Měsíce těhotná

Měsíce těhotná

10. měsíc těhotenství – příznaky a vývoj plodu

Nyní vaše normální těhotenské dny již skončily a vy můžete svůj 10. měsíc těhotenství považovat za novou etapu- jako byste pracovali přesčas. Tento trimestr přinese spoustu příznaků a vývoje. Začali jste být vědomější a vaše dítě začalo vykazovat všechny příznaky interakce. Brzy uvidí světlo světa.

Na co tento měsíc myslet:

Všimnete si, že váš životní styl je nyní zdravější než dříve. Stejným způsobem můžete děťátku poděkovat. Také budete brzy přemýšlet o tom, jak se vašemu dítěti narodí a co s ním chcete dělat. Desátý měsíc těhotenství je pro vás nyní skvělým začátkem pro plánování dětské postýlky nebo prostoru, kde bude žít, nebo můžete také začít kupovat oblečení pro své dítě, pokud jste ho ještě nekoupili. To znamená, že jste již určili pohlaví svého dítěte a rozhodli jste se, jaké oblečení bude vaše dítě nosit.

Vývoj plodu u dítěte:

Ledviny:

V tomto měsíci se hladina plodové vody sníží, což znamená, že ledviny vašeho dítěte nyní začaly správně fungovat. Kortizol se nyní produkuje a celá situace postupuje celý měsíc a vy máte pocit, že je vaše břicho méně nafouklé.

Tělo:

V této fázi se v těle vašeho maličkého začaly vytvářet protilátky, které ho mají chránit před náchylnou nemocí. Možná jste si všimli, že vaše váha pomalu roste, a to se stává, protože tělo dítěte je nyní dostatečně silné. Vyrostly mu silné paže a svaly a jeho hlava začíná postupovat dolů do vaší pánevní oblasti. Protože však váš děložní hrdlo není dostatečně rozšířené, vyvolání kontrakce vyžaduje tento proces. Dětské kosti jsou vyvinuté, ale ne tak silné, aby zranily vaše vnitřní orgány, když vychází.

Péče o kůži:

Uplynul poslední měsíc a vaše dítě začalo s výrazným vývojem kosterní struktury. Jeho kůže se každým prchavým dnem začala plnit a měkká lanuga, která se shodou okolností nacházejí v jeho těle, byla nyní chráněna. Vlasy přítomné v jeho temeni nyní začaly získávat barvu, a to je také způsobeno pigmenty. Propadlá kůže, kterou kdysi měl, se nyní začala zlepšovat.

Pozice:

Vaše tělo může dovolit vašemu malému být v jakékoli poloze. Spíte bokem nebo nakloněni a dokonce i závěrem. Jde o to, že poloha porodu je známá pouze během posledního týdne těhotenství se blíží. Do té doby bude mít vaše dítě slavnostní čas ve vaku vaší dělohy.

Hmotnost:

Když vaše dítě plně vyrostlo do lidské struktury, když vyjde, ale stále roste i po 9 měsících. Bude vážit někde pod kilo, ale nejčastěji může mít kolem 900 gramů nebo tak něco. Ve scéně je pro něj ještě dlouhá cesta, ale vaše nepohodlí skončí tento poslední měsíc, když vyjde z vašeho lůna.

Dýchání:

Až do 9. měsíce jsme se soustředili na plíce vašeho malého a jejich vývoj. Ale teď, když se vaše dítě úplně vyvinulo, můžete očekávat, že zvládne normální dýchání pomocí nosních dírek. Otevírají se na ten malý čas, který mu zbývá na úpravu, než vyjde. Můžete očekávat méně kýchání, protože jeho dny dýchání ústy skončily.

Příznaky těhotenství v 10. měsíci a jak je překonat?

Nespavost:

V této fázi se budete unavovat stejně jako dříve a také budete mít problémy s usínáním. Noci se mohou zdát divné, protože budete bezesní, než budete trávit čas, budete zírat do stropu a starat se o životní problémy. Kromě toho vás neustálé nepohodlí a bolest nenechají o samotě a snaží se bojovat se správnou spánkovou polohou. K překonání těchto problémů se musíte postarat o své celkové zdraví a řídit se pokyny svých rodinných příslušníků, kteří v této situaci již byli. Vyhněte se úplně práškům na spaní.

Aktivity 10. měsíce:

Činnosti v tomto měsíci budou omezené, protože tam je břicho, díky kterému budete tvrdě pracovat, aniž byste se unavili. Kromě toho vám břicho poskytne šanci většinu času stráveného v umývárně a celou dobu močit. Budete očekávat, že vaše činnosti zahrnující hodně času v kuchyni hledají jídlo, aby se předešlo únavě. Tento měsíc jsou přidány další kontroly a další testy. Můžete se zapojit do svých oblíbených cvičení, pokud nejste unavení. Dopřejte si správný odpočinek a dietu, která je pro vaši situaci velmi důležitá a musíte ji udržovat.

Dieta a cvičení pro 10. měsíc:

Strava:

 • Protože vápník je zásadním produktem pro vývoj vašeho dítěte a váš vývoj. Je bohatým zdrojem veškerého zdravého vývoje těla, jako jsou zuby a kosti, a proto je to skutečně mega potravina, kterou lékaři doporučují od začátku. Všechny mléčné výrobky, jako jsou jogurty, sýry a smetana, jsou bohaté na vápník a jsou bezpečné ke konzumaci dvakrát týdně, ale ne více než to.
 • Ve fázi, váš 10. měsíc v těhotenské fázi, potřebujete v těle hodně hořčíku. Můžete se cítit divně, ale je za tím důvod, že hořčík pomáhá vašemu tělu vstřebávat potřebný vápník. Hořčík najdete v mandlích, bobulích a fazolích.
 • Jednou z nejdůležitějších živin, které je třeba zahrnout do vaší stravy, je kyselina listová. Kyselina listová pomáhá omezit vrozené vady vašeho dítěte.

Sex během těhotenství v 10. měsíci:

Zatímco intimita nemusí přesně odpovídat vašemu talíři se vším šíleným, co se děje, rozhovor s partnerem by pro vás v této situaci mohl udělat zázraky. Určitě to odvede vaši mysl ze všeho stresu, který vás alespoň na chvíli přivádí dolů, nic nefunguje lépe, že? Samozřejmě budete nejprve myslet na zdraví svého dítěte, ale není třeba si dělat starosti, protože vak je vždy přítomen, aby byl neustále chráněn. Nakonec by vám sex mohl vyvolat kontrakce, a když už máte zpoždění, mělo by to pro vás fungovat jako kouzlo, nebo ne??

Tipy, jak překonat stres během těhotenství:

 • Finanční problémy potřebují vaši pozornost hned, a je tu 10. měsíc, což znamená, že už máte zpoždění v žebříčcích a nyní by byl ten správný čas začít.
 • Musíte odpočívat, jak jen můžete, protože v této fázi se vaše hormony změní s vývojem dítěte. Ujistěte se, že stres neovlivní váš spánek.
 • Nenechte se ovládnout technologií. Ano, internet je zábavné místo pro online diskusi a hledání řešení pro každý problém; pamatujte však, že každé těhotenství je jiné a je s ním zacházeno stejně. Nenechte se vystresovat, jen proto, že je to váš 10. měsíc, který se mezi všemi nepohybuje.
 • Posaďte se s partnerem a začněte s vytvářením rodičovského plánu. Nyní je ten správný čas na všechny diskuse od rozhodnutí o jménu vašeho dítěte až po způsob, jakým chcete dítě doručit.
 • Pokud ještě nemáte dům, proveďte dětskou prohlídku, protože to pomůže vyřešit vaše obavy o bezpečnost vašeho dítěte po narození.

Lékařské ošetření a kontrola:

Zdravotní problémy a prohlídky je třeba mít vždy na paměti, ale protože je to váš 10. měsíc, lze bezpečně předpokládat, že jste je museli dodržovat. Krevní testy jsou běžné, které vám vše vyjasní, a během této doby se provádí příležitostný ultrazvuk. Testují se i spinální tekutiny a tekutiny HCG, aby se zjistily jakékoli abnormality plodu, vzhledem k tomu, že má zpoždění v porodu. Zde je několik léků, které byste měli mít u postele:

 1. Bolesti- acetaminofen. Vyhněte se Ibuprofenu a Naproxenu.
 2. Alergie- antihistaminika a ioratidin. Pokuste se vyhnout pseudofedrinu a dekongestantům, jako je fenylefrin.
 3. Kašel- dextrometorfan a guaifenesin.
 4. Zácpa- Metamucil a Colace. Vyhněte se laxativům a minerálním olejům.
 5. Pálení žáhy- antacida a famotidin.

Tipy a opatření:

 1. Vaše držení těla by mělo být již opraveno, protože i ta nejmenší chyba ve vašem těle může způsobit nerovnováhu, způsobíte pád a poškození dítěte.
 2. Spánek kratší než 10 hodin může ohrozit váhu vašeho dítěte a je poraženo s podváhou.
 3. Nyní budete kontrakce zažívat více než často. Naučte se rozpoznávat rozdíl mezi falešnými kontrakcemi, skutečnou a Braxton Hicks.
 4. Musíte se neustále hydratovat. Pokud vás tekutina nafoukne, zkuste ovoce s vysokým obsahem vody.
 5. Nechte svou lékařku vědět o každém neobvyklém příznaku, aby mohla analyzovat, jaká je vaše současná situace, protože nyní, když přijdete pozdě, a do 10. měsíce se to pro vás bude lišit.

Těhotenství v této fázi se časem zlepšuje. Nyní se připravujete čelit všem sladkým odpovědnostem a vážnosti situace. Přejeme vám hodně štěstí, stejně jako předchozí trimestry budete plynule pokračovat i s tímto. Je tu 10. měsíc a vy se stejně obáváte nových změn a toho, jak je budete řešit, ale nebojte se! Doba těhotenství činí matku mnohem zodpovědnější, silnější a uvidíte, jak vám vaše instinkty nikdy nedovolí zatemnit váš úsudek, takže jste stejně skvělá těhotná žena jako minulý měsíc. Stoupejte vysoko a dobře se vám daří v těhotenství!

Read more
Měsíce těhotná

2. měsíc těhotenství – příznaky a vývoj plodu

Přechod do druhého měsíce, poprvé těhotné matky, právě teď je sladký obchod smíchaný s hořkými a kyselými emocemi. První měsíc byl hektický a krutý, jak přiznává. Zatímco se rozhodovala o příchodu nového života, cítila, že je připravena a připravena na nadcházející soubor událostí, stejně jako každá matka. Pro zkušené matky je to vždy vzrušující cesta, protože do té doby znají vlákna, která tvoří těhotenství. Oni si tím vším prošli, všechno dokázali a teď sebrali dost odvahy, aby to zvládli sami.

2. měsíc těhotenství

Nyní, pro mladé matky, které právě vstupují do mateřství, to může být tichá a náročná cesta, i když má své sladké chvilky. S měkkými okvětními lístky a trnitými stonky je to teď skoro jako záhon růží. Získáte to nejlepší z obou. Pokud byl první týden o bezesných nocích a nevolnosti, druhý týden bude o příšerné chuti k jídlu. Uvědomění si těchto změn přinese určité množství změn ve vašem každodenním životě, což matku občas deprimuje. To lze rychle napravit tím, že jí předložíte požadované jídlo a v tu chvíli přejde z deprese do extáze. Přímo uprostřed noci by mohla cítit strach jít v tomto procesu dále. Psychologická logika ji nyní varuje, aby byla opatrná. Teď si dělá větší starosti.

Vědět vše, co můžete, o druhém měsíci těhotenství, jak se k němu blížíte, abyste se mohli včas vyhnout nezvaným situacím a užít si šťastné nadcházející mateřství.

2 měsíce těhotenství:

Tento článek vás seznámí s informacemi o 2. měsíci těhotenství, vývoji plodu, hlavních 2měsíčních těhotenských příznacích, opatřeních a dalších relativních fázích.

Co si myslíte o 2měsíčním těhotenství:

Naštěstí nejistoty jsou hotové během prvního měsíce a do druhého měsíce, kdy se promění v jinou ženu, nyní přijímá změny, s nimiž šla. Nyní zná své chyby a podle toho se mění. Nyní má širokou škálu myšlenek podle zkušeností a slyšení, které uplatňuje ve své každodenní rutině, a druhý měsíc tak rychle plyne.

Vývoj plodu dítěte během 2měsíčního těhotenství:

První měsíc se dítě přeměnilo z mimozemského tvaru na lidskou strukturu, přestože při posledním vidění na ultrazvuku nebylo nic výrazného kromě slabého tlukotu srdce. Blastocysta vytvořila embryo a pomalu se změnila v plod. Nicméně do prvního měsíce je dítě stále v nepříjemné situaci bez rozumu a vlastní práce. Sdílí malou část jeho matky a šťastně roste do silné. Nyní ve druhém měsíci ultrazvuk odhalí některé další události.

Nová fáze:

Toto je fáze, kdy váš malý postupuje z embrya do nakonec plodu, což je miniaturní verze lidské bytosti. I přes to, že stavba stále prochází konstrukcí a vývojem. Nyní se vyvinul ze svých aspektů velikosti hrášku, ale stále je dostatečně malý, aby byl považován za unci. Její vnitřní orgány právě procházejí vývojem. Jeho malé části a fragmenty zahájily proces formování a postupně se rozrůstají, aby mladému dali definitivní správný tvar.

Oční víčka:

Přibližně v tuto dobu začne obličejová funkce vašeho dítěte růst a vyvíjet se. To, co kdysi vypadalo jako skvrna kůže a nic teď, začalo dostávat správnou podobu. Zmáčknutý v hlavě se teď začíná rýsovat. Tentokrát si všimnete hlavy vašeho dítěte abnormálně větší než zbytek části těla. Tvorba očí probíhá vnitřně. Optické nervy rostou a spojují se. Ale vnější rysy lze vidět pouze ve formě zavřených víček, aniž by se dosud vytvořil jakýkoli otvor.

Složité záležitosti:

Dítě má nyní znovu vytvořenou hlavu, která je údajně větší než zbytek jeho těla. Je to jen proto, že hlava obsahuje mozkové akce, které se nyní formují a rostou v ustáleném prostoru. Mozek se formuje a pracuje, zatímco ostatní části těla pod ním sledují sekvenční impulsy a vidí se na správná místa. S vytvořením měkké malé páteře se mozek nyní spojí s páteřní hlavou.

