Milovat rodinu

Křestní dárky: nápady pro každou věkovou skupinu, pohlaví a rodiče

Křtiny nápady dárky-inspirace-děti-miminka-teenageři-rodiče

Najít vhodný dárek je ve většině případů obtížný úkol. To platí také bez ohledu na příležitost. Křestní dar tedy není výjimkou. Na jedné straně tato myšlenka závisí na pohlaví osoby, která má být pokřtěna, a na druhé straně samozřejmě na jejím věku. Možná také hledáte vhodný dárek pro své rodiče? A abyste rychle a snadno našli ten správný nápad, dali jsme dohromady pár návrhů na dárky ke křtu, které můžete zvážit. Existují nápady pro kojence i pro starší děti a rodiče. Ale podívejte se sami!

Najděte perfektní dárky ke křtu

dárky-křest-dekorace do dětského pokoje-chlapec-suvenýry-šití obrázků

Velikost a živost současnosti bude do značné míry záviset na vaší roli v rodině. Děda a babička, tety a strýcové a především kmotra a kmotr rádi vymyslí něco originálního, zatímco ostatní hosté mohou upřednostnit malý suvenýr. Dárky ke křtu kmotrů by měly být něčím výjimečné. Pokud si nechcete vybrat dnes již klasický dárek v penězích, pak se poohlédněte po něčem, co nejen na krátkou dobu přinese radost, ale zůstane pamětí na mnoho dalších let.

dárky ke křtu deco-přívěsky-design stěny-modrá-kříž-jmenovka

Pokud je to nutné, můžete to také probrat s rodiči. Možná máte nápad. Rodiče přece své děti znají nejlépe. A možná je také něco, co pro děti nutně potřebují. Velké dárky může také sdílet několik lidí. Užitečné a praktické nápady na dárky jsou rozhodně lepší než něco, co nakonec zmizí v nejvzdálenějším rohu skříně.

50 gratulací k zápisu do školy a rčení k nástupu do školy

Dort nebo dort pro zápis do školy – 15 působivých nápadů a návrhů

Haute couture dívčí móda zpět do školy – 40 nápadů

dárky-křest-box-šperkovnice-dřevo-děrované-motýli-jméno

Existuje mnoho tradičních příchutí, ze kterých si můžete vybrat. Oblíbený je také dárek ke křtu s náboženským významem. Koneckonců, nejlépe se hodí pro tuto příležitost. To ale neznamená, že nemůžete přijít s obzvláště originálními dary ke křtu. Pokud chcete, můžete se odvrátit od tradice.

Přání k přítomnému křtu

Křest dárky blahopřání-blahopřání-kutilství-individuální

Kromě přítomného křtu můžete přemýšlet i o vhodném přání. Gratulace jsou jen součástí, nesouhlasíte? Zvláštní pozornost je také možné věnovat kartě. Pěkné varianty se rychle a snadno hledají, ale co byste řekli na domácí? K tomu existuje mnoho nápadů a možností designu. Tímto způsobem blahopřání zůstane hezkou památku a bude v bezpečí.

Křestní dárky pro kojence a batolata

křest dárky dítě batole nápady hry dudlík šaty

Křestní dárky pro batolata jsou s největší pravděpodobností nejsnadněji dostupné. Plenkový dort je nejen úžasně vhodný pro miminko nebo porod, ale také se ukazuje jako velmi praktický při jiných příležitostech k oslavě dítěte. Dobrým nápadem je také přizpůsobený dudlík se jménem. Můžete to také zajistit pomocí řetězu dudlíku vyrobeného vlastními silami. Získáte tedy malý, ale originální dárek pro tuto zvláštní příležitost. Chrastítko může být také velmi užitečné. Nemáme ale na mysli jednoduché plastové chrastítka z dětského obchodu. Existují také skvělé kovové verze, které si můžete dokonce nechat vyrýt. Jméno křtěného by nemělo chybět. Zkombinujte to s datem křtu.

dárky-křest-chrastítko-stříbro-ušlechtilé-miminko-inspirace

Pokud vynecháte personalizované rytiny nebo místo nich použijete obecnější nápisy, může se chrastítko dokonce proměnit v jakési dědictví, které příjemce později předá svému dítěti, toto vnoučatovi a tak dále. Pokud jako materiál zvolíte stříbro nebo zlato, dětská chrastítka bude obzvláště ušlechtilá a bude se používat po generace.

dárky-křest-deka-háčkování-vintage-romantické-šedo-bílé-mátově zelené

Neméně vhodné jsou dokonce i přikrývky, které lze také libovolně přizpůsobit jmény, stejně jako bryndáčky nebo plyšové polštáře. Pokud byste chtěli ušít dárky ke křtu, můžete si právě zmíněné návrhy také udělat sami. To ale platí i pro dětské oblečení. Jméno může dostat například šátek. A plyšové hračky jsou často uchovávány po celý život a spojeny se skvělými vzpomínkami. Další zajímavé nápady na dárky jsou:

