Mehndi

Jak odstranit Mehndi skvrny z oblečení doma

Myslíte si, že jste ve svém oblíbeném oblečení, a najednou na to přijde kapka mehndi! Ano, toto je běžný problém, kterému čelíme při používání mehndi. I když se neaplikujete, můžete takové skvrny dostat od ostatních. Někdy vám myšlenka, jak okamžitě odstranit mehndi z rukou, přináší také skvrny na oblečení. V té době by vaše mysl přímo propadala panice při přemýšlení, jak odstranit skvrny mehndi z oblečení. Nepochybně je těžké skvrny odstranit; stále se jich můžete zbavit.

Jak odstranit Mehndi skvrny z oblečení doma

Nejlepší způsoby, jak odstranit skvrny Mehndi z oblečení:

Zde je několik domácích řešení pro odstranění skvrn mehndi z oblečení.

1. Odstraňte skvrnu, jakmile spadne:

Odstraňte skvrny Mehndi z oblečení

Ano, základním krokem, jak se vyhnout tomu, aby vám mehndi na oblečení ztmavly, je rychle odstranit kapku. K tomu stačí popadnout měkký hadřík a skvrnu jednoduše setřít. Netřete látku skvrnou. To by mohlo rozšířit mehndi, vaše oblečení bude špinavější a skvrnu bude obtížnější odstranit.

2. Použití pracího mýdla:

Použití pracího mýdla

Dalším krokem k přirozenému odstranění barevných skvrn z oblečení je použití mýdla na praní. Namočte na skvrnu trochu pracího mýdla a krouživými pohyby skvrnu jemně vydrhněte. Pokračujte v drhnutí, dokud nenajdete barvu, která opouští vaše oblečení. Omyjte oblečení studenou vodou a opakujte stejný postup znovu. Chcete -li dosáhnout lepších výsledků, můžete k odstranění skvrn použít také starý zubní kartáček.

3. Použijte mléko:

Použijte Milk remove mehndi

Mléko je docela užitečné, jak se zbavit skvrn. I když hledáte, jak okamžitě odstranit mehndi barvu z rukou, mléko by bylo velmi prospěšné. Vezměte trochu mléčného roztoku a ponořte do něj skvrnu na téměř půl hodiny. Poté odstraňte oblečení z mléčného roztoku a naneste na něj tekuté mýdlo. Krouživými pohyby vydrhněte oblast zubním kartáčkem nebo pouze čističkou. Viděli byste barvu stínující z oblečení. Pokud zjistíte, že je skvrna odolná, opakujte stejný postup znovu, abyste ji odstranili.

4. Použijte peroxid vodíku:

Použijte peroxid vodíku

U odolných mehndi skvrn je také užitečné použití peroxidu vodíku. Pouhá kapka vám pomůže úplně odstranit skvrnu z oblečení. Ujistěte se však, že používáte roztok v dostatečném množství, protože pokud jej použijete více, může mít oděv bělící účinky. Malá kapka by určitě udělala práci, ale pokud ne, přejděte k jiné technice k odstranění skvrn.

5. Použijte trochu octa:

Použijte nějaké Vinega

Ocet je odpovědí na vaši otázku, jak odstranit skvrny od henny z oblečení. Ocet je schopen odstranit téměř všechny skvrny z oblečení, včetně mehndi skvrn. Dokonce i když jste si potřeli mehndi na oblečení, bílý ocet vám poskytne nejlepší trik, jak skvrnu odstranit. K tomu jednoduše naneste na skvrnu bílý ocet a krouživými pohyby oblast jemně vetřete. Oblečení vypláchněte teplou vodou. Proces můžete také opakovat, pokud na oblečení stále najdete nějaké skvrny.

Toto bylo několik populárních kroků, které vám pomohou odstranit skvrny mehendi z oblečení. Některá další řešení, jak odstranit skvrny mehndi z oděvů, zahrnují enzymový odstraňovač skvrn, enzymatický prací prostředek, čpavek, třecí alkohol a metylalkohol. Skvrny, které se vytvoří při barvení vlasů na obličeji, zádech nebo oblečení, lze také odstranit některými konkrétními triky pro úplné praní. Na trhu je k dispozici také odstraňovač skvrn třísloviny, který pomáhá zbavit se skvrn mehndi.