Pohlaví:

I když je v tuto chvíli těžké poznat, jak se rodí vaše genitálie. Snad během několika týdnů, doufejme, že příští měsíc budete vědět, koho celou dobu ukrýváte. pokud je to chlapeček, jeho varlata se začnou tvořit v horní části břicha a pokud je to dívka, její pochva se nyní pomalu dostává do formy. V tuto chvíli to však není snadné určit.

Práce jater:

Zhruba v tuto dobu játra dítěte plně fungují a začínají produkovat červené krvinky nebo červené krvinky, které tělo potřebuje. obvykle je to kostní dřeň u nás dospělých, kdo přebírá odpovědnost, jakmile dítě překročí třetí trimestr. Ale do té doby játra nahradí a nadále produkují červené krvinky.

Části těla:

V této fázi je v polovině měsíce ve vašem malém dítěti velký růst. Jeho paže a nohy získávají svůj tvar a vytvářejí se segmenty, aby se prsty pomalu vyvíjely a prsty na nohou také. Nyní se srdce pomalu rozděluje také do vnitřních komor. Zatímco se to všechno děje, nos a obličej jsou stále výraznější. Trávicí systém se vyvíjí nejrychleji a břicho spolu se střevy a slinivkou břišní se začínají formovat, pomalu a stabilně, krok za krokem.

Příznaky 2. měsíce těhotenství a jak překonat:

S dítětem může matka cítit, jak prochází také změnami.

Tělesné změny:

Když je dětská boule nyní o něco výraznější než dříve, je to pravděpodobně doba, kdy byste se měli začít zásobovat těhotenským oblečením. Matky nyní v této fázi mohou cítit podivnou něhu ve svých prsou, jak se zvětšuje a pak klesá. Totéž se stane se zadkem, kde můžete cítit, jak se váš zadek trochu zvětšuje spolu s růstem v pánevní oblasti a pasu. Nebojte se, protože je to jeden z příznaků těhotenství a jakmile skončí, vaše tělo se vrátí do původního stavu. Nejlepší způsob, jak překonat povislá prsa a strie, je nosit neustále volnou podprsenku a masírovat oblast břicha silným olejem, kdykoli je to možné. Zvláště je známo, že doplňky olivového oleje a vitaminu E zabraňují dalšímu protahování pokožky a poskytují dlouhodobou nápravu.

Časté věci:

V tuto chvíli je jedním z nejčastějších příznaků cítit v častých intervalech tlak močení v celé své kráse. Je načase, abyste běželi na přestávky v koupelně více než obvykle. Totéž ovlivňuje vaši chuť k jídlu, protože se často ocitáte v lednici a hledáte malé občerstvení hned po brunchi a před obědem. Tak to chodí a je to úplně normální. Neboj se. Jednou z myšlenek, jak takovou situaci zvládnout, je omezit příjem tekutin. V určitých intervalech můžete mít vodu, ale důrazně se doporučuje, abyste měli vodu obsahující ovoce a polévky, které vás udrží hydratované. Takový příjem vodních doplňků vám poskytne minerály nebo jiné živiny a také by omezil vaše návštěvy toalety.

Křečové žíly:

V této fázi dochází ke zvýšení objemu krve a také ke zvýšení hladiny hormonů. To může často vést k otoku žil, čímž je jejich modravě červená barva výraznější. Toto je obecná definice křečových žil. Obvykle nejsou bolestivé a většinou genetické. Křečové žíly trvají dlouho a po každém těhotenství se zhoršují. Navzdory jejich podobným příznakům si pavoučí žíly a křečové žíly nenechejte splést. Neexistuje trvalé řešení, jak křečové žíly překonat, nicméně vyhnout se dlouhému sezení ve stejné poloze nebo dlouhému vstávání by mělo hodně pomoci. Lehké cvičení by mělo být také správnou cestou. Kompresní ponožky a studené pytle jsou některá další řešení, která poskytují dočasnou úlevu. Nejlepší způsob, jak se vyhnout tvorbě těchto žil, je spát pokud možno bokem a nechat průtok krve zůstat normální. Pokud se žádné z výše uvedených řešení nezdá účinné, musíte se poradit se svým lékařem.

Touha po jídle:

Toto je možná nejčastější změna a ta, před kterou vás všichni neustále varovali. Tento příznak se projevuje hlavně proto, že vaše změny v hormonech spolu s živinou, které máte nedostatek, způsobí, že váš mozek začne šílet. Od sladkých po hořké mohou být vaše touhy směšné a podivné zároveň. Nejlepší způsob, jak tuto situaci překonat, je myslet na zdravé alternativy, kdykoli je to možné.

Změny nálady:

Dva měsíce po těhotenství je velmi normální, že matka zažívá nejrůznější výkyvy nálad. A určitě nejste v této situaci sami. Můžete zažít plnou chuť k malému vzteku. Někdy budete z celé dohody veselí, zatímco u ostatních budou všichni přemoženi vašimi extra citlivými reakcemi. V této fázi můžete být také ve stresu více než často. Hormony se s tím vypořádají a regulují vaši náladu očividně s trochou pomoci vašeho mozku. Jedním z ideálních způsobů, jak překonat výkyvy nálad, je vyspat se a zařadit správnou dietu. Pokud však vaše příznaky přetrvávají a vedou vás k myšlenkám na sebepoškozování, kontaktujte ihned svého lékaře.

Aktivity ve 2. měsíci těhotenství:

Do druhého měsíce by mělo být vaším přáním vyrovnat se se vším kolem, aby dalších sedm měsíců proběhlo dobře. To se však stává málokdy. Zjistíte, že žonglujete s několika aktivitami, zvláště pokud jste pracující žena. Většina z toho zahrnuje změny nálady, změny vašich hormonů, pracovní únavu, úzkost atd. Budete také muset provést další úkoly, jako je pravidelné cvičení a kontroly, naplánovat si položky nutné pro mateřství atd. Nic kromě toho by nebylo potřeba odpočinek a dostatek spánku.

2. měsíc těhotenské diety:

 1. Ovoce může být skvělým zdrojem snídaně a dobrým způsobem, jak začít svůj den a dietu v prvním měsíci. Od melounu po pomeranče a jablka zahrňte do své každodenní stravy alespoň tři druhy ovoce. Můžete také zahrnout granátové jablko, banány a hrozny a udělat ovocný salát, abyste omezili chuť na sladké místo toho, abyste si přinesli čokoládu.
 2. Vaše vyvážená strava by měla obsahovat také základní zeleninu. Nemůžete si dát jen denní dávku ovoce a vynechat zeleninu. To vše jen zhorší.
 3. Kyselina listová je v této fázi důležitou živinou. Je nutné, aby se dítě vyhlo jakýmkoli problémům s porodem, a je důležité, aby bylo užíváno během prvních měsíců vašeho nového těhotenství. Brokolice a zelený špenát jsou dva velké zdroje kyseliny a ve vašem seznamu potravin by měly být nutností.
 4. Mléčné výrobky by ve scéně také neměly chybět. Nemůžete užívat doplňky vápníku jako náhražku přírodních dietních produktů. Pokud však nesnášíte laktózu, měli byste vyhledat jiné zdroje, které mohou posílit a pomoci vyvinout kostní a zubní sklovinu vašeho dítěte.
 5. Zinek je důležitou látkou během druhého měsíce těhotenství, stejně jako železo, protože pro vývoj buněk vašeho dítěte je potřeba více živin a krve. Předepsaná zelenina a doplňky železa by měly stačit. Kromě toho se ovoce, které máte, ukáže jako konečná pečeť dohody.

Cvičení pro 2. měsíc těhotenství:

1. Protažení pánve:

Pánevní cvičení má ve vašich porodních cvicích důležité místo. Pomáhá při normálním porodu, a proto je také doporučován lékaři pomocí polštáře, židle nebo cvičebního míče.

2. Tlaková cvičení:

Vezměte si míč na podporu, ohněte kolena a posaďte se. To vytvoří tlak na stehna a pánevní oblasti a pomůže jim uvolnit se.

3. Jóga:

Jóga je nejbezpečnější cvičení pro vaši pružnost vůči vašemu tělu. Udržuje vaše tělo osvěžené a mysl odpočívá v klidu, aby vaše doručení nebylo obtížnější.

4. Flexibilní pánevní cvičení:

Cvičení, které pomáhá vaší pánvi být pružné a bez stresu, je švec Pose cvičení. Ale ujistěte se, že nosíte polštář pod zády a stehny, protože udržuje gravitaci.

5. Chůze ke snížení tuků:

Chůze během těhotenství vám pomůže spálit přebytečné tuky, aby vaše dítě mělo dostatek prostoru na vývoj a růst uvnitř dělohy. Chůze po trávnících, parcích, domě, terase atd. Vám také pomůže udržet si zdraví.

Sex během 2. měsíce těhotenství:

Samozřejmě, sex je vždy vítán, aby se zlepšila intimita mezi páry, zvláště když jste těhotná. Se změnami nálad, únavou a nevolností vám však sex pravděpodobně hned tak nedojde. Pro některé ženy je milování v této fázi zábavné, protože již nejsou zahrnuty žádné antikoncepční pilulky ani kondomy. Vaše dítě je v sáčku pohodlné a má pravděpodobnost potratu a je nepravděpodobné. Můžete se bezpečně zapojit do sexu, aniž byste rušili svou mysl.

Tipy, jak překonat stres během 2. měsíce těhotenství:

 1. Ujistěte se, že váš lékař označí množství odpočinku za bezpečné. Nyní je čas, abyste toho využili naplno, abyste si byli jisti, že se nic v cestě nepokazí. Tento měsíc je pro vývoj vašeho dítěte klíčový a musíte udělat vše pro to, aby to tak zůstalo.
 2. Výzkum pojištění a dalších podrobností dopředu, aby nedošlo k obavám na poslední chvíli.
 3. Zajistěte, aby ve vaší kuchyni bylo vždy naskládáno zdravé jídlo. Nechcete, aby vaše změny nálad a chutě na jídlo byly neuspokojené. To nejen zvyšuje šance, že budete muset dělat pochůzky uprostřed noci, ale také vás to bezdůvodně zpracuje.
 4. Navštěvujte pravidelné prohlídky, abyste se vyhnuli stresu ohledně zdraví dítěte. To je nejen zbytečné, ale také vám ničí zdraví, když si z celé situace děláte starosti.
 5. Nenechte nikoho stresovat svým stavem. Pokud se nemůžete zbavit, zeptejte se na to svého lékaře hned.

Lékařské ošetření a kontrola v 2. měsíci těhotenství:

Lékařské ošetření je nutné v DC fázi, kdy by bez konzultace s lékařem neměl být podáván žádný lék. Důležité jsou také testy, jako jsou výtěr z moči, moč, krevní testy, testy na HIV, stanovení krevních skupin a problémy s hypertenzí. Kromě těchto prohlídek existují určité léky, které vám budou předepsány pro nejběžnější zdravotní příznaky. Některé z volně prodejných léků, které v těhotenství nepůsobí a lze je bezpečně užívat, jsou:

 1. Pro bolestivost můžete mít acetaminofen, protože je mírný. Nepoužívejte ibuprofen, Naproxen atd.
 2. Pro alergie použijte antihistaminika nebo Ioratadin. Vyhněte se používání pseudoefedrinu, fenylefrinu atd.
 3. Po kašli zkuste Dextromethorphan
 4. Metamucil se užívá při zácpě a použití minerálního oleje kf by se mělo zanedbávat.
 5. V případě pálení žáhy užívejte Antacida.

Tipy a opatření pro 2. měsíc těhotenství:

 • Dokažte dům, dokud jste u něj. Tento měsíc budou myšlenky o změnách, se kterými se brzy setkáte, a o tom, jak se s tím vším vypořádat nejlépe.
 • Dávejte si pozor na měnící se těžiště. Zkuste se přizpůsobit své nové poloze chůzí s trochu pokrčenými zády. Zpočátku se to může zdát těžké a bolestivé, ale brzy si na to zvyknete.
 • Ujistěte se, že jste úplně vyloučili veškerý alkohol. První měsíc bylo snadné, protože se vaše dítě stále vyvíjelo, ale tento měsíc se věci musí změnit.
 • Vyvarujte se jídla všeho syrového, co by mohlo být škodlivé pro vás a vaše dítě. Patří sem ryby, maso, vejce a nemytá zelenina z podzemí jako mrkev.
 • Pijte pouze pasterizované mléko a předem se poraďte s lékařem o množství, abyste předešli komplikacím.

Měl by to být pro vás šťastný čas. I kdyby to bylo neplánované těhotenství, vyhledejte pomoc u rodiny, aby věděly o vaší finanční situaci, takže můžete být bez stresu. Každé těhotenství je jedinečné a šance, s nimiž se potýkají, nebudou vůbec váš scénář.

Read more
Měsíce těhotná

1. měsíc těhotenství – příznaky a vývoj plodu

Po dlouhé noci tichých diskusí a dalšího dne plného rozjímání, konečně rodiče, se ti dva společně rozhodli, že konečně budou mít následníka svého trůnu. Pouhá myšlenka na přivedení nového života mezi nimi dvěma vyvolala spoustu pocitů. Zatímco v otci to vyvolalo smršť vzrušení a štěstí, matka už od svých přítelkyň slyšela příběhy o nadcházejících měsících a jejich strádání. Takže i když její vzrušení vrcholí, ve skrytých liniích její šťastné tváře lze vysledovat pár starostí a obav.

Čin byl brzy uveden do práce a matka se po několika dnech probudila s odporným pocitem, který ji pohltil, když běžela přes místnost do koupelny. Včerejší noc byla pro ni a její spánek neklidná, protože se těžko navzájem spojovali. Tento pocit nevolnosti brzy vystřídala šťastná tvář, když test ukázal její pozitivní výsledky. Šťastné objímání se brzy změnilo v nepokoje, jako každý den v týdnu, kdy se musela ráno po probdělé noci vyprázdnit.

Pak přišel přísný graf od doktora s dos a ne řádně seřazenými. S přísnými pravidly, která je třeba dodržovat, má matka nyní hrnec plný emocí až po okraj, kde každou chvíli přetéká s následkem deprese. Nyní si uvědomuje, že sobotní večer, kdy se scházejí s přítelkyněmi, již není pravděpodobnou možností. Ani malý slavnostní nápoj gratuluje její sestřenici při rodinné příležitosti.

Toto je prakticky první shrnutý měsíc, kdy kolem měsíce projde tornádo sladkých a hořkých okamžiků. Dítě však během těchto 30 až 31 dnů trochu roste a vyvíjí se. Co začíná vajíčkem a sloučením spermií, se pomalu mění v blastocystu, což je doslova čtyři nebo pět dní staré oplodněné vajíčko. Vejce se pak změní na embryo a s větším vývojem na plod, kdy se fáze formace mírně přesune do fáze vývoje. V prvním měsíci těhotenství zkontrolujte stav sebe a svého dítěte.

