Měsíce těhotná

10. měsíc těhotenství – příznaky a vývoj plodu

Nyní vaše normální těhotenské dny již skončily a vy můžete svůj 10. měsíc těhotenství považovat za novou etapu- jako byste pracovali přesčas. Tento trimestr přinese spoustu příznaků a vývoje. Začali jste být vědomější a vaše dítě začalo vykazovat všechny příznaky interakce. Brzy uvidí světlo světa.

Na co tento měsíc myslet:

Všimnete si, že váš životní styl je nyní zdravější než dříve. Stejným způsobem můžete děťátku poděkovat. Také budete brzy přemýšlet o tom, jak se vašemu dítěti narodí a co s ním chcete dělat. Desátý měsíc těhotenství je pro vás nyní skvělým začátkem pro plánování dětské postýlky nebo prostoru, kde bude žít, nebo můžete také začít kupovat oblečení pro své dítě, pokud jste ho ještě nekoupili. To znamená, že jste již určili pohlaví svého dítěte a rozhodli jste se, jaké oblečení bude vaše dítě nosit.

Vývoj plodu u dítěte:

Ledviny:

V tomto měsíci se hladina plodové vody sníží, což znamená, že ledviny vašeho dítěte nyní začaly správně fungovat. Kortizol se nyní produkuje a celá situace postupuje celý měsíc a vy máte pocit, že je vaše břicho méně nafouklé.

Tělo:

V této fázi se v těle vašeho maličkého začaly vytvářet protilátky, které ho mají chránit před náchylnou nemocí. Možná jste si všimli, že vaše váha pomalu roste, a to se stává, protože tělo dítěte je nyní dostatečně silné. Vyrostly mu silné paže a svaly a jeho hlava začíná postupovat dolů do vaší pánevní oblasti. Protože však váš děložní hrdlo není dostatečně rozšířené, vyvolání kontrakce vyžaduje tento proces. Dětské kosti jsou vyvinuté, ale ne tak silné, aby zranily vaše vnitřní orgány, když vychází.

Péče o kůži:

Uplynul poslední měsíc a vaše dítě začalo s výrazným vývojem kosterní struktury. Jeho kůže se každým prchavým dnem začala plnit a měkká lanuga, která se shodou okolností nacházejí v jeho těle, byla nyní chráněna. Vlasy přítomné v jeho temeni nyní začaly získávat barvu, a to je také způsobeno pigmenty. Propadlá kůže, kterou kdysi měl, se nyní začala zlepšovat.

Pozice:

Vaše tělo může dovolit vašemu malému být v jakékoli poloze. Spíte bokem nebo nakloněni a dokonce i závěrem. Jde o to, že poloha porodu je známá pouze během posledního týdne těhotenství se blíží. Do té doby bude mít vaše dítě slavnostní čas ve vaku vaší dělohy.

Hmotnost:

Když vaše dítě plně vyrostlo do lidské struktury, když vyjde, ale stále roste i po 9 měsících. Bude vážit někde pod kilo, ale nejčastěji může mít kolem 900 gramů nebo tak něco. Ve scéně je pro něj ještě dlouhá cesta, ale vaše nepohodlí skončí tento poslední měsíc, když vyjde z vašeho lůna.

Dýchání:

Až do 9. měsíce jsme se soustředili na plíce vašeho malého a jejich vývoj. Ale teď, když se vaše dítě úplně vyvinulo, můžete očekávat, že zvládne normální dýchání pomocí nosních dírek. Otevírají se na ten malý čas, který mu zbývá na úpravu, než vyjde. Můžete očekávat méně kýchání, protože jeho dny dýchání ústy skončily.

Příznaky těhotenství v 10. měsíci a jak je překonat?

Nespavost:

V této fázi se budete unavovat stejně jako dříve a také budete mít problémy s usínáním. Noci se mohou zdát divné, protože budete bezesní, než budete trávit čas, budete zírat do stropu a starat se o životní problémy. Kromě toho vás neustálé nepohodlí a bolest nenechají o samotě a snaží se bojovat se správnou spánkovou polohou. K překonání těchto problémů se musíte postarat o své celkové zdraví a řídit se pokyny svých rodinných příslušníků, kteří v této situaci již byli. Vyhněte se úplně práškům na spaní.

Aktivity 10. měsíce:

Činnosti v tomto měsíci budou omezené, protože tam je břicho, díky kterému budete tvrdě pracovat, aniž byste se unavili. Kromě toho vám břicho poskytne šanci většinu času stráveného v umývárně a celou dobu močit. Budete očekávat, že vaše činnosti zahrnující hodně času v kuchyni hledají jídlo, aby se předešlo únavě. Tento měsíc jsou přidány další kontroly a další testy. Můžete se zapojit do svých oblíbených cvičení, pokud nejste unavení. Dopřejte si správný odpočinek a dietu, která je pro vaši situaci velmi důležitá a musíte ji udržovat.

