Milovat rodinu

Vařit společně s rodinou a přáteli je zábava

Společné vaření-moderní kuchyně, rodinné nudle-pojídání

Příprava jídla pro rodinu je většinou považována za povinnost a méně za vášeň. Vařte společně – s přáteli, dětmi nebo s partnerem vás naopak začne opravdu bavit a sbližuje lidi. Je to však také organizováno jako team building, kdy by kolegové měli společně vytvořit nabídku a poté ji uvařit. Ale nápady pro praktickou spolupráci se mohou zjevně lišit, a proto jinak dobrý úmysl selže.

Společně uvaříme, okořeníme a ozdobíme

Společné vaření-koření-příprava-zdobení-ozdoba-tipy

Společná příprava, ochutnávka a zdobení jídla rozhodně zní napínavě. Nikdo se nenudí, také se něco naučíte, ale pokud není žádné plánování předem a recept je nevhodný pro několik „kuchařů“, pak určitě nebudete spokojeni. Role by měly být předem rozděleny a každý musí být schopen zvládnout svůj úkol.

Společné vaření – plánování a stanovování úkolů

Společné vaření-zábava-partner-pár-sdílení rolí

Před vařením by měl být sestaven jídelníček, se kterým souhlasí všichni zúčastnění. Složky a jejich pořízení budou upřesněny později. Dekoraci, příbory a nádobí lze také použít, pokud existuje společné jídlo pro několik lidí. Role toho, kdo co převezme, jsou rozděleny tak, aby každý měl srovnatelné časové nároky. Většinu času stojí za to, aby někdo převzal organizaci a pokud něco nejde hladce, byl k dispozici.

Vaření společně s dětmi

Společné vaření-děti-naučte se stříhat-dohled-rodiče

Pokud se do vaření zapojují děti, měly by pokrmy chutnat přátelsky k dětem, ale měly by být také relativně snadné na přípravu. Speciální metody a kreativní jedlé dekorace děti fascinují a nutí je jíst. Děti rády pomohou s dochucováním a zdobením, ale nesmějí opustit kuchyň bez dozoru. Mírně starší děti, které si již pomáhají vidličkou a nožem, mohou získat první hodinu řezbářství. Děti musí udržovat dostatečný odstup od sporáku a trouby.

Společné vaření jako první rande 

vaření-spolu-partner-první-datum-kreativní nápad

Hezkou příležitostí, jak někoho poznat nebo se dozvědět něco více o jeho současném partnerovi, je akce pro více osob. Absolvování kurzu vaření je skvělý způsob, jak zjistit, zda se k sobě skutečně hodíte. Tato kreativní myšlenka nechává otevřené situace, které lze řešit a zažít společně s ostatními. Kromě toho je vítanou změnou ve stresujícím každodenním životě nebát se průběhu prvního rande, ale spoléhat se na krájení zeleniny nebo krájení masa dohromady a nestresovat se kvůli trapným klidným chvílím. Na rozdíl od rande v restauraci nebo kavárně společně uděláte něco, co se rychle stane společným tématem a hezkými vzpomínkami.

Vaření společně pro dva s partnerem

vaření-zábava-partner-pár-chuť-romantický

Ve vztahu se současným partnerem byste měli vždy získat nový vkus a společně podnikat nové aktivity. Kreativní nápad na kuchařský večer pro dva lze realizovat například týdně nebo dvakrát za měsíc. Správná příprava zajistí úspěch a příjemné společné chvíle. Proveďte všechny své nákupy s potravinami den předem a zjistěte, která kuchyně, pokud existují dvě, je lépe vybavená a dostupná. Pokud má jeden zkušenosti v kuchyni nebo druhý opravdu nerad vaří, nápady by se měly ujasnit od začátku. Osobní vkus není na posledním místě. Mají oba rádi italskou nebo asijskou kuchyni? Je někdo z těchto dvou partnerů alergický na jednu nebo druhou složku? Je upřednostňováno nebo se mu má vyhýbat kořeněná jídla? Vytvořte si se svým partnerem, který by chtěl vyzkoušet, jaké jídlo, seznam a vytvořte si ‚plán vaření‘.

Vaření společně s přáteli

vaření-přátelé-zábava-pojídání-menu

Pokud se na vaření podílí několik lidí, je zapotřebí víceúrovňové menu. Může se skládat z několika různých jídel – například tapas nebo předkrmů. Pokud svačina nevyjde, nevadí. Hlavní jídla pro několik lidí vyžadují větší nádobí. Alternativní řešení je vždy dobré, protože v případě potřeby je objednána pizza nebo od Číňanů za rohem. Než přistoupíte k vaření, měli byste se dohodnout na jídelním lístku. Všem by se to mělo líbit nebo by alespoň měly existovat alternativy nabídky pro ty, kteří mají zvláštní přání. Je vhodné, aby alergici získali příslušné přísady sami, aby nedošlo k nepříjemným chybám.

Společné vaření může být skutečná výzva

vaření-společně-partnerské úkoly-partnerství-vztah-pojídání

Při společném vaření mohou vzniknout vášnivé debaty, například o tom, jak nejlépe uvařit těstoviny. To se stává častěji, když už někdo cvičí ve vaření a vyvinul své osvědčené metody. Podvědomě člověk bere jiné přístupy jako špatné a pak nastává bod sváru. Pokud vám situace zní povědomě, vyhněte se potížím jasným stanovením úkolů. I když se jednomu partnerovi do vaření nechce, mohl by dostat suroviny, připravit stůl nebo umýt nádobí později.

Vytvořte si jídelníček a společně ho uvařte – recepty na fondue a raclette

kuchař-recepty-vytvořit-menu-společně-tabulka

Samozřejmě můžete uvařit klasické menu, ale akce jako společná sushi večeře, pizzový večer nebo cookie party často navodí uvolněnou atmosféru. Pokud to musí jít rychle, každý si může přinést nějaké hotové občerstvení a hlavní jídlo se bude vařit společně. Za studených večerů je ideální fondue nebo raclette.

Společné vaření – recepty pro dva a více kuchařů

kuchař-recepty-vytvořit-menu-jídla

V zásadě téměř všechny poněkud komplikované pokrmy nebo pokrmy, které jsou připraveny ve více než jedné nádobě, mohou vařit dva nebo více lidí. Především je důležité rozumně naplánovat procesy. Někdo například musí nejprve umýt zeleninu a během této doby může někdo vařit vodu na těstoviny. Jeden člověk dělá řezbu, zatímco někdo jiný připravuje omáčku atd. Recepty, kde pro dva kuchaře probíhají paralelně různé procesy, rozdělí práci od začátku na dvě. Tím je dosaženo skvělého výsledku a předejde se případným hádkám.

Společné vaření a zábava

vaření-společné-rodinné-úkoly-sdílení-příprava jídla

Pokud jde o vaření, konečný výsledek, dobře chutnající jídlo, je velmi důležitý, ale také dobré zkušenosti a zábava. Ambiciózní osobnosti obvykle potřebují cíle a sledují je za každou cenu. Honba za vynikajícím výkonem je většinou ostatními účastníky, bez ohledu na to, zda jsou partnery nebo přáteli, vnímána jako zábavná.

Po společném vaření je čas umýt nádobí

Vaření-mytí-nádobí-společně-pomoc-podpora-tipy

Položte stůl správně

vaření-aranžování-stůl-dekorace-příbory-nádobí