Co si o tomto měsíci myslet:

Toto je váš první měsíc těhotenství a ve vašem srdci a mysli vám proběhne spousta otázek, očekávání a vzrušení. Ale vše, co můžete v tomto měsíci udělat, je připravit si rozvrh toho, co budete jíst a čeho se vyvarovat. Měla by být uvedena všechna nezbytná opatření, o která je třeba se postarat, a získat vše, co byste v následujících měsících potřebovali, abyste se vyhnuli nadměrnému stresu a úzkosti.

Vývoj plodu dítěte

Příloha:

První měsíc se týká hlavně formování dítěte. Vejce cestuje vejcovody a setkává se s hlavními spermiemi. Blastocysta, která za svou přítomnost vděčí srážce spermatu do hlavičky vajíčka, nyní hledá a hledá vhodnou

místo v děloze a přichytí se na vhodnou děložní stěnu, tedy placentu. Jedná se o zásadní krok, protože bez připoutání bude další růst dítěte zakázán. Toto se nazývá implantace. V případě potratu se dítě nepřipojí k matce a krvácí.

Velikost a buňky vajec:

Velikost vajec je nyní asi 10 000krát větší, než tomu bylo na začátku měsíce. Placenta se konečně začala vyvíjet a vaše dítě se vyvíjí pomalu a stabilně. Jeho krvinky se nyní stávají prominentními a připravenými začít fungovat. Velikost těla je nyní asi jako zrnko rýže a roste rychleji než kdy dříve. Jak je popsáno dále, brzy se skutečné fáze formování dítěte dosáhne v polovině měsíce.

1. měsíc těhotenství

Formování dítěte:

V tuto chvíli není vaše maličkost nic většího než hrach plovoucí v plodové vodě střežené měkkým polštářem jako děložní stěna. Nyní je to však jen malý nádor jako skvrna ve zdi. Těsně po implantaci začíná dítě s procesem formování. Nyní to není miniaturní lidská verze, ale vágní zkreslený mimozemský tvar pokoušející se vytvořit tělo. Pupeční šňůra držící dítě a matku, která k nim sousedí, se nyní začíná rozvíjet. Tato šňůra pomocí placenty pomůže předávat živiny a kyslík z matky na dítě a předávat dětský odpad zpět matce.

Dětské trny:

Nyní, když předchozí týden ukázal dítěti, aby si našlo místo pro sebe, tento týden začne sledovat obrys své páteře a během chvilky bude vidět několik měkkých kostí, které se umísťují řádným způsobem podél trasování páteře.

Kůže a orgány:

V tomto okamžiku se vaše dítě podobá lordu Voldemortovi s nabroušenou hlavou, zasunutým nosem a odbarvenou kůží. To je celý proces formování, který s přibývajícími měsíci

vyroste k dokonalosti.

Složité záležitosti:

Srdce vašeho dítěte začalo bít v polovině tohoto měsíce, pravděpodobně od 25. dne po početí. To vám bude objasněno pomocí ultrazvukových obrázků a zařízení pro detekci rytmu, jako je Doppler.

Příznaky 1. měsíce a jak překonat

Změny v růstu prsou a chuti k jídlu jsou prvními příznaky a příznaky jednoho měsíce těhotenství. Existují také další forma příznaků spolu se dvěma změnami, které vám pomohou poskytnout příznaky těhotenství.

Vtipné pocity:

Po celou dobu vás často doprovází vtipný pocit. Chuť měkkého kovu a kyselosti vám nyní zaplní zadní část krku. Může to být kvůli zvracení nebo kvůli tomu, že vaše hormony nyní produkují nadbytek. Tento zábavný pocit přetrvává i ve vašem těle, protože se během dne cítíte unavení a ospalí a celou noc neklidní. Možná se budete snažit překonat situaci, do které jste se dostali, ale lék na ni je tak snadný, jak se zdá. Zkuste dietu, která zahrnuje všechny chutě, které chcete, aby vyhovovaly vašemu trávicímu systému. Pro změnu můžete také pro změnu připravit směs dvou nebo více chutí najednou.

Růst chuti k jídlu:

Pomalu budete pociťovat potřebu ukojit svůj hlad s přibývajícím časem. Dítě přicházející na tento svět nyní sdílí vaše jídlo, takže nyní cítíte povinnost jíst stále více. Často se v intervalech cítíte, jak slídíte v kuchyni a hledáte něco k zakousnutí. K obědu a večeři je nyní o něco větší množství jídla, než tomu bylo dříve. To je však zjevně normální a zdravé. Ujistěte se, že nebudete mít těžké diety pokaždé, když pocítíte hlad. Místo toho zkuste dát si malé množství svačiny, salátu, džusů, ovoce atd., Protože vám to pomůže uspokojit hlad a dát vašemu dítěti vhodný prostor k rozvoji ve vašem lůně. Také těžká jídla budou v tuto chvíli lehce stravitelná, což povede k několika problémům.

Baby Bump:

Ještě nezničte mateřské oblečení, protože je to jen začátek malého nadýmání téměř připomínající pivní střevo. Vaše bříško nyní vypadá, jako byste právě měli vydatné jídlo, jediný rozdíl, toto nadýmání nikdy neklesá jako jindy. Břicho nelze nijak zmenšit, ale můžete se pokusit takové nadýmavé břicho skrýt nákupem mateřství. Kupte si volné oblečení, které poskytne vašemu bříšku dostatek prostoru k ukrytí a také neovlivní váš dech. Pokud chcete před ostatními skrýt vzrušující novinky, můžete v lichých časech chodit do nákupních center, abyste si mohli užít nakupování a skrýt rostoucí bříško.

Extrémní únava:

Možná nejste připraveni na okamžitou změnu struktury vašeho těla, ale je třeba to zvážit, a proto byste měli změnit některé činnosti, které ve svém každodenním životě provádíte. Tento měsíc můžete čelit velké nevolnosti a bude to nové a náhlé, což pro vás bude ještě horší. Pokaždé vám bude vaše postel volat kvůli vaší fyzické a duševní únavě. I malé úkoly vás unaví. Za tímto účelem můžete svůj úkol rozdělit na malé části a dopřát svému tělu i mysli odpočinek. Vedení od rodiny a přátel, kteří prošli takovou situací, hraje v takových problémech důležitou roli. Možná budete muset také opustit některou ze svých oblíbených prací, jako je hlídání členů rodiny a jejich potřeby, protože v tomto případě budete potřebovat zvláštní péči a rozmazlování čas na nadcházející měsíce.

Změny v prsou:

Jedná se o jednu z nejběžnějších změn, nad kterou jednoduše nemůžete zavřít oči. Podobně jako únava a nevolnost se i tato u každé ženy liší; změně však nelze uniknout. Příznaky mohou zahrnovat bolest v prsu a nějakou bolest, která ji doprovází. Hlavní obvykle vypadá jako ten, který podstupujete těsně před tím, než začne váš menstruační cyklus v měsíci. Některé další změny jsou ztmavnutí dvorce, což lze zaznamenat spolu s výraznými hrbolky na bocích dvorce. Tenhle nemá být poražen, protože je to jen dočasné. Objeví se také žíly vašich prsou, což je další normální změna struktury vašeho těla. V případě, že se chcete zbavit takového otoku a dalších běžných příznaků, můžete zkusit použít ledové sáčky nebo chladicí vaky, které by vám pomohly snížit bolest. Pití velkého množství vody v pravidelných intervalech vám také do značné míry pomůže. V takových časových obdobích mohou dámy také vyzkoušet nošení volné podprsenky, která pomáhá prsním tkáním uvolnit se a poskytnout jim dostatek vzduchu pro bolestivost..

Aktivity v 1. měsíci těhotenství:

Ještě nejste schopni omezit své aktivity na měsíc, ale můžete do určité míry omezit své pracovní vytížení tím, že si poskytnete nějaký osvěžující čas, jako jsou večerní procházky, vaření vašich oblíbených jídel, ovoce nebo džusy atd. Rozhovor s přáteli a rodina je další aktivita, která povede vaše duševní zdraví k lepšímu pokroku

Dieta a cvičení v 1. měsíci těhotenství:

Strava:

1. Potraviny bohaté na foláty:

Musíte dostávat doplňky železa doporučené vaším gynekologem, ale ve své stravě můžete také vyzkoušet několik druhů ovoce nebo zeleniny bohaté na železo, jako jsou pomeranče, brokolice, vejce, fazole, brambory atd..

2. Vitamín B6:

Pokud máte v první fázi těhotenství potíže s nevolností a zvracením, je velmi důležité, abyste do své počáteční fáze zahrnovali vitamín B6. Užijte si místo toho tablety, zrna, arašídové máslo, ořechy, losos atd., Které jsou bohaté na vitamín B6.

3. Ovoce:

Ovoce hraje důležitou roli ve stravě těhotných žen. Mít ovoce, které obsahuje vodu, je v této fázi většinou preferováno, protože udržuje vaše tělo hydratované. Obsahují také vlákna, která jsou v počáteční fázi těhotenství důležitá pro vývoj dělohy a okolí.

4. Mléčné výrobky:

Mléko je především doporučovanou přísadou, kterou je třeba užívat, což lékař velmi doporučuje. Je bohatá na živiny, kyseliny, vápník atd. V případě, že mléko není vhodné pro trávení ženy, lze mléčné výrobky jako jogurt, sýr, paneer atd. Konzumovat dvakrát týdně.

5. Maso:

V těhotenství jsou některá masa bezpečná, pokud jsou konzumována v omezeném množství. Bílé libové maso, kuře a ryby lze konzumovat bezpečně, protože obsahují bílkoviny, ale před zařazením do jídla by měly být dobře uvařené. Na druhou stranu konzumace vepřového nebo mořského jídla může poškodit vaše dítě, a proto se nedoporučuje.

Cvičení:

1. Protažení nohou:

Roztáhněte nohy a založte pravou nohu, aby se prsty pravé nohy dotkly levé ruky. Přibližte nohu k druhé, nadechněte se a zatlačte ji zpět do původní natažené polohy, vydechněte. Nyní proveďte to samé s druhou nohou 5krát.

2. Protahování motýlů:

Sklopte kolena tak, aby se vaše nohy dostaly do vzájemného kontaktu. Protáhněte paty směrem k tělu a uvolněte svaly stehen. Zatlačte a položte ruce na klouby kolen.

3. Stretch podlahy:

Lehněte si na podlahu a otočte se na jednu stranu. Natáhněte ruku shora na opačnou stranu, než je ta vaše. Nyní položte ruku a otočte druhou stranu, abyste opakovali s druhou rukou. Pokračujte ve cvičení 5krát.

4. Plavání:

V prvním měsíci těhotenství může okamžité přibývání na váze způsobit strie na vašem těle, zejména v oblasti bříška. Z tohoto důvodu může být plavání nejlepším cvičením ke snížení jejich hmotnosti a udržení váhy.

5. Večerní procházky:

Po celé těhotenství může být chůze nejlepším cvičením. Cvičení vás osvěží od těhotenských problémů a také vám pomůže zůstat aktivní po celý den. Ranní procházky vám také dodají čerstvý kyslík, což prospěje vašemu zdraví, zatímco večerní procházka bude prospěšná pro váš trávicí systém.

Sex během těhotenství:

Je naprosto bezpečné si tento měsíc dopřát milování, protože plodový vak a tekutiny vaše dítě dobře tlumí. I když orgasmy mohou vést ke kontrakcím, ale vašemu plodu nepřijde žádná újma.

Tipy, jak překonat stres během prvního měsíce těhotenství:

 1. Vytvořte si plán, který vám celý měsíc pomůže. Diskutujte o tom, jak chcete všem sdělit novinky, jaké změny chcete ve svém a partnerském životě přinést. Nechte celou myšlenku vašeho těhotenství nastavit v prvním týdnu.
 2. Kontroly by měly být označeny kalendářem, aby se předešlo stresu na poslední chvíli. Naplánujte si vše, co potřebujete, včetně dietních zpráv a lékařských dokumentů.
 3. Týdenní výlety s mámami by měly být chytrým krokem, který vám pomůže překonat úzkost ve společnosti.
 4. V těhotenství vám do značné míry pomůže cvičení, jóga a meditace. Udržuje nejen vaši mysl a zdraví osvěžující, ale také vám pomáhá při problémech s dýcháním.
 5. Vyjasněte si s partnerem věci před plánováním dítěte, protože to od začátku vyčistí vzduch a vyřeší spoustu stresujících témat.

Lékařské ošetření a prohlídky v 1. měsíci těhotenství:

Nechte se informovat u lékaře a ujistěte se, že projdete všemi termíny pravidelných kontrol. To vás povede až do konce a také vám usnadní cestu do dalších měsíců. Ujistěte se, že dostanete léky od lékaře na malé problémy, jako je nevolnost, zvracení, bolest hlavy, bolest atd., Protože bez jejich lékařského předpisu vám léky mohou ublížit. Některé léky, které vám pomohou vyléčit několik příznaků, jsou uvedeny níže.

 • Pro bolestivost můžete mít acetaminofen, protože je mírný. Nepoužívejte ibuprofen, Naproxen atd.
 • Pro alergie použijte antihistaminika nebo Ioratidin. Vyhněte se používání pseudofedrinu, fenylefrinu atd.
 • Po kašli zkuste Dextromethorphan
 • Metamucil se užívá při zácpě a použití minerálního oleje kf by se mělo zanedbávat.
 • V případě pálení žáhy užívejte Antacida.

Tipy a opatření:

 • Vyvarujte se příjmu vína, sacharidů a dalších nezdravých potravin ve vaší dietní tabulce, které jsou pro vás v tomto období nezdravé.
 • Přestaňte kouřit úplně tím, že zpomalíte počet, protože to může poškodit vaše dítě a vést k abstinenčním příznakům, pokud se náhle vyhnat.
 • Ujistěte se, že užíváte léky včas podle předpisu, abyste se vyhnuli škodlivým interakcím.
 • Pijte více vody a spěte více než obvykle, aby vaše tělo mělo odpočinek, který potřebuje.
 • Zkuste spát na zádech od samého začátku, abyste si na to zvykli dalších pár měsíců.

