Milovat rodinu

Jak děti v ideálním případě spí? Tipy na klidný spánek dítěte

6měsíční dítě, spací postel, úsměv jako spící děti

Děti hodně spí, zejména v prvních týdnech a měsících. Až 18 hodin spánku denně (s přerušením) není nic neobvyklého. Ale samozřejmě každé dítě má své vlastní spánkové návyky nebo se ho musí nejprve naučit spát. Jako rodič, zejména na začátku, můžete udělat hodně pro to, abyste novorozenci pomohli přijmout zdravou spánkovou hygienu a rozvíjet pravidelný rytmus. Obzvláště užitečné je samozřejmě vaše vlastní spánkové chování, které je co nejpravidelnější. Dítě se dokáže lépe orientovat a je vyrovnanější.

Jak děti nejlépe usínají?

3měsíční pusa na spaní jako kojenci usínají

Malé rituály, hned od začátku, Pomáhají také dítěti uklidnit se a připravit se na nadcházející spánek. Pokud je to možné, neměli byste vytvářet přímé spojení mezi spánkem a jídlem. Pokud tedy dítě v noci pláče, nebuďte hned připraveni s lahví, ale vyberte si večerní rituály, aby poté, co si malý večerní jídlo vzal, šel do postele.

Neustálá přítomnost při usínání může mít také negativní účinek. Pokud jste vždy tam, kdy chcete, aby dítě usnulo, může vás o to vždy požádat. I když to prostě nejde. Je lepší zde zavést malý rituál, například rozloučením s dítětem polibkem na dobrou noc nebo ukolébavkou a následným opuštěním místnosti. Na začátku to může být trochu časově náročnější. Časem si ale novorozenec zvykne. Takže vydržte, pokud „musíte“ projít malým líbacím maratonem, abyste šli spát.

Bílý šum a růžový šum: Účinná pomoc při spánku pro kojence, batolata a dospělé

Zdravý dětský spánek – kolik dítě spí v každém věku??

Inteligentní design dětské postele umožňuje dětem lepší spánek

Jak děti lépe spí? – povlečení, pokojová teplota a spol.

spící-baby-girl-baby-bed-klid-baby-sleep spící děti

Především obávaný syndrom náhlého úmrtí kojenců ztrácí mnoho mladých rodičů při hledání správného vybavení na spaní. Mezitím se však osvědčily následující věci:

– Poloha na zádech jako spací poloha, zejména v noci.

– Místo deky nebo polštáře vhodný spacák.

– Spaní ve vlastní posteli dítěte v ložnici rodičů

– V postýlce je co nejméně doplňkových věcí – plyšové hračky, polštáře atd. By měly být vynechány.

– Doporučuje se také kočárek, aby se dítě cítilo co nejbezpečněji

– Během dne může miminko například spát na bříšku v poloze na břiše. To posiluje krk a blízkost mámy a táty je bezpochyby pozitivní.

– Pokojová teplota (přibližně 18 stupňů) a vlhkost vhodná pro spánek. Tím se zabrání přehřátí a správná vlhkost pomůže ideálně zvlhčit dýchací cesty.

– Je třeba zabránit průvanu a v případě potřeby by okna měla být vybavena zátkou proti průvanu.

dětské tipy na spánek-dětský spací pytel-noční odpočinek-poloha na zádech

Jelikož zejména porodní asistentky a pediatři opakovaně poukazují na to, že dětský spací pytel a poloha na zádech jsou při spánku nejúčinnější. Nyní existuje chytré řešení, jak obojí zkombinovat. Dětský spací pytel MIO od Julius Zöllner je spací pytel i pomůcka k udržení polohy na spaní v poloze na zádech. Se speciálními polohovacími klíny integrovanými do spacího pytle je zabráněno tomu, aby se dítě v noci samo otočilo v poloze na břiše nebo na boku. Další informace jsou k dispozici v internetovém obchodě Julius Zöllner. I porodní asistentky doporučují používat tento spací pytel od narození.