Milovat rodinu

Touha po dětech: co je důležité ještě před těhotenstvím

Když se probudí touha mít dítě, mnoho párů je plných očekávání a vzrušení. Nadcházející měsíce rozhodují nejen o tom, zda a jak rychle se naplní touha mít děti. Budoucí rodiče již pokládají základy pro zdraví svého dítěte. Přestože nemůžete kontrolovat každý detail, je několik věcí, které byste měli zvážit, než otěhotníte.

Živiny: Jak důležitá je kyselina listová před těhotenstvím?

Jak dlouho kyselina listová před těhotenstvím

Kyselina listová je jednou z nejdůležitějších živin pro těhotné ženy a lidi, kteří chtějí mít děti. I když má dobrý přísun četných mikroživin v těhotenství velký význam, zvláště kyselině listové by měla být během „cvičební fáze“ věnována zvláštní pozornost.

Mnoho lidí si však není jistých, kolik kyseliny listové skutečně přijmout a kdy začít. Doporučujeme proto navštívit gynekologickou ordinaci a prodiskutovat nejdůležitější aspekty doby, kdy chcete mít děti. Zde budoucí těhotné ženy zjistí, že by měly užívat kyselinu listovou nejméně čtyři týdny před začátkem těhotenství a také během následujících týdnů.

Proč je to důležité?? Podle „gynekologů online“ Kromě defektů neurální trubice jsou při embryonálním vývoji přičítány nedostatku kyseliny listové srdeční vady, defekty močových cest a rozštěp rtu a patra. Pokud tedy začnete s doplňováním kyseliny listové včas a proberete správné dávkování s odborným personálem, snížíte riziko některých malformací.

Abstinence: První dny mohou poškodit i nenarozené dítě

Před těhotenstvím nepijte alkohol

Doba, kdy chcete mít děti, je obzvláště vzrušující, protože páry nevědí, kdy bude těhotenský test konečně pozitivní. U některých je čekací doba jen pár týdnů, jiní to musí zkoušet půl roku nebo i déle.

Během této doby již stojí za to snížit a vyhnout se možným rizikovým faktorům pro zdraví dítěte co nejvíce. Alkohol a cigarety by například neměly být konzumovány stejně jako jiná luxusní jídla nebo dokonce návykové látky. Nejen, že by to mohlo být škodlivé pro zdraví dítěte, ale v případě alkoholu by to také mohlo zvýšit riziko potratu.

Pokud tedy chcete otěhotnět, uděláte dobře, když budete žít tak, jako by těhotenský test již dopadl pozitivně. To výrazně snižuje zdravotní rizika a chrání nenarozený život i v době, kdy je těhotenství ještě neobjeveno.

Pravidelně nebo ne? Seznamte se s cyklem

před těhotenstvím se seznamte s cyklem a spočítejte si dny ovulace

Mnoho faktorů určuje, jak snadné nebo obtížné je otěhotnět. Zásadním detailem je ženský cyklus. Může být kratší a delší než běžně uváděných 28 dní, což také posouvá čas ovulace.

Zvláště u lidí s poměrně dlouhým nebo krátkým cyklem je také možné, že ovulace není uprostřed. Sledování vlastního cyklu může trochu pomoci. Po několika měsících je jasné, jak dlouho to v průměru trvá. Pak může Cyklickou kalkulačku lze použít jako kalkulačku ovulace.

Každý, kdo má dosti nepravidelný cyklus, jehož délka kolísá více než sedm dní, by měl také požádat o podporu v gynekologické praxi. Existují způsoby, jak harmonizovat cyklus podáním různých léků, aby bylo také možné spolehlivěji určit ovulaci. Samoléčení se však v žádném případě nedoporučuje.

Relaxace: Málokdy to funguje hned

Smutný pár po negativním výsledku těhotenského testu

Jak již bylo zmíněno, páry mohou čekat různě dlouho. Pokud těhotenství nenastane během několika týdnů nebo čtvrtiny, často to způsobuje starosti a frustraci. V tuto chvíli je ale důležité vědět, že dlouhá čekací doba nemusí být nutně neobvyklá.

Existuje mnoho ovlivňujících faktorů, které ovlivňují úspěch v době, kdy chcete mít děti. Pokud však máte pocit, že na vás těhotenství příliš dlouho čeká, měli byste v této praxi požádat o pomoc. V závislosti na věku a situaci může další cesta vést ke speciální klinice pro plodnost. Zde se pečlivě kontroluje, zda existují určité faktory, které působí jako příčina nenaplněné touhy mít děti.

Zůstaňte aktivní: Sportovní těhotné ženy jsou často zdatnější

Doporučuje se fyzická aktivita v časném až pozdním těhotenství

Po mnoho let bylo těhotenství považováno za fázi, během níž by těhotné ženy měly věnovat maximální péči. Ne příliš mnoho cvičení a rozhodně ne námaha, to bylo motto. Mezitím se to však mění a dokonce se doporučuje fyzická aktivita v časném až pozdním těhotenství. Fit těhotné ženy mají některé výhody a podle odborníků méně často trpí komplikacemi. Ke snazšímu porodu by mělo přispět i aktivní těhotenství.

Když chcete mít děti, je proto naprosto správné a důležité se pořád hýbat. Ukazuje to German Journal of Sportsmedicine, také známý jako German Journal for Sports Medicine v článku na co si dát pozor během těhotenství.

cvičení během těhotenství ve 2. trimestru

Je samozřejmě důležité, aby se ve skutečnosti zabránilo nadměrnému fyzickému namáhání, zvedání těžkých břemen a určitým pohybovým sekvencím, jakož i silným vibracím. Jak přesně může vypadat cvičební rutina v časném až pozdním těhotenství, by mělo být objasněno v podrobné diskusi s gynekologem.