Těhotenství je jako květina, která časem krásně roste. Pupen je vždy tvrdý a mystifikující, ale s pomalým kvetením se cesta nezdá tak špatná. Časem matka přijme svou současnou situaci, její odpovědné postavení, kde je cestou k novému životu, který se na této zemi představuje. V dalších událostech se usadila a zvykla si na změny, které ji obklopovaly.

Read more
Měsíce těhotná

Dieta pro 5. měsíc těhotenství: Potraviny, které musíte zahrnout

Aby vaše těhotenství bylo zdravé a bezpečné, potřebuje vaše tělo správné množství živin. Vyvážená strava v 5. měsíci těhotenství je velmi dlouhá cesta k zajištění zdraví dítěte a také pomáhá při vývoji plodu. I když chápeme, že vaše strava může být omezena některými náboženskými a etickými přesvědčeními, pak je důležité poradit se se svým lékařem a sestavit plán, který vám pomůže mít bezpečné těhotenství.

Význam pětiměsíční diety pro těhotenství:

Jedním z hlavních důvodů, proč je dieta v centru pozornosti, je to, že v těhotenství stoupá potřeba kalorií matky. Její spotřeba kalorií se však zvyšuje o několik stovek.

Její tělo také potřebuje více obsahu železa a během těhotenství se zvyšuje objem krve. Proto je nezbytné zahrnout do jejího 5. měsíce těhotenství spoustu jídla bohatého na železo, aby byla zajištěna dostatečná dodávka kyslíku pro ni i pro dítě.

Být matkou je okamžik, kterého si musíte vážit. Pro matku je nezbytný čas, který potřebuje k jídlu. V pátém měsíci těhotenství by dítě mělo mít dostatečnou výživu.

Dieta pro 5. měsíc těhotenství

Strava 5 měsíců těhotenství:

Jak by tedy měl vypadat dietní plán těhotenství v 5. měsíci?

1. Ovoce a zelenina: Nedá se z toho dostat. Vaším cílem by mělo být pět porcí ovoce a zeleniny denně. Čerstvé mívají větší množství vitamínů a dalších základních živin. Protože přírodní cukr má vysoký obsah ovoce, stává se také vynikajícím zdrojem energie.

2. Bílkoviny: Vaše bílkoviny mohou pocházet z tofu a sójových produktů. Quinoa je dalším vynikajícím zdrojem bílkovin pro tělo.

3. Potraviny bohaté na sacharidy: Škrobová jídla bohatá na sacharidy, jako jsou těstoviny, brambory a chléb, jsou nezbytná. Mají vysoký obsah energie, a proto se stávají nezbytnou součástí těhotenské diety.

Co k jídlu?

1. Dostatečné množství vody:

V této době těhotenství se matka musí starat o dvě osoby. Spolu s jídlem je důležité také dostatečné množství vody. V době těhotenství je zácpa pro mnohé ženy velmi zjevným problémem. Spolu s jídlem by měl člověk vypít sklenici vody. Určitě pomůže vyhnout se zácpě. Je to způsob, jak udržet tělo hydratované.

2. Proteinové potraviny nezbytné pro těhotné ženy:

Protein je nejdůležitější složkou pro dodávání energie v těle. V této době musí být tělo energické, aby mohlo dítě bezpečně nosit v břiše. Dostatečné množství bílkovin je velmi důležité pro fyzický růst těla. Většinou zajišťuje silný růst svalů, kůže a dalších orgánů. Potraviny obsahující bílkoviny jsou vejce, kousky sóji, luštěniny atd.

3. Salát:

Zelený salát pro těhotné ženy je velké ano! V této fázi jsou účinné saláty, které obsahují syrovou zeleninu, jako je mrkev, zelí, okurka, čerstvá rajčata. Všechny přísady obsahují minerály a vlákninu, která je podle doporučení lékaře součástí 5. měsíce těhotenské diety. Musíte se ujistit, že vaše zelenina je čerstvá.

4. Sklenice mléka:

V období těhotenství je mezi mléčnými výrobky mléko velmi důležité. Mléko se doporučuje v dietě během 5. měsíce těhotenství na vápník. Výrobek má vysoký obsah vápníku, který je nezbytný pro vývoj kostí. Také posiluje zuby a svaly. Mnohým je nepříjemné pít mléko během těhotenství. V takovém případě nechte některé další mléčné výrobky vhodné pro vaše zdraví.

5. Kuře obsahuje vysoký obsah bílkovin:

Čerstvé kuře je zdravé jídlo pro těhotenství. Pokud vás unavuje zelenina, uvařte si kuře, abyste získali vysoký obsah bílkovin. Ve srovnání s jiným masem je čerstvé kuře bezpečné jako těhotenská dieta. Je lepší vyhnout se jinému masu, protože v tuto klíčovou dobu není pro vaše zdraví bezpečné.

6. Ovoce je dostatečně zdravé:

Ovoce je pro těhotnou ženu považováno za velmi důležité. Jakmile své dítě přenesete, vytvořte si dobrý zvyk, že budete mít denně ovoce. Ovoce doporučuje zejména lékař. Konzumací čerstvého ovoce můžete svému dítěti zajistit dostatečné množství vitamínů a minerálů. Pro přirozený růst dítěte je stejně důležitý jako ostatní.

7. Jezte zelenou zeleninu:

Zvláště v této době zní zelenina velmi bez chuti a nudně, ale pro vaše dítě musíte mít potřebné množství zelené zeleniny za den. Je to nezbytná možnost v grafu diet v 5. měsíci těhotenství. Zelenina jako špenát, brokolice a fazole si během těhotenství zaslouží jíst. Kromě vás spolu s vaším malým nebude trpět žádným druhovým nedostatkem.

8. Ryba:

Ryby jsou dobrým zdrojem bílkovin. Zvláště malé ryby jsou pro toto období velmi potřebné. Ujistěte se, že je vařené s hygienou. Nehygienické jídlo může poškodit vaše dítě. Zkuste se vyvarovat mořských ryb, když jste těhotná. Obsahují škodlivý prvek, jako je rtuť, který může ovlivnit vývoj vašeho dítěte.

9. Zrna hrají důležitou roli:

Výrobky, které jsou všechny vyrobeny z obilí, jsou chléb, pšenice, rýžová kukuřice, jsou velmi účinné jako těhotenská dieta. Všechny tyto produkty jsou plné vitaminu E a vitaminu B důležitých pro normální růst dítěte. Tyto výrobky také poskytují dva potřebné prvky, jako je železo a hořčík. Výživa dítěte do značné míry závisí na těchto typech produktů.

10. Sacharidy:

A co sacharidy jako potravina pro 5. těhotenství? Sacharidy, jako jsou brambory, těstoviny a chléb, jsou plné energie. Díky tomu budete aktivní po celý den.

Co nejíst?

Jednalo se o některé zdravé potraviny pro 5měsíční těhotenství. A co věci, které byste neměli jíst? Zde je seznam.

1. Ovocím, kterému je třeba se vyhnout:

Zatímco ovoce může být zcela zdravé, některé z nich určitě přicházejí s překážkami.

 • Tropickému ovoci je lepší se vyhnout po celou dobu těhotenství. Zejména papája, ananas, granátové jablko je do značné míry zodpovědné za potrat. Od nynějška takové ovoce není vůbec dobré během tohoto období mít.
 • Kromě toho se musí přísně vyhýbat balenému ovoci. Obecně obsahují konzervační látky, které v produktu vytvářejí škodlivé bakterie.

2. Vyhněte se nealkoholickým nápojům:

Nealkoholické nápoje jsou oblíbenými pro mnohé, ale mnozí z vás neví, že nesou kalorie, které nejsou dobré pro zdraví. Takové sycené produkty způsobují problém s trávením. Je to dobrý důvod pro nadměrné přibývání na váze. Přebytečné kalorie určitě zvýší vaši váhu a ztěžknou vaše tělo. Těžká váha může v těhotenství způsobit problém.

3. Street Foods:

Jakkoli je to pouliční jídlo chutné, je nejlepší se jim vyhnout. Pouliční jídla jsou považována za velmi nehygienická, přinejmenším v tomto okamžiku pro vás, zejména pizzy a hamburgery fungují jako jed pro těhotnou dámu. Ujistěte se, že jako 5. měsíc těhotenské stravy jste tomu daleko. Přestože je jídlo velmi chutné, pro celkové zdraví vašeho dítěte se snažte po určitou dobu těmto tučným jídlům vyhýbat.

4. Čaj a káva:

Jakkoli můžete svůj čaj a kávu milovat, obsahují kofein. Nadbytek kofeinu může být velmi nebezpečný pro dítě a vaše zdraví. Obecně lékař doporučuje pouze dva šálky čaje a kávy denně. Výrobek je dobře známý tím, že ovlivňuje srdeční frekvenci.

5. Přestaňte pít alkohol:

Možná je tento produkt ze všech nejškodlivější. Přinejmenším v tomto bodě vašeho života je nutné, abyste se alkoholu úplně vyhnuli. Může to být pro dítě velmi škodlivé.

6. Prázdné kalorické jídlo:

Prázdné kalorické jídlo podobné sušenkám, hranolkům a cukrovinkám neprospívá tělu. Mnoho z nich má vysoký obsah umělého cukru a některé tuky, a proto mohou mít vliv na celkovou hmotnost.

7. Surová vejce:

Zatímco vejce je základní složkou vaší pětiměsíční těhotenské diety, surová vejce nebo částečně vařená vejce používaná v potravinách nejsou v žádném případě dobrý nápad. Vejce musí být dobře uvařená. Jinak můžete být náchylní k infekci salmonelou.

Doplňky k užívání:

Žehlička: Železo je jedním z nezbytných doplňků stravy s pětiměsíčním těhotenstvím. Zdravé jídlo pro 5měsíční těhotenství bude znamenat, že denně spotřebujete asi 27 miligramů železa. Vezměte si železné pilulky s jídlem, abyste se vyhnuli pálení žáhy nebo nevolnosti.

Kyselina listová: Dalším doplňkem je kyselina listová. Musíte užívat přibližně 400 mcg denně kyseliny listové alespoň do 12. týdne.

Zinek: Neignorujte ani nepodkopávejte důležitost zinku ve vašem seznamu potravin k jídlu v 5. měsíci těhotenství. Ukázalo se, že nedostatek zinku způsobuje nepříznivé výsledky pro těhotné ženy. Fortifikované obiloviny, červené maso, fazole a ořechy mají v sobě hojnost zinku.

Několik tipů pro těhotenskou dietu 5. měsíce:

 1.  Vaše jídlo by mělo být správnou rovnováhou všech energeticky výdejných potravin a mělo by být výživné. Absence nebo nadměrná konzumace některé z těchto živin může vést k vážným problémům.
 2. Vždy je nejlepší ukázat lékaři svůj pátý měsíc těhotenství. Bude nejlepší osobou, která rozhodne, co je dobré a co ne.
 3. Jezte v intervalech. Tímto způsobem se budete cítit plní a můžete se vyhnout neobvyklým touhám. Mezi obědem a snídaní si dejte energii, která dodá jídlo jako ořechy.

Pátý měsíc je doba, kdy dítě začíná dýchat a začíná se vyvíjet mnoho životně důležitých orgánů. Buďte proto připraveni sníst vše, co je nutné pro dobrý vývoj dítěte. I když je to něco, co nesnášíte k jídlu, udělejte to pro své dítě. Tímto způsobem se budete cítit dobře a budete mít bezpečné doručení.

Read more
Měsíce těhotná

3 měsíce těhotná: příznaky a růst dítěte

Nyní jste tři měsíce těhotné ženy. To znamená, že vstupujete do druhého trimestru. Co by to mohlo znamenat? To znamená, že vaše tělo projde řadou změn. Ve spojení s tím se dítě ve 3 měsících dočká také řady nových změn. To začíná od vývoje genitálií vašeho dítěte až po pigmentaci kůže. Mezi tím vším se často může svět těhotenství zdát trochu mlhavý.

3 měsíce těhotná

Obsah:

 • Na co myslet || Známky a příznaky || Vývoj dítěte ||
 • Dieta a cvičení || Dávejte si pozor || Co byste měli dělat & Neměli byste dělat ||
 • Bolest a zdravotní problémy || Jak překonat stres ||
 • Lékařské ošetření a kontrola || Tipy a opatření ||

Co si myslet o 3. měsíci těhotenství:

Třetí měsíc těhotenství vás probudí do výzev spojených s těhotenstvím. Jedním z takových je problém nutnosti častého močení. Poté následuje ranní nevolnost, kdy budete chtít spěchat a jen zvracet! Rovněž si všimnete vaginálního výtoku spolu se závratí a zvracením. Jste oficiálně v klubu pro těhotné!

Tento týden možná budete chtít zapracovat na plánu schůzky s lékařem a promluvit si o všech svých starostech. Nezapomeňte se ho zeptat na všechny pochybnosti, které máte, a vyslovte mnoho příznaků, kterým čelíte.

Příznaky a symptomy 3 měsíce těhotné:

3měsíční těhotný plod bude na matce vykazovat téměř vždy stejné příznaky. Zde jsou některé, které potřebujete vědět a které můžete zažít.

1. Baby Bump:

Tento měsíc jasně uvidíte, jak vám narůstá dětská boule a protahuje s ní stěny vaječníků a břicha. Ta boule bude malá a lidé z ní opravdu nic nevydělají. 3 měsíce těhotenského bříška je zatím téměř nic.

2. Nespavost a únava:

To jsou dvě věci běžné v celém období těhotenství. První a třetí trimestr jsou obzvláště obtížné, takže je pro vás mizerné. V důsledku špatného spánku nastupuje únava, takže vám zbývá málo nebo žádná energie na to, abyste seděli rovně.

3. Deprese:

Hlavním důvodem deprese jsou hormonální změny. Tělo nedokáže zvládnout extrémní hormonální změny a v důsledku toho stresuje tělo člověka. Nedostatek spánku, náhlé změny ve stravě jsou také vyvolány depresí.

4. Vypouštění:

Kvůli změnám v hormonech můžete zaznamenat vaginální výtok, který může být o něco vyšší než v prvních dvou měsících. Před touto kvasinkovou infekcí se musíte chránit nošením suchých kalhotek. Oblast také musí vyschnout. Vlhkost a působí jako katalyzátor růstu kvasinek.

3 měsíce vývoje těhotného dítěte:

Zde jsou některé významné změny v tomto měsíci.

Totožnost:

Dítě je nyní malý hrášek s vyvinutými nohama a rukama. V předchozím měsíci bylo možné stopu očních víček dokonale rozeznat, i když byly oči pevně zavřené. Dítě nyní váží jednu unci a měří 3 palce. Tato hmotnost se bude u jednotlivých dětí lišit.

