Milovat rodinu

12 zábavných venkovních her pro děti i dospělé

Venkovní hry pro skupiny koulí

Konečně je léto! A všichni rádi trávíme svůj volný čas venku na vlastní zahradě nebo na terase. Zábavné venkovní hry poskytují o letních víkendech další zábavu. Od XXL Scrabble přes Yardzee po Disc Golf – máme pár skvělých nápadů na zahradní hry, které si můžete zahrát s přáteli nebo rodinou.

Zábavné venkovní hry: hra na házení slepé díry

Venkovní hry děti dospělí hra na házení slepé díry

Tato hra je klasikou venkovních rekreačních aktivit, a to z dobrého důvodu: hraje se rychle a snadno, je vhodná pro všechny věkové kategorie a nezabírá mnoho místa. Hrací sady pro slepé otvory lze snadno složit, když se nepoužívají. Tímto způsobem jsou také chráněni před nepřízní počasí. Pokud však plánujete nechat hru venku, přineste sadu před bouří do interiéru. Pro hraní je nejlepší vybrat místo trávníku vhodné místo na štěrku nebo betonu.

Yahtzee / Kniffel

Venkovní hry terasy Yahtzee velké dřevěné kostky

Co takhle hra s kostkami na terase? Použijte výherní karty ze své běžné sady triků, ale místo standardních kostek použijte velké dřevěné kostky. Můžete si je koupit online nebo si je vyrobit sami. Je to velmi snadný DIY projekt! Získejte trvalou značku a pomocí šablony kruhu vytvořte tečky na krychli.

Tip: Jako kelímek na kostky použijte kbelík!

Tic-Tac-Toe / XXO hra / Tři vítězství

Hraní tic-tac-toe s kameny na vedlejším stole

Zatímco zde zobrazená sada je nepopiratelně elegantní, můžete si vytvořit vlastní tic-tac-toe hru malováním hracího pole na desce stolu nebo na prkénku. Alternativně můžete jako dočasné řešení použít pásku. Shromážděte říční kameny, omyjte je a nechte uschnout. Nyní můžete kameny libovolně malovat a zdobit. K hraní potřebujete celkem 10 kamenů.

Tic Tac Toe hra seler aby dřevěné desky malovat kameny

Scrabble ve formátu XXL

Skupinové hry pro venkovní hry Scrabble formát XXL

Nemůžete se nabažit oblíbené deskové hry milovníků slov? Užijte si zábavu venku vytvořením super velkého herního plánu na léto na zahradě. Pro trvalé řešení můžete vytvořit scrabble board s 15 x 15 čtverci mozaikových dlaždic. Ke hraní stále potřebujete písmena a podložky.

Venkovní hry Scrabble Mosaic Desková hra

Scrabble interpretuje klasickou deskovou hru na zahradě

Šipky klasické nebo magnetické

Šipky na zeď na terase pro venkovní hry

Na šipky nemusíte chodit do baru. Jednoduše si založte šipky venku na vlastní terase a budete mít skvělou zábavu pro příští grilovací večer. Pro hru se šipkami vyberte vhodnou zeď mimo grily, ohniště a chodníky. Ujistěte se, že k ochraně zdi používáte velkou opěradlo. Mimochodem, ochrana stěn pro hraní šipek může být také vyrobena z korků.

Stále máte obavy ze škrábanců, které by šipky mohly zanechat? Pak se rozhodněte pro magnetický terč. To znamená, že se hry mohou zúčastnit i menší děti.

Golfové hřiště ve vlastní zahradě

Vytvořte na dvorku minigolfové hřiště

Pro golfistu je golfové hřiště ve vlastní zahradě splněným snem. Ale i pro ty, kteří golf běžně nehrají, by bylo zajímavé, jak správně držet v rukou putter. Ve spolupráci s krajinářem navrhněte minigolfové hřiště, které bude odpovídat velikosti a stylu vašeho domova a zahrady. V zde uvedeném příkladu bylo přidáno noční osvětlení, aby si majitelé domů mohli užít poslední kolo i po západu slunce.

