Měsíce těhotná

1. měsíc těhotenství – příznaky a vývoj plodu

Po dlouhé noci tichých diskusí a dalšího dne plného rozjímání, konečně rodiče, se ti dva společně rozhodli, že konečně budou mít následníka svého trůnu. Pouhá myšlenka na přivedení nového života mezi nimi dvěma vyvolala spoustu pocitů. Zatímco v otci to vyvolalo smršť vzrušení a štěstí, matka už od svých přítelkyň slyšela příběhy o nadcházejících měsících a jejich strádání. Takže i když její vzrušení vrcholí, ve skrytých liniích její šťastné tváře lze vysledovat pár starostí a obav.

Čin byl brzy uveden do práce a matka se po několika dnech probudila s odporným pocitem, který ji pohltil, když běžela přes místnost do koupelny. Včerejší noc byla pro ni a její spánek neklidná, protože se těžko navzájem spojovali. Tento pocit nevolnosti brzy vystřídala šťastná tvář, když test ukázal její pozitivní výsledky. Šťastné objímání se brzy změnilo v nepokoje, jako každý den v týdnu, kdy se musela ráno po probdělé noci vyprázdnit.

Pak přišel přísný graf od doktora s dos a ne řádně seřazenými. S přísnými pravidly, která je třeba dodržovat, má matka nyní hrnec plný emocí až po okraj, kde každou chvíli přetéká s následkem deprese. Nyní si uvědomuje, že sobotní večer, kdy se scházejí s přítelkyněmi, již není pravděpodobnou možností. Ani malý slavnostní nápoj gratuluje její sestřenici při rodinné příležitosti.

Toto je prakticky první shrnutý měsíc, kdy kolem měsíce projde tornádo sladkých a hořkých okamžiků. Dítě však během těchto 30 až 31 dnů trochu roste a vyvíjí se. Co začíná vajíčkem a sloučením spermií, se pomalu mění v blastocystu, což je doslova čtyři nebo pět dní staré oplodněné vajíčko. Vejce se pak změní na embryo a s větším vývojem na plod, kdy se fáze formace mírně přesune do fáze vývoje. V prvním měsíci těhotenství zkontrolujte stav sebe a svého dítěte.

Co si o tomto měsíci myslet:

Toto je váš první měsíc těhotenství a ve vašem srdci a mysli vám proběhne spousta otázek, očekávání a vzrušení. Ale vše, co můžete v tomto měsíci udělat, je připravit si rozvrh toho, co budete jíst a čeho se vyvarovat. Měla by být uvedena všechna nezbytná opatření, o která je třeba se postarat, a získat vše, co byste v následujících měsících potřebovali, abyste se vyhnuli nadměrnému stresu a úzkosti.

Vývoj plodu dítěte

Příloha:

První měsíc se týká hlavně formování dítěte. Vejce cestuje vejcovody a setkává se s hlavními spermiemi. Blastocysta, která za svou přítomnost vděčí srážce spermatu do hlavičky vajíčka, nyní hledá a hledá vhodnou

místo v děloze a přichytí se na vhodnou děložní stěnu, tedy placentu. Jedná se o zásadní krok, protože bez připoutání bude další růst dítěte zakázán. Toto se nazývá implantace. V případě potratu se dítě nepřipojí k matce a krvácí.

Velikost a buňky vajec:

Velikost vajec je nyní asi 10 000krát větší, než tomu bylo na začátku měsíce. Placenta se konečně začala vyvíjet a vaše dítě se vyvíjí pomalu a stabilně. Jeho krvinky se nyní stávají prominentními a připravenými začít fungovat. Velikost těla je nyní asi jako zrnko rýže a roste rychleji než kdy dříve. Jak je popsáno dále, brzy se skutečné fáze formování dítěte dosáhne v polovině měsíce.

1. měsíc těhotenství

Formování dítěte:

V tuto chvíli není vaše maličkost nic většího než hrach plovoucí v plodové vodě střežené měkkým polštářem jako děložní stěna. Nyní je to však jen malý nádor jako skvrna ve zdi. Těsně po implantaci začíná dítě s procesem formování. Nyní to není miniaturní lidská verze, ale vágní zkreslený mimozemský tvar pokoušející se vytvořit tělo. Pupeční šňůra držící dítě a matku, která k nim sousedí, se nyní začíná rozvíjet. Tato šňůra pomocí placenty pomůže předávat živiny a kyslík z matky na dítě a předávat dětský odpad zpět matce.

