Modní styl

Vázání pánského šátku – návod a 10 technik zavinování pro stylového muže

pánské návody na uvázání šálu krok za krokem technika ovíjení šátků

Někteří muži se šálům vyhýbají ze strachu, že na běžný vkus vypadají příliš žensky. Pokud však chcete objevit nějaké stylové způsoby, jak si uvázat šátek, přehodnotíte svůj vzhled. Velké šály pro muže jsou obvykle asi 25 cm široké a 180 cm dlouhé, s těmito šály, buď se vzorem nebo jednobarevným střihem. To vám poskytne dostatek času na hraní, když máte chuť být kreativní, aniž byste to přeháněli. Když si uvázáte šátek, stačí si kolem krku omotat obdélníkový nebo trojúhelníkový šátek tak, aby byl váš outfit stylový a pohodlný zároveň. Většina mužů však žasne, jak toto příslušenství správně nosit. Z tohoto důvodu bychom vám v tomto článku rádi poskytli několik nápadů a tipů, jak uvázat správný šátek a správně ho nosit.

Proč kravatu a nosit šátek?

pánská vázací šála návody krok za krokem technika zavinování šátek zavinovací šátky tenký materiál kalhoty bunda

Šátky jsou po staletí nedílnou součástí pánského oblečení, ale nošení pánských šátků se stalo populární až po jeho zavedení piloty v obou světových válkách. V té době se toto příslušenství používalo hlavně pro vojenské hodnostní označení nebo když byla na bojišti během války teplota nízká. Šátek tedy nejprve slouží jednoduchému účelu ochrany krku v chladných dnech. Bez ohledu na to, zda si v chladném ránu uvázáte tlustý šátek nebo si vezmete lehký šátek, který vás ochrání před sluncem v horku, tento kousek oblečení může být vždy vaším věrným společníkem.

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika balení sluneční brýle kožená bunda francouzský uzel retro vzhled

Šátky mohou vašemu stylu dodat mocný prvek, zvláště pokud je chcete použít k přidání kontrastních nuancí vašemu outfitu. Dokud to neohrozí funkčnost, jen málo z vás dokonce odmítne jasný kus kašmíru. V několika funkčních rolích, jako je nošení lehkého šátku místo kravaty, se muž musí cítit pohodlně ve svém osobním stylu. Je také dobrým pravidlem, aby zbytek vašeho oblečení byl dostatečně jednoduchý, aby nekonkuroval šátku.

Jak uvázat šátek?

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika navíjení vlněné sluneční brýle kabát smyčka šátek retro vzhled

Pokud zauzlíte správný šátek nebo si například nasadíte trojúhelníkový šál, rozšíříte rozměr a pohyb svého celkového dojmu. I když je to v chladných zimních měsících nezbytností, mužskou šálu lze nosit i za deštivého počasí, větrných dní na pláži nebo kdykoli jste v mrazivých, klimatizovaných budovách.

pánská vázací šála návody krok za krokem technika zavinování šály šátky balení kašmírové roušky oblek klopa

Ve světě módy existuje mnoho výrazů, které popisují nošení a techniku ​​zavinování šálu. Můžete si uvázat hedvábný šátek nebo smyčkový šátek, nosit moderní šátek nebo šátek, uvázat hranatý šátek a tak dále. A co je nejdůležitější, udržujte svůj vzhled jednoduchý a ležérní také výběrem materiálu, který vyhovuje vašim potřebám. Kvalitní šátek, který můžete elegantně uvázat, je zpravidla vyroben z konvenční vlny, angorské vlny, lnu, bavlny, hedvábí, syntetických materiálů nebo z jejich kombinace. Mnoho výrobců nabízí vlastní výrobu, takže pletou nebo tkají pánský šátek tak, aby objemné kousky vyrobené ze silné příze mohly snadno zauzlovat a pohodlně se nosily.

zavinovací technika kravata šátek askot kravata šátek sako sako tričko tričko nákrčník

Ale jaký šátek vás bude inspirovat s respektem? Můžete ho nosit do práce nebo s tričkem? Jak máte tu věc uvázat, aby se nestala nebezpečím zakopnutí? Pokračujte ve čtení, abyste zjistili odpověď na všechny tyto otázky.

