Měsíce těhotná

3 měsíce těhotná: příznaky a růst dítěte

Nyní jste tři měsíce těhotné ženy. To znamená, že vstupujete do druhého trimestru. Co by to mohlo znamenat? To znamená, že vaše tělo projde řadou změn. Ve spojení s tím se dítě ve 3 měsících dočká také řady nových změn. To začíná od vývoje genitálií vašeho dítěte až po pigmentaci kůže. Mezi tím vším se často může svět těhotenství zdát trochu mlhavý.

3 měsíce těhotná

Obsah:

 • Na co myslet || Známky a příznaky || Vývoj dítěte ||
 • Dieta a cvičení || Dávejte si pozor || Co byste měli dělat & Neměli byste dělat ||
 • Bolest a zdravotní problémy || Jak překonat stres ||
 • Lékařské ošetření a kontrola || Tipy a opatření ||

Co si myslet o 3. měsíci těhotenství:

Třetí měsíc těhotenství vás probudí do výzev spojených s těhotenstvím. Jedním z takových je problém nutnosti častého močení. Poté následuje ranní nevolnost, kdy budete chtít spěchat a jen zvracet! Rovněž si všimnete vaginálního výtoku spolu se závratí a zvracením. Jste oficiálně v klubu pro těhotné!

Tento týden možná budete chtít zapracovat na plánu schůzky s lékařem a promluvit si o všech svých starostech. Nezapomeňte se ho zeptat na všechny pochybnosti, které máte, a vyslovte mnoho příznaků, kterým čelíte.

Příznaky a symptomy 3 měsíce těhotné:

3měsíční těhotný plod bude na matce vykazovat téměř vždy stejné příznaky. Zde jsou některé, které potřebujete vědět a které můžete zažít.

1. Baby Bump:

Tento měsíc jasně uvidíte, jak vám narůstá dětská boule a protahuje s ní stěny vaječníků a břicha. Ta boule bude malá a lidé z ní opravdu nic nevydělají. 3 měsíce těhotenského bříška je zatím téměř nic.

2. Nespavost a únava:

To jsou dvě věci běžné v celém období těhotenství. První a třetí trimestr jsou obzvláště obtížné, takže je pro vás mizerné. V důsledku špatného spánku nastupuje únava, takže vám zbývá málo nebo žádná energie na to, abyste seděli rovně.

3. Deprese:

Hlavním důvodem deprese jsou hormonální změny. Tělo nedokáže zvládnout extrémní hormonální změny a v důsledku toho stresuje tělo člověka. Nedostatek spánku, náhlé změny ve stravě jsou také vyvolány depresí.

4. Vypouštění:

Kvůli změnám v hormonech můžete zaznamenat vaginální výtok, který může být o něco vyšší než v prvních dvou měsících. Před touto kvasinkovou infekcí se musíte chránit nošením suchých kalhotek. Oblast také musí vyschnout. Vlhkost a působí jako katalyzátor růstu kvasinek.

3 měsíce vývoje těhotného dítěte:

Zde jsou některé významné změny v tomto měsíci.

Totožnost:

Dítě je nyní malý hrášek s vyvinutými nohama a rukama. V předchozím měsíci bylo možné stopu očních víček dokonale rozeznat, i když byly oči pevně zavřené. Dítě nyní váží jednu unci a měří 3 palce. Tato hmotnost se bude u jednotlivých dětí lišit.

Fyzické vlastnosti:

Oči dítěte se vyvíjejí pod měkkou obličejovou tkání. Jeho hlava se nyní pomalu stává úměrnou jeho tělu, jak jeho tělo prochází vývojem spolu s dokonalostí již přítomných tvarovaných rysů. Ušní boltce se začínají vyvíjet každým dnem. Pohlavní orgány se nyní vyvinuly do bodu, kdy lékař může rozlišovat mezi oběma pohlavími a říci vám, s jakým dětským jménem se spokojit.

Změny v těle dítěte:

Dětská játra se začnou vyvíjet a budou produkovat krvinky. Do konce měsíce se ledviny vyvíjejí, čímž vytlačují odpad z těla prostřednictvím matky. Srdce také začne bít.