Dětské trny:

Nyní, když předchozí týden ukázal dítěti, aby si našlo místo pro sebe, tento týden začne sledovat obrys své páteře a během chvilky bude vidět několik měkkých kostí, které se umísťují řádným způsobem podél trasování páteře.

Kůže a orgány:

V tomto okamžiku se vaše dítě podobá lordu Voldemortovi s nabroušenou hlavou, zasunutým nosem a odbarvenou kůží. To je celý proces formování, který s přibývajícími měsíci

vyroste k dokonalosti.

Složité záležitosti:

Srdce vašeho dítěte začalo bít v polovině tohoto měsíce, pravděpodobně od 25. dne po početí. To vám bude objasněno pomocí ultrazvukových obrázků a zařízení pro detekci rytmu, jako je Doppler.

Příznaky 1. měsíce a jak překonat

Změny v růstu prsou a chuti k jídlu jsou prvními příznaky a příznaky jednoho měsíce těhotenství. Existují také další forma příznaků spolu se dvěma změnami, které vám pomohou poskytnout příznaky těhotenství.

Vtipné pocity:

Po celou dobu vás často doprovází vtipný pocit. Chuť měkkého kovu a kyselosti vám nyní zaplní zadní část krku. Může to být kvůli zvracení nebo kvůli tomu, že vaše hormony nyní produkují nadbytek. Tento zábavný pocit přetrvává i ve vašem těle, protože se během dne cítíte unavení a ospalí a celou noc neklidní. Možná se budete snažit překonat situaci, do které jste se dostali, ale lék na ni je tak snadný, jak se zdá. Zkuste dietu, která zahrnuje všechny chutě, které chcete, aby vyhovovaly vašemu trávicímu systému. Pro změnu můžete také pro změnu připravit směs dvou nebo více chutí najednou.

Růst chuti k jídlu:

Pomalu budete pociťovat potřebu ukojit svůj hlad s přibývajícím časem. Dítě přicházející na tento svět nyní sdílí vaše jídlo, takže nyní cítíte povinnost jíst stále více. Často se v intervalech cítíte, jak slídíte v kuchyni a hledáte něco k zakousnutí. K obědu a večeři je nyní o něco větší množství jídla, než tomu bylo dříve. To je však zjevně normální a zdravé. Ujistěte se, že nebudete mít těžké diety pokaždé, když pocítíte hlad. Místo toho zkuste dát si malé množství svačiny, salátu, džusů, ovoce atd., Protože vám to pomůže uspokojit hlad a dát vašemu dítěti vhodný prostor k rozvoji ve vašem lůně. Také těžká jídla budou v tuto chvíli lehce stravitelná, což povede k několika problémům.

Baby Bump:

Ještě nezničte mateřské oblečení, protože je to jen začátek malého nadýmání téměř připomínající pivní střevo. Vaše bříško nyní vypadá, jako byste právě měli vydatné jídlo, jediný rozdíl, toto nadýmání nikdy neklesá jako jindy. Břicho nelze nijak zmenšit, ale můžete se pokusit takové nadýmavé břicho skrýt nákupem mateřství. Kupte si volné oblečení, které poskytne vašemu bříšku dostatek prostoru k ukrytí a také neovlivní váš dech. Pokud chcete před ostatními skrýt vzrušující novinky, můžete v lichých časech chodit do nákupních center, abyste si mohli užít nakupování a skrýt rostoucí bříško.

Extrémní únava:

Možná nejste připraveni na okamžitou změnu struktury vašeho těla, ale je třeba to zvážit, a proto byste měli změnit některé činnosti, které ve svém každodenním životě provádíte. Tento měsíc můžete čelit velké nevolnosti a bude to nové a náhlé, což pro vás bude ještě horší. Pokaždé vám bude vaše postel volat kvůli vaší fyzické a duševní únavě. I malé úkoly vás unaví. Za tímto účelem můžete svůj úkol rozdělit na malé části a dopřát svému tělu i mysli odpočinek. Vedení od rodiny a přátel, kteří prošli takovou situací, hraje v takových problémech důležitou roli. Možná budete muset také opustit některou ze svých oblíbených prací, jako je hlídání členů rodiny a jejich potřeby, protože v tomto případě budete potřebovat zvláštní péči a rozmazlování čas na nadcházející měsíce.