Fyzické vlastnosti:

Oči dítěte se vyvíjejí pod měkkou obličejovou tkání. Jeho hlava se nyní pomalu stává úměrnou jeho tělu, jak jeho tělo prochází vývojem spolu s dokonalostí již přítomných tvarovaných rysů. Ušní boltce se začínají vyvíjet každým dnem. Pohlavní orgány se nyní vyvinuly do bodu, kdy lékař může rozlišovat mezi oběma pohlavími a říci vám, s jakým dětským jménem se spokojit.

Změny v těle dítěte:

Dětská játra se začnou vyvíjet a budou produkovat krvinky. Do konce měsíce se ledviny vyvíjejí, čímž vytlačují odpad z těla prostřednictvím matky. Srdce také začne bít.

Péče o kůži:

Dítě nyní na svém těle vytváří bílou voskovitou látku, která chrání jeho pokožku před vráskami a pokrčením. Malé chlupaté struktury zvané malátnosti ho brzy zakryjí, aby si chránil kůži. Dětská pokožka hlavy již začala produkovat keratin, který je důležitý pro růst vlasů. Do konce tohoto měsíce začne růst malý vlasový folikul.

Kosti:

Kosti se nyní začnou vyvíjet, ale zatím si možná nevšimnete žádného pohybu. Klouby a kosti se začnou vyvíjet a tvrdnout a ocasní kost zmizí v tomto měsíci. Z tohoto důvodu by měl být příjem produktů bohatých na vápník v tomto měsíci povinný. Mléčné výrobky, ovoce bohaté na vápník by měly být přijaty.

Ledviny:

Do konce měsíce se ledviny začnou vyvíjet a brzy bude dítě močit a vytlačovat odpad. Matka to vytlačí spolu s močí.

Spolu s dítětem podstoupí matka také spoustu změn.

Těhotenské aktivity ve 3. měsíci:

Každý měsíc je výzvou sám o sobě, ale abyste se vyhnuli všem dotazům ve své mysli a vyhnuli se stresu, stačí si vytvořit rozvrh pracovní doby, hodiny odpočinku, dietní plány a doktorské návštěvy. Bylo také rozhodnuto o přidržení pevné hodiny na spaní, protože pomůže udržet stres pryč a pomůže vašemu dítěti vyvíjet se uvnitř. Důležité je také cvičení a procházky, jóga a meditace, proto jim věnujte také čas.

Dieta a cvičení po dobu 3 měsíců těhotného plodu:

Strava:

1. Voda:

Voda je důležitá, protože je velkým zdrojem hydratace. Může být užíván přímo nebo také prostřednictvím doplňků, jako je ovoce bohaté na vodu. Pomáhá také při přibírání na váze nebo pomáhá udržovat váhu v těhotenství.

2. Zrna, ovoce a zelenina:

Váš lékař vás pravděpodobně zasáhl doplňky železa, ale stále můžete udělat s některými změnami stravy. Doporučuje se ovoce, jako jsou pomeranče, jablka, kokosová voda atd., Které jsou bohaté na železo. Zelenině, jako jsou brambory, brokolice, losos, ořechy atd. A dalším výrobkům jako arašídové máslo, vejce, fazole, zrna atd. Se doporučuje vyvážená strava bohatá na železo a vitamín B6.

3. Vlákno:

Ve vývojové fázi vaší dělohy a kojence uvnitř je nutné přijímat ovoce a zeleninu nebo stravu bohatou na vlákninu. Posílíte tím stěny dělohy a také pomůžete dítěti ve vývoji. V této fázi je upřednostňováno ovoce jako granátové jablko, pomeranče, ananas, jablka atd.

4. Vápník:

Třetí měsíc těhotenství je měsíc, ve kterém bude vaše dítě vyvíjet kosti a posilovat je. Za tímto účelem je vhodné přijmout stravu bohatou na vápník, jako jsou mléčné výrobky a banány atd. Tablety vápníku by měly být také užívány, pokud to vyžaduje lékařský předpis.

5. Maso:

Většina masa je bezpečná ke konzumaci během těhotenství, i když bílého libového masa by se mělo dopřát více. Je třeba se za každou cenu vyvarovat mořských plodů a vepřového masa, protože mohou být pro dítě smrtelné. Kuře a ryby na druhé straně mohou být dobrým zdrojem bílkovin, pokud jsou dobře uvařené.

Cvičení:

1. Cvičení na žaludek:

Lehněte si a protáhněte tělo při nádechu a zatáhněte za břicho. Nyní výdechem zatlačte žaludek zpět do první polohy. To by se mělo opakovat 5krát denně.

2. Cvičení nohou:

Posaďte se s nohama vpředu a položte ruce na kolenní klouby. Protáhněte jeden po druhém obě kolena a uveďte je do původní polohy. Udělejte to 5krát, abyste protáhli boky a nohy.

3. Cyklistické cvičení:

V tomto měsíci bude těžké přibrat na váze tuky také těžko zvládnout a omezit. To vytváří strie v oblasti bříška. Cyklistickým cvičením jej tedy lze omezit nebo zvládnout, ale je třeba sledovat, aby tělu neškodil.

Sex během těhotenství ve 3. měsíci těhotenství:

Sex v tomto období může být prospěšný pro oba partnery. Můžete být ve stresu, přizpůsobovat se novým požadavkům těla. Sex je jedna dobrá aktivita k uvolnění stresu.

Jakou péči je třeba věnovat 3. měsíci těhotenství?

Vzhledem k tomu, že se můžete setkat s řadou problémů, přemýšleli jste o tom, jakou péči vaše tělo potřebuje? Tady nějaké jsou.

 1. První a nejdůležitější věcí je vyvážená strava. Tomu se nic nevyrovná. Když jíte vyváženou stravu, je zde menší šance, že se budete cítit nudně a bez energie.
 2.  Pití dostatečného množství vody je nutností. Zůstaňte hydratovaní.
 3.  V tomto období omezte příjem ryb. Dvě nebo tři porce ryb jsou pouze doporučené dávkování.
 4. Prenatální vitamíny jsou nutností. Dítě potřebuje kyselinu listovou, která snižuje riziko vrozených vad. Počáteční těhotenství je pro matku klíčovým obdobím.
 5. Zařaďte do svého jídelníčku více ořechů a semínek. S dítětem ve 3. měsíci těhotenství byste si měli dávat pozor na příjem stravy. Zásobte se velkým příjmem vápníku.

Vaše tělo bude vykazovat mnoho změn, protože vaše 3 měsíce těhotenství příznaky. Můžete zaznamenat zvýšení vaginálního výtoku a někdy také závratě. Časté močení je další odnož. Uvidíte nárůst vašich energetických hladin. Vaše prsa se mohou nafouknout a některé ženy mohou začít vykazovat určité změny pigmentace. Na druhou stranu některé ženy vykazují těhotenskou záři!

Vaše dítě by naopak začalo rozvíjet své genitálie spolu s reflexy sání a polykání. Smyslový vývoj začíná. Váha dítěte v těhotenství 3 měsíce je asi 28 gramů nebo 1 unce.

Co byste měli dělat?

Protože jste v klíčovém období, zde je několik věcí, které byste měli a neměli byste dělat.

 1.  Cvičení je zásadní věc. Poraďte se se svým lékařem a navrhněte pro vás nejlepší cvičení.
 2.  Dostatečný přísun živin. Může mít formu ořechů, semen, zeleniny a ovoce.
 3.  Cítíte-li se uvolněně a udržujete se bez stresu, přispěje to ke zvýšení celkové zkušenosti s těhotenstvím.

Co byste neměli dělat?

 •  Drž se dál od ryb s vysokým obsahem rtuti. Patří sem žralok, makrela královská a tilefish. Držte se dále od uzených mořských ryb. Měkký sýr je velké ne-ne.
 • Nepřehánějte to s kofeinem. Omezte příjem kofeinu, jinak vám může vystřelit krevní tlak. Váš kofein není jen ve vašem čaji a kávě, ale také v čokoládových limonádách a někdy dokonce i v některých volně prodejných lécích.
 •  S tříměsíčním těhotným dítětem nezapomínejte na to, abyste se příliš motali ve vířivce. I když to může být relaxační, zvýšená teplota může také vést k určitým vrozeným vadám.

Bolest a zdravotní problémy:

Nejčastějším zdravotním problémem by byla alergie. Někteří lidé mají tendenci být v tuto dobu velmi citliví, což může vést ke zvýšeným alergickým reakcím. Závratě je dalším problémem, se kterým se můžete setkat spolu se zvýšeným nutkáním na močení.

Skenování těhotenství po dobu 3 měsíců:

Váha dítěte po 3 měsících těhotenství je asi dva palce dlouhá. Navzdory velikosti a hmotnosti se střeva dítěte začínají formovat. Skenování vám ukáže, že ruce a nohy rostou. Drobné prsty ještě nejsou dokonale tvarované. Tento měsíc se začnou vyvíjet vnější genitálie.

Pozice pro spaní dítěte:

Dítě je malé, a proto je přichyceno k děloze hlavičkou nahoru a nohama dolů.

Jak překonat stres během třetího měsíce těhotenství:

 •  Tento měsíc můžete být ve stresu z mnoha věcí. Celou dobu mluvte se svým lékařem, abyste měli emoce pod kontrolou. Před každou kontrolou by měl být uchováván záznam o dokumentech, aby se předešlo zbytečným potížím a dodatečnému stresu.
 • Vytvořte si podpůrnou skupinu, která vám dá vědět o svém vlastním stresu, abyste si mohli navzájem neustále pomáhat s tím, do čeho jdete.
 • Hodně odpočívejte a cvičte, kdykoli můžete, protože jóga a spánek jsou dvě věci, na které většina těhotných žen přísahá.
 •  Pokud je váš stres vážný, můžete uvažovat o vyhledání terapie. V opačném případě by však rozhovor s partnerem měl pomoci vyčistit vzduch.
 •  Když se blíží konec prvního trimestru, ohlédněte se za svou nezapomenutelnou cestou a za tím, jak daleko jste se dostali. To vám poskytne pozitivitu, tolik potřebnou k překonání stresu.

Lékařské ošetření a prohlídky ve 3. měsíci těhotenství:

Většina lékařských ošetření a prohlídek v této fázi by zahrnovala podrobnou zprávu o vašem zdraví a zdraví vašeho dítěte. Díky tomu pro vás budou věci snadné a srozumitelné a budete vědět, k čemu směřujete. Několik léků vhodných pro těhotné ženy je uvedeno níže:

1. Bolesti– Acetaminofen. Nenechte si dopřát Ibuprofen a Naproxen.

2. Alergie- Antihistaminika nebo náznak Ioratadinu. Zrušit používání pseudoefedrinu a dekongestantů, například fenylefrinu.

3. Kašel– Dextrometorfan.

4. Zácpa- Metamucil. Vyhněte se laxativům a minerálním olejům.

5. Pálení žáhy– Antacida.

Poloha spánku s 3měsíčním těhotným plodem je vždy na vaší levé straně. To zlepšuje celkový krevní oběh a je považováno za dobré i pro dítě.

Tipy a opatření:

 1. Zkuste dobře upravit své těžiště pomocí rostoucího dítěte. Vyhněte se nošení podpatků na procházkách.
 2. Dieta by měla být zdravá. Vyvarujte se všeho, co může způsobit kyselost nebo pálení žáhy, například nezdravé jídlo. Pít hodně vody.
 3.  Dopřejte si alespoň 10 hodin spánku. Většina nespavých matek porodí podváhu, jak je známo.
 4. Interakce s léky mohou být ve vaší situaci škodlivé. Před zahájením jakýchkoli léků se zeptejte svého lékaře.
 5.  Pokračujte v tom, co přijde. Jděte na nákup oblečení a do domu si dejte dětský důkaz.
 6.  V této fázi se vyhněte alkoholu. Není to dobré pro vývoj dítěte.
 7. Pokud jste kuřák, je nejlepší se tomu také vyhnout. Vyšší hladiny nikotinu v plicích nejsou pro dítě dobré. V tuto dobu se začíná vyvíjet placenta dítěte a jeho jídlo pochází od vás.
 8.  Pokud byste náhodou kočku pohladili, nezapomeňte se převléknout nebo si dobře umýt ruce. Nechcete pozvat infekci.

U 3 měsíců těhotného plodu je vždy nejlepší zajistit, abyste ze všeho dostali to nejlepší. Začněte dělat malé změny ve svém životním stylu a také si doplňte svůj jídelníček o správné živiny. Uvidíte, jak cokoli jíte, přispívá k růstu dítěte.

Read more
Měsíce těhotná

Dieta pro těhotné v 6. měsíci: Co byste měli jíst a neměli byste jíst

Nyní jste v šestém měsíci těhotenství. Nyní si všimnete, že vaše tělo je jiné než minulý měsíc. Spolu s tím vaše dítě dosáhlo skutečného pokroku, pokud jde o růst. Jak již bylo řečeno, je nutné, abyste svému tělu a dítěti dodali základní živiny. Dieta pro těhotné v šestém je kombinací některých sladkostí, protože tam je chuť a vitamíny. Jídlo je jedinou možností, která může vašemu dítěti poskytnout živiny. S pomocí svého lékaře vytvořte graf zdravé výživy, který je třeba dodržovat.

Dieta v 6. měsíci těhotenství

Význam stravy a jídla pro těhotenství v 6. měsíci:

Proč v tuto chvíli klademe důraz na dobrou dietu? V každém okamžiku není dobrý jídelníček, který pokrývá základní živiny potřebné pro vaše tělo, nikdy podceňován. Pamatujte, že velká část růstu a zdraví vašeho dítěte bude záviset na tom, co jíte a kolik toho jíte. Tělo absorbuje potřebné živiny a krmí vaše dítě placentou. Kromě toho, že jíte pravidelně, musíte jíst zdravě, protože to bude hrát obrovskou roli ve vývoji plodu.

Tabulka 6. měsíce těhotenství:

Tento graf bude mít správnou dávku všech základních živin a bude hustě zabalen. Všechno, co jíte, bude hrát roli ve vývoji dítěte. Díky správné kombinaci bílkovin, sacharidů, vápníku, čerstvého ovoce a zeleniny dosáhne váš dietní plán správné rovnováhy. Zde je návod, jak očekáváme, že bude vypadat váš jídelníček v 6. měsíci těhotenství.

1. Vitamín C:

Vitamín C je nyní klíčový. Udržuje tělo silné a zdravé. Kromě toho udržuje tělo bez jakýchkoli chorob. Vitamín C pomáhá při růstu tkáně. Výrobky obsahující vitamín C jsou velmi důležité pro ochranu buňky. Jahody, hrozny, zelí, batáty atd. Jsou některé z ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vitamín C..