 • Kniha hraček (Quietbook), která je samozřejmě ještě oblíbenější, když si ji vyrobíte sami
 • Fotoalbum, do kterého už můžete nalepit pár skvělých fotografií.
 • Přizpůsobitelné nádobí pro dítě
 • Individuálně navržený mobilní telefon
 • Dřevěné hračky (např. Stavebnice)
 • Oběžné kolo, klasické ze dřeva
 • Hudební skříňka s melodií spánku
 • speciální lezecké boty nebo jiné roztomilé dětské boty
 • Plechovka pro uložení pramene po prvním účesu

Křtiny dárky pro starší děti

dárky-křest-pohár-romantický-ročník-dívka-jméno-květiny

Křtiny dárky pro starší děti mohou být o něco obtížnější. Dítě si od té doby vyvinulo určité preference a koníčky. Pokud je znáte, hledání správného dárku ke křtu dítěte může být mnohem snazší. Pokud již pokřtěné dítě umí číst nebo se brzy naučí číst, je dětská bible velmi vhodná jako nápad na dárky ke křtu a je také velmi vhodná pro náboženskou příležitost. Existují například knihy, které vypráví 365 příběhů z Bible, jednu na každý den v roce. Osoba, která má být pokřtěna, má tedy důvod číst každý večer. A teplé mléko před spaním lze podávat v pěkném šálku.

dárky-křest-kasička-archa-noah-stříbrná-děti

Je to také doba, kdy děti již dostávají kapesné. Pokladnička, do které lze také vyrýt, by tedy byl skvělý nápad, se kterým se příjemce může naučit šetřit. A pokud si vyberete kvalitní krabici, která může být dokonce vyrobena z drahého kovu, bude se používat mnoho let a bude také sloužit jako dekorace. Jako dárek ke křtu pro chlapce vyberte vhodnou postavu (např. Auto, motocykl nebo letadlo) a postava nebo motiv by také měl odpovídat mladým ženám.

dárky-křest-děti-příbory-medvěd-gravírování-lžíce-vidlička-nůž

Užitečné jsou i roztomilé dětské pokrmy. To lze také navrhnout jednotlivě nebo jednoduše hledáte vhodnou sadu s krásnými, hravými motivy. Vhodné jako nápad na dárky ke křtu, vhodný je dětský příbor. Zde se můžete spojit s několika dalšími hosty a získat nádobí i příbory. Jinak jsou velmi zajímavé také následující nápady na dárky ke křtu:

 • Krabička na mléčné zuby pro děti, kterým se chystá přijít o první zoubky
 • velký kříž jako nástěnná dekorace s gratulací
 • elegantní vintage kartáč na vlasy a hřeben pro dívky
 • Anděl strážný jako postava nebo plyšová hračka
 • Svítidlo do dětského pokoje na zeď ze dřeva se jménem a krásnými motivy
 • Voucher na jakoukoli exkurzi (např. Na fotbalové utkání vašeho oblíbeného týmu, motokáru, horolezectví, zábavní park atd.)

Personalizované nápady na šperky pro všechny věkové kategorie

dárky-křest-šperky-náhrdelník-přívěsek-křesťanský-kříž-perla-počáteční

Šperky jsou zase vhodné pro každou věkovou skupinu a zejména jako křestní dárek pro dívky. Pokud si ceníte náboženské dary ke křtu, můžete si vybrat přívěsky ve tvaru kříže. Tento přívěsek dokáže vytáhnout nejen náhrdelníky, ale i náramky. Vhodné jsou i náušnice. Prstenům by se mělo vyhýbat, dokud nebudou teenagery, protože děti nakonec porostou a velikost prstenu jejich prstů se změní. A koneckonců, šperky by se měly nosit celý život.

dárky-křest-náramek-náramek-kouzlo-přívěsek-křesťan

Šperky se také úžasně hodí k dárkům ke křtu se jmény, nebo jako dárky ke křtu s gravírováním. A nejen pro dívky. Dokonce i mladí muži mohou snadno nosit kříž nebo mužnější náramek s vepsanou deskou. Elegantní kožené náramky s gravírováním jsou milým doplňkem pro mladé muže. Takzvané kouzelné náramky jsou také dobrým dárkem pro mladé ženy. Jednotlivé odkazy se skládají z prstenů, na které můžete zavěsit jakýkoli přívěsek. Pokud takový šperk rozdáváte, vybavte jej několika přívěsky. Ty lze vybrat tak, aby vyhovovaly příležitosti a osobnosti dítěte. V průběhu let může být při určitých příležitostech vždy přidán nový přívěsek k dokončení řetězce.

Originální a krásné dárky ke křtu pro teenagery

dárky-křest-růženec-dívka-chlapec-teenager-nápad-korálky-Ježíš-kříž

Výběr správného dárku ke křtu je obzvláště obtížný pro teenagery. Zvláště se zde hodí šperky, nebo si můžete vybrat hodiny jako dárek ke křtu s vyrytým písmem nebo dokonce obrázek příjemce jako osobní dárek ke křtu. Šperky se obvykle prodávají v pěkné dárkové tašce nebo krabičce, takže si s balením nemusíte dělat starosti. Pokud jste zjistili, že někdo chce rozdávat šperky nebo pokud dívka, která je pokřtěna, již vlastní spoustu šperků, krásná šperkovnice je také velmi vhodná. Růženec je také velmi náboženský.

