Milovat rodinu

Pokud se chcete vydat na procházku s dětmi, můžete si tyto hry udělat výlet zajímavější

Obecně jsou děti velmi aktivní a milují dovádění, běh a skákání. Na procházkách to může vypadat jinak. Pro malé to není příliš často nudné. Protože je ale procházka zdravá a je to skvělá aktivita pro celou rodinu, včetně babičky a dědy, měli byste se pokusit procházku udělat trochu zábavnější, aby vaše děti měly také větší radost z chůze. Rádi bychom vám pomohli s několika nápady na hry, které motivují vaše děti na procházku.

Vydejte se na procházku a zahrajte si úderovou hru

Vydejte se na procházku a zahrajte si hry na počítání - spočítejte předměty a zvířata, která jste viděli

Pokud mají děti během běhu co dělat, výlet je mnohem zajímavější. K tomuto účelu je ideální tahová hra. Jednoduše si na list papíru vytvořte seznam věcí, které byste mohli vidět při chůzi – motýli, květiny, ptáci, veverky, kameny, stromy, domy, lavičky, louže atd. Během cesty budou děti muset počítat věci uvedeny a poznamenejte si.

Pokud se vám líbí design z obrázku, šablonu k vytištění najdete na konci tohoto článku. Ale samozřejmě můžete také sestavit individuální seznam.

lov mrchožroutů

Vydat se na procházku s dětmi a hrát mrchožrouty - hledat věci z přírody

Podobnou hrou je lov mrchožroutů. To se však nepočítá, ale zapsané věci je třeba najít (nebo dokonce posbírat) a zaškrtnout. Malé přírodní materiály jako klacky, kameny, žaludy, kaštany, listy některých dřevin jsou pro tuto hru stejně vhodné jako hmyz (včely, berušky, mravenci, kobylky atd.) Nebo jiná zvířata. Vyhrává první, kdo objeví všechny objekty.

Jít na procházku s dětmi – poslouchat zvuky

Poslech zvuků jako hra při procházkách a jiných exkurzích

Každý, kdo se zúčastní procházky, běží jeden za druhým ve frontě. Poté se ozve zvuk, který je v této oblasti slyšet. Ve městě to může být troubení auta, v lese nebo v parku cvrlikání ptáků atd. Jakmile uslyšíte ustálený zvuk, musí se osoba vedoucí linkou vrátit na konec řádku. Hrajte dál, dokud na vás nepřijde řada.

Při chůzi s dětmi změňte způsob běhu

Vydejte se na procházku s dětmi a užijte si běh nebo skákání

Jít jen na normální procházku? Příliš nudné pro malé tyrany! Je tedy dobré požádat děti, aby každou chvíli změnily své tempo, když jsou venku na procházce. Například můžete někdy skákat, někdy dělat větší kroky, někdy klepat, běhat, dělat výpady, skákat na jedné noze a cokoli vás napadne. Ramena lze také použít pro nové pohyby. Místo pouhé změny chodů lze nové jednoduše přidat ke starým.

Nebo co takhle napodobit určitá zvířata? Jak chodí kachna, jak chodí slon, jak se plíží kočka? Vypadá to velmi zábavně a je to opravdu zábavné! Perfektní proti nudě!

Hádej položky

Hádání předmětů za chůze - hádání přírodních materiálů s otázkami

Schovejte něco do ruky a nechte děti hádat, co to je. Věc si můžete vzít s sebou z domova a vytáhnout ji z batohu, nebo ji můžete hledat v přírodě. Aby hádání nebylo příliš zdlouhavé, musí si děti pokládat otázky typu „Je předmět kulatý / čtvercový / oválný?“ Atd. Hra je náročnější, pokud omezíte počet otázek například na 20.

Procvičte si pravopis pro školní děti

Vysvětlete předměty, které vidíte - učte se hrou s dětmi

Když půjdete s dětmi na procházku, uvidíte mnoho předmětů. Ideální pro improvizovanou soutěž v hláskování. Jdete po chodníku? Nechte kouzlo slova „chodník“! Nebo jste možná viděli vodárenskou věž, havrana nebo veverku? Podle věku volte kratší a jednodušší nebo obtížnější slova.

Hrajte s míčem při běhu

Vydejte se na procházku a házejte míč, aniž by spadl na zem

Vezměte si s sebou míč, když jdete na procházku s dětmi. Nemusí to být velké. Perfektní je také házená nebo tenisový míček. Hoďte míč pro sebe, zatímco vy a děti jste na procházce. Můžete také vyvolat jméno osoby, která má míč chytit. Hra se stává ještě zajímavější, když spočítáte, kolik hodů můžete získat, aniž by míč spadl na zem. V každém kole se pak můžete pokusit překonat rekord.

Spojte (ne) slova dohromady

Spojte slova pro starší děti - zábavná hra pro dospělé a děti

Starší děti i dospělí se mohou u této hry pobavit: každý střídavě pojmenovává písmeno. Ty jsou seřazeny do hlavy jako slovo. Každý další hráč se musí pokusit přidat ke slovu písmeno, které je logické, ale slovem nekončí. Například když řeknete „Natu“, nezbude vám nic jiného, ​​než přidat „r“. Prohrajete kolo a získáte jeden bod. Kdo nasbírá 5 bodů, je ze hry vyřazen.

Vydejte se na procházku a hledejte předměty v abecedním pořadí

Hledání předmětů v abecedním pořadí podporuje u dětí koncentraci

Jít na procházku může také vzdělávat. Tato myšlenka je skvělá nejen v případě, že procvičujete abecedu se svými dětmi, ale také pro profesionály v abecedě. Když jdete na procházku, zkuste postupně najít předměty, které začínají daným písmenem, nejprve A, potom B a tak dále. Samozřejmě můžete vynechat některá písmena, pro která neexistují žádné předměty, ale stále je můžete pojmenovat ve správném pořadí. Tuto hru je obzvláště snadné implementovat v dynamickém městě.

Šablona pro tahovou hru tady.