Kravatový šátek pro muže

pánská vázací šála návody krok za krokem technika zavinutí šálu zavinovací šátky vlněná čepice bunda šedá černá

Naštěstí v dnešní době máte k dispozici mnoho možností, jak si uvázat šátek. Věřte nebo ne, každý z nich může ve vašem oblečení znamenat obrovský rozdíl. S naším podrobným průvodcem deseti nejdůležitějšími technikami toto umění snadno zvládnete.

Kravata jako tkanina

pánské návody na uvázání šálu krok za krokem technika zavinování šálu kolem trička s vlněnou sakou

Dosaženého šátku dosáhnete tak, že si ho doslova přehodíte kolem krku. Je to velmi jednoduché a nevyžaduje žádné úsilí. Budete vypadat ještě chladněji, pokud nebudete každou stránku koordinovat palec po palci. Neupravujte však konce příliš nesprávně. Toto pouzdro na šátek je přesně to, co potřebujete, pokud chcete trochu okořenit svůj ležérní vzhled bez nutnosti kravaty. Jednoduše si zastrčte sako nebo sako do kalhot a nechte šálu vykouknout zpod klopy. Buďte však s tímto stylem opatrní, protože silný vítr nebo otravný kamarád by to mohli rozmotat.

Vázejte nadměrný šátek

zábal technika nadměrná šála kravata vlna pletená vazba lenny kravitz

Nedovolte, aby vás příslušenství pohltilo tímto vzhledem. Váš šátek by nikdy neměl být příliš velký, jako ten na fotografii Lennyho Kravitze v tomto příkladu. Příliš malá velikost by však v tomto případě nebyla optimální variantou. Ideální délku lze jednoduše dvakrát smyčkovat a volně kolem krku.

zábal technika nadměrná šála kravata vlna pletená vazba nadměrně velké opotřebení módní trend

Tento styl je stejně jednoduchý jako předchozí návrh. Začněte znovu přehozením šátku a poté přehoďte jednu stranu přes opačné rameno. Tato technika balení vás zahřeje během mrazivých povětrnostních podmínek.

Zabalit jednou

uvázat šátek zavinovací technika šátek zabalit jednorázová deka šátek obdélníkový svetr

Začněte znovu přehozením šátku. Ale tentokrát si při házení kousku přes krk ponechejte jednu stranu déle než druhou. Pak už jen omotejte delší stranu kolem krku. Poté vytvořte smyčku kolem krku, aby to celé sedělo pěkně a pevně. Tímto způsobem také zabráníte případnému rozmotání, které může způsobit vítr nebo jiné události. Nezdržujte se však do práce jen proto, že trávíte hodiny zdokonalováním koncových délek před zrcadlem.

Vázejte smyčkový šátek

pánská vázací šála návod krok za krokem technika zavinování nákrčníky zavinutí deka šála vlněný vesta svetr

Jste připraveni na zimu? Tato technika balení navazuje na výše uvedenou metodu, ale posouvá věci o krok nebo dva dále. Začněte drhnout a na delší části ponechte spoustu extra délky. Pak si to párkrát obtočte kolem krku, aby vám konec visel přes záda. Přehoďte druhý konec přes rameno a zastrčte dva konce, abyste navrhli skutečnou smyčkovou šálu. Tento druh vás také zahřeje v chladnějších podzimních měsících. Můžete si také být jisti, že vás vlastní příslušenství nezasáhne do obličeje.

Francouzský uzel

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika navíjení vlněný kabát francouzský uzel kostkovaný mužský muž

Je tedy na čase uvést věci do aktuálního stavu. Jakmile si takto uvázáte šátek, můžete se spolehnout na nadčasový, uhlazený uzel. Přeložte šálu na polovinu a přetáhněte ji kolem krku. Poté provlečte volné konce smyčkou a pevně zatáhněte. Díky tomuto vzhledu můžete být efektivní a sebevědomá a funguje jak v obchodním, tak v neformálním oblečení.

