

Když je vaše dítě každou chvíli na cestě, sex není opravdu vaše nejlepší volba. Oddávat se také není příliš bezpečné. Jelikož budete mít výkyvy nálad, možná byste se chtěli věnovat sexuálním aktivitám, ale stále přemýšlejte o jiných věcech, které by odváděly vaši mysl, jako je nakupování pro vašeho drobečka nebo odpočinek, abyste se zbavili mysli..

Tipy, jak překonat stres během těhotenství v 8. měsíci:

 • Pravidelné cvičení a jóga vám pomáhají v pravidelných fázích improvizovat vaše nálady a bolesti těla.
 • Rozhodněte se, jak se bude vaše dítě jmenovat od tohoto měsíce, protože už je téměř načase.
 • Nakupujte své dítě včas, pokud znáte jeho pohlaví.
 • Vyčistěte vzduch se všemi kolem, aby vás neobtěžovalo nic nepodstatného.
 • Proveďte potřebné přípravy na dobu porodu a ujistěte se, že s potřebami na poslední chvíli překonáte potřeby v té době. To také znamená, že kde bude porod, doma nebo v nemocnici.

Pro a proti:

 • Vždy užívejte kyselinu listovou a vitamín D. Jsou nezbytné pro růst dítěte.
 • Zůstat aktivní je nesmírně důležité. Být v sedě není považováno za zdravé, ani pro dítě, ani pro vaše tělo.
 • Věnujte pozornost tomu, co jíte. Všechno, co jíte, bude mít ve vývoji dítěte obrovskou roli.
 • Pohyb vašeho dítěte je třeba sledovat. Sledujte to.

Nedělá:

 • Silně cvičte. Nestresujte se cvičením jako vzpírání. Pro vaše tělo to může být velmi obtížné.
 • Kouření, drogy a alkohol jsou v tuto chvíli největší nepřátelé. Mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte, a to nejen během porodu, ale po celý život. Pokud je vezmete, dopustíte se závažné chyby.
 • Kofein by měl být omezen. Vysoká hladina kofeinu ve vašem těle bude mít za následek nízkou porodní hmotnost dítěte.

Lékařské ošetření a kontrola:

Je třeba mít na paměti zdravotní problémy a kontroly, ale protože je to 8. měsíc, lze bezpečně předpokládat, že máte tyto triky připravené v rukávu. Pravidelné krevní testy dělají vaše tělesné prohlídky jasnými a ultrazvuk je v této fázi také božský. Několik léků, které byste měli mít u postele:

 • Pro pálení žáhy se můžete rozhodnout pro antacida a famotidin.
 • Pro bolesti a bolesti můžete jít na Acetaminophen. Vyhněte se Ibuprofenu a Naproxenu.
 •  Pro alergie můžete zvolit antihistaminika a Ioratidin. Vyhněte se pseudofedrinu a dekongestantům, jako je fenylefrin.
 • Pro kašel je dobré mít dextrometorfan a guaifenesin.
 • Pro zácpu je nejlepší volbou Metamucil a Colace. Vyhněte se laxativům a minerálním olejům.

Ultrazvuk 8 měsíců:

V osmém měsíci těhotenství si všimnete, že se boule pohybuje tak, aby držela krok se svíjením dítěte.

Opatření pro 8měsíční těhotenství:

Zde je několik opatření, která musíte dodržovat.

 • Udržujte se hydratovaní, i když to znamená více výletů do koupelny. Zkuste místo toho tekutý obsah ovoce, ale ujistěte se, že nikdy nebudete trpět dehydratací, protože to může poškodit vaše zdraví a tím i vaše malé děti.
 • Nyní jste v 8. měsíci těhotenství. Vaše dítě může být poškozeno škodlivými UV paprsky. Abyste se zbavili slunečních paprsků, ujistěte se, že jste zabaleni do slunečného výkřiku a deštníku s sebou.
 • Nechte své tělo odpočívat v pravidelných intervalech a večeři nechte před dvěma hodinami ulehnutí do postele.
 • Vyhněte se nezdravému jídlu a nezdravým ve vaší stravě, abyste zůstali v bezpečí a porodili zdravé novorozence.
 • Neužívejte žádné léky bez rady lékaře.
 • Prodyšné, pohodlné a volně padnoucí oblečení bude velmi dobrou volbou.
 • Snažte se maximálně neležet na zádech.

Spací pozice po dobu 8 měsíců Těhotná:

Nyní možná budete muset začít spát na boku. V tuto chvíli je velmi vhodné spát na levé straně, protože to zajistí, že dítě dostane dostatek výživy a vaše tělo dostane dostatečné množství krve.

8 měsíců těhotného plodu má za sebou dlouhou cestu. Spolu s 8měsíční těhotenskou péčí bude vaše tělo hodně spolupracovat a vaše dítě také vyjde jako velmi zdravé malé dítě. Je jen otázkou času, kdy se s problémy s těhotenstvím budete muset smířit. Jakmile tuto překážku překonáte, můžete vyrazit.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Jak bezpečné je cestovat v 8. měsíci těhotenství?

Odpověď: Ano. Nyní můžete cestovat. Musíte však učinit další opatření a cestovat se vším, co potřebujete mít s sebou.

Q2. Je v pořádku mít sex v 8. měsíci těhotenství?

Odpověď: Ano můžeš! Pokud jste praktikovali zdravou rutinu, nemusíte se bát sexu. Vaše dítě je chráněno ve své plodové vodě.

Q3. Kdy byste se měli poradit s lékařem?

Odpověď: Když pocítíte nevysvětlitelnou bolest, která se podobá vaší kontrakci, musíte se poradit s lékařem. Vážné obavy vyvolává také velké a silné krvácení. Zjistěte, co je v pořádku a co ne, abyste se každou chvíli neznepokojovali.

Q4. Mít dítě v 8. měsíci těhotenství je bezpečné nebo ne?

Odpověď: Pokud se vyskytnou nějaké problémy, může vaše tělo spustit poplach a rozbije se vám voda. To znamená, že vaše práce začala a že dítě musí být operováno. I když to nemusí být ideální situace, není to ani špatné. Vaše dítě bude mít dostatečnou bezpečnost a ochranu a bude věnována maximální péče tomu, aby bylo vaše dítě v bezpečí.

Těhotenství je život měnící zážitek a doufáme, že tento měsíc zvládnete stejně hladce jako posledních 7 měsíců.