Milovat rodinu

Dětské společenské hry ve tmě do interiéru i exteriéru – 11 zábavných nápadů s baterkou

Dětské společenské hry pro malé i velké děti, které se baví ve tmě

Naplánovali jste pro své dítě noční párty? Pak musí být zajištěna správná zábava, aby se mohl bavit každý. A zvláště pokud se párty koná v zimní den, počasí obvykle není tak vhodné pro venkovní hry. Také se rychle stmívá, což celou věc ještě více ztěžuje. Tuto temnotu můžete využít ve svůj prospěch! Ano, přesně, ve tmě si můžete zahrát různé dětské společenské hry, které zaručeně pobaví každého. A protože na párty přes noc můžete obvykle zůstat vzhůru déle než obvykle, jsou takové hry stále možné i na začátku nebo na konci léta, kdy slunce zapadá o něco později než v zimě. Dnes bychom vám rádi představili zábavné dětské párty hry, které si můžete zahrát s jednoduchými baterkami. Tento jednoduchý mobilní světelný zdroj lze použít k zábavným věcem, věřte tomu nebo ne. A děti obvykle ještě rychleji zaujmou a pobaví, než byste si mohli myslet.

Dětské společenské hry k narozeninám nebo přes noc

Pokud se ale párty opravdu koná v létě, nemusíte hned hledat další hry. Možná máte vhodné žaluzie, pomocí kterých můžete ztmavit místnost. V případě potřeby lze použít také silnější látky na záclony nebo povlečení a samozřejmě přikrývky, které zcela dostačují k implementaci následujících herních nápadů. Jen si pořiďte baterky a proberte se svými dětmi, které z uvedených společenských her pro děti mají nejraději. Pak je také zaručena zábava na večírku.

Dětské společenské hry – chyťte světlušky

Dětské společenské hry na schovávanou s baterkou

Nebojte se, protože pro tuto baterkovou hru samozřejmě nepotřebujete skutečné světlušky. Místo toho jsou některými pozvanými hosty světlušky. První věcí, kterou musíte udělat, je určit, kdo by měl být světluška. Dostanou baterku a musí se pokusit skrýt před ostatními. Rozdíl oproti obvyklé hře catch je v tom, že je úplná tma a že žhaví červi musí v určitých intervalech (např. Každých 30 sekund) rozsvítit baterku, aby ostatním dali nápovědu. Můžete se schovat a utéct, ale nezapomeňte rozsvítit lampu.

Pokud jsou všichni chyceni, můžete si buď vyměnit role, nebo vyzkoušet jiné dětské společenské hry. Samozřejmě je nejlepší, aby se děti rozhodly. Můžete také přijít s malými cenami pro ty, kterým se podaří chytit světlušku. Může to být něco roztomilého nebo jiný malý dárek. Ujistěte se, že je opravdu dost tma, aby se světelné červy bez světla příliš snadno nenašly. V cestě by také nemělo být příliš mnoho nábytku, aby nikdo nenarazil nebo nezakopl. Proto je nejlepší je předem zbavit cesty.

Zábavné hry pro děti – schovávejte se ve tmě

Dětské společenské hry se schovávají na zahradě nebo v bytě s baterkou

Klasická hra na schovávanou je u dětí opravdu velmi oblíbená. Můžete jej tedy použít k dětským společenským hrám a mírně upravený ho také vybrat na přespání nebo narozeninovou oslavu. Opět vše, co potřebujete, je baterka. Poté, co hledáček poskytne ostatním pár sekund na to, aby se skryli ve tmě, začne se zapnutou baterkou hledat. Cílem zde je nejen najít ostatní, ale také je zasáhnout paprskem světla. Takže neztratíte, když vás někdo odhalí, ale stále máte šanci utéct, dokud vás nezasáhnou. Jako dospělý jste rozhodčím a sledujete, zda to, co jste našli, opravdu svítí..

Děti hádají

Děti sedí v kruhu a hrají si na dětské oslavě

Kvůli této myšlence na dětské společenské hry sedí všichni v kruhu, kromě jednoho dítěte, které je uprostřed. Místnost je potemnělá a můžete vyrazit. Děti postupně předávají baterku další osobě za zády. Každou chvíli se rozsvítí baterka. V tuto chvíli musí dítě stojící uprostřed rozpoznat, kdo drží baterku. Pokud se to podaří, musí si s tímto dítětem vyměnit místa a hra pokračuje. Nejlepší je, když si ostatní děti sednou, až když je už tma, aby dítě uprostřed hned nevidělo, kdo kde sedí.