Vázejte askotický šátek

zavinovací technika nadměrná šála kravata kravata pletená vazba ascot šála kravata bunda sako oblek žihadlo

Inspirován stejnojmenným kravatovým uzlem, známý také jako vrchní uzel nebo, poněkud méně přitažlivý, podbradník. Nejprve začněte přehozovat šátek jako obvykle, poté překřížte jeden konec přes druhý. Navlečte jednu stranu pod druhou a přetáhněte je přes vrchol. Taková elegance vypadá skvěle s oblekem, i když můžete uvolnit šátek pro ležérnější vzhled.

Špatný uzel

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika navíjení špatný uzel košile výhled vzhled

Tento klamavě jednoduchý uzel je vhodný pro muže, kteří chtějí svým vzhledem podat prohlášení. Pokud nevíte, jak uvázat dlouhý šátek, je tato metoda snadným způsobem, jak zachytit přebytečný materiál. To vám tedy umožní vytvořit něco lépe zvládnutelného s malým úsilím. Umístěte šátek kolem krku tak, aby jeden konec byl delší než druhý. Uvolněte uzel na delší straně zatažením za konec pod a přes sebe. To zase vytvoří smyčkový šátek, ze kterého pak jednoduše musíte volně protáhnout konec. Poté provlékněte druhý konec také smyčkou. Utáhněte a upravte. Prvních několik vašich pokusů však pravděpodobně bude vyžadovat relativně čistou hlavu a zrcadlo.

Reverzní přehozený záhyb

pánské šátky zavinovací šály s technikou zavinování kravaty

Už jsme na středním území a tento styl dvojitého uzlu je vhodný i do chladnějšího počasí. První postup už znáte – zakrytí a zabalení. Nyní vezměte jeden konec a vytvořte záhyb smyčkou. Poté opakujte totéž s druhým koncem a upravte šátek podle svých představ. Tento styl je vhodný pro běžné i formální nošení a budete vypadat docela dobře.

Jednoduchý uzel (čtyři v ruce)

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika zavinování oblek čtyři v ruce jednoduchý mužský mužský uzel

Nebojte se, toto nemá nic společného se stejnojmenným vázacím uzlem. Zkuste to, až budete vypadat elegantně a elegantně zároveň. Nejprve se řiďte pokyny pro francouzský uzel, ale tentokrát smyčkou protáhněte pouze horní díl. Následujte točením smyčky a vytvořením druhého otvoru pod prvním. Mělo by to vypadat nějak jako číslo 8. Vytáhněte druhý konec druhým otvorem a utáhněte, abyste jej upravili.

Kravatové šály – šátek jako deka

pánské šátky vázání pokyny krok za krokem technika navíjení vlněné sluneční brýle kabát deka šátek

Stropní šátek je něco, co ve skutečnosti nepřináší žádná pravidla. Pokud uvázáte šálu a budete ji mít rozprostřenou, prakticky budete moci uvázat hranatý šátek. Stačí si to přehodit přes krk a ramena, abyste se v chladných zimních dnech rychle zahřáli. Běžným způsobem úpravy deky by bylo nosit ji přehozenou kolem krku a ramen. To by mohlo z oděvu udělat hlavní ohnisko outfitu. Díky svému odvážnému stylu je dekový šátek vhodnější pro typy, které nechtějí splynout s davem.

pánské šátky vázání návody krok za krokem technika navíjení vlněný kabát pařížský francouzský evropský uzel benedikt cumberbatch

Pokud tedy nejste příznivcem kravat, dobře zvolený šátek vás může označit za muže, který si jde nejen vlastní cestou, ale také jí věnuje velkou pozornost. Zakryjte si oblek nonšalantním šátkem kolem hlavy nebo nechte z klopy vykouknout lehký šátek. Konečně, když si obléknete toto příslušenství, nenoste šálu pod košili. Když pomineme variantu Ascot, prostě to nevypadá dobře ani na hvězdách a módních ikonách.