Péče o kůži:

Dítě nyní na svém těle vytváří bílou voskovitou látku, která chrání jeho pokožku před vráskami a pokrčením. Malé chlupaté struktury zvané malátnosti ho brzy zakryjí, aby si chránil kůži. Dětská pokožka hlavy již začala produkovat keratin, který je důležitý pro růst vlasů. Do konce tohoto měsíce začne růst malý vlasový folikul.

Kosti:

Kosti se nyní začnou vyvíjet, ale zatím si možná nevšimnete žádného pohybu. Klouby a kosti se začnou vyvíjet a tvrdnout a ocasní kost zmizí v tomto měsíci. Z tohoto důvodu by měl být příjem produktů bohatých na vápník v tomto měsíci povinný. Mléčné výrobky, ovoce bohaté na vápník by měly být přijaty.

Ledviny:

Do konce měsíce se ledviny začnou vyvíjet a brzy bude dítě močit a vytlačovat odpad. Matka to vytlačí spolu s močí.

Spolu s dítětem podstoupí matka také spoustu změn.

Těhotenské aktivity ve 3. měsíci:

Každý měsíc je výzvou sám o sobě, ale abyste se vyhnuli všem dotazům ve své mysli a vyhnuli se stresu, stačí si vytvořit rozvrh pracovní doby, hodiny odpočinku, dietní plány a doktorské návštěvy. Bylo také rozhodnuto o přidržení pevné hodiny na spaní, protože pomůže udržet stres pryč a pomůže vašemu dítěti vyvíjet se uvnitř. Důležité je také cvičení a procházky, jóga a meditace, proto jim věnujte také čas.

Dieta a cvičení po dobu 3 měsíců těhotného plodu:

Strava:

1. Voda:

Voda je důležitá, protože je velkým zdrojem hydratace. Může být užíván přímo nebo také prostřednictvím doplňků, jako je ovoce bohaté na vodu. Pomáhá také při přibírání na váze nebo pomáhá udržovat váhu v těhotenství.

2. Zrna, ovoce a zelenina:

Váš lékař vás pravděpodobně zasáhl doplňky železa, ale stále můžete udělat s některými změnami stravy. Doporučuje se ovoce, jako jsou pomeranče, jablka, kokosová voda atd., Které jsou bohaté na železo. Zelenině, jako jsou brambory, brokolice, losos, ořechy atd. A dalším výrobkům jako arašídové máslo, vejce, fazole, zrna atd. Se doporučuje vyvážená strava bohatá na železo a vitamín B6.

3. Vlákno:

Ve vývojové fázi vaší dělohy a kojence uvnitř je nutné přijímat ovoce a zeleninu nebo stravu bohatou na vlákninu. Posílíte tím stěny dělohy a také pomůžete dítěti ve vývoji. V této fázi je upřednostňováno ovoce jako granátové jablko, pomeranče, ananas, jablka atd.

4. Vápník:

Třetí měsíc těhotenství je měsíc, ve kterém bude vaše dítě vyvíjet kosti a posilovat je. Za tímto účelem je vhodné přijmout stravu bohatou na vápník, jako jsou mléčné výrobky a banány atd. Tablety vápníku by měly být také užívány, pokud to vyžaduje lékařský předpis.

5. Maso:

Většina masa je bezpečná ke konzumaci během těhotenství, i když bílého libového masa by se mělo dopřát více. Je třeba se za každou cenu vyvarovat mořských plodů a vepřového masa, protože mohou být pro dítě smrtelné. Kuře a ryby na druhé straně mohou být dobrým zdrojem bílkovin, pokud jsou dobře uvařené.

Cvičení:

1. Cvičení na žaludek:

Lehněte si a protáhněte tělo při nádechu a zatáhněte za břicho. Nyní výdechem zatlačte žaludek zpět do první polohy. To by se mělo opakovat 5krát denně.

