Móda

Jaký outfit na křest pro mámu? Tipy a nápady na styl na léto

Křest je jednou z nejslavnostnějších příležitostí v životě. Kromě osoby, která má být pokřtěna, je v centru pozornosti také matka a její oblečení by mělo být odpovídajícím způsobem slavnostní. Pokud plánujete křest v létě a ještě si nejste jisti, co si vzít na sebe, pak ho najdete zde. Dáme vám spoustu tipů a nápadů na křestní outfit pro maminku, který je na léto jako stvořený.

Stylingová pravidla pro křest: na to by si matka měla dát pozor

Křtinový outfit pro maminku v bílých midi šatech s klínovým podpatkem

Pro kojence a děti existují speciální křtiny. Ale co nosí rodiče? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, ale existují některá nepsaná pravidla, která by měla být v případě pochybností dodržena.

V první řadě je důležité rozhodnout se, jak křest oslavit. Církevní křest, po kterém následuje elegantní večírek v restauraci, obvykle vyžaduje sváteční oblečení. Ke křtu se v zásadě hodí i šaty, které by ženy nosily jako svatební host.

Stylingové tipy pro klasický křest

Jaké krajkové šaty nosí máma ke křtu?

Ke klasickému křtu v kostele se báječně hodí slavnostní oblečení, jako jsou šaty. Ty by však neměly působit přehnaně. Držte se tedy co se stylingu týče, nejen vašeho outfitu, ale také účesu a líčení. Zde je pár tipů, které vám pomohou s výběrem správného outfitu.

Stylové letní šaty ve světle modré střední délce

Které jsou správné barvy pro křestní oblečení?

Pokud jde o barvu, jděte do jasných, veselých barev. Pastelové odstíny jsou například možností, která se dobře hodí jak na jaře, tak v létě. Pokud však chcete opravdu vyniknout, můžete se také rozhodnout pro výraznější barvy, jako je žlutá, červená, tmavě modrá nebo korálová.

Musím v létě nosit top??

Také se ujistěte, že máte v kostele zakrytá ramena. Pokud tomu tak není u vybraného outfitu, měli byste přemýšlet o ladícím topu. Pokud je příliš horké počasí, může to být například bolero nebo světelná štóla.

Křestní výstroj pro mámu: to jsou no-gos

Křestní oblečení pro maminku v letních středně dlouhých šatech tmavě modré barvy

Podobně jako oblečení na svatbu, černé oblečení je také no-go pro křest, alespoň pro matku osoby, která má být pokřtěna. Černá by však byla v pořádku, pokud by byla spárována s jinou barvou. Vzhledem k tomu, že tato příležitost je o rodinné oslavě, je třeba se vyvarovat šatů nebo topů s hlubokým výstřihem a volnými zády, stejně jako mini sukní a šatů. Měli byste se také vyhnout okázalým, objemným sukním a šatům s příliš mnoha kamínky nebo flitry.

Křest zdarma? Kodex oblékání si určete sami!

Outfit s skládanou sukní pro křest v létě

Pokud neplánujete klasický křest v kostele, ale spíše křest zdarma, pak si můžete dress code pro událost určit sami. Stále více rodičů volí příležitostnou oslavu, která se koná v parku nebo na jejich vlastní zahradě. V tomto případě je vhodnější ležérní outfit – jak pro sebe, tak pro vaše hosty.

Křtinové šaty pro maminku: to jsou ty nejkrásnější modelky

Květované šaty ve světlých barvách ke křtu dítěte

Nejlepší oblečení na křtiny pro maminku v létě jsou bezpochyby šaty. Šaty vypadají slavnostně a mohou být také velmi pohodlné. Níže shrnujeme nejlepší modely.

Elegantní křestní oblečení: midi šaty

Midi šaty jsou perfektní jako oblečení na křest pro mámu

Pokud chcete mít jistotu, doporučujeme vám midi šaty. Střední délka vypadá velmi elegantně a v závislosti na střihu může být také docela pohodlná. Maxi šaty by byly také v pořádku, ale mohou trochu ztěžovat péči o malého.