2. Vlákno:

Vláknina je dobrým řešením zácpy během těhotenství. Trávicí potíže a zácpa jsou v těhotenství velmi přirozené. V tomto problému vám pomohou produkty obsahující vlákna. Je nezbytnou součástí těhotenské diety. Vláknina se obecně nachází v ovoci a různých druzích zeleniny. Výrobky obsahující vlákninu jsou snadno stravitelné, zejména v této době těhotenství.

3. Mandle:

Ano, ořechy jsou vždy zachránce! V tomto období těhotenství musíte mít jídlo bohaté na živiny. Přesto je velmi důležitý pro zdravý růst vašeho dítěte. Mandle obsahují dobré množství živin nezbytných během těhotenství. Zkuste do svého pravidelného jídelníčku zařadit mandle. Nyní, pokud máte alergii na mandle, je lepší se jí vyhnout, ale podívejte se na jiné ořechy jako její náhradu..

4. Kyselina listová:

Spolu s vitamíny je pro těhotnou ženu důležitá kyselina listová. Za den je zapotřebí určité množství kyseliny listové. Pro vývoj mozku vašeho dítěte hraje kyselina listová zásadní roli. Je velmi užitečné posílit míchu vašich nejmenších. Proto s kyselinou listovou se můžete vyhnout všem druhům defektů během porodu vašeho dítěte.

5. Bílkoviny:

Bílkoviny jsou nejnutnější součástí těhotenské diety. Pro správný přísun energie jsou bílkoviny důležité. Fyzický růst dítěte závisí na dostatečném množství bílkovin. Zajistěte tedy, aby byly bílkoviny ve vaší stravě v 6. měsíci těhotenství mezi všemi. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou vejce, ryby, sója, kuře, mléko, zelená zelenina atd.

6. Sacharidy:

Zdravé sacharidy každý den jsou zásadní. Kolik však budete jíst, bude záviset na vaší hmotnosti. Brambory, těstoviny, sladká kukuřice, semínka a ořechy jsou dobré sacharidy, kterým můžete věřit.

7. Zelenina:

O dobrotě zeleniny vám nemusíme říkat. Dieta pro těhotenství v 6. měsíci nikdy není kompletní s čerstvou zeleninou. Červená řepa, zelí, chřest, špenát, mrkev, lilek, tuřín, dýně, fazole a rajčata jsou vynikající možnosti, které poskytují potřebné živiny pro tělo i pro dítě.

8. Ovoce:

Velká část výhod spočívá v konzumaci čerstvého ovoce a je často považována za nejlepší jídlo pro 6 měsíců těhotenství. Mějte na stole košík ovoce a dejte si ho, kdykoli budete chtít. Ovoce dodává tělu dobrou zásobu vitamínů. Vaše dítě tak nebude trpět nedostatkem vitamínů. Splňuje také potřebu minerálů. Ovoce jako banán, zelené hrozny, jablka, pomeranče, hrušky lze přidat do vašeho jídelníčku.

Význam mléčných výrobků:

Mnoho z nás na mléčných výrobcích opravdu nepracuje. Pamatujte si, že během těhotenství není možné se takovým přípravkům vyhýbat. Pro silné kosti vašeho dítěte je vápník velmi důležitý. Pokud tedy nepřijmete zvyk na mléko a jiné mléčné výrobky, poškodí to vaše dítě. Pro nedostatek bílkovin a vápníku může dítě trpět nedostatkem síly kostí.

Kapaliny:

Spolu s vaším šestým měsícem těhotenství je konzumace vody důležitou součástí trávení. Podle lékaře byste měli mít po celý den minimálně šest sklenic vody. Ve skutečnosti nemusíme zdůrazňovat důležitost udržování hydratace!

Dieta pro šestý měsíc těhotenství: Co nejíst

Jídlo v 6. měsíci těhotenství by mělo být velmi pečlivě naplánováno. Zde jsou některé produkty, kterým se musíte vyhnout.

1. Vyhněte se surovým mořským plodům:

Řekněte velké ne-ne mořským plodům. Syrové plody moře jsou pro těhotné ženy přísně zakázány. Nesou vysoké množství rtuti, která může být v tuto chvíli velmi škodlivá. Mořské plody rodí nemoci, jako je listerióza, která je nepochybně velmi škodlivá pro vás a vaše dítě.

2. Pod vařeným masem:

Vařené maso je nezbytné, aby se škodlivé bakterie nedostaly. Maso dobře uvařte, aby zabilo listeriózu a všechny její šance.

3. Měkký sýr:

Měkký sýr, který není pasterizovaný, byste měli uchovávat mimo. Dejte přednost tvrdým sýrům a zařaďte je do svého jídla pro 6měsíční těhotné ženy. V sýrech převládají bakterie způsobující nemoci, a proto bude prospěšné, když si jich příliš nepřejeme.

4. Pikantní jídlo:

Pikantní jídlo je dobrým důvodem pro vznik zažívacích potíží. Tento druh jídla se vaří bez dodržování jakékoli hygieny. Vyhýbat se kořeněnému jídlu a mít jen nevýrazné jídlo vás bude nudit a způsobí, že vám jídlo bude nechutnat. Držte se zdravého jídla a pikantní jídla si dávejte s mírou.

5. Kofein:

Kofeinované položky, jako je káva a čaj, není dobré přijímat v nadměrném množství. Neznamená to, že to nemůžete mít, ale mějte na paměti a berte to s mírou. Jsou to stimulanty a jeho účinek je cítit na srdečním tepu.

6. Alkohol a tabák:

Alkohol a tabák jsou přísně osvobozeny od vstupu do vašeho 6. měsíce těhotenství. Škody, které mohou dítěti způsobit, budou vážné a někdy dokonce nenapravitelně smrtelné.

Doplňky k 6. dietě těhotenství:

Zde je několik doplňků, které musíte vzít v úvahu kromě zmíněného jídla.

A. Žehlička:

Těhotným matkám se doporučuje denní příjem 27 gramů železa. Protože rostoucí plod čerpá své živiny z matky, je nutné, aby matka měla dostatečné množství železa. Příliš mnoho železa však může také způsobit vlastní sadu problémů.

b. Kyselina listová:

Kyselina listová je další přísadou nezbytnou pro dietní plán pro 6. měsíc těhotenství. Odpovídající množství by bylo 600 mikrogramů jeden měsíc před početím a o tři měsíce později. Toto je běžné doporučené použití.

C. Jód:

Jód je nezbytnou přísadou pro duševní vývoj plodu. Doporučené použití je 220 mikrogramů pro těhotné matky.

d. Vitamín D:

Vitamín D je nezbytný pro tělo, aby absorbovalo vápník a využilo ho. Dostatek vitaminu D můžete získat strávením asi 10 minut ráno nebo odpoledního slunce.

E. Omega 3 mastné kyseliny:

Rybí olej je nezbytný pro nervový vývoj dítěte. To se však v prvním trimestru nebere. Dávkování je nejlepší konzultovat s lékařem.

F. Vitamín B12:

Dalším doplňkem pro neurovývoj dítěte je vitamín B12. To se nachází v mase, vejcích a mléčných výrobcích. Doporučená dávka je asi 250-500 mikrogramů a musí být zahrnuta v jídle, které je třeba jíst během 6. měsíce těhotenství.

Dieta pro 6 měsíců těhotných žen:

 • Nepoužívejte volně prodejné léky, pokud si tím nejste absolutně jisti.
 • Pokud již užíváte nějaký druh pravidelných léků, doporučujeme se zeptat svého lékaře na jejich užívání, když jste těhotná.
 • Munch na nějaké zdravé chutě. Touha je v tuto chvíli zcela přirozená. Musíte se pouze ujistit, že uspokojíte touhy tím, že budete jíst něco zdravého.

Zvýšení hmotnosti v šestém měsíci těhotenství: Kolik je normální?

Předpokládá se, že ženy s podváhou by měly přibrat asi 28 až 40 liber. Pokud však máte nadváhu, možná budete během těhotenství potřebovat jen přibrat asi 15 až 25 liber. Rovněž se doporučuje, abyste v prvních třech měsících těhotenství přibrali 2–4 libry a po zbytek těhotenství alespoň 1 libru.

Nejlepší jídlo pro 6 měsíců těhotenství není nic menšího než zdravá volba. Udržet své touhy pod kontrolou může být těžké, ale určitě je to možné. Nejsnadnějším možným způsobem by bylo mít vždy po ruce nějaké ořechy a semínka a pokusit se odvrátit svoji mysl. Zdravá cesta je nutností, aby byla pro vás nezapomenutelná.

Časté otázky a odpovědi:

Q1. Mohu zahrnout sódu a jiné sycené nápoje??

Odpověď: Během těhotenství je nejlepší vyhýbat se sodě a provzdušněným výrobkům. Aroma v nápojích je škodlivé pro tělo i dítě. A aby toho nebylo málo, vyšší dávka cukru v nich může být také škodlivá.

Q2. Kolik vody mám denně vypít?

Odpověď: Těhotné ženy by v ideálním případě měly vypít asi 2,3 litru vody denně. Zůstat hydratovaný je nesmírně důležité.

Q3. Existuje doporučené dávkování ořechů v šestém měsíci těhotenství?

Odpověď: Určitě existuje a váš dietolog nebo lékař vám může uvést doporučené dávkování v závislosti na vaší hmotnosti a na základě potřebného zdroje energie pro vás..

Read more
Měsíce těhotná

Dieta pro těhotenství ve 3. měsíci: Co jíst a nejíst

Dieta hraje v těhotenství klíčovou roli. Vyvážená a výživná strava může zajistit zdraví a pohodu matky a dítěte. Zvláště v těhotenství ve 3. měsíci se mnoho žen obává, co jíst a co ne. Protože je trápí nevolnost a nechutenství, často vynechávají jídla a místo toho si dopřávají fast foody, které mají vysokou chuť, ale nízkou kalorickou hodnotu. Ideální strava musí obsahovat všechny skupiny potravin, jako jsou zrna, zelenina, ovoce, mléčné výrobky, drůbež a ořechy v doporučeném množství. Abychom vám usnadnili život, sestavili jsme graf 3měsíční těhotenské diety, který vám pomůže správně jíst a zůstat fit.

Dieta pro 3. měsíc těhotenství

Dieta pro 3. měsíc těhotenství:

 • Nutriční fakta a pokyny Asi tříměsíční těhotenská dieta:
 • 3 měsíce těhotenství jídlo k jídlu:
 • 3 měsíce těhotenství jídlo, které nesmíte jíst?
 • Doporučené doplňky během 3. měsíce těhotenství:
 • Očekávaný přírůstek hmotnosti během 3. měsíce těhotenství:
 • Další tipy pro dietu pro těhotné ve třetím měsíci:

Nutriční fakta a pokyny Asi tříměsíční těhotenská dieta:

Podle dietních pokynů musí nastávající matka v dietě 3. měsíce těhotenství konzumovat nejméně o 300 kalorií více, než je normální hodnota. Jeden by měl také zahrnovat:

 • Obilná jídla v minimálně 6-11 porcích
 • Čerstvé ovoce-2–4 porce
 • Zelenina (saláty, kari, hranolky) – 4 porce
 • Mléčné výrobky (mléko, jogurt, sýr)- 4 porce
 • Drůbež a maso – 2 porce
 • Ořechy- 1 porce

3 měsíce těhotenství jídlo k jídlu:

Vaše strava ve 3. měsíci těhotenství musí zahrnovat následující:

A). Potraviny obsahující vitamín B6:

Dieta pro 3. těhotenství v těhotenství Vitamin B6

Jedním z běžných problémů v této fázi je nevolnost. Konzumace potravin obsahujících vitamín B6 může pomoci snížit nevolnost. Pomáhá také zlepšit náladu. Příjem citrusových plodů, brambor, ryb a vajec může do vaší stravy začlenit denní dávku vitamínů. Už tu není únava, kterou byste jinak mohli zažít.

b). Sacharidy během 3. měsíce těhotenství:

Sacharidy v 3. měsíci těhotenství

Ačkoli bylo vždy známo, že sacharidy ovlivňují váš pas, ale stejná živina je nyní prospěšná pro vaše zdraví. Příjem chleba, rýže a brambor ve vás může vnést energii. Protože tyto živiny dodávají energii, její příjem vám může zabránit cítit se modře. Konzumace celých zrn může být velmi prospěšná pro vaše zdraví.

C). Zelenina:

Zelenina

Zelenina byla vždy součástí naší zdravé stravy a 3. měsíc těhotenství není výjimkou. Zelená listová zelenina tvoří velmi důležitou složku, protože obsahuje potřebnou vlákninu, která je nezbytná pro vaše zdraví. Měli byste konzumovat dobré množství brokolice a špenátu. Zelenina, jako je mrkev, paprika, zimní tykev a meruňky, je také prospěšná pro vaše zdraví.

d). Ovoce:

Čerstvé ovoce je skvělým zdrojem vitamínů a antioxidantů. Obsahují také cukrové vlákno, které také dělá zázraky pro těhotenskou dietu. Jsou skvělou součástí stravy pro 3 měsíce těhotenství, protože prospívají ženskému tělu mnoha způsoby. Ovoce posiluje vaše krevní váčky, svaly a také pomáhá při posílení kostí. Vitamín C pomáhá snižovat veškerá rizika spojená s porodem.

E). Maso:

3. měsíc těhotenské dietní maso

Konzumace masa během trimestru těhotenství dodává vašemu tělu železo. Během této doby je to velmi důležitý minerál. Železo usnadňuje produkci hemoglobinu v těle a to usnadňuje matce schopnost přenášet kyslík. Měla by být konzumována nutně ve 3. měsíci těhotenství pro zvýšení produkce krve ve vašem těle.

F). Vápník:

3. měsíc těhotenské dietní mléčné výrobky

Příjem mléčných výrobků ve vaší stravě poskytuje vápník, který je velmi důležitý pro posílení kostí. Je to prospěšné nejen pro vás, ale také pro vaše dítě, protože to přispívá ke zlepšení kostí vašeho dítěte. Nejen kosti, ale také pomáhá při vývoji zubů, sluchu, svalů, nervů. Obsahují také další minerály, které jsou dobré pro vaše zdraví.