Změny v prsou:

Jedná se o jednu z nejběžnějších změn, nad kterou jednoduše nemůžete zavřít oči. Podobně jako únava a nevolnost se i tato u každé ženy liší; změně však nelze uniknout. Příznaky mohou zahrnovat bolest v prsu a nějakou bolest, která ji doprovází. Hlavní obvykle vypadá jako ten, který podstupujete těsně před tím, než začne váš menstruační cyklus v měsíci. Některé další změny jsou ztmavnutí dvorce, což lze zaznamenat spolu s výraznými hrbolky na bocích dvorce. Tenhle nemá být poražen, protože je to jen dočasné. Objeví se také žíly vašich prsou, což je další normální změna struktury vašeho těla. V případě, že se chcete zbavit takového otoku a dalších běžných příznaků, můžete zkusit použít ledové sáčky nebo chladicí vaky, které by vám pomohly snížit bolest. Pití velkého množství vody v pravidelných intervalech vám také do značné míry pomůže. V takových časových obdobích mohou dámy také vyzkoušet nošení volné podprsenky, která pomáhá prsním tkáním uvolnit se a poskytnout jim dostatek vzduchu pro bolestivost..

Aktivity v 1. měsíci těhotenství:

Ještě nejste schopni omezit své aktivity na měsíc, ale můžete do určité míry omezit své pracovní vytížení tím, že si poskytnete nějaký osvěžující čas, jako jsou večerní procházky, vaření vašich oblíbených jídel, ovoce nebo džusy atd. Rozhovor s přáteli a rodina je další aktivita, která povede vaše duševní zdraví k lepšímu pokroku

Dieta a cvičení v 1. měsíci těhotenství:

Strava:

1. Potraviny bohaté na foláty:

Musíte dostávat doplňky železa doporučené vaším gynekologem, ale ve své stravě můžete také vyzkoušet několik druhů ovoce nebo zeleniny bohaté na železo, jako jsou pomeranče, brokolice, vejce, fazole, brambory atd..

2. Vitamín B6:

Pokud máte v první fázi těhotenství potíže s nevolností a zvracením, je velmi důležité, abyste do své počáteční fáze zahrnovali vitamín B6. Užijte si místo toho tablety, zrna, arašídové máslo, ořechy, losos atd., Které jsou bohaté na vitamín B6.

3. Ovoce:

Ovoce hraje důležitou roli ve stravě těhotných žen. Mít ovoce, které obsahuje vodu, je v této fázi většinou preferováno, protože udržuje vaše tělo hydratované. Obsahují také vlákna, která jsou v počáteční fázi těhotenství důležitá pro vývoj dělohy a okolí.

4. Mléčné výrobky:

Mléko je především doporučovanou přísadou, kterou je třeba užívat, což lékař velmi doporučuje. Je bohatá na živiny, kyseliny, vápník atd. V případě, že mléko není vhodné pro trávení ženy, lze mléčné výrobky jako jogurt, sýr, paneer atd. Konzumovat dvakrát týdně.

5. Maso:

V těhotenství jsou některá masa bezpečná, pokud jsou konzumována v omezeném množství. Bílé libové maso, kuře a ryby lze konzumovat bezpečně, protože obsahují bílkoviny, ale před zařazením do jídla by měly být dobře uvařené. Na druhou stranu konzumace vepřového nebo mořského jídla může poškodit vaše dítě, a proto se nedoporučuje.

Cvičení:

1. Protažení nohou:

Roztáhněte nohy a založte pravou nohu, aby se prsty pravé nohy dotkly levé ruky. Přibližte nohu k druhé, nadechněte se a zatlačte ji zpět do původní natažené polohy, vydechněte. Nyní proveďte to samé s druhou nohou 5krát.

2. Protahování motýlů:

Sklopte kolena tak, aby se vaše nohy dostaly do vzájemného kontaktu. Protáhněte paty směrem k tělu a uvolněte svaly stehen. Zatlačte a položte ruce na klouby kolen.

