Milovat rodinu

Udržet děti bez plenek – tato příručka bude fungovat i pro vás!

Držení dítěte je přirozený proces a je pro dítě pohodlnější

Každý, kdo poprvé čte nebo slyší termín „bez plenek“, bude s největší pravděpodobností zaskočen. Protože na to nejsme jinak zvyklí: Dítě a plenka prostě patří k sobě. Ano, plenka, a zejména ta na jedno použití, se stala symbolem pro kojence. Ale když si člověk uvědomí, že tyto pleny vždy neexistovaly a v mnoha částech dnešního světa stále neexistují, může se divit, jaká by mohla být alternativa. Opakovaně použitelné látkové pleny jsou jednou z variant, ale v některých chudších zemích jsou také spíše luxusem. A pokud získáte trochu podrobnější informace, zjistíte, že můžete dítě držet. A přesně o tom je (vlastně ne tak nový) pohyb bez plen. Žádné plenky, žádné hory odpadků, žádné náklady. Co přesně ale takzvaně bez plenek je a jak funguje? To se dnes dozvíte od nás!

Držet dítě místo škodlivých plenek

Udržujte dítě a vychovávejte bez plenek s tímto průvodcem

I když jsou jednorázové pleny opravdu užitečným vynálezem, který nám velmi usnadňuje každodenní život s kojenci, mají některé nevýhody, na které byste měli myslet. Jednak je nepravděpodobné, že by byly škodlivé pro životní prostředí. Jednorázové plenky nelze recyklovat. To znamená, že skončí ve zbytkovém odpadu a poté na skládce, kde k rozkladu potřebují minimálně 300 a až 500 let. A když vezmete v úvahu, že jen v Německu skončí každoročně v odpadcích přes 8 milionů plen, můžete si zhruba představit, do jaké míry je to ve všech průmyslových zemích světa. Zejména ekologicky uvědomělí rodiče se proto rozhodli pro bezplienkové, kde mohou dítě snadno držet stranou. Ale nejen ochranáři v tom vidí výhodu.

Většina populace vychovává své dítě bez plenek

Faktem je, že mnoho dětí trpí bolestmi hýždí. Nejen, že to vypadá nepříjemně, ale je to nepříjemné i pro dítě. Je to způsobeno vlhkostí a teplem v pleně, může se velmi nakazit a někdy vznikají i otevřené rány. Krémy na ochranu ran tomu mají zabránit a obvykle tak činí. Není to však stoprocentní záruka. Není tedy divu, že si stále více rodičů chce ponechat své dítě a zajímá se o bezplienkovost, přestože tato varianta je o něco složitější než oblíbené jednorázové plenky.

Navzdory plenkám bez plenek?

Plenky způsobují zánět a bolavé dno

Zvlášť pokud máte dítě už pár měsíců nebo to není vaše první dítě a na plenky jste si už zvykly, nebude vás úplně bavit pomyšlení na úplné vynechání plenek. Nebojte se, ani nemusíte. Je však důležité vidět jednorázovou plenku pouze jako spodky a snažit se, aby vaše dítě nemělo včas vypnuto, i přes jeho použití. Ale jak to funguje nyní? Jak poznám, že musím držet své dítě? K tomu se dostaneme za chvíli. Než to uděláme, rádi bychom objasnili:

Od kdy udržovat bez plenek?

Držení dítěte - jak začít s těmito užitečnými tipy

Fanoušci bez plenek jsou si jisti – děti dávají matce intuitivní signály, aby pochopila, že je čas na podnikání. Nošení dětí je přirozená věc. Ale také jsme „zapomněli“ na to, mimo jiné kvůli kočárkům, které přicházejí v tolika různých verzích. Dítě to samozřejmě neví, stejně jako neví, že nosí ochrannou plenku. Teorie tedy říká, že dítě nevědomky vysílá signály matce, protože nechce při přenášení (nebo jiném místě na spaní) zašpinit toto nebo sebe. Udržení dítěte by tedy mělo být přirozenou věcí, což matka dělá intuitivně. My moderní lidé jsme na to ale také zapomněli, protože máme jednorázové plenky, na které se můžeme spolehnout a nemusíme dítě držet.

Teoreticky můžete začít bez plenek hned po porodu a nechat své dítě vypnuté. Ale protože s největší pravděpodobností na to nebudete mít hlavu se všemi zdrcujícími emocemi a někdy i stresem ze zážitku, prostě to celé odložte na doma a nestresujte se tím. Nepospíchej.

Udržet dítě bez plenek – tak to funguje!

