Milovat rodinu

Malování dětské boule – tipy na materiály a nápady na krásné motivy

barva baby bump afrika-motiv-silueta-slon-západ slunce-oranžová

Pokud máte konečně schůzku na dlouho očekávané těhotenské focení s dětskou boulí, možná také hledáte nějaké nápady na focení miminek. Protože navzdory zkušenostem fotografa můžete a samozřejmě také chcete přispět svými vlastními návrhy. Pokud byste chtěli zvláštní vzpomínku, můžete se vrátit k překrásné malbě dětských boulí, se kterou můžete dát nádherné bříško na výsluní. Aby vše dobře dopadlo a jste dobře připraveni, rádi bychom vám pomohli s několika tipy a samozřejmě nápady na motivy, které můžete zvážit. Zjistěte, jaké věci potřebujete, pokud chcete namalovat dětskou bouli, a o co by se mělo předem postarat, abyste mohli realizovat dokonalé focení s jedinečnými nápady na obrázky dětských boulí.

malovat baby bump vtipné motivy-garfield-kočka-černobílá

Samozřejmě můžete také použít nápady na těhotenské obrázky, pokud si jen chcete udělat focení doma. Pak můžete dokonale kompenzovat nepříliš profesionální osvětlení a neupravené fotografie a strávit zábavné odpoledne s celou rodinou. Pokud již dítě má sourozence, můžete a měli byste je také zahrnout do projektu. Protože se takto cítíte zahrnuti a už si budujete určitý vztah se svým novým sourozencem.

Malování dětské boule – čím?

malovat baby bump heart-freestyle-do-it-yourself-blue-boy-easy

První otázkou samozřejmě je „Jaký je nejlepší způsob, jak namalovat dětskou bouli?“. Jaké barvy použít a jak rychle a snadno získat krásné motivy? Na kůži je nejlepší použít omyvatelné barvy. Zvláště když děti také malují, jsou to výhodnější. Finger barvy pro děti se dobře hodí a dají se sehnat relativně levně. Alternativně jsou skvělé varianty také barvy pro divadlo nebo malování na tělo.

baby-bump-paint-easy-ribbon-diy-shooting-pink-girl

Pokud chcete namalovat dětskou bouli akrylovými barvami, nedoporučujeme ji. Nejsou určeny pro pokožku, a proto je nepravděpodobné, že bude dosaženo požadovaného krycího účinku. Akryl a akvarely jsou vhodnější, pokud chcete namalovat sádrové břicho, které je mimochodem také skvělou připomínkou těhotenství. Otisk břicha je vytvořen sádrou Paříže. Tento sádrový odlitek dětské boule pak můžete také namalovat.

barva baby boule gel-barevný-třpytivý efekt-květ-romantický-silně těhotná

Již zmíněné barvy se nejlépe hodí, pokud potřebujete a chcete použít obrázek břicha jen na krátkou dobu, protože se rychle a snadno setřou nebo umyjí. Jsou také doporučeny, pokud chcete namalovat několik obrázků na břicho během jednoho dne. Speciální gelové barvy, z nichž některé jsou dokonce k dispozici s třpytivými efekty, jsou skvělý nápad a hodí se zejména pro detailnější motivy. Mějte však na paměti, že tyto nejsou zcela odstraněny bez zanechání jakýchkoli zbytků po prvním praní, ale s největší pravděpodobností budou viditelné další dva až tři dny.

baby-bump-painting-henna-tattoo-mandala-romantické-trvanlivé

Pokud chcete, aby vaše malované miminko bylo vidět delší dobu, můžete použít i hennovou barvu. Každodenní líčení lze použít i pro projekty spontánního malování. Můžete také nechat profesionálně namalovat dětskou bouli a poté ji vyfotografovat, pokud si nevěříte, že vytvoříte vlastní umělecké dílo.