2. Cvičení nohou:

Posaďte se s nohama vpředu a položte ruce na kolenní klouby. Protáhněte jeden po druhém obě kolena a uveďte je do původní polohy. Udělejte to 5krát, abyste protáhli boky a nohy.

3. Cyklistické cvičení:

V tomto měsíci bude těžké přibrat na váze tuky také těžko zvládnout a omezit. To vytváří strie v oblasti bříška. Cyklistickým cvičením jej tedy lze omezit nebo zvládnout, ale je třeba sledovat, aby tělu neškodil.

Sex během těhotenství ve 3. měsíci těhotenství:

Sex v tomto období může být prospěšný pro oba partnery. Můžete být ve stresu, přizpůsobovat se novým požadavkům těla. Sex je jedna dobrá aktivita k uvolnění stresu.

Jakou péči je třeba věnovat 3. měsíci těhotenství?

Vzhledem k tomu, že se můžete setkat s řadou problémů, přemýšleli jste o tom, jakou péči vaše tělo potřebuje? Tady nějaké jsou.

 1. První a nejdůležitější věcí je vyvážená strava. Tomu se nic nevyrovná. Když jíte vyváženou stravu, je zde menší šance, že se budete cítit nudně a bez energie.
 2.  Pití dostatečného množství vody je nutností. Zůstaňte hydratovaní.
 3.  V tomto období omezte příjem ryb. Dvě nebo tři porce ryb jsou pouze doporučené dávkování.
 4. Prenatální vitamíny jsou nutností. Dítě potřebuje kyselinu listovou, která snižuje riziko vrozených vad. Počáteční těhotenství je pro matku klíčovým obdobím.
 5. Zařaďte do svého jídelníčku více ořechů a semínek. S dítětem ve 3. měsíci těhotenství byste si měli dávat pozor na příjem stravy. Zásobte se velkým příjmem vápníku.

Vaše tělo bude vykazovat mnoho změn, protože vaše 3 měsíce těhotenství příznaky. Můžete zaznamenat zvýšení vaginálního výtoku a někdy také závratě. Časté močení je další odnož. Uvidíte nárůst vašich energetických hladin. Vaše prsa se mohou nafouknout a některé ženy mohou začít vykazovat určité změny pigmentace. Na druhou stranu některé ženy vykazují těhotenskou záři!

Vaše dítě by naopak začalo rozvíjet své genitálie spolu s reflexy sání a polykání. Smyslový vývoj začíná. Váha dítěte v těhotenství 3 měsíce je asi 28 gramů nebo 1 unce.

Co byste měli dělat?

Protože jste v klíčovém období, zde je několik věcí, které byste měli a neměli byste dělat.

 1.  Cvičení je zásadní věc. Poraďte se se svým lékařem a navrhněte pro vás nejlepší cvičení.
 2.  Dostatečný přísun živin. Může mít formu ořechů, semen, zeleniny a ovoce.
 3.  Cítíte-li se uvolněně a udržujete se bez stresu, přispěje to ke zvýšení celkové zkušenosti s těhotenstvím.

Co byste neměli dělat?

 •  Drž se dál od ryb s vysokým obsahem rtuti. Patří sem žralok, makrela královská a tilefish. Držte se dále od uzených mořských ryb. Měkký sýr je velké ne-ne.
 • Nepřehánějte to s kofeinem. Omezte příjem kofeinu, jinak vám může vystřelit krevní tlak. Váš kofein není jen ve vašem čaji a kávě, ale také v čokoládových limonádách a někdy dokonce i v některých volně prodejných lécích.
 •  S tříměsíčním těhotným dítětem nezapomínejte na to, abyste se příliš motali ve vířivce. I když to může být relaxační, zvýšená teplota může také vést k určitým vrozeným vadám.

Bolest a zdravotní problémy:

Nejčastějším zdravotním problémem by byla alergie. Někteří lidé mají tendenci být v tuto dobu velmi citliví, což může vést ke zvýšeným alergickým reakcím. Závratě je dalším problémem, se kterým se můžete setkat spolu se zvýšeným nutkáním na močení.