Udržování dítěte v nočníku místo jednorázových plen

Pokud chcete, aby vaše dítě nemělo plenky, je samozřejmě důležité vědět, kdy malý vůbec potřebuje podnikat. A to je přesně jádro věci a to, co většině maminek v této záležitosti dělá starosti. Dítě nemůže vědomě vydávat zvuky, natož mluvit. Jak tedy poznáte, že přijde čas. Jednoduše použijte tyto tři možné body jako vodítko, když se snažíte udržet své dítě mimo:

Signály od dítěte

Pláč může být signálem, že dítě potřebuje jít na záchod

Vaše dítě, a dokonce i vaše novorozeně, vám dává, byť podvědomě, signály, když mají plný močový měchýř nebo když potřebují dělat svůj velký byznys. Stejně jako když má hlad, žízeň nebo únavu. To platí zejména pro první čtyři měsíce. Věří se, že dítě ví, že musí, a snaží se vám to říct. Stačí jen sledovat, jak tyto signály vypadají. Pokud to dokážete, můžete své dítě bez problémů odložit. Možné signály jsou:

  • Neklid
  • plakat
  • Dítě se neustále probouzí
  • bolest břicha
  • Dítě prdí

Je tedy také schopen oddálit pohyby střev v naději, že budou zadrženi. Pokud je však dítěti dovoleno jednoduše vložit plenu, v určitém časovém okamžiku také zapomene, jako my původně, věnovat pozornost svým potřebám a komunikovat s nimi. Přece se to nebere v úvahu. Ztrácí tedy tento vrozený pocit těla a musí se znovu naučit za několik měsíců nebo let, jak to známe s nočníkem. Pokud však dítě podržíte, zachová si tuto dovednost.

Udržet dítě mimo správné načasování

Připoutání dítěte přirozeně chrání pokožku a životní prostředí

Pokud má dítě pravidelné jídlo a spánek, vylučování se obvykle odehrává přibližně ve stejnou dobu. Dávejte si tedy pozor i na tyto chvíle. Například v okamžiku, kdy se probudíte, je vhodné držet dítě. Nejinak je tomu u nás dospělých. Mnoho dětí však cítí potřebu také během kojení nebo bezprostředně po něm. Pokud tedy dítě při kojení začne být neklidné a například neustále prsa pustí, může to být známka. I po dlouhodobém zaměstnání (např. Po hraní) děti často musí. I v autosedačce se děti vyhýbají podnikání a raději čekají na odvoz. To je normální instinkt, který používají k udržení čisté oblasti. Určitě to nebudou jediné okamžiky, kdy vaše dítě potřebuje jít na záchod nebo na nočník, ale je to dobrý začátek a skvělý pocit úspěchu, který vás bude motivovat pokračovat.

Intuice ze strany matky / otce

Matky, které drží dítě, mají s dítětem ještě těsnější pouto

Tuto intuici nám dala příroda, ale zapomněli jsme na ni kvůli pohodlným plenkám a kvůli tomu, že nemůžeme držet dítě. Nezřídka se však objeví znovu, když vychováváte dítě bez plenek a zvyknete si na signály a dokonalé načasování. Tuto intuici nelze popsat, protože každému připadá jiná. Obvykle se dokonce vyjadřuje jednoduše myšlenkou, že dítě možná bude muset znovu podnikat. Tuto intuici lze vysvětlit silným poutem mezi vámi a vaším dítětem. A čím více budete věnovat pozornost jeho signálům, bez ohledu na vztah, tím silnější bude pouto mezi vámi dvěma. A to zase umožňuje komunikaci beze slov.

Signál pro dítě

Děti bez plenek rychleji schnou a učí se používat nočník od útlého věku

Jeden důležitý bod, který byste měli mít na paměti, když držíte dítě a vychováváte ho bez plenek, je vždy dávat signál, jakmile dělá svou práci. Mohou to být jednoduché zvuky jako „A-A“ a „Pee“. Nebo můžete sami vymyslet jakékoli zvuky. Je důležité, aby zvuk pro velké firmy byl jiný než zvuk pro malé firmy. Vaše dítě se tak nejen naučí v průběhu času tyto dva procesy rozlišovat. V určitém okamžiku také věří, že může bezpečně podnikat, aniž by se zašpinil, jakmile od vás uslyší tyto zvuky. Přijde také okamžik, kdy tyto zvuky vydá sám, aby vám sdělil svou potřebu.

Holding Baby – pozice

Nočník bez plen je důležitým doplňkem doma i na cestách

Nejoblíbenější poloha při pokusu držet dítě je s dítětem drženým před bříškem matky. Můžete si to představit následovně: Dětská záda se opírají o vaše nadloktí, hlava se opírá o váš žaludek a rukama držíte stehna dítěte. Ty jsou šikmé a trochu roztáhnuté. Dítě je tak v jakési poloze v podřepu, což pro malého dělá velký byznys mnohem snáz než například vleže. Dítě je poté drženo nad vybraným kontejnerem a může začít. Případně si můžete také sednout na toaletu. Sklouzněte úplně dozadu, roztáhněte vlastní nohy a posaďte na ně své dítě. Rychlý nástavec na toaletu jste již vytvořili.

Můžete držet velké a novorozené dítě

Pokud musíte své dítě během kojení zastavit, protože to obvykle potřebuje, můžete buď přestat kojit a zaujmout výše uvedenou polohu, nebo ho můžete během kojení jednoduše držet. To je obzvláště užitečné, pokud chcete cvičit a cvičit v noci bez plen. Pak stačí držet nočník pod zadkem a vydávat obvyklé zvuky, aby dítě vědělo, že může své podnikání zvládnout. Mimochodem, miminka od přírody nedělají své podnikání ve spánku, ale spíše k tomu dospívají.