G). Folát:

3. měsíc těhotenská dieta Plovoucí jídla

To je důležitý vitamín pro vývoj plodu ve vašem těle. Folát také pomáhá předcházet jakýmkoli defektům neurální trubice. Folát obsahuje vitamín B9, který je velmi prospěšný pro vaše zdraví, a tedy příjem chřestu. Brokolice, tmavá listová zelenina, avokádo a další nezbytnosti pro vás během třetího měsíce těhotenství dokážou zázraky.

h). Tuky:

3. měsíc těhotenské diety Tukové oleje

Tuky jsou důležitou složkou, pokud jde o vývoj vás a těla vašeho dítěte. Tuky obsažené v masu a mléčných výrobcích mohou přispět ke zvýšenému růstu dítěte. Nemělo by tvořit více než 30% vašich denních kalorií. Zařaďte do svého jídelníčku různé druhy oleje, jako je slunečnicový, olivový, arašídový, sezamový, semenový a ořechový.

i). Zinek:

3. měsíc těhotenství dieta zinek potraviny

Toto je další složka, která usnadňuje růst a vývoj těla dítěte i plodu. Můžete mít denní dávku zinku z potravin, jako je kuře, krůta, maso, ryby, zázvor, cibule, fazole a mnoho dalších položek. Pomáhá také udržovat imunitní systém a pomáhá předcházet rizikům spojeným s potratem a porodem.

j). Vitamín D:

Tato živina je jednou z nejdůležitějších položek, které byste měli zahrnout do své každodenní stravy. Pomáhá udržovat stálý vývoj kostí a zubů vašeho dítěte. Můžete jej zahrnout do svého 3měsíčního těhotenského jídla k jídlu pro správný vývoj. Potraviny, jako je olej z tresčích jater, tučné ryby a žloutky, jsou jeho důležitou složkou.

k). Jód:

Jód je zásadní pro vývoj nervového systému a mozkových funkcí dítěte. Doporučuje se, abyste denně přijali 220 mg jódu z přírodních potravinových zdrojů, jako je sýr, jogurt, brambory, čočka a mořské plody, jako jsou krevety, losos a treska.

3 měsíce těhotenství jídlo, které nesmíte jíst?

A). Nezdravé jídlo:

Nezdravé jídlo má ve vašem těle řadu škodlivých účinků. Když konzumujete nezdravé jídlo, ve vaší stravě chybí celozrnné produkty. Může také narušit vaše střevní pohyby, což má nepříznivé účinky na vaše těhotenství. Nezdravé jídlo také obsahuje nepravidelné množství cukru a tuku, což je pro nastávající matku velmi škodlivé.

b). Mořské plody obsahující rtuť:

Jedním z nejdůležitějších důvodů, proč se vyhnout příjmu mořských plodů, je přítomnost methylrtuti. Jedná se o velmi škodlivou látku obsaženou v mořských potravinách, která s sebou nese poškození vašeho plodu. Během 3. měsíce těhotenství se proto vyhněte konzumaci mořských plodů ve své každodenní stravě. Příjem ryb, jako je tuňák, měkkýši, uzené ryby a také sushi, by měl být co nejvíce omezen..

C). Jídlo v plechovkách:

Jakýkoli druh potravin dostupných v plechovkách je škodlivý pro růst dítěte během těhotenství. Jsou škodlivé, protože obsahují aromata a konzervační látky, které jsou v přírodě umělé. Během této doby byste měli vždy konzumovat přírodní potraviny. Konzervanty byly vždy škodlivým zbožím a ještě více v těhotenství.

d). Mléčné výrobky, které jsou nepasterizované:

Propagujte zvyk konzumovat mléčné výrobky, které jsou pasterizované, abyste se vyhnuli jakékoli otravě. Kvůli pasterizovaným mléčným výrobkům se mohou vyskytnout infekce, jako je listeria nebo jakýkoli druh otravy jídlem. Nejlepší je mít domácí mléčné výrobky, protože neexistuje žádná šance na infekci.

E). Káva/čaj:

Kofein je pro vaše dítě velmi škodlivý, protože může ovlivnit srdeční frekvenci přechodem přes placentu. Také zvyšuje váš krevní tlak a srdeční frekvenci, proto byste se jí během těhotenství měli zcela vyhnout. Toho by se mělo během těhotenské diety v prvních 3 měsících vyvarovat, protože má nežádoucí účinky. Máte také tendenci více močit při příjmu kávy, čímž uvolňujete z těla více tekutin, což vede k dehydrataci.

F). Surové klíčky:

Přestože se během těhotenství doporučuje jíst klíčky, vyvarujte se jejich konzumace v syrovém stavu. Syrové klíčky jsou obtížně stravitelné a mohou vést k zažívacím potížím, následují silné žaludeční křeče, plynatost a zácpa. Pokud chcete klíčky konzumovat, spařte je nebo vařte, než je přidáte do salátů.

G). Nemyté maso, ovoce a zelenina:

Nikdy nejezte své produkty přímo, aniž byste je prali. Pokud nejsou zbytky pesticidů na vnější vrstvě důkladně odstraněny, mohou způsobit vážné zdravotní komplikace, včetně rakoviny. Je lepší je před použitím namočit na 10–15 minut do směsi limetky a octa.

Doporučené doplňky během 3. měsíce těhotenství:

Spolu s doporučeným dietním plánem pro 3. měsíc těhotenství nezapomeňte do navrhovaných dávek zahrnout následující doplňky:

 • Vápník – 300 mg
 • Kyselina listová – 400 mcg
 • Riboflavin – 2 mg
 • Vitamín D – 400 IU
 • Vitamín C- 70 mg
 • Thiamin – 3 mg
 • Niacin – 20 mg
 • Vitamín B12 – 6 mcg
 • Vitamín E – 10 mg
 • Zinek – 15 mg
 • Železo – 17 mg
 • Jód – 150

Očekávaný přírůstek hmotnosti během 3. měsíce těhotenství:

Přibývání na váze je součástí otěhotnění a je zdravým znakem toho, že vaše dítě roste. Rozsah přibývání na váze se však liší podle osoby a jejího BMI. Pravidlo pro zvýšení hmotnosti je, že –

“Ženy, které měly před těhotenstvím podváhu, musí zároveň přibrat,

Ženy, které měly před těhotenstvím nadváhu, musí přibrat méně. “

V prvním trimestru, zvláště během 3. měsíce těhotenské diety, se u zdravého jedince očekává přírůstek hmotnosti 1-1,5 kg. Pokud jste nezaznamenali žádnou změnu, může vám lékař doporučit nějaké doplňky na zvýšení hmotnosti a dietní změny, které vám pomohou.

Další tipy pro dietu pro těhotné ve třetím měsíci:

Následující tipy vám mohou pomoci užít si zdravé těhotenství:

 • Určete své potravinové alergie. Pokud jste alergičtí na ovoce nebo zeleninu, zcela se jí vyhněte.
 • Nikdy si nedopřejte levné rychlé občerstvení, zejména to, které se vyrábí na ulici.
 • Nejezte jídlo, které není řádně zakryté
 • Hledejte v jídle konzervanty a v těhotenství se jim vyhýbejte
 • Je lepší jít na organické potraviny, aby se zabránilo pesticidům a škodlivým chemikáliím
 • Spolu s přijímáním výživného jídla se ujistěte, že vezmete své doplňky včas
 • Pijte hodně vody a udržujte se hydratovaní

Když jste těhotná, pamatujte, že je vaší odpovědností zajistit blaho vašeho dítěte. Správná strava, která splňuje vaše nutriční požadavky, je nezbytná pro hladký a bezproblémový porod. Spolu s jídlem si musíte také dobře odpočinout a zachovat klidnou mysl. Zdravé matky dělají zdravá a krásná miminka. Je tedy na čase vzít tuto věc do rukou a nábožensky se držet této diety pro těhotenství ve 3. měsíci. Rozlučte se s balíčkem čipů a začněte zdravě svačit!

Odborné otázky a odpovědi:

A). Kolik jídel bych měla jíst denně během 3. měsíce těhotenství?

Když jste ve 3. měsíci těhotenství, musíte začít zvyšovat příjem jídla. Lékaři doporučují místo jednoho nebo dvou velkých jídel několik malých jídel. Doporučuje se dodržovat dobře sestavený plán, který obsahuje 4 jídla denně a mezi nimi 3 svačiny. V těchto jídlech můžete pokrýt všechny požadované prvky jídla na základě vašeho výběru.

b). Jakákoli opatření, která je třeba dodržovat při dodržování těhotenské diety?

Neexistují žádná opatření jako taková. Dieta je naplánována tak, aby pokryla všechny základní živiny. Pokud však vaše tělo určité potraviny nepřijímá, prostě se jim vyhněte a místo toho je nahraďte vhodnými alternativami. Například lidé s intolerancí laktózy mohou jít na alternativy, jako je sójové mléko, mandlové mléko, tofu atd.,

C). S jakými běžnými potravinovými alergiemi se setkáváme během 3. měsíce těhotenské diety?

Potravinové alergie se běžně vyskytují během těhotenství. Některé z těchto alergických reakcí by pokračovaly od dětství, zatímco některé se objevily nově během těhotenství. Patří sem – alergie na laktózu, alergie na kyselinu citrónovou, brinjal, mořské plody, arašídy, mák atd., Lze si všimnout reakcí jako vyrážky, kýchání, pálení žáhy, dušnost a svědění. Pokud se u vás objeví některý z těchto příznaků, okamžitě spěchejte k lékaři a vyhýbejte se těmto jídlům.

Read more
Měsíce těhotná

8 měsíců těhotenství: příznaky, symptomy a vývoj plodu

Jste v 8 měsíci těhotenství! To znamená, že vás pravděpodobně čeká už jen měsíc. Tento měsíc bude plný úzkosti a vzrušení. To, co byste mohli udělat nejlépe, abyste je udrželi, je skutečně odvrátit mysl tím, že budete dělat jiné věci, které vás budou zaměstnávat. Nezapomeňte vždy dodržovat dietu a nikdy nevynechávejte každodenní dávku pozitivity a procházky. Jen tak dál, vaše úzkost opadne.

Na druhou stranu se vašemu dítěti a vám děje tolik věcí. Co dělat v osmi měsících těhotenství? No, je toho tolik. Řekneme vám o tom všechno.

8 měsíců těhotenství

Kolik týdnů jste těhotná?

Zajímá vás, kolik týdnů za 8 měsíců jste těhotná? Jste v týdnu 32-35. To znamená, že je to váš třetí trimestr a máte zhruba měsíc nebo 5-8 týdnů do porodu. To však bude záviset od jedné ženy k druhé. Ne každý jde do 40. týdne a má tendenci doručovat ještě dříve.

8 měsíců těhotného břicha: Jak to vypadá?

V tomto okamžiku je vaše břicho velké, většinou kvůli rostoucí velikosti dítěte, které každý den přijímá. Tím se vytvoří další tlak na břicho, a proto budete muset často močit. 8měsíční těhotný plod bude v poloze hlavou dolů a zůstane tak až do doby jeho porodu. 8měsíční těhotenství dítěte odpovídá velikosti melounu.

Hmotnost dítěte v 8. měsíci těhotenství je asi dvě až čtyři libry a 14 palců na výšku.

Co si myslet o tomto 8. měsíci těhotenství:

Matka nyní ve svém druhém minulém měsíci přiznává, že starosti, dokud nemůže mladého držet v paži, s ní zůstávají, dokud čas nekončí. Až do porodu je každá matka plná starostí, které se mění každý měsíc. Tento měsíc je to všechno o tom, jak to udělat, když přijde skutečný čas? Myšlenka na proces, který si před měsícem melodicky zahrála v mysli, nabírá mírné hororové obrátky. Co když nemůže skutek vykonat tak správně a úhledně, měla by o tom uvažovat.

8 měsíců Těhotné Příznaky:

Vaše příznaky 8 měsíců těhotenství se nyní zvýrazňují. Zde jsou některé zjevné.

1. Braxton Hicks kontrakce:

To je známkou toho, že se váš den rychle blíží. Tělo vás připraví prostřednictvím falešných kontrakcí, které se nazývají Braxton Hicksovy kontrakce. Tyto stahy jsou hlavně ve formě napínání břišních svalů. Jedná se o testovací kontrakce, kterými vaše tělo prochází přípravou na těžkou dobu, která je čeká. Dobré na tom je, že jsou bolestivé a nezpůsobují žádné vedlejší účinky. Nabízejí však matce nepohodlí. S těmito příznaky není problém se obávat. Tato 8měsíční těhotenská bolest je jen přípravou, která vašemu tělu pomůže připravit se na fázi porodu. Pokud přesto cítíte větší bolest, měli byste se okamžitě poradit se svým lékařem. Svou situaci můžete usnadnit použitím studeného obkladu nebo horkého sáčku.

2. Vedlejší problémy:

Možná, že dřívější problém, který jste měli, by se nyní stal stabilním. Tím myslíme návrat častého močení, které jsme pociťovali první měsíc. Důvodem je, že dítě nyní vyvíjí tlak na váš močový měchýř a váží s ním něco kolem čtyř až šesti liber; močový měchýř ztrácí prostor pro uložení. Totéž se děje s hrudní dutinou a svaly žaludku, proto dochází k poruchám trávení, pálení žáhy a nedostatku dechu. Jednoduchý způsob, jak se problému zbavit, je příjem menšího množství vody a místo toho si vezměte více potravin z likvidátoru, jako je polévka a ovocné šťávy. Potravinovým a ovocným tekutinám chvíli trvá, než rozloží vylučovací systém. Pomůže vám to zbavit se časté návštěvy koupelny.

3. Nadýmání a přibývání na váze:

Na nadýmání to musíte vždy vzít. První způsob, jak překonat nadýmání, je vědět, zda se jedná vůbec o nadýmání nebo jen o dětskou bouli. Chtěli byste všechno sníst, a to povede pouze k většímu přibývání na váze. Popadnutí těžkého jídla pokaždé, když dostanete hlad, není tím správným způsobem, jak hladu naservírovat. To vede ke zmenšení prostoru, který má vaše dítě k dispozici pro vývoj, kvůli tuku, který získáte. Kromě toho to může také vést k pálení žáhy a plynatosti. Chcete -li se problému zbavit, pijte lehké občerstvení nebo ovoce nebo saláty a ořechy, abyste překonali potřebu hladu pokaždé, když potřebujete.

4. Dušnost:

Problém dušnosti nastává, když vaše břicho začne tvořit obrovské bříško, tlak na plíce a membránu se tím zvýší, a tak si tam vezme prostor. To má za následek boje s dušením a dušností. Příznaky dušnosti jsou u těhotných žen po celém světě zcela běžné. Ale pro vaši bezpečnost a opatření musíte svého lékaře informovat o vaší situaci. Podle obav lékařů není v tomto období dobrá možnost dýchat ústy.