Nástěnné dekorace jsou skvělé jako dárky v nejrůznějších formách. S přibývajícím věkem také přibývá schůzek a úkolů mladých dospělých. Z tohoto důvodu je velmi vhodná memo deska. Je to špendlíková deska, ale nemusí být nutně z korku. Obvykle se skládá z látky, která je přetažena přes korek nebo magnetickou kovovou desku a představuje tak také krásnou nástěnnou dekoraci. Individualizujte tuto schůzku s příslušným jménem. Osoba, která má být pokřtěna, k ní pak může vždy připsat důležitá data. Lze tam také přiložit fotografie a každý den vám dodají dobrou náladu. Dalším klíčovým slovem jsou fotografie. Protože v něm může být distribuováno i fotoalbum s důležitými a šťastnými událostmi z minulosti, stejně jako skupinové fotografie s přáteli. Ponechejte místo v albu, aby příjemce mohl v tom pokračovat.

dárky-křest-hudební skříňka-křest-dárek-narození-dřevo-personalizované

Můžete také darovat výlet pro mládež nebo speciální exkurzi, která je určena pouze pro mladé dospělé a přátele. Pro kmotry mladého člověka je to opět skvělý nápad, do kterého se mohou rádi zapojit i další příbuzní. Menší a ne tak drahé nápady jsou také originální svíčky s překvapením nebo úslovím, které se projeví až časem. Chytré telefony, tablety a další zařízení jsou také oblíbené jako dárky, ale nejsou pro každého. Sami rozhodnete, zda jsou pro vás vhodné.

Křest dárky pro dvojčata

dárky-křest-dvojčata-pár-strážný-anděl-dívka-chlapec

Pro křtiny dvojčat se často vybírají stejné dárky. Nemusí to být vždy jedno a totéž. Úplně stačí, když jdou jen spolu. To není vždy možné a vhodné, zvláště u dvojčat. Rompery mohou mít například stejné motivy, ale různé barvy nebo naopak. Totéž platí pro starší děti. Vždy je třeba zachovat a zdůraznit individualitu každého dítěte. Při výběru správných dárků byste to měli mít na paměti. Je také výhodou, pokud souhlasíte s ostatními hosty. Přece nechcete, aby byl stejný dárek rozdán dvakrát.

Křest dárky, aby se sami

dárky-křest-kutilství-dvojčata-lodě-gravírování-dřevo-plachta-látka

Jako u každé jiné příležitosti jsou obzvláště oblíbené nápady na domácí dárky. Jsou osobnější a jedinečnější, což z nich dělá perfektní památku. Jak jsme zmínili výše, lze ušít různé věci. Pokud jste technicky nadaní, můžete na zeď postavit i zajímavé desky. Ty pak navrhnete pomocí nápisů, fotografií, jména a data nebo čehokoli, co vás napadne. Je také možné navrhnout tabuli nebo dřevěnou desku, natřenou tabulovou barvou, na kterou můžete vyjádřit blahopřání v den křtu a kterou nakonec může namalovat nebo napsat sám obdarovaný.

Velké množství již uvedených nápadů na křestní dárky si můžete vyrobit sami. Ať už jde o šperkovnici nebo jiný způsob ukládání šperků, řetěz dudlíku, tichou knihu, ale také svíčky a přání. Na našich stránkách najdete skvělé návrhy a návody na všechny tyto věci a mnoho dalšího.

Dárky pro rodiče – otisk dítěte nebo otisk ruky

dárky-křest-foto-album-rodiče-rozdávání-upomínka-upomínka

Pokud chcete také uctít rodiče křtu dítěte, můžete pro ně samozřejmě také něco vymyslet. Křtiny dary spojené s dítětem by byly obzvláště příjemné. Kteří rodiče nemají radost z fotoalba s nejkrásnějšími fotkami dítěte a celé rodiny? Možná můžete tajně získat pár fotek, aniž by si toho vaši rodiče všimli, takže překvapení je zaručeno. Pokřtěné dítě vám také určitě bude chtít pomoci (pokud je starší).

dárky-křest-dětská stopa-kovová socha-rám-klíčenka

Stejně populární jsou ruce a stopy pro nástěnnou dekoraci, která je obzvláště oblíbená u kojenců a batolat a je vzpomínkou na věčnost. K tomu jsou k dispozici sady se všemi potřebnými materiály. „Sochy“, které jsou odlévány pomocí kovových otisků, jsou také velmi originální. Tady máma a táta dostanou stopu. Rodiče mají zajímavou připomínku toho, jak malý jejich milovaný býval. Teď už jen stačí počkat na ideální okamžik, kdy vše uděláte, aby rodiče nezaznamenali překvapení.