Stolní tenis

Fontána na hřiště pro stolní tenis

Stolní tenis se snadno naučí, ale těžko zvládne. Díky tomu je hra vhodná pro různé věkové kategorie a úrovně dovedností. Stůl na ping pong musí být postaven na tvrdém povrchu, jako je betonová nebo kamenná terasa. Vyhnete se tak velkým plešinám v trávníku.

Pingpongové stoly mohou být také poškozeny extrémními povětrnostními podmínkami. Zvažte tedy umístění stolu na kolečka, abyste jej mohli snáze přesunout do garáže nebo skladu.

Discgolf

Cyklistický košík frisbee pro venkovní hry disc golf

Pokud máte rádi frisbee a golf, pak si discgolf zamilujete! Discgolf se hraje podobným způsobem jako tradiční míčový golf, protože cíl je stejný. Každou díru musíte zasáhnout co nejméně pokusy. Diskgolf však místo používání putterů a míčků používá frisbee, který je hozen na kovový koš. Pokud máte velký dvůr, můžete dokonce nainstalovat více cílových košů.

Venkovní hry pro chlupaté přátele

Venkovní vybavení pro výcvik psů

Proč by si lidé měli užívat všechnu zábavu? Pokud máte aktivního psa, zvažte, že na dvoře postavíte nějaké překážky agility a vytvoříte pro svého chlupatého kamaráda cvičební hru. Ať už chcete vzít svého mazlíčka na soutěže, trénink s agility vybavením, jako jsou přehlídková mola, šikmé stěny, překážky a tunely, může být zábavný a obohacující zážitek pro psa i člověka.

Kroket

Crocket Play Lawn English Garden

Pokud hledáte zahradní hru, která nevyžaduje trvalou geolokaci, kroket by mohl být pro vás. Celá sada kroketových her se vejde do jednoho (i když těžkého) látkového pytle. Pravděpodobně pochází z Velké Británie v polovině 19. století, hra je skvělá pro 4 až 6 hráčů. Jako hrací pole potřebujete trávník, na kterém je vyznačena hrací plocha. Cílem je zkřížit míče pomocí kladiv ve tvaru kladiva přes ohnuté drátěné konzoly ve tvaru U. Funguje to nejlépe, když je trávník čerstvě posekaný.

Volejbal nebo badminton

Badmintonová nebo volejbalová síť na vlastní zahradě

Pro aktivní zábavu na slunci zvažte stavbu volejbalové sítě na zahradě. Lze použít i na badminton. Jen si všimněte, že výška badmintonové sítě je nižší. Pokud tedy chcete hrát obě hry s jedním síťovým systémem, rozhodněte se pro výškově nastavitelnou síť. Na trhu je již mnoho mobilních verzí, které lze použít během několika minut.

Hra Boule – bocce nebo pétanque

Posezení na dvorku u boule boccia lane

Protože tyto dvě evropské míčové hry vypadají podobně, lze je snadno zaměnit. Boccia je původem z Itálie, zatímco pétanque byl vynalezen na jihu Francie na počátku 20. století. Protože jsou však bocce koule válcované, potřebujete velmi hladkou a rovnou podlahu.

Pétanque používá míče, které jsou o něco menší než koule používané v boccii. Protože jsou koule spíše házeny než válcovány, není vyrovnání podlahy tak důležité. Díky tomu je pétanque lepší volbou, pokud máte rozpočet. Můžete dokonce hrát na trávníku.

Pěkný doplněk: srovnávací tabulka

Při hraní by nemělo chybět skóre na dvorku

Bez ohledu na to, které venkovní hry upřednostňujete, zvažte umístění tabule s výsledky někde venku. Černá tabule nabízí mnoho možností – lze ji použít k sepsání skóre každého týmu a současně slouží jako nástěnka nebo rýsovací tabule mezi koly.

Šachové terasové dlaždice XXL v odstínech šedé