Modní styl

Vázání pánského šátku – návod a 10 technik zavinování pro stylového muže

pánské návody na uvázání šálu krok za krokem technika ovíjení šátků

Někteří muži se šálům vyhýbají ze strachu, že na běžný vkus vypadají příliš žensky. Pokud však chcete objevit nějaké stylové způsoby, jak si uvázat šátek, přehodnotíte svůj vzhled. Velké šály pro muže jsou obvykle asi 25 cm široké a 180 cm dlouhé, s těmito šály, buď se vzorem nebo jednobarevným střihem. To vám poskytne dostatek času na hraní, když máte chuť být kreativní, aniž byste to přeháněli. Když si uvázáte šátek, stačí si kolem krku omotat obdélníkový nebo trojúhelníkový šátek tak, aby byl váš outfit stylový a pohodlný zároveň. Většina mužů však žasne, jak toto příslušenství správně nosit. Z tohoto důvodu bychom vám v tomto článku rádi poskytli několik nápadů a tipů, jak uvázat správný šátek a správně ho nosit.

Proč kravatu a nosit šátek?

pánská vázací šála návody krok za krokem technika zavinování šátek zavinovací šátky tenký materiál kalhoty bunda

Šátky jsou po staletí nedílnou součástí pánského oblečení, ale nošení pánských šátků se stalo populární až po jeho zavedení piloty v obou světových válkách. V té době se toto příslušenství používalo hlavně pro vojenské hodnostní označení nebo když byla na bojišti během války teplota nízká. Šátek tedy nejprve slouží jednoduchému účelu ochrany krku v chladných dnech. Bez ohledu na to, zda si v chladném ránu uvázáte tlustý šátek nebo si vezmete lehký šátek, který vás ochrání před sluncem v horku, tento kousek oblečení může být vždy vaším věrným společníkem.

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika balení sluneční brýle kožená bunda francouzský uzel retro vzhled

Šátky mohou vašemu stylu dodat mocný prvek, zvláště pokud je chcete použít k přidání kontrastních nuancí vašemu outfitu. Dokud to neohrozí funkčnost, jen málo z vás dokonce odmítne jasný kus kašmíru. V několika funkčních rolích, jako je nošení lehkého šátku místo kravaty, se muž musí cítit pohodlně ve svém osobním stylu. Je také dobrým pravidlem, aby zbytek vašeho oblečení byl dostatečně jednoduchý, aby nekonkuroval šátku.

Jak uvázat šátek?

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika navíjení vlněné sluneční brýle kabát smyčka šátek retro vzhled

Pokud zauzlíte správný šátek nebo si například nasadíte trojúhelníkový šál, rozšíříte rozměr a pohyb svého celkového dojmu. I když je to v chladných zimních měsících nezbytností, mužskou šálu lze nosit i za deštivého počasí, větrných dní na pláži nebo kdykoli jste v mrazivých, klimatizovaných budovách.

pánská vázací šála návody krok za krokem technika zavinování šály šátky balení kašmírové roušky oblek klopa

Ve světě módy existuje mnoho výrazů, které popisují nošení a techniku ​​zavinování šálu. Můžete si uvázat hedvábný šátek nebo smyčkový šátek, nosit moderní šátek nebo šátek, uvázat hranatý šátek a tak dále. A co je nejdůležitější, udržujte svůj vzhled jednoduchý a ležérní také výběrem materiálu, který vyhovuje vašim potřebám. Kvalitní šátek, který můžete elegantně uvázat, je zpravidla vyroben z konvenční vlny, angorské vlny, lnu, bavlny, hedvábí, syntetických materiálů nebo z jejich kombinace. Mnoho výrobců nabízí vlastní výrobu, takže pletou nebo tkají pánský šátek tak, aby objemné kousky vyrobené ze silné příze mohly snadno zauzlovat a pohodlně se nosily.

zavinovací technika kravata šátek askot kravata šátek sako sako tričko tričko nákrčník

Ale jaký šátek vás bude inspirovat s respektem? Můžete ho nosit do práce nebo s tričkem? Jak máte tu věc uvázat, aby se nestala nebezpečím zakopnutí? Pokračujte ve čtení, abyste zjistili odpověď na všechny tyto otázky.