Dočasné a praktické řešení takového problému je mít u sebe tkáň, která vám pomůže otřít nosní dírku a pomůže jim zůstat otevřená pro cirkulaci vzduchu pro dýchání. Pomocí tkáně můžete držet jednu nosní dírku a druhou si otevřít. To vám pomůže získat otevřený nos pro dýchání čerstvého vzduchu. Měli byste si ale také ujasnit hlen, který by neměl být zachycen v nosních dírkách.

5. Extrémní závratě:

Možná to všechno nebudete moci snášet. Změny nálady a hormonů vás rozladí. Díky nadváze a neustálému pohybu v břiše se budete cítit unavení a neklidní. To vám může ztěžovat čas. Abyste vyřešili své závratě, můžete si odpočinout každou půl hodinu. Malé zdřímnutí nebo jemná hudba, procházka na čerstvém vzduchu vám mohou zlepšit náladu. Snadná práce, jako jsou koníčky, vás může také bavit. Vaše každodenní práce by měla být pro vaši vlastní bezpečnost prováděna pomalým tempem. Můžete mluvit a dokonce se zeptat svých rodinných příslušníků na preventivní opatření, která lze přijmout od těch, kteří již v těhotenství čelili podobným problémům.

8měsíční vývoj těhotného plodu:

Mnoho věcí se stane a změní se od prvního dne vašeho početí.

Osmý měsíc je jedním z nejdůležitějších měsíců, kdy jsou u dítěte vidět významné změny. Dítě již prošlo vývojovou fází a dokončilo svou strukturu. Nyní zdokonaluje své funkce tím, že je provádí uvnitř matky, aby si zvykl na změny, které ho postihly. Matka také prochází některými z těchto změn, když se její tělo v cestě začíná připravovat na nadcházející událost. Vzhledem k tomu, že se obě strany připravují na akci, je zde několik významných změn, které je třeba tento měsíc vidět na vašem dítěti.

1. Kompletní struktura:

Nyní je vaše dítě plně zformováno na úroveň, v níž v případě předčasného porodu může nyní přežít i mimo děložní stěny. Od koruny k zadku je nyní zdokonalen malými zavalitými prsty s měkkou základnou nehtů. Jeho předchozí tenká kosterní struktura nyní nabrala na obrátkách k dobru, protože vidíte, že se mu pod kůží uložila tuková vrstva, díky níž vážil víc než kdy jindy.

2. Vlasy:

Vlasy na hlavě mu nyní rostou krátké a silné a s tím rostou i jeho pohyby. Jeho obličejové rysy jsou nyní zdokonaleny k nejlepším s definovaným nosem a očima s víčky a obočím, vše nakresleno na dokonalém plátně.

3. Pohyby:

Nyní už existují určité pohyby, které budete cítit jistě. Toto je způsob, jakým vám vaše dítě řekne, jak je teď místa málo a že chce vyjít co nejdříve. Proto kopne a prorazí si cestu. Můžete dokonce cítit, jak ve vás tlačí ingredience, aby vytvořil prostor pro sebe. Kromě tlačení a děrování je nyní škytavka dítěte normální. Jeho zrak se zlepšil. Doktor říká, že pokud si nyní posvítíte na břicho, dítě by pravděpodobně odvrátilo pohled nebo by pohlédlo ke světlu. Nyní dokáže rozpoznat váš hlas a může na něj reagovat kopnutím.

4. Vadnoucí okamžiky:

Nyní se postavil vzhůru nohama a nyní je připraven k východu. Díky tomu jemná voskovitá látka pokrývající jeho i jeho kůži nyní klesá. tato sýrová bílá látka zvaná vernix caseosa tam dříve chránila měkkou kůži před plodovou vodou, ale nyní je na to zvyklý a jeho kůže je nyní kompatibilní a připravená na venkovní vzduch. Proto lanugo, což jsou krátké měkké dětské vlasy na těle dítěte, nyní pomalu a stabilně prolévá.

5. Reprodukční systém:

Pokud již znáte pohlaví svého dítěte, bude pro vás předvídání této změny a pochopení scénáře snazší. Jinak prostě vězte, že v případě, že je to dívka, nyní je čas, aby se její pochva a vulva konečně zformovaly. Na druhou stranu, pokud je to chlapec, bude šourek vašeho malého dítěte vypadat jako oteklý, ale to není důvod k obavám.

6. Ledviny:

Tento měsíc dojde ke snížení hladiny plodové vody, což znamená, že ledviny vašeho dítěte nyní oficiálně začaly fungovat. Nyní dochází k produkci kortizolu a celá situace postupuje celý měsíc, aby měl váš břicho menší pocit nadýmání.

Činnosti 8. měsíce:

Tento měsíc bude více o plánování vašeho dítěte a mateřství na další měsíc. Pohyby střev vás mohou nutit chodit na toaletu častěji než dříve. Navíc nyní v této fázi můžete být zodpovědnější matkou pro dítě uvnitř bříška. Lidé kolem vás musí tleskat vaší síle a pozitivnímu úsilí, abyste viděli, že se stanete matkou. Zbavte se stresu a dýchejte, hezky a pomalu. Nezapomeňte však na spánek, dietu a chůzi.

8měsíční péče o těhotenství: Dieta a cvičení

Zde jsou dieta a cvičení po dobu 8 měsíců těhotenství.

Strava:

1. Vitamíny:

Tato živina ve vitaminech je důležitá v primární fázi těhotenství. Pravidelný příjem vitamínů pomáhá hlavně při zmírnění zvracení a nevolnosti. Pro zdravou výživu obsahující vitamíny jsou zrna, arašídové máslo a ořechy dobře náhradou přírodních zdrojů.

2. Žehlička:

Lékaři z první ruky podávají doplňky železa na samotném prvním setkání. Ale přírodní doplňky na vlastní pěst jsou vhodnější. Pomeranče, vejce, fazole, brokolice, brambory jsou dobrou potravinou z hlediska železa.

3. Ovoce:

Živiny se dobře nacházejí v ovoci. A ovoce se v časovém období těhotenství osvědčuje lepším způsobem. Jelikož je bohatý na tekutiny a hladinu vody, pomáhá vám udržovat hydrataci a vláknina v ovoci dělá vašemu střevu kondici.

4. Vlákno:

S vysokou nutriční hodnotou, jídlo bohaté na vlákninu, jako je avokádo, špenát, kokos a fazole, pomáhá vašemu tělu dobře se vypořádat se střevními problémy a udržuje váš trávicí systém během měsíců vyčištěný. Kromě toho mají tato jídla také bohatý obsah živin, které pomáhají v boji proti nemocem.

5. Zelenina:

Jíst neznamená jíst co nejvíce. Přejídání nezlepší vaše dítě, ale naopak mu uškodí. Přejídání může vést k nadýmání. Konzumace zeleniny místo toho pomáhá zachovat živiny.

Cvičení:

1. Dechové cvičení:

Lehněte si a spočítejte svůj dech, když každý z nich na 5 sekund podržíte. To pomáhá uklidnit hladinu stresu a pozvednout vaše zdraví a náladu.

2. Kegelovo cvičení:

Kegelovo cvičení pomáhá při relaxaci těla a pomáhá budovat sílu v pánevní oblasti. Během těhotenství se nejlépe osvědčilo kegelové cvičení.

3. Twisted Stretch:

Dobrým cvičením může být také zkroucení, lehněte si na bok a zkuste natáhnout ruku čelem ke stropu na opačné straně, než kterou jste položili. Udělejte to pětkrát s alternativními směry. To vám pomůže snížit svalové napětí a přinést úlevu bolavým zádům a pánvi. Protahování během těhotenství vám také poskytne flexibilitu a sílu v nohách.

4. Chůze:

Nejlepším cvičením je však chůze v běžném denním tréninku. Malá procházka učiní vaše tělo pružným, nálada bude skvělou změnou a vnější atmosférou vaší mysli.

5. Rozšíření břicha:

U tohoto cviku si sedněte a zkřížte nohy. Podpořte záda a břicho pomocí rukou pro úlevu od bolesti. Pravidelně cvičte vdechování nosem a rozšiřujte břicho. Udělejte to pětkrát.

Sex během těhotenství v 8. měsíci těhotenství:

Když je vaše dítě každou chvíli na cestě, sex není opravdu vaše nejlepší volba. Oddávat se také není příliš bezpečné. Jelikož budete mít výkyvy nálad, možná byste se chtěli věnovat sexuálním aktivitám, ale stále přemýšlejte o jiných věcech, které by odváděly vaši mysl, jako je nakupování pro vašeho drobečka nebo odpočinek, abyste se zbavili mysli..

Tipy, jak překonat stres během těhotenství v 8. měsíci:

 • Pravidelné cvičení a jóga vám pomáhají v pravidelných fázích improvizovat vaše nálady a bolesti těla.
 • Rozhodněte se, jak se bude vaše dítě jmenovat od tohoto měsíce, protože už je téměř načase.
 • Nakupujte své dítě včas, pokud znáte jeho pohlaví.
 • Vyčistěte vzduch se všemi kolem, aby vás neobtěžovalo nic nepodstatného.
 • Proveďte potřebné přípravy na dobu porodu a ujistěte se, že s potřebami na poslední chvíli překonáte potřeby v té době. To také znamená, že kde bude porod, doma nebo v nemocnici.

Pro a proti:

 • Vždy užívejte kyselinu listovou a vitamín D. Jsou nezbytné pro růst dítěte.
 • Zůstat aktivní je nesmírně důležité. Být v sedě není považováno za zdravé, ani pro dítě, ani pro vaše tělo.
 • Věnujte pozornost tomu, co jíte. Všechno, co jíte, bude mít ve vývoji dítěte obrovskou roli.
 • Pohyb vašeho dítěte je třeba sledovat. Sledujte to.

Nedělá:

 • Silně cvičte. Nestresujte se cvičením jako vzpírání. Pro vaše tělo to může být velmi obtížné.
 • Kouření, drogy a alkohol jsou v tuto chvíli největší nepřátelé. Mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte, a to nejen během porodu, ale po celý život. Pokud je vezmete, dopustíte se závažné chyby.
 • Kofein by měl být omezen. Vysoká hladina kofeinu ve vašem těle bude mít za následek nízkou porodní hmotnost dítěte.

Lékařské ošetření a kontrola:

Je třeba mít na paměti zdravotní problémy a kontroly, ale protože je to 8. měsíc, lze bezpečně předpokládat, že máte tyto triky připravené v rukávu. Pravidelné krevní testy dělají vaše tělesné prohlídky jasnými a ultrazvuk je v této fázi také božský. Několik léků, které byste měli mít u postele:

 • Pro pálení žáhy se můžete rozhodnout pro antacida a famotidin.
 • Pro bolesti a bolesti můžete jít na Acetaminophen. Vyhněte se Ibuprofenu a Naproxenu.
 •  Pro alergie můžete zvolit antihistaminika a Ioratidin. Vyhněte se pseudofedrinu a dekongestantům, jako je fenylefrin.
 • Pro kašel je dobré mít dextrometorfan a guaifenesin.
 • Pro zácpu je nejlepší volbou Metamucil a Colace. Vyhněte se laxativům a minerálním olejům.

Ultrazvuk 8 měsíců:

V osmém měsíci těhotenství si všimnete, že se boule pohybuje tak, aby držela krok se svíjením dítěte.

Opatření pro 8měsíční těhotenství:

Zde je několik opatření, která musíte dodržovat.

 • Udržujte se hydratovaní, i když to znamená více výletů do koupelny. Zkuste místo toho tekutý obsah ovoce, ale ujistěte se, že nikdy nebudete trpět dehydratací, protože to může poškodit vaše zdraví a tím i vaše malé děti.
 • Nyní jste v 8. měsíci těhotenství. Vaše dítě může být poškozeno škodlivými UV paprsky. Abyste se zbavili slunečních paprsků, ujistěte se, že jste zabaleni do slunečného výkřiku a deštníku s sebou.
 • Nechte své tělo odpočívat v pravidelných intervalech a večeři nechte před dvěma hodinami ulehnutí do postele.
 • Vyhněte se nezdravému jídlu a nezdravým ve vaší stravě, abyste zůstali v bezpečí a porodili zdravé novorozence.
 • Neužívejte žádné léky bez rady lékaře.
 • Prodyšné, pohodlné a volně padnoucí oblečení bude velmi dobrou volbou.
 • Snažte se maximálně neležet na zádech.

Spací pozice po dobu 8 měsíců Těhotná:

Nyní možná budete muset začít spát na boku. V tuto chvíli je velmi vhodné spát na levé straně, protože to zajistí, že dítě dostane dostatek výživy a vaše tělo dostane dostatečné množství krve.

8 měsíců těhotného plodu má za sebou dlouhou cestu. Spolu s 8měsíční těhotenskou péčí bude vaše tělo hodně spolupracovat a vaše dítě také vyjde jako velmi zdravé malé dítě. Je jen otázkou času, kdy se s problémy s těhotenstvím budete muset smířit. Jakmile tuto překážku překonáte, můžete vyrazit.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Jak bezpečné je cestovat v 8. měsíci těhotenství?

Odpověď: Ano. Nyní můžete cestovat. Musíte však učinit další opatření a cestovat se vším, co potřebujete mít s sebou.

Q2. Je v pořádku mít sex v 8. měsíci těhotenství?

Odpověď: Ano můžeš! Pokud jste praktikovali zdravou rutinu, nemusíte se bát sexu. Vaše dítě je chráněno ve své plodové vodě.

Q3. Kdy byste se měli poradit s lékařem?

Odpověď: Když pocítíte nevysvětlitelnou bolest, která se podobá vaší kontrakci, musíte se poradit s lékařem. Vážné obavy vyvolává také velké a silné krvácení. Zjistěte, co je v pořádku a co ne, abyste se každou chvíli neznepokojovali.

Q4. Mít dítě v 8. měsíci těhotenství je bezpečné nebo ne?

Odpověď: Pokud se vyskytnou nějaké problémy, může vaše tělo spustit poplach a rozbije se vám voda. To znamená, že vaše práce začala a že dítě musí být operováno. I když to nemusí být ideální situace, není to ani špatné. Vaše dítě bude mít dostatečnou bezpečnost a ochranu a bude věnována maximální péče tomu, aby bylo vaše dítě v bezpečí.

Těhotenství je život měnící zážitek a doufáme, že tento měsíc zvládnete stejně hladce jako posledních 7 měsíců.

Read more