Milovat

Jak milovat své rodiče?

Je tak smutné vidět tolik domovů pro seniory, ne proto, že jich vidíme tolik, ale proto, že děti v dnešní době nemají čas z různých důvodů starat se o své rodiče. Nikoho zde neodsuzujeme, ale může existovat způsob, jak lépe spravovat naše seniory a jejich potřeby, než je jen umístit do domova pro seniory, aby se o ně někdo po zbytek života staral

Jak milovat své rodiče

Narodili se vám:

Pamatujte, že je to vaše matka a otec, kdo vás přivedl na tento svět. Od té doby, co jsi byl v kolébce a v plenkách, to byli tvoji rodiče, kteří zůstali vzhůru, aby se o tebe starali, aby tě také udržovali v teple a suchu.

Zatímco jste byli ve škole, zajišťovali, abyste dostali nejlepší uniformu, správná jídla na oběd a úžasné dětství plné lásky, péče a náklonnosti. Máma a táta možná obětovali své vlastní potřeby, ale zajistili vám, abyste dostali boty, které jste chtěli, abyste se mohli chlubit a chodit stylově.

Přesto, když jste více vyrostli a nastoupili na vysokou školu, byli to vaši rodiče, kdo zastavili dům kvůli vašemu vzdělání. Nakonec práce, která vám nyní platí v šesti číslech, vám přinesla jméno a slávu, ze které se nyní těšíte.

Nyní se zamyslete nad všemi oběťmi a bezpočtem požehnání, pro rodiče to byla nevděčná práce, ale mělo by to být pro vás vděčné gesto.

Udělali z vás, kým jste:

Byly noci, kdy ses třásl horečkami, kašlem a zimou, ale rodiče tě přitiskli do postele a zahřáli tě. Byli to vaši rodiče, kteří bojovali proti světu, aby zajistili, že nikdo nikdy neukáže prstem na vás ani na vaše nedostatky.

Rodiče byli první přátelé, se kterými jsme sdíleli tajemství; oni to všechno vědí, a proto nás dobře vedli. Zvedli nás pokaždé, když jsme spadli, váhali jsme a neposlechli je. V jejich nejtvrdších trestech byla láska, láska, která dusila kolem a časem uzdravila všechny rány.

Bez rodičů a lásky, kterou dosud projevovali, bychom se nedostali tam, kde jsme dnes. Nyní si tedy položte tuto otázku;

Je oprávněné nemilovat a nestarat se o své rodiče tak, jak to dělali před lety a stále to dělají?

Co je třeba si uvědomit:

1. Stáří je druhé dětství. Když rodiče dosáhnou věku, kdy tělo a mysl nefungují tak, jak by mohly, je načase, abyste se ujali vedení. Hned od pomoci při jejich pohybu po občasném krmení a koupání je třeba zajistit, aby bylo o vše postaráno a na svém místě. Přesně v této fázi života se stávají tvrdohlavými a dětskými, ale nechtějí narušit ani váš život. Stačí jim trocha péče a porozumění, to je vše.

2. V tomto okamžiku byste mohli ze svého rušného života vyjmout alespoň hodinu denně. Posaďte se s mámou a tátou, podělte se o jídlo, vyslechněte si příběh jejich dnů a řekněte jim o svém. Hodinu komunikujte a komunikujte, a to by je potěšilo.

3. Zkuste si každé ráno dát šálek čaje, vydejte se s nimi na procházku po okolí nebo po jezeře. To by jim poskytlo jistotu, že jste kolem, staráte se o ně a že nebudou opuštěni.

Rodiče ve stáří se obávají, že by je jejich vlastní příbuzní opustili. Žijí v neustálém strachu, že jednoho dne budou požádáni, aby odešli a odstěhovali se, protože jejich zdravotní a duševní problémy v tomto věku jsou příliš náročné na zvládnutí. Nedovolte, aby se to stalo, drazí přátelé, pamatujte si, že je to stejná matka a otec, kteří vám dali všechno, když neměli nic!