Milovat rodinu

Dům snů ve Švýcarsku – ideální místo pro celou rodinu

Dům snů ve Švýcarsku rodinný výhled na stráně-hory

Mnoho lidí sní o domě na venkově, kde se celá rodina může cítit opravdu jako doma. A mnoho z nich si tento sen plní, nikoli v Německu, ale ve Švýcarsku. Fantastická přírodní krajina, lépe placená zaměstnání a daňové výhody jsou jen některé z důvodů, proč si mnoho rodin vybere dům snů ve Švýcarsku. Správné financování by však nemělo chybět.

Užijte si nádhernou horskou krajinu z vysněného domu ve Švýcarsku

dům snů-švýcarsko-rodina-dvoupodlažní-červené muškáty

Užijte si během polední přestávky pohled na zasněné horské krajiny, po práci si s celou rodinou užívejte blízkou přírodu a o víkendu vyrazte na hory – zní to lákavě a je to. Jen v roce 2014 19 930 Němců se oficiálně rozhodlo žít ve Švýcarsku. Kromě malebné přírodní krajiny to jsou především lépe placená zaměstnání, která přitahují mnoho emigrantů do Švýcarska. Zahraniční specialisté jsou stále velmi žádaní, zejména v IT, gastronomii a zdravotnictví. Životní náklady jsou ve srovnání s Německem vyšší, na druhou stranu ušetříte spoustu peněz s nízkou DPH 7,6 procenta. Známý švýcarský způsob života, velká zdvořilost a útulnost lidí dělají ze Švýcarska skvělé místo pro život pro rodiny s dětmi.

Dům snů ve Švýcarsku – důležitá otázka správného financování

Postavte, financujte a postavte svůj vysněný dům ve Švýcarsku

A co by mohlo být vhodnější než váš vlastní domov uprostřed krajiny? Švýcarský realitní trh se po letech cen nemovitostí rozrostl nakonec se usadil zpět na stabilní úroveň. A díky nízkým úrokovým sazbám už dům snů ve Švýcarsku není nemožný, a to ani pro rodiny s malým kapitálem. Jedna rychlá kontrola přenositelnosti, například pomocí hypoteční kalkulačky od moneypark.ch zkontrolováno online, Vezměte si půjčku a vašemu vlastnímu domovu nic nestojí v cestě – alespoň teoreticky to zní hezky a snadno. Ale sám hledání správného financování není vždy tak snadné. Mnoho bank a pojišťoven nabízí takzvané rodinné hypotéky s údajně obzvláště atraktivními výhodami úrokových sazeb, zejména pro rodiny. Pokud však jde o nejlevnější financování vlastního domova, nejsou vždy tou nejlepší volbou.

Rodinná hypotéka – ne vždy nejlepší řešení

vysněný domov-finance-švýcarsko-tipy-hypotéka

Rodinné hypotéky jsou primárně určeny pro rodiny s dětmi do 18 let, které žijí ve společné domácnosti. Lákavé jsou na první pohled zejména nižší úrokové sazby, které dostanete jako jakýsi uvítací bonus. Nesmíme však zapomenout na to, že jsou poskytovány pouze na dobu stanovenou bankou.

každé další dítě v rodině je odměněno dalšími slevami na úroky

dům snů-švýcarsko-rodina-zahrada-schody-posezení

Některé banky odměňují každé další dítě v rodině dodatečnými slevami na úrokových sazbách, což činí rodinné hypotéky ještě atraktivnější. V tuto chvíli byste ale rozhodně měli počítat s tím, že snížený úrok není omezen pouze časově, ale je omezen také na určité maximální (dílčí) příspěvky. Úrokovou slevu lze převést pouze na první hypotéku – maximálně do 65 procent půjčování. U variabilní hypotéky nebo hypotéky Libor mohou dlužníci jen stěží očekávat nějaké slevy na úrokové sazbě. Z toho můžete obvykle těžit pouze u hypoték s pevnou sazbou. Celkově nejsou rodinné hypotéky vždy nejlevnější možností financování. Existují hypotéky, které jsou i bez úrokových slev výrazně levnější a mohou tak citelně ulevit rodinnému rozpočtu.

fantastické horské krajiny

dům snů-švýcarsko-rodina-vysoké-hory-pozadí

Práva obrázku:

Flickr Bez názvu fcamusd CC BY 2.0 Některá práva vyhrazena

Pixabay.com: Skitterphoto, AlexanderStein, radsatz, hslergr1