Kravatový šátek pro muže

pánská vázací šála návody krok za krokem technika zavinutí šálu zavinovací šátky vlněná čepice bunda šedá černá

Naštěstí v dnešní době máte k dispozici mnoho možností, jak si uvázat šátek. Věřte nebo ne, každý z nich může ve vašem oblečení znamenat obrovský rozdíl. S naším podrobným průvodcem deseti nejdůležitějšími technikami toto umění snadno zvládnete.

Kravata jako tkanina

pánské návody na uvázání šálu krok za krokem technika zavinování šálu kolem trička s vlněnou sakou

Dosaženého šátku dosáhnete tak, že si ho doslova přehodíte kolem krku. Je to velmi jednoduché a nevyžaduje žádné úsilí. Budete vypadat ještě chladněji, pokud nebudete každou stránku koordinovat palec po palci. Neupravujte však konce příliš nesprávně. Toto pouzdro na šátek je přesně to, co potřebujete, pokud chcete trochu okořenit svůj ležérní vzhled bez nutnosti kravaty. Jednoduše si zastrčte sako nebo sako do kalhot a nechte šálu vykouknout zpod klopy. Buďte však s tímto stylem opatrní, protože silný vítr nebo otravný kamarád by to mohli rozmotat.

Vázejte nadměrný šátek

zábal technika nadměrná šála kravata vlna pletená vazba lenny kravitz

Nedovolte, aby vás příslušenství pohltilo tímto vzhledem. Váš šátek by nikdy neměl být příliš velký, jako ten na fotografii Lennyho Kravitze v tomto příkladu. Příliš malá velikost by však v tomto případě nebyla optimální variantou. Ideální délku lze jednoduše dvakrát smyčkovat a volně kolem krku.

zábal technika nadměrná šála kravata vlna pletená vazba nadměrně velké opotřebení módní trend

Tento styl je stejně jednoduchý jako předchozí návrh. Začněte znovu přehozením šátku a poté přehoďte jednu stranu přes opačné rameno. Tato technika balení vás zahřeje během mrazivých povětrnostních podmínek.

Zabalit jednou

uvázat šátek zavinovací technika šátek zabalit jednorázová deka šátek obdélníkový svetr

Začněte znovu přehozením šátku. Ale tentokrát si při házení kousku přes krk ponechejte jednu stranu déle než druhou. Pak už jen omotejte delší stranu kolem krku. Poté vytvořte smyčku kolem krku, aby to celé sedělo pěkně a pevně. Tímto způsobem také zabráníte případnému rozmotání, které může způsobit vítr nebo jiné události. Nezdržujte se však do práce jen proto, že trávíte hodiny zdokonalováním koncových délek před zrcadlem.

Vázejte smyčkový šátek

pánská vázací šála návod krok za krokem technika zavinování nákrčníky zavinutí deka šála vlněný vesta svetr

Jste připraveni na zimu? Tato technika balení navazuje na výše uvedenou metodu, ale posouvá věci o krok nebo dva dále. Začněte drhnout a na delší části ponechte spoustu extra délky. Pak si to párkrát obtočte kolem krku, aby vám konec visel přes záda. Přehoďte druhý konec přes rameno a zastrčte dva konce, abyste navrhli skutečnou smyčkovou šálu. Tento druh vás také zahřeje v chladnějších podzimních měsících. Můžete si také být jisti, že vás vlastní příslušenství nezasáhne do obličeje.

Francouzský uzel

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika navíjení vlněný kabát francouzský uzel kostkovaný mužský muž

Je tedy na čase uvést věci do aktuálního stavu. Jakmile si takto uvázáte šátek, můžete se spolehnout na nadčasový, uhlazený uzel. Přeložte šálu na polovinu a přetáhněte ji kolem krku. Poté provlečte volné konce smyčkou a pevně zatáhněte. Díky tomuto vzhledu můžete být efektivní a sebevědomá a funguje jak v obchodním, tak v neformálním oblečení.