Dieta a cvičení pro 10. měsíc:

Strava:

 • Protože vápník je zásadním produktem pro vývoj vašeho dítěte a váš vývoj. Je bohatým zdrojem veškerého zdravého vývoje těla, jako jsou zuby a kosti, a proto je to skutečně mega potravina, kterou lékaři doporučují od začátku. Všechny mléčné výrobky, jako jsou jogurty, sýry a smetana, jsou bohaté na vápník a jsou bezpečné ke konzumaci dvakrát týdně, ale ne více než to.
 • Ve fázi, váš 10. měsíc v těhotenské fázi, potřebujete v těle hodně hořčíku. Můžete se cítit divně, ale je za tím důvod, že hořčík pomáhá vašemu tělu vstřebávat potřebný vápník. Hořčík najdete v mandlích, bobulích a fazolích.
 • Jednou z nejdůležitějších živin, které je třeba zahrnout do vaší stravy, je kyselina listová. Kyselina listová pomáhá omezit vrozené vady vašeho dítěte.

Sex během těhotenství v 10. měsíci:

Zatímco intimita nemusí přesně odpovídat vašemu talíři se vším šíleným, co se děje, rozhovor s partnerem by pro vás v této situaci mohl udělat zázraky. Určitě to odvede vaši mysl ze všeho stresu, který vás alespoň na chvíli přivádí dolů, nic nefunguje lépe, že? Samozřejmě budete nejprve myslet na zdraví svého dítěte, ale není třeba si dělat starosti, protože vak je vždy přítomen, aby byl neustále chráněn. Nakonec by vám sex mohl vyvolat kontrakce, a když už máte zpoždění, mělo by to pro vás fungovat jako kouzlo, nebo ne??

Tipy, jak překonat stres během těhotenství:

 • Finanční problémy potřebují vaši pozornost hned, a je tu 10. měsíc, což znamená, že už máte zpoždění v žebříčcích a nyní by byl ten správný čas začít.
 • Musíte odpočívat, jak jen můžete, protože v této fázi se vaše hormony změní s vývojem dítěte. Ujistěte se, že stres neovlivní váš spánek.
 • Nenechte se ovládnout technologií. Ano, internet je zábavné místo pro online diskusi a hledání řešení pro každý problém; pamatujte však, že každé těhotenství je jiné a je s ním zacházeno stejně. Nenechte se vystresovat, jen proto, že je to váš 10. měsíc, který se mezi všemi nepohybuje.
 • Posaďte se s partnerem a začněte s vytvářením rodičovského plánu. Nyní je ten správný čas na všechny diskuse od rozhodnutí o jménu vašeho dítěte až po způsob, jakým chcete dítě doručit.
 • Pokud ještě nemáte dům, proveďte dětskou prohlídku, protože to pomůže vyřešit vaše obavy o bezpečnost vašeho dítěte po narození.

Lékařské ošetření a kontrola:

Zdravotní problémy a prohlídky je třeba mít vždy na paměti, ale protože je to váš 10. měsíc, lze bezpečně předpokládat, že jste je museli dodržovat. Krevní testy jsou běžné, které vám vše vyjasní, a během této doby se provádí příležitostný ultrazvuk. Testují se i spinální tekutiny a tekutiny HCG, aby se zjistily jakékoli abnormality plodu, vzhledem k tomu, že má zpoždění v porodu. Zde je několik léků, které byste měli mít u postele:

 1. Bolesti- acetaminofen. Vyhněte se Ibuprofenu a Naproxenu.
 2. Alergie- antihistaminika a ioratidin. Pokuste se vyhnout pseudofedrinu a dekongestantům, jako je fenylefrin.
 3. Kašel- dextrometorfan a guaifenesin.
 4. Zácpa- Metamucil a Colace. Vyhněte se laxativům a minerálním olejům.
 5. Pálení žáhy- antacida a famotidin.

Tipy a opatření:

 1. Vaše držení těla by mělo být již opraveno, protože i ta nejmenší chyba ve vašem těle může způsobit nerovnováhu, způsobíte pád a poškození dítěte.
 2. Spánek kratší než 10 hodin může ohrozit váhu vašeho dítěte a je poraženo s podváhou.
 3. Nyní budete kontrakce zažívat více než často. Naučte se rozpoznávat rozdíl mezi falešnými kontrakcemi, skutečnou a Braxton Hicks.
 4. Musíte se neustále hydratovat. Pokud vás tekutina nafoukne, zkuste ovoce s vysokým obsahem vody.
 5. Nechte svou lékařku vědět o každém neobvyklém příznaku, aby mohla analyzovat, jaká je vaše současná situace, protože nyní, když přijdete pozdě, a do 10. měsíce se to pro vás bude lišit.

Těhotenství v této fázi se časem zlepšuje. Nyní se připravujete čelit všem sladkým odpovědnostem a vážnosti situace. Přejeme vám hodně štěstí, stejně jako předchozí trimestry budete plynule pokračovat i s tímto. Je tu 10. měsíc a vy se stejně obáváte nových změn a toho, jak je budete řešit, ale nebojte se! Doba těhotenství činí matku mnohem zodpovědnější, silnější a uvidíte, jak vám vaše instinkty nikdy nedovolí zatemnit váš úsudek, takže jste stejně skvělá těhotná žena jako minulý měsíc. Stoupejte vysoko a dobře se vám daří v těhotenství!