Móda

10 módních trendů pro muže v podzimní a zimní sezóně 2017/2018

módní trendy muži podzim zimní sezóna speciální efekty materiály

V sezóně podzim-zima 2017/2018 obchody přetékají nejrůznějšími módními kolekcemi. K dispozici je obrovský výběr módních trendů pro muže a je těžké vybavit svůj šatník tím správným oblečením pro toto roční období. Abychom vám tento úkol usnadnili, shrnuli jsme 10 nejnovějších trendů ze světa módy, které pocházejí z nejslavnějších přehlídkových mol.

Módní trendy pro muže – aktuální trendy

módní trendy pánské 2017 2018 barevný mix pánského oblečení

Pro svět v krizi, s nejistou budoucností, přišla nová éra módy. Dny honosného luxusu a ostrého vzhledu, které se za poslední desetiletí prosadily, jsou pryč. Designéři se ohlížejí v čase k základům. Styl ulice se vrací v módních trendech pro muže a ženy. Tento vliv formuje sportovní normcore trendy a jejich akcenty, stejně jako přeinstalování banálu ve výšce módy a míchání funkčního oblečení s vysoce módním designem.

módní trendy muži podzim zima sezóna-2017 2018 tepláky

Deset hlavních trendů vzešlo z londýnských, milánských a pařížských přehlídek pánských kolekcí podzim-zima s důrazem na oblečení pro mládež. Vliv sportu je cítit všude, protože košile a kravaty jsou odsunuty stranou ve prospěch tenisek, tepláků, sportovních svetrů a lyžařského oblečení.

Důraz je kladen především na pohodlí, jak je patrné z výrazného zrušení úpletu a nadměrného vzhledu. Rovněž je ukázáno neomezené používání technologických tkanin a popularita letců a péřových bund. Roláky a sportovní topy jsou vrcholem módních trendů pro muže této sezóny.

Účes pro muže Pompadour – nápady na styling pro populární střih

Trendy účesů vousů: nadčasové & cool styly vousů pro sebevědomé muže

40 nápadů na ženichův účes a trendy stylové tipy

1. Tepláky

módní trendy muži 2017 2018 tepláková souprava šedá

Tepláky, které se v posledních sezónách objevovaly jen příležitostně, se staly charakteristickým znakem šatníku každého muže. Ať už v bavlněném rounu, sametu nebo saténu, tento outfit je nutností, pokud jde o módní trendy pro muže. Je to závan čerstvého vzduchu z dominantní tendence pro běžné nošení, která byla vnesena do pánské módy. Nejoblíbenějšími oděvy jsou kalhoty s páskem na boku nebo svetry s kapucí ve skateboardovém stylu.

2. Dolní bunda

módní trendy muži 2017-2018-péřová bunda-kabát-dlouhá

Není pochyb o tom, že příští zima bude arktická – alespoň pokud jde o trendy pánské módy. Poznáte to podle vlněných klobouků, šátků, robustních rukavic, útulných sportovních bund, obrovských svetrů a kabátů. Stejně jako v předchozích sezónách se péřové bundy nosí jako verze s dlouhým kabátem, které jsou nadměrně velké a vybavené kapucí. Tento zlom bude vidět u zimních sportů.

3. Slogany a loga

módní trendy-muži-2017-2018-slogan-logo-sportovní-podzim

Oblečení se v posledních letech stalo výrazem. Mnoho mužů chce tímto způsobem vyjádřit svou osobnost, a to doslova i obrazně. Většina návrhářů výrazně zvýšila počet přepsaných, vytištěných, sešitých, připnutých nebo tkaných sloganů. Někdy se používají jako narážka na sportovní sponzorství, někdy v poetické nebo filozofické náladě. V módních trendech pro muže jsou slogany a loga velmi často zobrazeny jednoduchým způsobem. K tomu slouží převážně grafická a barevná slova, případně tištěné fotografie a obrovská písmena.