Šaty s květinovým vzorem

Pěkné šaty na křest v létě pro matku

Midi šaty s květinovým potiskem prostě nemůžete pokazit. Pokud jde o letní křty, lehké bavlněné šaty jsou ideální, protože vás udržují v pohodě a snadno se upravují.

Sladká matka dcera šaty

Odpovídající vzhled pro matku a dceru na křtiny letních šatů

Pokud osoba, která má být pokřtěna, není miminko, ale o něco starší dítě, pak přichází v úvahu také partnerský vzhled. Pro malé dívky existuje mnoho skvělých verzí šatů matka-dcera, které vypadají velmi roztomilé a nabízejí vhodnou volbu pro křest. Když je chlapec pokřtěn, může matka nosit šaty ve stejných barvách jako oblečení malého.

Krajkové šaty jako oblečení na křest pro mámu

Křestní oblečení pro maminku v letních šatech s krajkou v bílé barvě

Krajkové šaty v bílé barvě jsou oblíbenou volbou pro maminky, které chtějí vypadat velmi elegantně a slavnostně. Přicházejí v různých střizích a délkách, aby si každá maminka mohla najít ten správný model pro svoji postavu.

Křestní oblečení pro maminku – kdy nosit těhotenské oblečení?

Křestní oblečení pro maminku

Pokud se váš křest koná několik měsíců poté, co jste se narodili, a neměli jste dostatek času na to, abyste se dostali zpět do formy, pak je těhotenské oblečení skvělou volbou. Aby se cítily pohodlně a usnadnily kojení, jsou kojící šaty s volným střihem tou nejlepší volbou jako oblečení pro křtiny pro matku.

Křestní oblečení pro maminku s kalhotami

Stylové letní oblečení pro matku osoby, která má být pokřtěna kalhotami

Šaty však nejsou nutností, pokud jde o oblečení na křest. Chcete -li ležérnější, ale stylový vzhled, můžete se rozhodnout pro kalhoty se vzorem v kombinaci s krajkovým topem. Je důležité spoléhat na klasické modely a vybírat barvy, které jsou maximálně diskrétní. Měli byste se také vyhnout přísnému obchodnímu vzhledu.

Kombinéza křtu?

Křtinový outfit pro maminku v létě s elegantní kombinézou kalhot

Elegantní kombinéza je naprosto vhodná ke křtu a může nabídnout pěknou alternativu ke klasickému oblečení. K tomu jsou opět ideální květinové motivy a stylové pastelové tóny, ale hodily by se i modely se svislými pruhy nebo v tmavším tónu.

Jaké boty nosí maminka ke křtu??

Stylové šaty pro zvláštní příležitosti nosí midi šaty s květinovým motivem

Ke klasickému křtu, kde je oblečení slavnostní, musíte také nosit vhodnou obuv. Kombinace tenisek s šaty může být pohodlná a vypadá skvěle, ale pro křest v kostele je nevhodná.

Dokonalé boty ke křtu by měly být pohodlné, ale přesto elegantní. Například pěkné sandály na podpatku jsou skvělou volbou na léto. Sandály na klínku také vypadají velmi elegantně a dají se skvěle kombinovat s letními šaty.

Křtiny v létě: přehled nejkrásnějších outfitů pro maminku

Jaké barvy pro křestní oblečení pro mámu v létě

Nalezení správného oblečení pro slavnostní příležitost není vždy snadné, zvláště když na akci hrajete hlavní roli. Pokud se však budete řídit našimi tipy a spoléháte na klasické, elegantní střihy a barvy, určitě to půjde. Podívejte se na všechny stylové nápady v naší obrazové galerii a najděte v létě perfektní oblečení pro křtiny pro maminku.

Outfitová inspirace od švédské princezny

Co si vzít jako maminka na křest, upnuté, světlé šaty s květinami

Jako maminku si v létě na křest vzít bavlněné šaty s květinovým motivem

Midi šaty s květinovým vzorem jako oblečení na křtiny pro maminku v létě

Maxi šaty s květinovými motivy jako vhodný outfit pro maminku ke křtu

Květinové šaty na vysokých podpatcích pro slavnostní příležitost

Elegantní kojící šaty pro maminku ke křtu

Slavnostní oblečení s tylovou sukní a krajkovým topem