3. Stretch podlahy:

Lehněte si na podlahu a otočte se na jednu stranu. Natáhněte ruku shora na opačnou stranu, než je ta vaše. Nyní položte ruku a otočte druhou stranu, abyste opakovali s druhou rukou. Pokračujte ve cvičení 5krát.

4. Plavání:

V prvním měsíci těhotenství může okamžité přibývání na váze způsobit strie na vašem těle, zejména v oblasti bříška. Z tohoto důvodu může být plavání nejlepším cvičením ke snížení jejich hmotnosti a udržení váhy.

5. Večerní procházky:

Po celé těhotenství může být chůze nejlepším cvičením. Cvičení vás osvěží od těhotenských problémů a také vám pomůže zůstat aktivní po celý den. Ranní procházky vám také dodají čerstvý kyslík, což prospěje vašemu zdraví, zatímco večerní procházka bude prospěšná pro váš trávicí systém.

Sex během těhotenství:

Je naprosto bezpečné si tento měsíc dopřát milování, protože plodový vak a tekutiny vaše dítě dobře tlumí. I když orgasmy mohou vést ke kontrakcím, ale vašemu plodu nepřijde žádná újma.

Tipy, jak překonat stres během prvního měsíce těhotenství:

 1. Vytvořte si plán, který vám celý měsíc pomůže. Diskutujte o tom, jak chcete všem sdělit novinky, jaké změny chcete ve svém a partnerském životě přinést. Nechte celou myšlenku vašeho těhotenství nastavit v prvním týdnu.
 2. Kontroly by měly být označeny kalendářem, aby se předešlo stresu na poslední chvíli. Naplánujte si vše, co potřebujete, včetně dietních zpráv a lékařských dokumentů.
 3. Týdenní výlety s mámami by měly být chytrým krokem, který vám pomůže překonat úzkost ve společnosti.
 4. V těhotenství vám do značné míry pomůže cvičení, jóga a meditace. Udržuje nejen vaši mysl a zdraví osvěžující, ale také vám pomáhá při problémech s dýcháním.
 5. Vyjasněte si s partnerem věci před plánováním dítěte, protože to od začátku vyčistí vzduch a vyřeší spoustu stresujících témat.

Lékařské ošetření a prohlídky v 1. měsíci těhotenství:

Nechte se informovat u lékaře a ujistěte se, že projdete všemi termíny pravidelných kontrol. To vás povede až do konce a také vám usnadní cestu do dalších měsíců. Ujistěte se, že dostanete léky od lékaře na malé problémy, jako je nevolnost, zvracení, bolest hlavy, bolest atd., Protože bez jejich lékařského předpisu vám léky mohou ublížit. Některé léky, které vám pomohou vyléčit několik příznaků, jsou uvedeny níže.

 • Pro bolestivost můžete mít acetaminofen, protože je mírný. Nepoužívejte ibuprofen, Naproxen atd.
 • Pro alergie použijte antihistaminika nebo Ioratidin. Vyhněte se používání pseudofedrinu, fenylefrinu atd.
 • Po kašli zkuste Dextromethorphan
 • Metamucil se užívá při zácpě a použití minerálního oleje kf by se mělo zanedbávat.
 • V případě pálení žáhy užívejte Antacida.

Tipy a opatření:

 • Vyvarujte se příjmu vína, sacharidů a dalších nezdravých potravin ve vaší dietní tabulce, které jsou pro vás v tomto období nezdravé.
 • Přestaňte kouřit úplně tím, že zpomalíte počet, protože to může poškodit vaše dítě a vést k abstinenčním příznakům, pokud se náhle vyhnat.
 • Ujistěte se, že užíváte léky včas podle předpisu, abyste se vyhnuli škodlivým interakcím.
 • Pijte více vody a spěte více než obvykle, aby vaše tělo mělo odpočinek, který potřebuje.
 • Zkuste spát na zádech od samého začátku, abyste si na to zvykli dalších pár měsíců.

Těhotenství je jako květina, která časem krásně roste. Pupen je vždy tvrdý a mystifikující, ale s pomalým kvetením se cesta nezdá tak špatná. Časem matka přijme svou současnou situaci, její odpovědné postavení, kde je cestou k novému životu, který se na této zemi představuje. V dalších událostech se usadila a zvykla si na změny, které ji obklopovaly.