Taneční hra pro děti

Limbo tanec s baterkou na party hudbu

Pokud nechcete hrát dětské párty hry v plné tmě, je tato taneční hra vhodná. V zásadě to funguje jako končetina. Zde však nepotřebujete kůl, stačí jednoduchá baterka. Toto je nastaveno tak, aby svítilo na zeď. Získáte tedy neviditelný „pól“. Nyní je hudba zapnutá a tanec může začít. Stejně jako u limbu musíte tančit pod paprskem světla. Pokud přerušíte paprsek světla, který můžete vidět ze stínu, který je vytvořen na zdi, prohráli jste. Postupně se svítilna nastavuje stále níže.

Dětská diskotéka se spoustou světel

Společenská hra s dětskými disco světelnými efekty s baterkami při tanci

Tančí se také na diskotéce a nesměla by tam samozřejmě chybět světla. A děti si dokonce světelnou show navrhnou samy. Každé dítě dostane vlastní baterku. Pokud i tyto svítí v různých barvách, stává se efekt zvláště pro děti ještě zajímavější. Poté se zapne hudba a taneční hra může začít. Děti spotřebují spoustu energie, díky čemuž je tento nápad na dětské společenské hry perfektní jako závěr oslavy narozenin. Ale to může být také finále na večírku přes noc. Pak to jde spát a malí zaručeně spí jako miminka.

Chytit světla

Svítilny Nápady Chytání světel je zábava

Jak naznačuje název, tento nápad na dětské společenské hry musí chytit světlo. Malí mohou šlápnout na světlo nebo ho chytit na zeď. I kvůli tomu nemusí být místnost příliš tmavá. Pohybujete baterkou po místnosti a každou chvíli ji vypnete. Když se děti poskakují po podlaze nebo zoufale skáčou do vzduchu, aby zachytily světlo, vypadá to obzvlášť legračně a každý si tím užije spoustu zábavy. Tento jednoduchý nápad je také skvělý, pokud hledáte hry pro děti od 3 let.

Dětské hry pro dětskou párty – „malování“ obrázků

Nápad s fotoaparátem a dlouhou expozicí malovat obrázky na zeď

Ano, baterka se v této myšlence používá i pro dětské společenské hry. Přebírá takříkajíc roli propisky a děti ji musí použít k „nakreslení“ jakéhokoli obrázku na zeď. Ostatní děti si musí dávat pozor, aby jim nic neuteklo. Nejlepší je zvolit jednoduché motivy, jako jsou srdce, hvězdy, dům, auto nebo podobně, aby bylo o něco snazší uhádnout obrázek. Při malování baterkou byste neměli pokud možno přestat. Velmi nápomocný může být i předkreslený motiv na papíře. Potom si děti dokážou lépe představit obrázek a bude pro ně potom snazší jej namalovat na zeď.

Další originální variantou je vyfotit tuto malovanou fotografii. K tomu potřebujete fotoaparát, u kterého lze nastavit delší expoziční čas. To znamená, že kamera zaznamenává několik sekund a zaznamenává pohyby „kreslíře“. Nakonec je na hotové fotografii vidět kompletní fotografie. Pokud takový fotoaparát nemáte, můžete si jej půjčit od přítele. Nechte si dobu expozice vysvětlit a procvičte předem. Děti by neměly dostat do rukou půjčenou kameru! Některé smartphony mají také takovou funkci.

Každý, kdo ho vyfotil, by si měl pamatovat, co nakreslil, a nikomu to neříkat. Protože obrázky pak mohou být promítány na zeď nebo jednoduše zobrazeny na počítači a ostatní pak musí uhodnout, co to je. Mnoho smíchu s vtipnými fotografiemi a motivy je zaručeno! Tato myšlenka je také skvělá, pokud hledáte venkovní dětské společenské hry na večer. Je jen důležité, aby byla dostatečně tmavá, jinak budou fotografie přeexponované a bílé.