Vázejte askotický šátek

zavinovací technika nadměrná šála kravata kravata pletená vazba ascot šála kravata bunda sako oblek žihadlo

Inspirován stejnojmenným kravatovým uzlem, známý také jako vrchní uzel nebo, poněkud méně přitažlivý, podbradník. Nejprve začněte přehozovat šátek jako obvykle, poté překřížte jeden konec přes druhý. Navlečte jednu stranu pod druhou a přetáhněte je přes vrchol. Taková elegance vypadá skvěle s oblekem, i když můžete uvolnit šátek pro ležérnější vzhled.

Špatný uzel

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika navíjení špatný uzel košile výhled vzhled

Tento klamavě jednoduchý uzel je vhodný pro muže, kteří chtějí svým vzhledem podat prohlášení. Pokud nevíte, jak uvázat dlouhý šátek, je tato metoda snadným způsobem, jak zachytit přebytečný materiál. To vám tedy umožní vytvořit něco lépe zvládnutelného s malým úsilím. Umístěte šátek kolem krku tak, aby jeden konec byl delší než druhý. Uvolněte uzel na delší straně zatažením za konec pod a přes sebe. To zase vytvoří smyčkový šátek, ze kterého pak jednoduše musíte volně protáhnout konec. Poté provlékněte druhý konec také smyčkou. Utáhněte a upravte. Prvních několik vašich pokusů však pravděpodobně bude vyžadovat relativně čistou hlavu a zrcadlo.

Reverzní přehozený záhyb

pánské šátky zavinovací šály s technikou zavinování kravaty

Už jsme na středním území a tento styl dvojitého uzlu je vhodný i do chladnějšího počasí. První postup už znáte – zakrytí a zabalení. Nyní vezměte jeden konec a vytvořte záhyb smyčkou. Poté opakujte totéž s druhým koncem a upravte šátek podle svých představ. Tento styl je vhodný pro běžné i formální nošení a budete vypadat docela dobře.

Jednoduchý uzel (čtyři v ruce)

pánské návody na vázání šálu krok za krokem technika zavinování oblek čtyři v ruce jednoduchý mužský mužský uzel

Nebojte se, toto nemá nic společného se stejnojmenným vázacím uzlem. Zkuste to, až budete vypadat elegantně a elegantně zároveň. Nejprve se řiďte pokyny pro francouzský uzel, ale tentokrát smyčkou protáhněte pouze horní díl. Následujte točením smyčky a vytvořením druhého otvoru pod prvním. Mělo by to vypadat nějak jako číslo 8. Vytáhněte druhý konec druhým otvorem a utáhněte, abyste jej upravili.

Kravatové šály – šátek jako deka

pánské šátky vázání pokyny krok za krokem technika navíjení vlněné sluneční brýle kabát deka šátek

Stropní šátek je něco, co ve skutečnosti nepřináší žádná pravidla. Pokud uvázáte šálu a budete ji mít rozprostřenou, prakticky budete moci uvázat hranatý šátek. Stačí si to přehodit přes krk a ramena, abyste se v chladných zimních dnech rychle zahřáli. Běžným způsobem úpravy deky by bylo nosit ji přehozenou kolem krku a ramen. To by mohlo z oděvu udělat hlavní ohnisko outfitu. Díky svému odvážnému stylu je dekový šátek vhodnější pro typy, které nechtějí splynout s davem.

pánské šátky vázání návody krok za krokem technika navíjení vlněný kabát pařížský francouzský evropský uzel benedikt cumberbatch

Pokud tedy nejste příznivcem kravat, dobře zvolený šátek vás může označit za muže, který si jde nejen vlastní cestou, ale také jí věnuje velkou pozornost. Zakryjte si oblek nonšalantním šátkem kolem hlavy nebo nechte z klopy vykouknout lehký šátek. Konečně, když si obléknete toto příslušenství, nenoste šálu pod košili. Když pomineme variantu Ascot, prostě to nevypadá dobře ani na hvězdách a módních ikonách.