Skenování těhotenství po dobu 3 měsíců:

Váha dítěte po 3 měsících těhotenství je asi dva palce dlouhá. Navzdory velikosti a hmotnosti se střeva dítěte začínají formovat. Skenování vám ukáže, že ruce a nohy rostou. Drobné prsty ještě nejsou dokonale tvarované. Tento měsíc se začnou vyvíjet vnější genitálie.

Pozice pro spaní dítěte:

Dítě je malé, a proto je přichyceno k děloze hlavičkou nahoru a nohama dolů.

Jak překonat stres během třetího měsíce těhotenství:

 •  Tento měsíc můžete být ve stresu z mnoha věcí. Celou dobu mluvte se svým lékařem, abyste měli emoce pod kontrolou. Před každou kontrolou by měl být uchováván záznam o dokumentech, aby se předešlo zbytečným potížím a dodatečnému stresu.
 • Vytvořte si podpůrnou skupinu, která vám dá vědět o svém vlastním stresu, abyste si mohli navzájem neustále pomáhat s tím, do čeho jdete.
 • Hodně odpočívejte a cvičte, kdykoli můžete, protože jóga a spánek jsou dvě věci, na které většina těhotných žen přísahá.
 •  Pokud je váš stres vážný, můžete uvažovat o vyhledání terapie. V opačném případě by však rozhovor s partnerem měl pomoci vyčistit vzduch.
 •  Když se blíží konec prvního trimestru, ohlédněte se za svou nezapomenutelnou cestou a za tím, jak daleko jste se dostali. To vám poskytne pozitivitu, tolik potřebnou k překonání stresu.

Lékařské ošetření a prohlídky ve 3. měsíci těhotenství:

Většina lékařských ošetření a prohlídek v této fázi by zahrnovala podrobnou zprávu o vašem zdraví a zdraví vašeho dítěte. Díky tomu pro vás budou věci snadné a srozumitelné a budete vědět, k čemu směřujete. Několik léků vhodných pro těhotné ženy je uvedeno níže:

1. Bolesti– Acetaminofen. Nenechte si dopřát Ibuprofen a Naproxen.

2. Alergie- Antihistaminika nebo náznak Ioratadinu. Zrušit používání pseudoefedrinu a dekongestantů, například fenylefrinu.

3. Kašel– Dextrometorfan.

4. Zácpa- Metamucil. Vyhněte se laxativům a minerálním olejům.

5. Pálení žáhy– Antacida.

Poloha spánku s 3měsíčním těhotným plodem je vždy na vaší levé straně. To zlepšuje celkový krevní oběh a je považováno za dobré i pro dítě.

Tipy a opatření:

 1. Zkuste dobře upravit své těžiště pomocí rostoucího dítěte. Vyhněte se nošení podpatků na procházkách.
 2. Dieta by měla být zdravá. Vyvarujte se všeho, co může způsobit kyselost nebo pálení žáhy, například nezdravé jídlo. Pít hodně vody.
 3.  Dopřejte si alespoň 10 hodin spánku. Většina nespavých matek porodí podváhu, jak je známo.
 4. Interakce s léky mohou být ve vaší situaci škodlivé. Před zahájením jakýchkoli léků se zeptejte svého lékaře.
 5.  Pokračujte v tom, co přijde. Jděte na nákup oblečení a do domu si dejte dětský důkaz.
 6.  V této fázi se vyhněte alkoholu. Není to dobré pro vývoj dítěte.
 7. Pokud jste kuřák, je nejlepší se tomu také vyhnout. Vyšší hladiny nikotinu v plicích nejsou pro dítě dobré. V tuto dobu se začíná vyvíjet placenta dítěte a jeho jídlo pochází od vás.
 8.  Pokud byste náhodou kočku pohladili, nezapomeňte se převléknout nebo si dobře umýt ruce. Nechcete pozvat infekci.

U 3 měsíců těhotného plodu je vždy nejlepší zajistit, abyste ze všeho dostali to nejlepší. Začněte dělat malé změny ve svém životním stylu a také si doplňte svůj jídelníček o správné živiny. Uvidíte, jak cokoli jíte, přispívá k růstu dítěte.