Malování dětské boule – nápady k napodobení

baby-bump-painting-photoshoot-matrjoshka-ruský-motiv-kultura

Nyní máte různé možnosti pro návrh sférického břicha. Krásný obrázek získáte nejlépe tak, že si ho někdo, kdo umí kreslit, namaluje na břicho. Pokud to ale nemusíte mít hned profesionální, můžete také použít různé triky a získat tak jednotlivé motivy a obrázky, které také vytvářejí vhodné jsou skvělé fotografie na památku. Nezáleží na tom, zda použijete šablonu nebo volný styl. Prostě všechno jednou vyzkoušejte.

Malování dětské boule – motivy, které jsou oblíbené

baby-bump-painting-ball-idea-dovolená-foto-těhotenství

Celkově se výběru motivů meze nekladou. Pro dětskou bouli je často vybrán slon, želva, plyšový medvěd nebo jiná zvířata, ale sova obecná také není neobvyklá. Vzhledem k přirozenému tvaru dětské boule jsou kulaté motivy obzvláště vhodné a přijdou si na své. Co takhle namalovat dětskou bouli s Medvídkem Pú? Obecně platí, že hrdinové z dětských filmů jsou velmi oblíbenými motivy, pokud jde o děti a kojence.

baby-bump-painting-do-it-yourself-face-easy-těhotenství-připomenutí

Pokud jste již navrhli dětský pokoj, můžete tam také přemístit svůj výhonek a přizpůsobit bříško interiéru. Co třeba překvapivé vajíčko, nebo jednodušeji – obyčejné slunce, obličej nebo bílá koule? Nemusí to být složité, aby těhotenská malování měla úspěch.

malovat tipy na nárazy dítěte-srdce-křídla-láska-rodina

Motiv vybírejte také podle pohlaví miminka, pokud ho znáte. Pokud chcete například namalovat dětskou bouli pro chlapce, použijte vhodné barvy a typické symboly a obrázky. Květiny jsou vhodné pro dívku nebo si můžete vybrat nápad namalovat dětskou bouli motýlem. V zásadě jsou varianty nekonečné. Možná by se vám také líbily vtipnější obrázky miminek než romantické nebo klasické? Podle toho pak můžete natřít těhotenské bříško.

baby-bump-paint-loading-loading-bar-funny-idea-simple-fix-fixy

Jednou z věcí, která je velmi originální a oblíbená, je natřít dětskou bouli motivem načítání. Za tímto účelem lze na břicho nakreslit jednoduchou lištu, kterou částečně vyplníte. Napište „Načítání“ a procento (např. Kolik procent těhotenství již prošlo), které odpovídá zobrazení pruhu.

Malování břicha pomocí šablony

baby-bump-painting-květina-mandala-inspirace-jaro-léto

V některých barvách jsou zahrnuty šablony, které lze použít k malování břicha. Můžete si je ale také vytisknout nebo vystřihnout sami. Určitě ještě znáte původní papírové ubrusy s hezkými vzory, které jsme dostali jako děti skládáním a řezáním listu papíru v záhybech? Stejným způsobem můžete také vytvořit šablonu. Poté je přidržte nebo nalepte na břicho a otřete otvory v listu barvou, aby se motivy přenesly na kůži.

Freestyle malování dětské boule – tipy a nápady

baby-bump-paint-děti-sourozenci-duhové-prstové barvy

Vzory a motivy, které jsou malované volnou rukou, jsou také velmi praktické, když ostatní děti musí navrhovat maminčino bříško. Existují zajímavé a snadné variace, které můžete vyzkoušet, pokud vy a ostatní chcete vybarvit dětskou bouli. Otisky rukou se zde dělají obzvláště snadno. Mohou se ukázat ruce sourozenců, ale také vaše a otcovy. Skvělé jsou také stopy nebo otisky prstů jako motivy. Taková fotka a namalovaná dětská bříška budou později skvěle vypadat na zdi v dětském pokoji. Pokud malujete dítě a včetně sourozenců, dáváte přednost jednoduchým variantám. Nechte ty malé experimentovat a namalujte si na bříško kuličky, pruhy, tečky a další vzory.