Doplňky bez plenek

Udržujte dětské plenky bez a nepoužívejte plenky ani opakovaně použitelné plenky

Pokud jste se rozhodli to zkusit a chcete pravidelně držet své dítě, měli byste se vybavit správným příslušenstvím. Nebojte se, nemusíte utrácet spoustu peněz. Ve skutečnosti je faktem, že místo toho hodně ušetříte, protože jednorázové pleny použijete mnohem méně nebo vůbec. Přesto je užitečné získat následující:

Speciální hrnec bez plenek pro kojence, kteří ještě nejsou schopni samostatně sedět

Bez plenek pro kojence s odpovídajícím nočníkem

Nemusí to být ani nočník, aby bylo možné dítě držet. Je vhodný jakýkoli kontejner za předpokladu, že nemá ostré nebo špičaté hrany nebo jiné hrboly, o které by se dítě mohlo zranit. Na trhu jsou k dispozici dokonalé modely, které jsou vhodné i pro novorozence bez plenek. Liší se od klasického nočníku, protože zejména dítě na něm nemůže (a mělo by) sedět. V závislosti na poloze buď matka drží nočník (v takovém případě může být výhodná rukojeť), nebo stojí volně na podlaze, stole nebo jiném povrchu a dítě je drženo nad ním.

Nočník bez plen může být vyroben z kovu nebo plastu. V zásadě je jedno, jestli chcete dítě držet. Mimochodem, takzvaný asijský nočník, také známý jako čínský nočník, je velmi populární. Některé matky také raději používají toaletu nebo alternativně umyvadlo. Dítě tam samozřejmě může také zůstat bez plenek. Malý nočník se však může ukázat jako užitečný a dokonce nezbytný, když jste venku.

Praktický potah z Asie a bavlny pro pohodlí

Nočník kryt

Potah není nezbytně nutný, ale může být velmi praktický, pokud vašemu dítěti nesedí studený předmět, který je najednou cítit na dně. Některá miminka se bojí a pak se jim prostě nechce do toho. To musíte při držení dítěte vyzkoušet. Jedná se o prstencový, měkký kousek bavlny, který je pogumovaný a jednoduše sklouzne přes okraj nočníku.

Jako spodky používejte látkové plenky a pokud je to možné, držte dítě mimo

Bariéry

Pokud chcete jednorázové pleny úplně zakázat, můžete do takové bariérové ​​pleny investovat. Skládají se z nepromokavého vnějšího materiálu, ve kterém jsou upevněny vložky, které oznamují možnou nehodu a lze je pak snadno vyprat. Jsou k dispozici v různých velikostech a můžete je použít jako jednoduché spodky, jen aby vaše oblečení zůstalo suché. Někteří lidé šokují, když vidí cenu za takové plenky. Ale ve srovnání s jednorázovými plenkami, které budete v budoucnu stále potřebovat, jsou opakovaně použitelné pleny skutečným obchodem. Pokud tedy opravdu chcete své dítě držet, investice se vyplatí.

Získejte manžety a další praktické oděvy jako doplňky bez plenek

Odpovídající oblečení

Doma, a zejména v prvních dnech, je správné oblečení důležité, abyste mohli rychle reagovat. Například tělo pak může být dosti nepraktické. Místo toho je podle teploty vhodné dlouhé tričko, košile nebo svetr. Kalhoty se vůbec nepoužívají. Velmi oblíbené jsou dětské návleky, které skvěle nahradí kalhoty, udrží nohy v teple a nepřekáží při svlékání plenky. Nejsou nutností, ale jsou praktické.

Obecně je klíčovým klíčovým slovem dostatečný oděv, zvláště pokud chcete, aby bylo vaše dítě bez plenek. Nepoužívejte opakovaně použitelné pleny, pokud máte dostatek oblečení pro dítě, abyste je mohli kdykoli vyměnit. V opačném případě budete pravděpodobně muset často prát ručně.

Vzdělávání bez plenek – závěr

Bez plenek je šetrný k životnímu prostředí, levný a hygieničtější než plenky

Nevadí, když to malé dělají v plenkách. Ve skutečnosti, bez ohledu na to, jak často držíte své dítě vzhůru, k nehodám určitě dojde. Buďte na to tedy připraveni a nezoufejte hned. Bude to chvíli trvat, než se zorientujete. A takové věci se stávají i ostříleným matkám bez plenek. V konečném důsledku jde jen o to, aby dítě nezapomnělo poslouchat své tělo, aby se později nemuselo znovu učit, jak používat záchod nebo nočník. Pro dítě je také mnohem pohodlnější, že nemusí ležet ve vlastním odpadu, což je samo o sobě dostatečným důvodem, proč to zkusit. Také ušetříte spoustu peněz a chráníte životní prostředí. A je velmi pravděpodobné, že okamžik, kdy bude vaše dítě konečně bez plenek, zažijete mnohem dříve než mnoho jiných rodin.