4. Lyžařské kalhoty

módní trendy-muži-2017-2018-lyžařské kalhoty-dvorek

Lyžařské kalhoty ve vintage stylu nebo jako nepromokavé kalhoty učinily pozoruhodný vstup do módních trendů pro muže pro zimní sezónu 2017/2018. Někdy připomínají motorkářské kalhoty nebo kalhotky. Ty mají díky zipům a fleecové podšívce nezaměnitelný výkon a sebevědomě se nosí s uvolněnými outfity nebo klasickou bundou. Tento trend zimních sportů se nyní objevuje téměř všude – od svetrů s norskými motivy až po bambule a vlněné rukavice, nemluvě o příležitostném střihu kožešiny.

5. Oblečení s květinovými vzory

módní trendy-muži-2017-2018-maskáčová-květinová-vzorová-bombardovací bunda

Maskovací obleky a vojenský vzhled stále hrají v pánském oblečení velkou roli, i když jsou často znovu interpretovány. Například s květinami, které nahrazují tradiční kamuflážní vzory.

6. Oblečení s duchem teenagerů

módní trendy-muži-2017-2018-teen-klobouk-bederní batoh

Módní trendy pro muže byly vneseny do atletického vlivu se silnou úrovní mladistvého ducha. Téměř dětská atmosféra prostoupila většinu módních přehlídek všudypřítomnými klobouky a pomůckami.

7. Takzvaný stropní šátek

módní trendy-muži-2017-2018-deka-šála

Několik designérů představilo stropní šátek. Je to také v souladu s nadměrnými módními trendy pro muže, které se objevily na přistávacích drahách v posledních sezónách, jako jsou robustní úplety, šátky a šály po kotníky, které jsou často ručně pletené a připnuté a působí jako rukávy.

8. Řetězy a kovové efekty

módní trendy-muži-2017-2018-řetězy-metalické-efekty-podzim

Jsou to jen detaily, ale dodávají punku navíc, podvratný nádech – zavírací špendlíky provlečené náprsními kapsami v klasických bundách, velké řetízky připevněné k opaskům, kapesní hodinky, odznaky na klopě, brože nebo různé řetízky, které nosí modely kolem krku k nošení s klíči, psími známkami a jinými druhy přívěsků. Veškeré příslušenství lze použít k tomu, aby byly outfity osobnější a individuálnější.

9. Oranžová barva jako trend na podzim a v zimě

módní trendy-muži-2017-2018-oranžová-barva-sportovní-trenčkot

Módní trendy pro muže v příštím podzimním a zimním období budou mít tmavou paletu barev jako čokoláda, rez, švestka a jedlová zelená, takže některé barvy jako zlatá, třešňově červená, fialová a především zdravá dávka oranžové by měla odlehčit je. Odkaz na pracovní oděv byl inspirován stavebním průmyslem a neonovými barvami.

10. Módní trendy pro muže – tenisky

módní-trendy-muži-2017-2018-bílá-barva-sportovní-tenisky

Tenisky jsou boty, s nimiž se předvádí podzim a zima za každého počasí a při všech příležitostech a příležitostech. Byly bestsellerem již několik sezón, ale atletická obuv je šéfem letošních módních přehlídek jako nikdy předtím.

Kombinace různých materiálů

módní trendy-muži-2017-2018-módní-kabát-vlněné materiály

Období podzim-zima 2017/2018 nabízí speciální efekty jak pro povrchovou úpravu, tak pro design v módních trendech pro muže. Především jsou to vzory, tkaní textur, drobné žakáry a neuspořádané oblečení, které je smíšeným pytlem představivosti a pohodlí. Pokud jde o nejdůležitější materiály, vlna jako vždy dominuje zimní sezóně v různých kvalitách. Když se bavlna kombinuje s vlnou, skvěle se hodí jak ke sportovnímu mladému stylu, tak k elegantním příležitostem.