Zábavné dětské párty hry – uspořádejte hru se skrytými předměty

Dětské společenské hry Detektivní hra se skrytými předměty pro vnitřní i venkovní použití

Pokud chcete použít baterku pro hraní her, další možností je dát dohromady hru se skrytými předměty. Tyto dětské společenské hry se nejlépe hodí pro 10leté a starší děti, ale jsou možné i pro jiné věkové skupiny, pokud upravíte požadavky podle jejich věku. Cílem této hry je najít určité objekty pomocí indícií. Hráči se vžijí do role detektiva, dá se říci. Tato hra se stává ještě zajímavější ve tmě, zvláště když se hraje na malém prostoru a objekty jsou pravděpodobně příliš snadno k nalezení ve světle.

Vzhledem k tomu, že na večírku bude pravděpodobně velký počet dětí, je vhodné vytvořit dva nebo tři týmy, aby se děti navzájem nerušily. Mohou si také navzájem pomáhat a naučit se spolupracovat jako tým. Každý tým dostane baterku, kterou používá kapitán a která má zajistit, aby byla dětská hra ještě zajímavější. Myšlenka je vhodná pro dětské společenské hry uvnitř, ale i venku na zahradě.

Procvičujte si pravopis při hraní

Stínová a vzdělávací hra rozpoznává písmena, číslice nebo obrázky

Tento nápad by mohl být dokonce variantou pro dětské hry od 4 let. Pokud si nejste jisti, zda se mohou zúčastnit všechny děti, můžete se předem informovat u rodičů, aby se žádné z dětí nemuselo stydět jen proto, že ještě nezná písmena. Na druhou stranu by taková vzdělávací hra pro děti mohla také vzbudit jejich zájem. Musíte se tedy rozhodnout, zda hra s hláskováním vyhovuje věkové skupině vašich dětí a jejich přátel. Pokud si to chcete vyzkoušet, je nutná malá příprava. Kromě baterek potřebujete ještě malá písmena. Můžete je předem vystřihnout z lepenky nebo pěny.

Poté během večírku ztmavte místnost, zapněte lampu a pozvěte děti, aby se podívaly na zeď. A nepodvádět! Nyní držte před baterkou písmeno. Děti to musí správně odhadnout pomocí stínu na zdi. Pokud si myslíte, že jsou děti na písmena nebo čísla stále příliš malé, lze místo nich použít různé motivy a postavy. Vystřihněte je také nebo použijte razníky. Nezapomeňte si však připravit dostatek motivů, protože pocit úspěchu pravděpodobně zajistí, že si malí budou chtít dlouho hrát.

Charade pro hry s baterkami

Šaráda pro děti stínová hra vysvětlující slova rukama

Oblíbenou hru dospělých lze využít i pro dětské hry. Je však opět trochu upraven v podobě dětských her k narozeninám nebo na noční párty. Dítě, na kterém je řada, tiše řekne slovo. Může to být zvíře nebo předmět. Poté to musí promítnout na zeď pomocí stínu svých rukou. Chcete -li to provést, jednoduše nasměrujte baterku ve tmě na zeď. Delší fráze lze použít i pro starší děti. Například názvy dětských filmů nebo knih lze vysvětlit pomocí stínů. Ostatní pak musí hádat. Rozhodně zábavný a vzrušující nápad pro dětské společenské hry. Můžete sestavit týmy, které hrají proti sobě a sbírají body. Vítězové pak obdrží cenu.

Dětské párty hry – Kvíz se svítilnou

Použijte baterky pro zajímavé dětské hry uvnitř i venku

Děti sedí v kruhu a každé dostane baterku. Víte, jak si při vyprávění strašidelných příběhů u táboráku držet lampu před obličejem, aby váš obličej vypadal stejně děsivě? Přesně tak by měly děti držet baterku, když je vypnutá. Poté jsou položeny otázky, které odpovídají věku dětí. Mohou to být otázky týkající se předmětů každodenní potřeby, jako jsou barvy různých zvířat nebo ovoce a zeleniny (např. „Jakou barvu má rajče?“) Nebo se ptáte na dětské filmy (např. „Jak se jmenuje sněhulák z filmu ‘Frozen’) “?). Pokud chcete odpovědět, musíte jako první rozsvítit baterku a použít ji k osvětlení tváře. Teprve potom může být poskytnuta odpověď. Pokud je odpověď správná, získají bod nebo ještě lépe kousek cukroví. Pokud dítě odpoví nesprávně, musí předat cukroví a další nejrychlejší může odpovědět.